Чим відмити білий наліт на стінках акваріума

У догляді за рибками особливу увагу потрібно приділити очищенню їх житла. З часом на стінках акваріума з’являється білий наліт. До його усунення потрібно приступати відразу, щоб бруд не завдала шкоди водним мешканцям. З часом наліт вбирається, і в подальшому його не вдасться прибрати повністю. Але все ж є кілька корисних способів, які допоможуть відмити акваріум.

Причини появи нальоту в акваріумі

b74d78f54cc1eff6bcacaa45afebf728 Чим відмити білий наліт на стінках акваріумаБілий наліт на стінках акваріума з’являється з-за жорсткої води

Насамперед необхідно визначити, чому з’являється білий наліт з вапняним розчином. Часто це відбувається з-за надмірно жорсткої води, яка містить високий рівень солей магнію і кальцію.

Накопичення водного каменю можуть викликати й інші чинники:

 • недолік акваріумної флори або її повна відсутність;
 • часте годування;
 • використання не відстояною рідини;
 • неправильний догляд;
 • відсутність фільтра або його нерегулярне застосування.

Ні в якому разі не варто використовувати воду, повністю позбавлену мінеральних речовин. Це може призвести до порушення екологічного балансу акваріума, що в результаті викличе загибель рибок.

Як почистити акваріум в домашніх умовах

Навіть якщо уважно стежити за потомством і станом житла, уникнути появи білих відкладень на стінках все одно не вийде. Помити акваріум від нальоту можна за допомогою професійних і народних засобів. У складних випадках допоможе механічна чистка.

Використання спеціальних коштів

У цю категорію входять миючі склади. Вони можуть випускатися формі серветок з просоченням, у вигляді спреїв або розчинів. З їх допомогою можна очистити скляні поверхні від нальоту без шкоди для флори і фауни. Додатково варто застосовувати пом’якшувачі, вони дозволяють відтерти сліди кальцію без зливання води з акваріума.

До дієвим очисним і умягчающим засобів належать:

 • Tetratec. Комплект серветок з просоченням з речовин, розчинних вапняні і зелені відкладення на стінках акваріума.
 • Aquarium Pharmaceuticals Safe and Easy. Продається у вигляді спрею. Допомагає очистити скло і акрилові поверхні від білого нальоту.
 • Aquayer. Пом’якшувач, який необхідно розміщувати у фільтрі. Нейтралізує солі кальцію, знижує показники жорсткості. Його не рекомендується застосовувати довго, вже через 45 хвилин потрібно прибрати препарат з фільтра.


Це лише невелика кількість дієвих очищувачів, за допомогою яких можна вдома відтирати вапняні відкладення на стінках акваріума.

Перед тим як застосовувати будь покупне речовина, варто уважно вивчити інструкцію.

Використання народних засобів

5804f340133246c86d7740bf7d13f63d Чим відмити білий наліт на стінках акваріумаПерекис водню і нашатирний спирт – ефективні засоби для видалення нальоту в акваріумі

Відмити акваріум можна доступними сумішами, приготованими самостійно. Для усунення вапняних відкладень на внутрішній поверхні підходить лимон і укус. Якщо додати до них нашатирний спирт, це збільшить ефективність.

Кілька народних засобів для очищення нальоту на стінках акваріума:

 • Сік свіжого лимона. Можна замінити лимонною кислотою, яка проявляє високу ефективність проти відкладень кальцію. У склянку води додати 20 г соку або порошку і добре перемішати до повного розчинення. Промити одержаним складом поверхні з вапняними відкладеннями. Він також допомагає відмити білий наліт на рослинах в акваріумі.
 • Оцет. Для обробки рекомендується застосовувати 9% розчин. На 200 мл додати 1 ст. л. кошти і перемішати. Рідину перелити в пульверизатор і обприскати їм області з нальотом. Після все ретельно протерти серветкою.
 • Нашатирний спирт. Розвести водою в пропорції 1:10. Застосовувати для промивання поверхонь зі скла, для зручності використовувати тканинну серветку.
 • Перекис водню. На 100 мл води додати 30 мл засобу. Готовим розчином обробити стінки акваріума.

Багато домашні засоби можуть викликати опіки шкірного покриву, наприклад, оцет, перекис водню. При роботі з ними рекомендується застосовувати захисні гумові рукавички.

Механічна чистка

20dc13b7f0956141e075ee99b795d707 Чим відмити білий наліт на стінках акваріумаНаліт зручно видаляти спеціальним скребком для акваріума

Для очищення вапняного накипу та відкладень зі стінок акваріума рекомендується застосовувати спеціальний скребок з пластику. Він продається в будь-якому зоомагазині. Також можна використовувати жорстку область губки.

Важкодоступні місця зручно зачищати за допомогою зубної щітки з жорсткою щетиною. В кінці ємність ретельно промити від залишків забруднень.

Механічні інструменти можна замінити пароочищувачем. Пар надає розм’якшує структуру нальоту, полегшує видалення. Але він не впливає на вапняний камінь.

При очищенні небажано застосовувати інструменти з металу. Дрібні частинки з часом починають іржавіти, утворюють рудуватий наліт і призводять до появи подряпин. Все це може негативно позначитися на стані риб.

Очищення акваріума без зливу води

Позбутися від вапняного нальоту можна без зливання води і відсадження рибок. Цей процес виконується в кілька етапів:

 • Зняти і промити фільтри, системи внутрішнього освітлення, аерації.
 • Очистити всі місця з забрудненнями за допомогою спеціального пластикового скребка.
 • Відкачати 10-70% води. Обсяг залежить від періодичності обслуговування.
 • Замінити злиту рідина нової відстояною водою.
 • Після закінчення очищення все обладнання встановити на місце.

  Відмивати акваріум без повного зливу можна, тільки якщо хочете прибрати свіжі відкладення, які ще не встигли стати твердими.

  Профілактичні заходи від білого нальоту

  430d18059d8e499c6f08e79d7ea44998 Чим відмити білий наліт на стінках акваріумаВоду в акваріумі треба періодично міняти, щоб запобігти утворенню нальоту

  Щоб підтримувати акваріум в чистоті, потрібна профілактика появи білого нальоту. Ось декілька практичних рекомендацій:

  • Виберіть відповідний фільтр, в залежності від розмірів акваріума, показників жорсткості, кількості рибок.
  • Знизьте жорсткість за допомогою додавання дистильованої води.
  • Регулярно доглядайте за акваріумом, слідкуйте за станом мешканців.
  • Міняйте воду періодично, не рідше одного разу на тиждень.
  • Застосовуйте тільки відстояну рідину.

  Догляд за акваріумом є складною задачею, яка потребує особливої уваги. Не варто запускати житло водних мешканців, інакше на стінках утворюється вапняний наліт, який з часом може перейти в стан водного каменю.

  Застосування спеціальних очищувачів, народних засобів, скребків зможе полегшити завдання і дозволить швидко усунути відкладення на поверхні.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради