Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

ukhod za klubnikojj rannejj vesnojj i letom, podkormki narodnymi sredstvami51 Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

Ну хто не любить солодку і запашну ягоду – полуницю? Але щоб вдосталь насолодитися смачною ягодою, доведеться трохи попрацювати після зими, як тільки розтане сніг на ділянці. Саме в цей час дуже важливий догляд за полуницею та підживлення ранньою весною. Дії не складні, але їх потрібно провести вчасно, не запізнюючись. Якщо вчасно і правильно все зробити, результат вас порадує неодмінно відмінним урожаєм.

Зміст

 • 1 Обробка полуничних грядок
  • 1.1 Обробка Фитовермом
 • 2 Підживлення азотними добривами
  • 2.1 Мінеральні азотні добрива
  • 2.2 Органічні добрива
 • 3 Догляд та підживлення полуниці під час цвітіння
 • 4 Підживлення народними засобами
  • 4.1 Борна кислота
  • 4.2 Підживлення золою
  • 4.3 Підживлення полуниці нашатирним спиртом
  • 4.4 Як проводити обробку нашатирним спиртом
  • 4.5 Підживлення полуниці дріжджами
  • 4.6 Рецепти підживлень з дріжджами

Обробка полуничних грядок

Коли зійде весь сніг і встановилася плюсова погода, саме час почати роботу на грядках з полуницею. Спочатку очищають грядки від торішніх висохлих, хворих листя, розрослися з осені усов. Все це треба зібрати і обов’язково спалити: за зиму там скупчується велика кількість шкідників, які прокидаються з першими променями сонця. Ліквідувавши непотрібне сміття, тим самим наполовину рятується майбутній урожай. До речі, якщо у вас полуниця висаджена на нетканий матеріал, то його прибирати не треба, досить прибрати поверх нього.

При прибиранні уважно оглядаємо кущики. При цьому видаляються всі хворі листя, а також слабкі, хворі і знищені розетки. Вони не дадуть врожаю, а будуть джерелом інфекцій. Але будьте акуратні, не пошкодите точку росту, саме з неї потім будуть формуватися кущ нового року. Ці роботи зручніше проводити секатором.

ukhod za klubnikojj rannejj vesnojj i letom, podkormki narodnymi sredstvami52 Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

Якщо полуниця росте не під покривним матеріалом, то необхідно розпушити грунт у міжряддях і під кущиками. Але знову ж все робиться акуратно і спушують не глибоко, інакше можна пошкодити корінці рослини. Розпушування ґрунту покращує повітрообмін.

Якщо помітили, що кущики високо піднялися над грунтом, їх небагато вдавлюють у вологу землю. І, навпаки, молоді кущики можуть заглибитися в ґрунт, тоді біля них акуратно відгортають землю, щоб сердечко (точка росту) залишалася над рівнем землі на 0,5 см. Інакше кущ може загнити.

Обробка Фитовермом

Ранній весняний догляд включає також і боротьбу з шкідниками. Тому після збирання рослини обробляють біологічним препаратом Фітоверм. За сезон обприскування проводять 2 рази (навесні до початку цвітіння та після збирання врожаю). Пам’ятайте, що обробка Фитовермом проводиться тоді, коли навколишня температура перевищує 10-15?С, інакше препарат працювати не буде.

ukhod za klubnikojj rannejj vesnojj i letom, podkormki narodnymi sredstvami53 Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

Підживлення азотними добривами

Відразу ж після збирання необхідно підгодувати перезимували рослини азотними добривами. Ослабленим за зиму рослинам для розвитку листової маси і подальшого формування бутонів необхідний азот. Обробку проводять приблизно в середині – кінці квітня залежно від погоди. Орієнтиром є утворення на кущиках пари нових зелених листочків. Їх поява сигналізує про настання першої підгодівлі.

В якості азотних добрив використовують мінеральні і органічні азотні добрива.

Мінеральні азотні добрива

До них відноситься аміачна селітра, сечовина (карбамід). Їх розводять з розрахунку 30 г (3 ст. ложки) на 10 л води. Розчин поливають під кожен кущ по 0,5 л. Мінеральні добрива розводять по інструкції, написаної на упаковці, обов’язково читайте перед використанням препарату.

Органічні добрива

Тут краще підійдуть рідкі добрива – курячий послід, коров’як, трав’яний настій, зелене добриво. Правильно розвівши добриво, поливають робочим розчином за 0,5 л під кожну рослину. Курячий послід за своїм складом схожий з мінеральними добривами, тому його краще використовувати не в гранульованому вигляді, а розчиненим у воді. Тому його розводять згідно інструкції і готовим розчином поливають по 0,5 л під кожну рослину.

Будь-яка підживлення рослин проводиться по вологому грунту, тобто спочатку поливають грядки простою водою, і тільки після того, як вода вбереться в землю, проводять кореневу підгодівлю добривами.

Догляд та підживлення полуниці під час цвітіння

Багато городники вважають, що під час цвітіння полуниця не вимагає якогось особливого догляду і не потребують підгодівлі. Таке міркування в корені не вірно. Цвітіння – важливий момент для майбутнього врожаю. У цей період полуниця особливо потребує догляду та підгодівлі.

 • Під час цвітіння обов’язково прибирають все вуса, в цей період вони не відіграють ніякої ролі. Для розмноження буде час їх наростити після збору ягід. Якщо ви хочете розмножити нові, елітні сорти, то залиште кілька найсильніших розеток, не більше. Вуса забирають багато сил і поживних речовин, які так потрібні в період формування квіткових бутонів і зав’язей.
 • Не менш важливий полив. Поливають на глибину залягання коріння, але дуже важливо при поливі не допускати попадання води на квітки, тому поливають рослини під корінь.
 • Під час цвітіння проводять підгодівлю комплексними мінеральними добривами з фосфором і калієм, які можна замінити деревною золою, її розсипають серед рослин. Калій, що міститься в золі, підтримує листя в хорошому стані, робить ягоди солодше, підвищує стійкість рослин до низьких температур, посухи та хвороб.
 • Кращими запилювачами полуниці є бджоли. Для їх залучення є простий народний спосіб – обробка рослин медовою водою. В 1 л води розчинити 1 ст. л. меду і обприскують рослини по листю і квітам.
 • Підживлення народними засобами

  Народні засоби для підгодівлі хороші тим, що вони дозволяють виростити екологічно чисті ягоди. І засоби для застосування завжди знаходяться під рукою: борна кислота, нашатирний спирт, йод, дріжджі.

  Борна кислота

  Бор для рослин – дуже важливий елемент, що сприяє формуванню зав’язей, зміцнює квітки, вони менше обсипаються. Тому вважають, що, обробляючи борною кислотою, врожай підвищується на 1/3.

  Обробку проводять шляхом обприскування, перший раз під час вегетації, другий – під час цвітіння. Для підгодівлі купують порошок борної кислоти 10 г в аптеці або садових магазинах. 0,5 чайної ложки порошку (2 г) спершу розводять в гарячій воді, так як в холодній порошок розчиняється погано. А вже потім розчин виливають у відро з 10 л води. Готовим робочим розчином обприскують полуницю, намагаючись потрапити на квіти.

  Деякі городники розводять пакетик борної кислоти на 10 р на 1 відро води. Борна кислота – не таке вже й нешкідливе засіб, тому досить і 2 грам порошку на 10 л Бор відноситься до групи общеклеточных отрут. Людина, що вживає багато овочів і ягід, оброблених борною кислотою, ризикує отримати захворювання слизових оболонок і шкіри. Кислота вражає мозок і статеві клітини. Особливо небезпечний бор для вагітних жінок, викликаючи патологію плоду.

  Підгодівля золою

  У період формування зав’язі рослині дуже потрібен калій і у великих кількостях. Для цього використовують як мінеральні, так і органічні добрива, наприклад, деревну золу.

  Роблять зольний розчин: на 10 л води додають 1 склянку золи, перемішують. Через 1-2 години поливають кущики під корінь по 0,5 л на кожну рослину. Але краще полити полуницю рідким органічним добривом, недавно писала, прочитайте. На 10 л води беруть 1 л зеленого добрива, і в цей розчин додають 1 склянку золи. Якщо немає золи можна взяти гумат калію (по інструкції).

  Якщо вирішили зробити позакореневе підживлення, то на 10 л води додають 0,5 л зеленого добрива і 1 склянку золи. Щоб пульверизатор не засмітився, розчин необхідно процідити. Позакореневу підгодівлю проводять у похмуру погоду або ввечері, щоб не викликати опіків листя.

  ukhod za klubnikojj rannejj vesnojj i letom, podkormki narodnymi sredstvami54 Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

  Підгодівля полуниці нашатирним спиртом

  Нашатирний спирт – водний розчин гідроксиду амонію (10% водний розчин аміаку, хімічна сполука азоту і водню). Важлива перевага: при його застосуванні у всіх частинах рослини не накопичуються нітрати, тому плоди завжди будуть екологічно чистими, значить і не принесе шкоди організму.

  Крім того, нашатирний спирт – це азотне добриво, яке можна застосовувати як азотної підгодівлі, а також засіб є профілактичним засобом для боротьби з шкідниками (попелиця, капустянка, довгоносик, мурахи, личинки хруща) і збудниками хвороб (сіра гниль, нематода, плямистості і пожовтіння листя).

  Якщо ви використовуєте обробку з нашатыркой, можна обійтися без мінеральних азотних добрив.

  Робочий розчин завжди готується безпосередньо перед використанням. Залишився розчин зберіганню не підлягає.

  ukhod za klubnikojj rannejj vesnojj i letom, podkormki narodnymi sredstvami55 Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

  Як проводити обробку нашатирним спиртом

  Обробку проводять 2-3 рази за сезон. Для весняного підживлення на 10 л води додають 40 г нашатирного спирту і прилипач (мильний розчин). З цією метою до розчину додають 100 г будь-якого рідкого мила, краще дегтярного, господарського. Тверде мило натирають на тертці і розводять у невеликій кількості гарячої води, а потім додають до робочого розчину. Полуниця добре реагує, якщо в розчин додати йод.

  Мило необхідно для того, щоб запобігти зникнення кошти. Крім цього, мило – прекрасний антисептик, воно створює на рослині тонку плівку, крізь яку проникають повітря і вода. В той же час перешкоджає проникненню збудників хвороб.

  2-ю обробку нашатирним спиртом проводять після цвітіння. При цьому концентрація робочого розчину менше: на 10 л води додають 2-3 ст. л. нашатырки. 3-я підгодівля проводиться після зняття всього врожаю, концентрація розчину 10 л води + 20 г нашатирного спирту + 5 крапель йоду.

  Будьте обережними! Нашатирний спирт – дуже їдка летку засіб, тому всі роботи з ним проводите в захисній масці, окулярах та рукавицях, у провітрюваному приміщенні або на вулиці.

  Підгодівля полуниці дріжджами

  Останнім часом досить популярною стала підживлення рослин дріжджами, і полуниця не виняток. Дріжджова підживлення

  • є стимулятором росту,
  • сприяє кращому коренеутворення, покращує приживлюваність розеток,
  • живить рослину корисними елементами (фосфор, калій, йод, кальцій, залізо та ін), вітамінами,
  • збільшується кількість квітконосів і зав’язей,
  • підвищує стійкість до багатьох хвороб, збільшує кількість та активність корисних бактерій у грунті.

  Протягом сезону проводять не менше 2-3 підживлення: ранньою весною, до початку плодоношення, після збору врожаю. При підгодівлі поливають під кожен кущик по 0,5 л розчину. Також дріжджовими розчинами проводять позакореневе підживлення, обприскуючи рослини по листю, для цього краще взяти лійку з дрібнодисперсного насадкою або пульверизатор.

  ukhod za klubnikojj rannejj vesnojj i letom, podkormki narodnymi sredstvami56 Догляд за полуницею ранньою весною і влітку, підживлення народними засобами

  Рецепти підживлень з дріжджами

 • 1 кг пресованих дріжджів розведіть в 5 л теплої води. Для отримання робочого розчину розведіть концентрат у пропорції 1:14, приблизно 0,7 л на відро води.
 • 1 пакетик сухих дріжджів розчиніть в 300 мл води (велика кружка), додайте 2 ст. л. цукру. Залиште для бродіння на 4 години в теплому місці, потім отриманий розчин розведіть у 10 л теплої води. Для приготування робочого розчину ще раз розводять у пропорції 1:10.
 • На 10 л води беруть пакетик сухих дріжджів, додають 2 ст. л. цукру, перемішують, залишають для бродіння на 2-3 години. Робочий розчин готують у співвідношенні 1:5.
 • В 1 л теплої води розчиніть 50 г живих дріжджів, додавши 1 ст. л. цукру. Перед застосуванням розчин розводять у 5 літрах води.
 • Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради