Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Від чого залежить хороший урожай? Від якості грунту? Але ж можна грунт змінити, механічним способом, вносячи добрива або дренажируя її. Від погоди? Багато досвідчені садівники вибудовують загородження від вітрів і протягів, відкриті теплиці, щоб накривати зверху, коли сонце палить, встановлюють системи поливу. Так від чого залежить урожай? Від знань! Знань, коли і що робити.

Саме тому я намагаюся максимально повно відповісти на питання про спосіб вирощування тієї чи іншої культури. Мені важливий досвід тих городників, які знають, що робити, щоб рослини були здорові і давали багаті врожаї. Але я з задоволенням хочу надати можливість висловитися і вам, дорогі мої друзі. Якщо ви володієте цінними знаннями, діліться ними!

Сьогодні наша тема присвячена моркви. Цінному овочу, в якому так багато корисних мікроелементів та вітамінів. Можна самому вирощувати цей коренеплід і бути впевненим, що його не підгодовували хімією і не нашпигували шкідливостями заради розміру і ваги. Щоб ви мали всі потрібні знання, ми постараємося розглянути весь процес, від покупки насіння, до отримання хорошого врожаю.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Коли садити моркву навесні у відкритий грунт насінням

Що повинно впливати на терміни висадки культури? Є кілька важливих факторів:

 • Регіон, де у вас ділянку;
 • Погодні умови;
 • Сорт моркви.

Часом навіть від якості грунту залежать терміни. Наприклад, щільна грунт не пропускає воду, але і не дає коренеплоду нормально розвиватися. Садити її, як рекомендують багато садівники перед затяжними дощами, не рекомендується. Такі дощі ще більше ущільнюватимуть землю. Тому, краще відкласти посів, знаючи, що вологи все одно буде достатньо в ґрунті.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj1 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Про регіони ми ще поговоримо. На рахунок погодних умов – орієнтуйтеся на «графік» дощів. Якщо грунт добре удобрена, легка, сміливо сійте морква напередодні дощів. Морква відмінно витримує низькі температури. Вона рушить в зростання навіть при 4-6?. Нічні заморозки і перепади температури їй не страшні.

Середньостиглі та пізні сорти можна висівати у відкритий грунт починаючи з 20-х чисел квітня і на протязі наступних 2-х тижнів. Літня посадка проводиться в червні. До неї вдаються городники, які хочуть виростити коренеплоди, зберігаються протягом довгого періоду (ок. 9 місяців).

Як сіяти моркву насінням, щоб не проріджувати

Один із способів висаджувати культуру, щоб не проріджувати її, ми відмовили в темі про помідори. Там докладно описаний спосіб «равлик» нагадаю його зараз коротко і назву ще відповідні способи.

 • Равлик. Розгортаємо рулон туалетного паперу. Змочуємо його злегка клейстером (зварена у воді борошно до стану клею) і розкладаємо насіння (зубочисткою або пінцетом). Даємо просохнути згортаємо. В лунці розгортаємо папір, присипаємо її землею, поливаємо.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj2 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

 • Змішавши насіння з піском. Насіння моркви досить дрібні. Якщо їх змішати з піском у пропорції 1 до 2, це дозволить не загустити посадку.
 • Сівалкою. Є спеціальні інструменти, які полегшують нам працю на землі.
 • З клейстером. Не хвилюйтеся, ніякої хімії. Зваримо «кисіль з борошна і води — на 1 л. води 1 ст. л. В цей клейстер насипаємо насіння, гарненько перемішуємо. Тепер, при посадці орієнтуємося, щоб рівномірно вилити обсяг клейстеру у канавки.
 • В гранулах. Є вже готова продукція, яку можна висаджувати через певну відстань.
 • За допомогою ситечка. Народні умільці використовують різні підручні засоби, від коробочок для зубочисток, до ситечка.

Спробуйте! Можливо ви знайдете один з цих спосіб зручним для себе.

Як правильно садити моркву, щоб отримати хороший врожай (хитрості і секрети)

Всім нам хочеться мати гідні врожаї. Як виростити великі коренеплоди:

 • Підібрати сорт з витягнутими і великими коренеплодами.
 • Регулярно проріджувати, щоб не загущати посадки.
 • Підгодовувати культуру з урахуванням складу грунту.
 • Вибрати освітлену ділянку.
 • Дотримуватися сівозміни

Які є хитрощі і секрети отримання таких результатів:

1.Важливо правильно підібрати сорт, в залежності від цілей.Наприклад, ви хочете отримати овоч для приготування різноманітних страв влітку і трохи восени? Або ви хочете продукт, який буде зберігатися у вас всю зиму, радуючи вас впродовж довгих місяців? Вибравши сорт (ранній або пізній), ви визначитеся з часом посадки, а це полегшить догляд за культурою.

2.Потрібно провести передпосівні роботи:

 • Знезараження марганцівкою, або борною кислотою, або перекисом водню.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj3 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

 • Замочування в поживному розчині або простій воді для проростання. Якщо хочете простимулювати зростання з допомогою біостимуляторів, то можна замочити в гумат натрії (0,01%-ний теплий розчин)або в эпине (з розрахунку 4 краплі на 200 мл води) на 10-12 годин

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj4 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

 • Дражжирование. Не обов’язкова процедура. Полягає у збільшення дрібних насінин у розмірі з допомогою клею з процідженого через сито настою коров’яку з розрахунку 1 до 7 або сиропу з цукру, або клейстеру з крохмалю, або сироватки після броженияили мікроелементів та комплексу добрив по 2 ст. л. на 1 л води.

 • Закопування. Сіяти в прогріту і вологу землю. У сухому ґрунті насіння загинуть.

3. Рекомендується висадка в міжряддя або по сусідству цибулі, салату, гороху або редиски.

4. Канавку робити не глибше 3см. Відстань між канавками – 20см.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj5 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

5. Перший полив – теплою водою.

Ці всі моменти можуть допомогти в майбутньому отримати добрі врожаї.

А зараз давайте з’ясуємо все про посадку:

 • Робляться неглибокі грядки держаком лопати або дошкою розсовуючи землю.
 • Сіється моркву.
 • Посадка засипається землею.

Можна зверху полити, якщо грунт недостатньо вологий.

Коли і як правильно проводити проріджування?

 • перший раз при розкритті першої пари справжніх листків з проміжком між рослинами 3 см;
 • другий – видаляють зайві сходи при появі двох пар листків.

Проріджують моркву в похмурі дні або ввечері, щоб не травмувати паростки сонячними променями і не привернути шкідників запахом зелені. Коренеплоди в грунті не розхитують, а видаляють прямо вгору і акуратно!

Як сіяти моркву, щоб швидко зійшла

Важливо заздалегідь підготувати, як ґрунт, так і насіння до посадки, щоб досягти швидких результатів.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj6 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Подивимося, що конкретно потрібно зробити:

 • Пухкий грунт допоможе швидко зійти посівного матеріалу. Тому, варто внести в грунт пісок, перепріла тирса і т. д.
 • Я вже називала передпосівну підготовку насіння. Вона полягає в замочуванні матеріалу, загартовування і обробці його поживними та стимулюючими розчинами.
 • Не варто занадто поглиблювати насіння.
 • Засипати грядку можна не землею, а торфом або піском.
 • Після посадки можна створити тепличні умови, накриваючи плівкою протягом 1 тижня грядки.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj7 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Отримати здорові рослини в найкоротші терміни допоможуть і гарне планування. Якщо предкультура обрана правильно, значить морква «у спадщину» отримає не бідну, а збагачену спеціально для неї грунт.

Деякі садівники практикують висаджування моркви пізньої восени, що дозволить зібрати урожай на два тижні раніше. Оптимальні строки посадки в даному випадку кінець жовтня-початок листопада. Головне, щоб не було зворотних плюсових температур інакше насіння може прорости. Але у цього способу є один великий недолік: якщо зима буде дуже холодною, велика ймовірність, що насіння вимерзнуть і навесні вже не зійдуть.

Після яких культур можна садити моркву

Я вже говорила, що цибуля є культурою, з якої морква може сусідити. Але цибулю добре підходить і в якості предкультуры. Які ще рослини підійдуть:

 • Огірки;
 • Томати;
 • Капуста;
 • Картопля.

Після цих культур морква менше хворіє і дає рясні врожаї.

Обробка землі від молі перед посадкою моркви

Найефективніший спосіб боротьби з міллю є – глибока перекопка грунту перед висіванням моркви. До слова сказати, цей спосіб ще і екологічно чистий. Але, якщо міль з’явилася, можна просто зрізати всю наземну частину, позбавивши моль таким чином місця проживання. Бадилля наросте ще. Зате ми врятували урожай!

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj8 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Коли садити моркву в 2019 році за місячним календарем

Фази Місяця однозначно впливають на врожай.

Все, що відноситься, як і морква, до «коренів», сприятливіші садити на убуваючу Місяць. При цьому коріння рослин, посаджених ближче до повного місяця, більше йдуть в глибину, в тому числі і коренеплоди. А будучи посадженими ближче до Молодика, виростають міцними, товстенькими, але короткими.

Тому, давайте з’ясуємо, які дні в квітні і травні сприятливі для посадки:

 • Березень – 10-12, 15-17, 23-25, 27-30.
 • Квітень– 2-9, 11-15, 24-27, 29, 30.
 • Травень– 1, 4-6, 12 – 14, 21-23.
 • Червень – 1-3, 9-11, 20-25.

Залишилося з’ясувати, коли можна починати посівні роботи в конкретних регіонах.

Дні посіву моркви в Криму

На півдні країни, де навіть зими не настільки суворі, «весна», а вірніше, весняне тепло, а, відповідно і підходяща погода, настає ще в лютому. Навіть, якщо існує загроза заморозків, моркви це не страшно, та й мороз тут може тривати 1-2 дні, після чого знову настає сонячна тепла пора.

Починаючи з кінця лютого в будь сонячний день можна починати посівні роботи. Морква застане дощі і насититься потрібної для неї вологою.

Коли садити моркву на Уралі в 2019 році

Так як снігу довго не живуть у цьому регіоні, посадка переноситься на кінець травня – початок червня.

Орієнтуватися варто на кліматичні умови. При цьому, щоб сорт встиг вирости і дозріти, треба вибирати скоростиглі сорти.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj9 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Не завадить загартовування садивного матеріалу. Насіння поміщають у вологу тканину і в холодильник на 2 тижні.

Найпростіше замочування у воді прискорить процес сходів насіння моркви в цьому регіоні. Також не завадить замочування у вищезазначених стимуляторах росту або деревну золу (на 1 літр води 1 ст. л. золи).

Коли садити і як виростити моркву в Підмосков’ї

Починаючи з кінця квітня можна висаджувати в Підмосков’ї моркву. Більш точним орієнтиром будуть кліматичні і погодні умови. І, навіть, якщо після потепління на 10-12 градусів знову вдарять морози, культура це з легкістю перенесе.

kogda i kak sazhat morkov v otkrytyjj grunt, chtoby poluchit khoroshijj urozhajj10 Коли і як садити моркву у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай

Якщо ви хочете виростити коренеплоди для зимового зберігання, висадку потрібно зробити в другій декаді червня. В цей час повітря і грунт вже досить прогріються.

Відмінно підходить для висадки в Підмосков’ї моркву сорту Незрівнянна, морозостійкий сорт Королева осені (якщо висадити в квітні, то урожай можна збирати вже в кінці липня), Шантане для зберігання взимку, Вітамінна 6 (соковита, добре зберігається), Нантскую 4 (хороша схожість, велика-до 15 див., але зберігається взимку недовго).

Числа посадки моркви на Кубані

Посадка моркви припускає лише одна умова: щоб земля була настільки теплою, а щоб не замерзла рука. Як тільки з’являється можливість вийти в город: теплі деньки, зійшла вода і т. д., варто перевірити, чи можливо вже в лютому-березні можна сіяти моркву. Після цих днів ще прийдуть холоди, і справжня весна прийде через тиждень-два, але морква витримає легкі заморозки. І їй на користь буде, що вона застане вологу в ґрунті.

Якщо забули посадити часник восени, то навесні можна це зробити і отримати хороший урожай. Про те як посадити часник навесні читайте за посиланням.

Особливих хитрощів з посіву та вирощування моркви немає. Проте, ми сьогодні побачили, як визначати строки посадки, як швидко отримати урожай. Ділитися цими знаннями з друзями. Вони будуть вам вдячні, якщо ви підкажете їм посилання на цю статтю. Підписуйтесь, і отримуйте нові статті на тему саду-городу!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради