Чорнобог – слов’янський Бог: значення символу, руни, оберега

Чорнобог у слов’ян – легендарне божество, присутня у багатьох народних легендах. Незважаючи на те що йому не поклонялися і не створювали ідолів, люди вірили, що Чорнобог може надати великий вплив на життя і долю людини. Тому нерідко приносили жертвоприносини, і використовували символи темноликого як оберіг або талісман.

7ea84dac2397eca9478cb6473a7344e3 Чорнобог – словянський Бог: значення символу, руни, оберега

Образ Чорнобога у слов’ян

В народних переказах бог Чорнобог не мав батьків, у світ людський він прийшов сам. Він виник з Нави у вигляді протилежного елемента світла. Саме тому у божества існує тільки одне вразливе місце – сонячне світло.

Таким чином Чорнобог це протилежність Белобогу та іншим світлим богам. Так як всесвіт складається з рівноваги добра і зла, то таке божество уособлювала саме темну сторону людини, його вади.

У слов’янській міфології темноликий мав кілька образів. Так, якийсь час він представлявся людям у вигляді великого змія, а в деяких ситуаціях перетворювався у чорного ворона. Саме з цього бога у людей з’явилася сильна неприязнь і небезпеку щодо подібних птахів. Нерідко Чорнобог був в образі великого чорного вовка.

Однак тварини це не єдині істоти, яких обирав темноликий для своїх появ. У деяких приданиях він був зморщеним старим, а в інших похмурим і красивим чоловіком. При цьому незалежно від способу, слов’янський бог Чорнобог завжди був темним і страшним істотою, що вселяє страх.

У деяких міфах говорилося про наявність у темноликого дітей. Ними виступали такі істоти, як Кощій, Вій, Аспед і багато інші представники зла.

Символ Чорнобога

Самий темний представник слов’янського язичництва має кілька символів. Найбільш головним з них є Навник. Перша частина слова в перекладі означає смерть. В іншому значення таку назву пов’язують з одним із трьох світів, в якому прибувають тільки нижчі створення.

Зовнішній вигляд символу Чорнобога складається з кількох геометричних фігур – трикутника, ромба і прямих ліній. При цьому перша частина в перевернутому вигляді. Однак такі подробиці можна відзначити тільки при точному і тривалому розгляді символу. Люди, які бачать його вперше, часто сприймають таку комбінацію голову козла.

Нерідко люди плутають символи Білобога і Чорнобога з-за їх візуальної схожості. Такий факт ще раз доводить зв’язок цих двох божеств.

Ще одним символом, згаданим у старослов’янських міфів, є чорний квадрат. Він вказує на непроглядну темряву, яка притаманна цьому богу. Нічого іншого бути не може, крім справжнього зла та мороку. Не дарма слов’яни вважали Чорнобога Сатаною у своїй культурі, а його символ знаком пекла.

Якщо говорити про числах, то темноликий асоціювався лише з одиницею.

Кому підійде символ Чорнобога

Незважаючи на те, що кожен представник язичництва знав, хто такий Чорнобог, його не завжди сприймали в негативному сенсі. Амулети з його символом могли позитивно вплинути на долю і життя людини. Однак не кожній людині такий вплив підійде.

За заступництвом божества можуть звертатися люди, які:

  • хочуть стати на шлях духовного розвитку;
  • потрапили у складну ситуацію і не бачать сенсу рухатися далі;
  • бажають вчитися, осягати нове.

При цьому в останньому випадку нерідко звертаються саме за отриманням нових знань в області темної магії.

Щоб бог Чорнобог звернув увагу на людину, йому необхідно зробити невелике підношення або придбати його символ.

9dc398b0185bf74ceaff2b5ea0f91287 Чорнобог – словянський Бог: значення символу, руни, оберега

Руни Чорнобога і їх значення

У Чорнобога, як і в іншого божества є свої руни. У слов’янській міфології ними виступають Потреба, Вій і Джерело. Якщо скласти ці три елементи разом, то руни Чорнобога будуть вказувати на знищення і руйнування всього навколишнього світу. При цьому в даний час деякі люди воліють пов’язувати таку комбінацію з хаосом, що є помилковим думкою. Слов’яни ніколи не сприймали таке поняття в негативному сенсі.

Однак існує й однойменна руна Чорнобог, але її значення не таке руйнівне, як у перших трьох. Цей елемент вказує на звільнення людини від ситуації, яка повністю занурила його в себе, позбавивши від тверезого оцінювання відбувається в житті. Візуально вона представлена у вигляді Світового дерева – протилежне зображення руни Світу.

Обереги та амулети Чорнобог

Слов’янські обереги мають сильний магічний вплив на людину і його оточення. Вони є практично у кожного божества і представлені не тільки твердими елементами, але і татуюваннями і іншими подібними малюнками.

Велике число людей предпочитай вибирати собі у вигляді амулета руну Чорнобог. Вона допомагає людині розібратися з оточуючими проблемами, зробивши погляд на життя більш реальним.

Думка экспертаКанти ГауриКармолог, парапсихологОберег Чорнобог, представлений у вигляді символу Навник, стане хорошим захисником від бід та невдач. Для людей, що володіють магічними здібностями, він надає допомогу в розвитку своїх сил.

Однак використовувати символ Чорнобога необхідно з особливою обережністю. Для безпеки і позитивного впливу багато слов’яни носили оберіг Чорнобога спільно з магічним знаком Білобога. Таким чином люди намагалися вирівняти впливу добрих і злих сил.

Знак Чорнобога надавав великий вплив на життя і побут слов’ян. Його переносили на тіло у вигляді тату, на прикраси, роблячи обереги і амулети. Незважаючи на негативне значення божества, його символіка могла вплинути на людину в позитивному руслі. Така слава темноликого збереглася не тільки в язичницькі народи, знаходячи все більшу популярність в теперішньому часі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради