Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

Завдяки особливим смаковими якостями і легкою процедурою вирощування, огірки затребувані навіть серед тих, хто не знає про основні правила і є новачком.

Культура відрізняється невибагливістю і часто зустрічається на дачних і присадибних зонах, проте не кожен фахівець знаходить спосіб виростити її без розсади.

34441eab023c7415eed2c5100538ffb3 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

Причин невдалого збігу обставин ? безліч. Тим не менш, можна домогтися успіхів, дотримуючись певних вказівок.

 • Коли сіяти огірки у відкритий грунт насінням — інструкція для початківців
 • Способи посадки огірків на чорне волокно, в бочку і мішки
  • Укриття після посіву
 • Догляд за огірками у відкритому грунті після посадки
  • Основні проблеми, пов’язані з вирощуванням
  • Інформація про збирання врожаю
 • Посадка огірків у відкритий грунт насінням (терміни)

  Оскільки дана культура є теплолюбної і не терпить затененности, бажано висаджувати насіння у відкритий ґрунт, коли грунт достатньо прогріється.

  Поспішати немає сенсу, інакше вони просто не проростуть, а то і зовсім згниють з-за постійних холодів.

  Баритися теж не можна: зайнявшись посадкою огірків в спекотну пору, можна зіткнутися з несподіваним припиненням їх зростання і поступовим засиханням.

  Звісно, найкращим варіантом залишається вирощування плодів в теплиці. Завдяки підходящої температури за їх пророщуванням вдасться простежити до початку призначеного строку (за 2 тижні).

  За місячним календарем у 2020 році

  Визначитися зі сприятливими датами нескладно, дізнавшись про особливості місячного календаря. Багато садівники орієнтуються на його приписи.

  1f3313f3ead68c13e419510556b2caff Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Описані терміни впливають на корисність і швидкість вирощування культур. Відповідний часовий проміжок ? дні, в які можна помітити зростаючу місяць.

  Періоди, що характеризуються невдачами ? моменти Молодика і Повного місяця. Перевагу рекомендується віддати наступних дат:

  • Травень (2, 3, 4, 6, 15, 17, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31).
  • Червень (2, 3, 4, 11, 12, 13, 14).

  В залежності від регіону

  Кліматичні особливості істотно розрізняються в багатьох частинах країни. Відповідно, єдиний термін визначити неможливо.

  Визначаючись з часом посадки огірків у відкритий грунт, слід пам’ятати про погодні умови.

  • У Підмосков’ї період висівання випадає на кінець травня. У Ленінградській області за умови подібні, хоча терміни мають тижневу різницю.
  • На Уралі і в Сибіру посадку планують на початок червня. У зв’язку з тим, що літо в даних регіонах досить короткий, використовують переважно розсаду.
  • У південній частині Росії огірки сіють у відкритий грунт з настанням квітня.

  f9e415a6e9f623439a0c4494940f8cc6 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Коли сіяти огірки у відкритий грунт насінням — інструкція для початківців

  Щоб результат виявився не розчаровує, недостатньо просто придбати необхідні насіння і зайнятися висіванням у будь-який час.

  Важливо підготувати не тільки їх, але і грядку. Також необхідно дотримуватись правил, що стосуються посіву.

  1. Звичайно, напередодні посіву потрібно зайнятися підготовкою насіння. Перед цим, ви можете вибрати кращі сорти огірків для свого регіону.

  Більшість спеціалістів віддають перевагу сухим, оскільки плоди сходять без проблем. Якщо виникають сумніви, можна додатково здійснити передпосівну обробку.

  110433df29551592985ab487d6270395 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  2. Вибір ділянки для посівів має особливе значення. Культура тепло – та світлолюбна, тому до справи варто поставитися відповідально. Низька температура і переважання тіні перешкодять врожайності. Безсумнівно, існують певні сорти, стійкі до подібних змін, але зробити вибір досить складно.

  3. Місце потрібно підбирати, орієнтуючись на «минулий досвід». Рекомендується саджати огірки після капусти, помідорів, баклажанів, цибулі, часнику. Після гарбузів, динь, кабачків і арбузов це робити небажано, оскільки культури мають спільних шкідників. Їх хвороби подібні.

  4. Чим родючіші грунт, тим імовірніше успіх. Акцент робиться на рихлість і легкість. Її кислотність повинна бути нейтральною.

  4f8fd36d51e06d55accce76f98b9e303 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Зайнятися підготовкою грядки можна в осінню пору. Слід задуматися і про вибір необхідних добрив. Краще використовувати органічні, щоб земля була багата поживними і мінеральними речовинами. Восени варто використовувати калійні і фосфорні, навесні перевага віддається азотним.

  5. У період, на який припадає вегетація, огірки потрібно «підгодовувати», щоб підвищити родючість.

  Способи посадки огірків на чорне волокно, в бочку і мішки

  На чорному агроволокні (спандбонде) вирощують і полуницю. Його потрібно розстелити, зробивши лазівки в певних місцях, після чого обов’язково посадити насіння. Даний спосіб рекомендується тим, хто збирається знизити температуру грунту, займаючись посівами в літні місяці.

  3db8bcd3574fc6d2ea84be71c8774317 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Вирощування огірків у бочках є досить поширеним і оригінальним методом, який простий у виконанні. Процес підготовки бочки, посадка і пророщування не представляють труднощів. Використовуються ємності об’ємом не менше 150 літрів.

  6aed9bbc43f411d9a7f6f2bc936f0936 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Матеріал може бути будь-яким, але підготовка повинна бути неодмінно проведена навесні, під час сходження снігу. Слід приділити увагу наповнення резервуара, станом ґрунту та вибору посівних основ. Бочку бажано розташовувати в зонах, захищених від сильного вітру.

  Вирощування в мішках мало чим відрізняється від вищезгаданого способу, хіба що треба використовувати не бочки, а поліетиленові пакети або мішки.

  c9b596525cec3711833246a90fce4ec8 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Основний недолік полягає в тому, що стежити за поливом досить складно.

  Укриття після посіву

  Оскільки огірки вважаються вологолюбним виглядом, після посіву прийнято вкривати грядку поліетиленом.

  Завдяки цьому культура швидко проросте, а її родючість не порушиться внаслідок заморозків.

  В момент, коли з’являться сходи, плівку потрібно буде зняти.

  1f5e86044a87ba1200bd7754390cee4c Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Можна знайти застосування міні-парнику, як надходять досвідчені городники, однак, його доведеться постійно провітрювати, щоб надходило свіже повітря.

  Коли відбудеться цвітіння, бажано зняти укриття повністю.

  Догляд за огірками у відкритому грунті після посадки

  1. З’явилися сходи потребують проріджуванні, щоб залишилися найвитриваліші види. Це потрібно робити, орієнтуючись на рекомендовану схему посіву та вирощування і дотримуючи необхідну відстань між культурами на ділянці.

  9726bc3ec81b4f28309a3ef57dd58cb6 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  2. У більшості випадків не потрібно зволожувати ґрунт, що знаходиться під укриттям, до того, як насіння почнуть сходити. Наявність парника є перешкодою, що заважає волозі випаровуватися.

  02d4c7bb88814a89c1d9748398251372 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Проте контролювати положення необхідно, щоб не відбулося пересихання. Поливати огірки бажано теплою водою, не зачіпаючи листя. Потрібно уникати поверхневого поливу, інакше коренева система рослини перестане нормально функціонувати. Рекомендований час ? ранній ранок або захід.

  3. Огірки є плодоносної культурою, тому під час росту вони потребують правильної підгодівлі. Повноцінне харчування забезпечить позитивний розвиток плодів. Робити грунт рясним не варто, так само як і закладати в грунт недостатньо кількість нутрієнтів перед посівом. Необхідно серйозно поставитися до вибору готових добрив.

  a4343906387a0b6d80c67b9c38c37598 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  4. Щоб грунт не висихала швидко із-за зменшення кількості поливів, під культуру стелять солому або тирсу. Посадка на чорне агроволокно також перешкоджає росту бур’янів. Рихлити ґрунт після дощів треба обережно, не забуваючи регулярно позбавлятися від смітних трав, що віднімають поживні речовини. При частих поливах коренева система швидко розмивається, чого теж потрібно приділити увагу. Рекомендується засипати оголені корені.

  5. Щоб знизити ймовірність виникнення грибкових захворювань у культури, необхідно займатися подвязыванием огірків. Винятком є види, що вирощуються в бочках.

  6. Формування огірків підвищує врожайність та родючість. Після процедури прищипування кущ утворює бічні пагони, а за допомогою пасинкування він позбавляється від затененности, що позитивно впливає на подальший догляд.

  a0bd0f10ff008fb0faa6209c54ed8263 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Основні проблеми, пов’язані з вирощуванням

  Процедура вирощування проста, але часто виникають неприємності. Щоб виправити помилки, потрібно звернути увагу на зовнішній вигляд плоду. Так вдасться визначити, яка необхідна підгодівля культурі.

  • Якщо сталося так, що огіркові листя пожовкло по краях (облямівка), це свідчить про істотному дефіциті калію.
  • Пластина молодих листя може набувати жовтуватий відтінок, що є натяком на недолік заліза.
  • Плоди можуть виявитися деформованими (надлишок холодної води, що використовується для поливу), грушоподібними (дефіцит калію), звуженими (дефіцит азоту), викривленими (дефіцит вологи) і порожніми зсередини, а також гіркими і терпкими на смак.
  • Поширені хвороби ? борошниста роса, оливкова плямистість, коренева гниль, в’янення. Уникнути їх можна, застосовуючи розчини перед посівом.
  • Часті шкідники ? попелиця, білокрилка, мураха, павутинний кліщ. Слід зазначити, що їхній вплив на плоди стає мінімальним, якщо культура вирощується в теплиці.

  da25665ba7321585a7c7bc0cf209e212 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Інформація про збирання врожаю

  Якщо збір плодів буде здійснюватися несвоєчасно, це перешкодить зростанню нових саджанців. Залишати на насіння необхідно найбільші за розмірами плоди.

  Після вибору необхідно підкласти під них дощечки, щоб вони не згнили під час дощів.

  Якщо огірки пожовкли, мають значну форму і придбали коричневий відтінок, а плодоніжка засохла повністю, можна починати відбір насіння.

  5e949cc6375958e2c96420a2c2d6c426 Посадка огірків у відкритий грунт насінням: як і коли садити

  Це означає, що плід увібрав в себе необхідні поживні речовини і готовий до збору.

  Заготівля передбачає певні труднощі, але зберігання не вимагає колосальних зусиль. Коли насіння повністю висохнуть, їх необхідно зняти з паперу або рушники, на яких здійснювалася сушка.

  Тримати їх рекомендується в паперових конвертиках.

  Місце обов’язково повинно бути сухим (зі стандартною кімнатною температурою).

  Свіжозібране насіння зазвичай не використовують наступний сезон. Їх можна зберігати не менше 5 років.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради