Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиції

Народні прикмети 30 серпня пов’язані з «вдовиним днем» і вдень Мирона-ветрогона по імені мученика Мирона. Наші предки завжди звертали увагу на прикмети, і 30 серпня проводили по-особливому. Адже вони вірили, що від цього залежить не тільки їх урожай, але і все життя в цілому. Розглянемо, як слід проводити 30 серпня за звичаями і прикметами минулого.

Прикмети про погоду

В першу чергу селяни дивилися на погоду з самого ранку. Якщо на траві випадало багато роси, а на землю стелився густий туман, то слід було чекати ясної погоди і теплої осені.

  • Якщо з ранку 30 серпня небо затягнуло хмарами, то чекай тривалої негоди.
  • Селяни раділи, якщо вранці на листі бачили невеликий наліт інею – ця прикмета означала, що наступного року вони зберуть багатий урожай.
  • Невеликий або поривчастий вітер 30 серпня – ознака теплої й ясної осені.
  • Якщо схід яскравіше звичайного, то найближчим часом буде сильний вітер.

Також люди надавали великого значення прикметам по сонцю. Якщо воно в кінці дня сідало в хмари, то в найближчі дні чекай негоди. Якщо ввечері зоря забарвлювалася в золотистий колір, то холодів найближчим часом можна не чекати.

Показовими прикметами є поведінка птахів: якщо журавлі до 30 серпня полетіли на південь, то на Покров (середина жовтня) обов’язково буде лютий мороз.

Прикмети в побуті

Той, хто народився в цей день, обов’язково виросте доброю і хорошою людиною. Він проживе довге і щасливе життя без втрат і тривог, а в зрілому віці у нього може відкритися дар до лікування.

  • Якщо в цьому році відзначали великдень 30 числа, то в серпні цього ж числа потрібно було обов’язково солити огірки. Вони вийдуть особливо смачними і хрусткими. Якщо в цей день ви займалися заготовками на зиму, то ввечері не слід ходити на цвинтар і згадувати чорта при лайках.
  • Щоб позбутися хвороб і печалей, люди у давнину в цей день збирали старі речі і спалювали їх на задньому дворі, а ввечері жінки плели обереги для дому та сім’ї з сухої трави.
  • Ще щоб вберегти дітей від хвороб, їх ставили на поріг і обливали холодною водою з бляшаного відра.
  • Для того щоб худоба не наврочили, під дахом приміщення де знаходилися тварини, обов’язково вішали поношені постоли.

e580b18d851a6821766f64a50b4faf04 Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиціїПоки господині займалися заготовками на зиму, працівники продовжували збирати врожай і удобрювати грунт. Вважалося, якщо в цей день не приділити належної уваги збору врожаю та посіву ярих, то в наступному році їсти буде нічого.

Традиції та обряди 30 серпня

У часи царської Росії в цей день молодь влаштовувала жартівливі «похорон мух». Цей обряд символізував настання холодів і підготовку природи до зими. Самих комах ніхто не вбивав. Молоді люди шукали здохлих мух і клали їх в шкарлупки від яєць або горіхів. Потім закопували в землю. Усе це супроводжувалось піснями та танцями.

80d79de13f721f938d9e94d7e0bae5ec Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиціїТакож вважалося, що 30 серпня – це відмінний день для допомоги вдовам і їх дітям. Їм допомагали косити хліб, стежили за худобою, допомагали удобрювати землю і приносили продукти.

Що робити не можна

Цей день не підходить для укладення шлюбу. Селяни не сваталися і не укладали заручини 30 серпня. Також молодим дівчатам забороняли довго дивитися у дзеркало й гадати. Вважалося, що ці дії могли залучити біду і погубити майбутній урожай.

Погодні прикмети на завтра (31.08.2019)Побутові прикмети на завтра (31.08.2019)Традиції та обряди на завтра (31.08.2019)Що не можна робити завтра (31.08.2019)

pinit fg en rect red 28 Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиції

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради