Не крутить барабан в пральній машині: причини, що робити

Коли пральна машина не крутить барабан, потрібно розібратися в причинах несправності. Проблема може бути як в надмірній завантаженні прального агрегату, так і у виході з ладу конкретного вузла. Важливо точно визначити, в який момент апарат перестав прати, куриться барабан вручну. Деякі несправності усуває тільки майстер, але з рядом інших можна впоратися самостійно. Поради дають досвідчені фахівці.

ne krutit baraban v stiralnojj mashine: prichiny, chto delat50 Не крутить барабан в пральній машині: причини, що робити

Перед початком технічного огляду необхідно переконатися, що пралка знеструмлена.

Причини зупинки і що робити в цих випадках?

Для визначення винуватця поломки машинки-автомат потрібно визначити, чи немає зовнішніх факторів, що могли вплинути на роботу агрегату. Не завжди проблеми з механікою і електронної складової виступають головною причиною. Неувага господинь під час завантаження брудних речей у барабан, коли в кишенях залишаються дрібні предмети, порушення норми допустимої ваги білизни, призводять до зупинки агрегату.

Перевищення рекомендованої ваги речей

Однією з найбільш простих і легко виправних причин є перевантаження. Сучасна техніка оснащена спеціальним датчиком, який спрацьовує, коли речей дуже багато в барабані. Щоб виправити ситуацію, досить злити воду через клапан, відкрити дверцята, вивантажити половину білизни і запустити прання знову. Якщо і далі не крутиться барабан пральної машини, то потрібно спробувати крутнути його вручну. Якщо він обертається, значить причина не у вазі.

Поломка електронного модуля

ne krutit baraban v stiralnojj mashine: prichiny, chto delat51 Не крутить барабан в пральній машині: причини, що робитиЕлектронний модуль відповідає за обертів барабана і справність техніки в цілому, тому збій в його роботі призводить до поломки.

Програмне забезпечення відповідає за роботу агрегату в цілому. Найменші відхилення у функціонуванні системи призводять до серйозних поломок, це стосується і регулювання швидкості обертів самого барабана: він або не обертається або обертає, але повільно. Вирішити цю проблему можна тільки в спеціалізованому сервісному центрі, який запропонує «перепрошити» модуль або ж замінити його на новий.

Сторонні предмети

При пранні одягу з кишенями потрібно бути гранично уважними, бо така незначна дрібниця, як монети, завдають шкоди пралці. На практиці, сторонні деталі потрапляють в гумовий ущільнювач, але буває і таке, що вони провалюються за межі барабана в бак або зливний відсік і порушує його роботу. Для усунення недоліку, важливо визначити, де знаходиться застрягла річ. У першому випадку, доведеться розбирати задню стінку і розкривати бак, а в другому, знімати ТЕН і діставати сторонній предмет за допомогою гачка або магніту.

Проблема з ременем приводу

Спеціальний гумовий пояс з’єднує барабан і двигун. З часом ця деталь пральної машинки зношується, зміщується зі свого місця або взагалі рветься. Наявність шуму при обертанні внутрішнього відсіку говорить про те, що ремінь просто розтягнувся, а його відсутність — про порушення цілісності. Перевищення порогу завантаження білизни також призводить до дисбалансу, і гумка просто злітає.

Перед купівлею нової деталі, фахівці рекомендують вивчити маркування, оскільки для кожної моделі машинки необхідний пояс із зазначеним на шві кількістю зубців.

ne krutit baraban v stiralnojj mashine: prichiny, chto delat52 Не крутить барабан в пральній машині: причини, що робитиУ разі пошкодження привідного ременя заміну можна зробити в домашніх умовах, просто знявши кришку і встановивши новий.

Заміну проводять без залучення майстри з сервісного центру. Новий ремінь ставиться так само, як і ланцюг на велосипеді:

 • Зняти одну з стінок і звільнити доступ до двигуна.
 • Надіти новий ремінь на шків барабана максимально близько до точного розташування.
 • За допомогою легкого обертання прального відсіку, притримуючи гумову деталь, пояс посадити на двигун.
 • Розсипався підшипник

  Якщо заклинив барабан або обертання супроводжується сторонніми звуками, то причина може бути не одна: порушена герметичність сальника (відповідає за гідрозахист внутрішніх частин) або зносився підшипник. Таку несправність, не маючи відповідного досвіду, усунути самостійно не вдасться, це повинен робити майстер по ремонту побутової техніки. Слід зазначити, що заміна складального вузла не завжди гарантує повне рішення проблеми, іноді необхідна заміна осі.

  Несправний ТЕН

  Сама по собі поломка трубчастого електронагрівача не провокує блокування барабану, але на практиці зустрічаються випадки, коли ТЕН вибухає і металеві частини розлітаються по корпусу, що і призводить до зупинки машинки. Заміна проводиться в наступному порядку:

 • Зняти задню стулку машинки.
 • Перевірити опір за допомогою мультиметра.
 • У разі несправності, з’єднувальний провід відключити.
 • Злегка скрутивши центральний кріпильний елемент, штовхнути болт від себе.
 • Витягне несправну деталь і замінити на нову.
 • Несправність електродвигуна

  ne krutit baraban v stiralnojj mashine: prichiny, chto delat53 Не крутить барабан в пральній машині: причини, що робитиВиявивши поломку рекомендовано провести повну діагностику техніки, що дозволить точно визначити причини виходу з ладу.

  Якщо барабан перестав обертатися під час прання і відсутній характерний звук, необхідна повна діагностика. Без повного аналізу і детального огляду механіки, встановити достовірні причини дуже складно, тому як в застарілих примірниках так проявляється збій у роботі конденсатора. У цьому випадку ремонт зводиться до його заміни. Ще одним чинником, що свідчить про поломку двигуна, є знос щіток. Експлуатація пральної машини протягом 3-5 років призводить до поступового згорянню щетини, електричне коло не замикається і як результат — машинка перестала обертати барабан. Ця проблема вирішується установкою нових щіток. Перед заміною деталей рекомендовано почистити накопичувальний грязьовий відсік.

  Чим загрожує самостійний ремонт?

  Вся побутова техніка знаходиться на безкоштовному гарантійному сервісному обслуговуванні, до того ж деякі причини самостійно усунути неможливо. Переважна кількість поломок вимагає від слюсаря-ремонтника знань про будову внутрішніх блоків і умінь працювати зі спеціальними приладами. Так, при заміні підшипника двигуна в сервісному центрі, додатково збалансують механізм, що продовжить термін експлуатації на пару років. А «перепрошивка» модуля управління проводиться за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради