Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиції

Народні прикмети 30 серпня пов’язані з «вдовиним днем» і вдень Мирона-ветрогона по імені мученика Мирона. Наші предки завжди звертали увагу на прикмети, і 30 серпня проводили по-особливому. Адже вони вірили, що від цього залежить не тільки їх урожай, але і все життя в цілому. Розглянемо, як слід проводити 30 серпня за звичаями і прикметами минулого.

Прикмети про погоду

В першу чергу селяни дивилися на погоду з самого ранку. Якщо на траві випадало багато роси, а на землю стелився густий туман, то слід було чекати ясної погоди і теплої осені.

  • Якщо з ранку 30 серпня небо затягнуло хмарами, то чекай тривалої негоди.
  • Селяни раділи, якщо вранці на листі бачили невеликий наліт інею – ця прикмета означала, що наступного року вони зберуть багатий урожай.
  • Невеликий або поривчастий вітер 30 серпня – ознака теплої й ясної осені.
  • Якщо схід яскравіше звичайного, то найближчим часом буде сильний вітер.

Також люди надавали великого значення прикметам по сонцю. Якщо воно в кінці дня сідало в хмари, то в найближчі дні чекай негоди. Якщо ввечері зоря забарвлювалася в золотистий колір, то холодів найближчим часом можна не чекати.

Показовими прикметами є поведінка птахів: якщо журавлі до 30 серпня полетіли на південь, то на Покров (середина жовтня) обов’язково буде лютий мороз.

Прикмети в побуті

Той, хто народився в цей день, обов’язково виросте доброю і хорошою людиною. Він проживе довге і щасливе життя без втрат і тривог, а в зрілому віці у нього може відкритися дар до лікування.

  • Якщо в цьому році відзначали великдень 30 числа, то в серпні цього ж числа потрібно було обов’язково солити огірки. Вони вийдуть особливо смачними і хрусткими. Якщо в цей день ви займалися заготовками на зиму, то ввечері не слід ходити на цвинтар і згадувати чорта при лайках.
  • Щоб позбутися хвороб і печалей, люди у давнину в цей день збирали старі речі і спалювали їх на задньому дворі, а ввечері жінки плели обереги для дому та сім’ї з сухої трави.
  • Ще щоб вберегти дітей від хвороб, їх ставили на поріг і обливали холодною водою з бляшаного відра.
  • Для того щоб худоба не наврочили, під дахом приміщення де знаходилися тварини, обов’язково вішали поношені постоли.

e580b18d851a6821766f64a50b4faf04 Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиціїПоки господині займалися заготовками на зиму, працівники продовжували збирати врожай і удобрювати грунт. Вважалося, якщо в цей день не приділити належної уваги збору врожаю та посіву ярих, то в наступному році їсти буде нічого.

Традиції та обряди 30 серпня

У часи царської Росії в цей день молодь влаштовувала жартівливі «похорон мух». Цей обряд символізував настання холодів і підготовку природи до зими. Самих комах ніхто не вбивав. Молоді люди шукали здохлих мух і клали їх в шкарлупки від яєць або горіхів. Потім закопували в землю. Усе це супроводжувалось піснями та танцями.

80d79de13f721f938d9e94d7e0bae5ec Прикмети на 30 серпня – вдові день, похорон мух і інші традиціїТакож вважалося, що 30 серпня – це відмінний день для допомоги вдовам і їх дітям. Їм допомагали косити хліб, стежили за худобою, допомагали удобрювати землю і приносили продукти.

Що робити не можна

Цей день не підходить для укладення шлюбу. Селяни не сваталися і не укладали заручини 30 серпня. Також молодим дівчатам забороняли довго дивитися у дзеркало й гадати. Вважалося, що ці дії могли залучити біду і погубити майбутній урожай.

Погодні прикмети на завтра (31.08.2019)Побутові прикмети на завтра (31.08.2019)Традиції та обряди на завтра (31.08.2019)Що не можна робити завтра (31.08.2019)

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради