Королева Ночі – екзотичний томат з писаними плодами: опис та характеристики

Багато томатоводы нерідко вибирають для себе помідорні сорти екзотичного вигляду, що вражають погляд своєю незвичністю. До таких томатам відноситься і Королева Ночі. Подивившись фото і опис, можна подумати, що насправді це не помідори, а якісь заморські плоди або розписні іграшки.

koroleva nochi – ehkzoticheskijj tomat s raspisnymi plodami: opisanie i kharakteristiki40 Королева Ночі – екзотичний томат з писаними плодами: опис та характеристики

Опис сорту

Цей томатний сорт виведений у Німеччині. Оригінальна назва томату – K?nigin der Nacht. На упаковці насіння нерідко можна зустріти й інше найменування – Queen of the Night. Терміни дозрівання – середні. Можна вирощувати в теплицях і на відкритій місцевості.

Рослина томату детермінантна, компактна, в незахищеному ґрунті зазвичай не перевищує 0,7-1 м. Але в умовах теплиці кущ виростає більш потужним і високою, досягаючи 1,2-1,5 м. Листя темно-зелені, квіткова кисть проста. У кожній китиці формується за 5-6 плодів.

Дуже цікава забарвлення плодів, вона не залишить байдужим ні одного любителя екзотики. На фото видно, наскільки незвичайний вигляд у цих помідорів. У незрілому стані вони майже чорні. При дозріванні набувають оранжево-червоного забарвлення з строкатими вкрапленнями антоциана і плічками темно-фіолетових тонів. М’якоть соковита і м’ясиста, на розрізі червоно-малинова.

Томат вважається досить плідним. Інші ж характеристики сорту Королева Ночі представлені в наступній таблиці:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120 днів) Полудетерми-нантный (70-150 см) Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 60-180 9-12 кг Оранжево-червоний з фіолетовим штрихами. Округлий, злегка приплюснутий

Переваги і недоліки

При розгляді позитивних сторін томату виділяють:

  • врожайність;
  • стійкість до хвороб;
  • плодоношення до самих заморозків;
  • привабливий зовнішній вигляд зрілих помідорів;
  • відмінні смакові якості.

Зібраний урожай використовують для свіжих салатів, приготування і прикрашення страв. Непогано підходять плоди для переробки на зиму.

Увага! Королева Ночі не є гібридом, тому з повністю дозрілих плодів при необхідності можна зібрати власні насіння.

Особливих недоліків у цього сорту не відзначено. До деяких мінусів відносять не дуже гарну лежкість. Необхідність же в підв’язці кущів і обрывании зайвих пасинків простіше назвати особливістю догляду, а не негативною стороною томату.

Особливості агротехніки, відгуки садівників-практиків

Вирощують томат через розсаду, самостійно розраховуючи строки посадки насіння. При посіві насіннєвого матеріалу виходять з особливостей клімату регіону і передбачуваного часу переміщення молодих саджанців на постійне місце. Сорт культивують як в теплицях, так і на городі. Але на сонце в саду плоди виходять більш темними. Подальший догляд звичайний. Обов’язкові підв’язки рослин до опор і видалення пасинків.

koroleva nochi – ehkzoticheskijj tomat s raspisnymi plodami: opisanie i kharakteristiki41 Королева Ночі – екзотичний томат з писаними плодами: опис та характеристики

Рада. Кращі результати отримують при формуванні кущів у 2-3 стебла, всі інші відростки прибирають.

Садівники дають томату переважно позитивні відгуки:

  • Томатоводу з Костроми під ніком «ЕленаN» сорт сподобався своєю врожайністю, невибагливістю, стійкістю до фітофтори. Томати вийшли смачними і ошатними.
  • Був названий дуже красивим цей томат і овощеводом з Валдая Новгородської області під ніком «Червона Шапка». Помідорні кущі відрізнялися міцним здоров’ям, плодоносили до заморозків. Плоди добре дозрівали, були дуже смачними, солодкими з приємною кислинкою.
  • Користувачі Софія 27, Danko і Ярославна теж охарактеризували сорт як один з найкрасивіших. Плоди цього томату просто здивували їх своєю несподіваною барвистістю.

Такі незвичайні томати вирощують не тільки для отримання урожаю, але і для прикраси ділянки. Але буває вдвічі приємно, коли краса вдало поєднується з гарною врожайністю, міцним імунітетом і загальної невибагливістю до умов та догляду.

Огляд сортів томата: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради