Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Все тіло людини пронизане мережею кровоносних судин. Кожна точка цієї системи передає імпульс від скорочення серця. Одним з важливих показників, що характеризує роботу серця і кровоносної системи, є артеріальний тиск.

Його вимір і цифрові значення говорять про правильній роботі або функціональних збої, наявності захворювання. З різних причин показники можуть перевищувати норму і тоді говорять про гіпертонії, яку необхідно лікувати. Лікування може бути медикаментозне або ж в простих, незапущених випадках, досить домашніх, народних методів.

Артеріальний тиск визначає обсяг перекаченной крові в одиницю часу. По кровоносних артеріях, венах, капілярах кров циркулює під певним тиском, ритмічно вдаряючись об стінки судин.

834a5907b2ef9950b636e825f116bb0e Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Серцевий м’яз створює спрямований потік крові завдяки своїм скорочень. Причому максимальний тиск буде спостерігатися в аорті, як у посудині з найбільшим діаметром, а найменший тиск в капілярах і венулах з-за їх невеликого діаметру.

Тиск вимірюється в мм рт. ст. (міліметри ртутного стовпчика) і показує два значення. Верхнє, систолічний, показує тиск в момент стиснення серцевого м’яза. Воно залежить від розмірів серця, сили і кількості скорочень, від щільності рідини, що перекачується, еластичності і міцності судин.

Нижня, діастолічний тиск, характеризує роботу серця в момент відпочинку між скороченнями. Формат запису артеріального тиску виглядає як, наприклад, 120/80, 140/90 мм. рт.ст. В ідеалі різниця між цими двома значеннями становить 35-50 одиниць.

При нормальному стані здоров’я, в спокійному стані при неодноразових повторних вимірах безпечним для здоров’я вважається тиск 130/80 мм. рт.ст. на думку міжнародної асоціації докторів.

Перевищення цих показників свідчить про підвищеному тиску (гіпертензії). Чим небезпечне дане явище, як його уникнути і запобігти, розглянемо в цій статті.

Причини підвищення тиску

Перевищення показників артеріального тиску в нормі може відбувається з різних причин. Серед основних виділяють наступні:

1. Порушення еластичності кровоносних судин. Внутрішня поверхня стінок судин вистелена рухомий епітеліальною тканиною, яка дозволяє їм стискатися і розширюватися.

eecfbaeceee450b508ec2510d935ce1b Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

З плином часу, під впливом різних факторів, хвороб в тому числі, тонус судин змінюється. Вони стають більш крихкими, стаціонарними, з’являтися ерозії і розриви.

При неправильному функціонуванні кровоносних судин, порушення в їх структурі, організм відповідає загальним нездужанням, хронічною втомою і у важких випадках летальним результатом. Саме про ці можливі проблеми на початкових стадіях сигналізує підвищений артеріальний тиск.

2. Зміна гормонального балансу в організмі. Недолік гормону альдостерону, який відповідає за м’язову діяльність і їх здатність скорочуватися, зумовлений нестачею калію. При розслабленні і падіння кров’яного потоку відбувається криз, що супроводжується підвищеним тиском.

При зворотному картині, коли спостерігається різкий викид гормонів, збільшення їх вмісту в організмі та серцевий м’яз починає працювати в посиленому режимі, артеріальний тиск перевищує показники в нормі.

3. Продукти харчування. Деякі продукти викликають затримку води в організмі за наявності різних солей і сполук. Енергетичні напої, кава також призводять до перевантаження на судини і підвищення тиску. Воно допомагає підвищити низький тиск, але їм не варто захоплюватися.

d00425dfdf2b49deedc648a5f042e102 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

4. Лікарські препарати. Однією з поширених причин підвищення кров’яного тиску і гіпертонічного кризу є неправильний прийом ліків.

Багато хто з них діють як судинозвужувальні або судинорозширювальні, тому застосування всередину призначає тільки лікар згідно з результатами аналізів та фізичних характеристик перебігу хвороби.

5. Алкогольне отруєння, похмільний синдром. Розкладання алкалоїдів негативно позначається на загальному стані організму і на роботі внутрішніх органів і систем. Може викликати спазми, гиперкриз, що характеризується підвищенням артеріального тиску, припливи крові до голови, дисфункцій вестибулярного апарату.

6. Хвороби, неправильне розташування органів і скелетних кісток. Часто високі показники АТ говорять про наявність якого-небудь захворювання в організмі, запальних процесах, про обмеження або перекриванні судин з-за травм, вроджених аномалій та інших аналогічних випадків.

Симптоми підвищеного тиску

Умови та причини виникнення підвищеного тиску різноманітні і в деяких випадках можуть призводити до серйозних наслідків. Не дарма гіпертонію називають «тихий вбивця».

daf75ce3ce1f46693237fd453760f002 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Тому важливо розрізняти, знати симптоматику і заходи протидії, щоб вчасно запобігти катастрофі. Тиск змінюється у людини протягом доби, при зміні температури, внутрішньої і навколишнього середовища, порушення емоційного стану, фізичної активності.

Найчастіше гіпертонія протікає непомітно в силу звички і поступової адаптації, і дізнатися про перевищення ПЕКЛО можна тільки після вимірювання тонометром.

5b93f823a292597afe43238682741f85 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

До зовнішніх проявів можна віднести:

  • прискорене дихання
  • почервоніння шкірних покривів
  • збудженість
  • безсоння
  • головний біль
  • колючий і ниючий біль в області серця
  • тахікардія
  • пітливість
  • набряклість

Діагноз про наявність гіпертонії ставить лікар на підставі аналізу сечі та крові, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограми, огляду очного дна і інших фізико-хімічних показниках.

Існує так званий «синдром білих халатів», коли вимірювання тиску в присутності лікаря дає невірні показники. Це пов’язано з підвищенням емоційного стресу і автоматичного скорочення м’язів, прискорене дихання і посилення кровообігу.

df3d1a8471414b96e828fe272e4081fa Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Тиск вимірюється в спокійній обстановці в розслабленому стані. При ігноруванні перших симптомів гіпертонія може викликати ускладнення і призвести до порушення кровообігу, ниркової недостатності, інсульту, інфаркту, атеросклерозу, погіршення зору та іншим захворюванням.

Як знизити тиск в домашніх умовах без таблеток

В екстрених ситуаціях буває необхідно скинути кров’яний тиск швидко і без допомоги медикаментів. У цьому допоможуть:

1. Глибоке дихання. Потрібно прийняти зручне положення, розслабитися, закрити очі і робити ритмічні, глибокі вдихи. Дихання повинне виходити від живота.

Таким чином в організм надходить більше кисню, посилюється кровообіг, у тому числі і на віддалених ділянках і артеріальний тиск знижується.

29ffddec5a145a0b0104a04957f707a5 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Глибоке дихання можна чергувати з затримками на видиху, застосовувати різні варіації з акцентом на грудне дихання, або комплексне. Дихальну гімнастику необхідно виконувати в середньому 10-15 хвилин, поки не наступить поліпшення.

2. Гаряча ножна ванна. Такий метод дозволяє розширити судини ніг і тим самим знизити АТ в організмі. Кров починає циркулювати швидше, переносячи кисень, рівномірніше, тиск на стінки постійне і не відбувається різких стрибків тиску. Температура води повинна бути гарячою, в межах 40о-45о С.

Ці методи дієві, щоб швидко знизити артеріальний тиск на короткий термін. У випадках хронічної гіпертонії і для запобігання появи симптомів високого тиску найбільш ефективні будуть профілактичні заходи.

Профілактика підвищеного тиску полягає в простих вправах, виконуваних регулярно:

1. Здоровий образ життя, який полягає в установленому режимі дня, якого слід дотримуватися, загартовування, поміркованості, чергуванні навантажень і розслаблення;

9670d6b31bb1b883572ed24065db3db1 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

2. Правильне харчування, що полягає в помірності і натуральності продуктів: овочі, фрукти, злакові, рослинні і тваринні масла. Зменшення споживання солі, алкоголю, кави.

Включіть в свій раціон продукти, багаті калієм і магнієм. Багато продукти здатні не гірше медикаментів боротися з підвищенням артеріального тиску. До них можна віднести гранат, лимон, банани, цитрусові, боби;

3. Активні, регулярні заняття фізкультурою. Фізичні вправи і навантаження тренують м’язову тканину і судини, роблять їх більш еластичними і рухливими, що дозволяє їм розширюватися і знижувати тиск.

386f8c722b7566d9403fb9221d784e92 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Показано піші прогулянки, плавання, активні ігри на свіжому повітрі. Чергуйте активні фізичні навантаження з відпочинком і повноцінним, здоровим сном.

Як швидко знизити тиск народними засобами

Народна медицина дозволяє ефективно впоратися з підвищеним тиском і послужити профілактикою проти гіпертонії.

Можна використовувати такі засоби:

1. Теплий чай. Зігріваючий напій, відвар з м’ятою, мелісою, випитий дрібними ковтками також допомагає впоратися з гіперкризом. Основним ворогом стрибка тиску служить емоційний стрес. Превентивними заходами будуть спокій і розслаблення. Чашка ароматного, зігріваючого чаю дозволить організму прийти в норму досить швидко і знизити артеріальний тиск.

8ce199a1c58411af990273fa4b85f787 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

2. Компрес. Ефективно діє метод застосування компресу з яблучним оцтом. Просочена оцтом марля накладається на ступні на 10-15 хвилин.

3. Заспокійливі препарати. Валеріана, корвалол допомагають впоратися з прискореним серцебиттям, заспокоїтися і привести артеріальний тиск до нормальних показників.

Як знизити тиск літній людині (в літньому віці)?

Існують групи людей, у яких ступінь розвитку гіпертонії підвищена. До них відносяться люди після 50, наявність деяких захворювань, цукровий діабет, надмірне споживання алкоголю.

У літньому віці цифрові показники зміщуються в бік збільшення і для цього є підстави, так як відбуваються зміни на клітинному рівні, у роботі внутрішніх органів і сповільнюються процеси відновлення тканин.

135218039677656a6986d736984c7263 Як знизити тиск в домашніх умовах швидко і ефективно, без таблеток

Впоратися з підвищенням тиску у такому похилому віці без прийому перевірених ліків буває проблематично, але превентивні, профілактичні заходи зводять до мінімуму ризик гіпертонії плюс здоровий спосіб життя і правильне харчування.

Хорошим подарунком на 50-річчя стане тонометр, який дозволить тримати тиск під контролем.

Поради та рекомендації при підвищеному тиску

Щоб перешкодити розвитку підвищеного тиску, необхідно стежити за режимом сну, харчуванням і життєдіяльність. Комплекс заходів по запобіганню розвитку гіпертонії, яка спостерігається і в молодому віці.

Турбота про своє здоров’я і здоров’я близьких, спільні прогулянки і заходи сприятливо діють на організм, зміцнюючи його.

Слід дотримуватися основні правила:

1. Зниження зайвої ваги. Надмірне навантаження на кровоносні судини може привести до гіпертонії. Зменшення ваги допоможе впоратися з артеріальним тиском і знизити його;

2. Зведення стресових ситуацій до мінімуму. Більшість гиперкризов пов’язано з нестабільним емоційним станом. Володіння релаксаційними практиками і технікою глибокого дихання допоможе уникнути стресів і стрибків тиску;

3. Своєчасні консультації у лікаря. Регулярний огляд, здача аналізів, вимірювання тиску також допоможуть тримати тиск під контролем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради