До чого цвіркун в будинку – прикмети, як позбутися

Далеко не про всіх комах складені прикмети та повір’я. Поява в будинку цвіркуна є винятком, розцінюється як знак згори. У народі тлумачення прикмети двояке, носить позитивний і негативний окрас, залежить від декількох факторів.

a722d75657dc9e264fc9123964042038 До чого цвіркун в будинку – прикмети, як позбутися

Цвіркуни в будинку – до чого це

Зовні невелика комаха, довжиною 1,5-2,5 см. Забарвлення залежить від різновиду, часто зустрічаються жовтуваті особини з строкатими або коричневими цятками. Характерні звуки видають тільки самці завдяки крилець. Таким чином, цвіркун приваблює самку.

Для життя і розмноження виду потрібна вода, що можна використовувати при спробі позбутися від незваного гостя. Багато прикмети залежать від забарвлення комахи. Чорного приписують властивість попереджувати про несподівану прибутку, достатку. Білі особини – провісники серйозної хвороби.

Прикмети про цвіркуна в будинку з різних країн:

 • Давня Русь – символ добра, багатства, сімейного щастя;
 • Китай, Японія – спеціально містять будинку для залучення довголіття;
 • Англія – вбити комаха вважається поганим знаком, родичі зіпсують все вовняні речі;
 • Південна Америка – почути трель в будинку до швидкої смерті когось із членів сім’ї;
 • Бразилія – одні регіони впевнені в тому, що це знак смерті, інші чекають від його появи новину про вагітність;
 • індіанці – вважають нічним сторожем;
 • скандинавські країни – запевняють, що у цвіркуна вселяються злі духи, які під час співу читають замовляння і прокляття.

Добрі прикмети

Більшість народних повір’їв з приводу появи цвіркуна в будинку сприятливі. При цьому в сільській місцевості у приватному секторі комаха часто заводиться в затишному куточку, тоді як у міській квартирі подібне сусідство велика рідкість. З цієї причини шукати містичний сенс в появі членистоногого слід саме городянам.

73184a216b1147405c2a4ec2e82f3f00 До чого цвіркун в будинку – прикмети, як позбутися

Найбільш поширені добрі прикмети про цвіркуна в будинку:

 1. Почути спів напередодні Нового року або Різдва обіцяє несподіване багатство, підвищення по службі, виграш у лотерею. У Росії це єдине повір’я про комаху, пов’язане з матеріальними благами.
 2. Якщо цвіркун вибрав в якості житла будинок хворої людини, тому слід радіти, бо скоро прийде полегшення болю аж до повного одужання.
 3. Стрекотіння за кухонною плитою на удачу і везіння. Виняток – чорний або білий цвіркун.
 4. Якщо членистоноге завелося в кімнаті молодої незаміжньої дівчини – скоро відбудеться весілля.
 5. Вагітної жінки в останньому триместрі цвіркун віщує вдале розродження.
 6. Вдові трель говорить про благословення на нове щасливе життя померлого чоловіка.
 7. Комаха живе тільки серед добрих і порядних людей.

Коли обіцяє біду

Згідно з народними прикметами, якщо в будинку завівся цвіркун, не завжди є привід для радості. Іноді нежданого гостя асоціюють з поганими новинами, змінами звичного укладу життя в гіршу сторону. У цьому випадку нейтралізувати ознаку можна з допомогою вигнання комахи.

Вбивати або калічити членистоноге заборонено, рекомендується просто зловити і винести на вулицю.

Несприятливі тлумачення прикмети про цвіркуна в будинку:

 1. Скрекіт лунає не вночі, а вдень – хто із членів сім’ї піде з дому. Необов’язково назавжди, але надовго.
 2. Пішов з дому цвіркун обіцяє довгі невдачі, чорну смугу.
 3. Літає по кімнаті віщує пожежу.
 4. Прокинутися вночі від стрекоту – до важкої хвороби.

Чому не можна вбивати цвіркунів в будинку

Народні прикмети та повір’я рекомендують позбавитися від комахи доброзичливим способом. Членистоноге не можна вбивати або мучити, бо це накличе на сім’ю біду. Невдачі можуть надовго оселитися в будинку, в якому від цвіркуна позбулися настільки жорстоким способом. При цьому забобонні люди стверджують, що чорна смуга торкнеться всіх аспектів життя – матеріальної, любовної, духовної.

d528fe99a9d1e4ecf5035e95eb806e17 До чого цвіркун в будинку – прикмети, як позбутися

Дрібні неприємності і порожні турботи будуть переслідувати досить довго. Навіть в країнах, в яких вірили про вселення душ померлих або нечистої сили цвіркуна, заборонено його вбивати. Це пояснювали тим, що злий дух назавжди залишиться в цьому будинку.

Як від них позбутися і не накликати біду

Незважаючи на погані прикмети жити в одному приміщенні з стрекочущим комахам складно. Далеко не кожен здатний виносити протяжні трелі по ночах. Користуватися хімічними препаратами не рекомендується, як і вбивати членистоноге іншими способами.

Потрібно зловити і акуратно винести на вулицю, бажано випустити на галявині або в лісі, де поблизу є джерело води – струмок, річка, озеро

.

Способи позбавлення від цвіркуна в будинку:

 1. Акуратно упіймати за допомогою сачка або банки, якщо попадеться на очі.
 2. Налити в блюдце воду з цукром, залишити вночі.
 3. По можливості прибрати всю воду в будинку, щоб комасі ніде було пити і розмножуватися. У подібних умовах воно самостійно залишить приміщення.
 4. Поставити пастки для комах.

Подібні гості в хаті мало кому подобаються, особливо якщо видають гучні звуки і заважають спати. При цьому оселився цвіркун може символізувати початок світлої смуги в житті. Навіть коли прикмета носить негативний характер, вбивати членистоноге вкрай небажано. Народні забобони рекомендують позбутися від незваного гостя менш радикальними способами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради