Трав’яний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Трав’яний настій є відмінним добривом, що містить у своєму складі величезна кількість мікроелементів, які необхідні для росту і розвитку рослин. Склад може бути виготовлений з різних трав, багатих калієм і азотом.

Трав’яний настій збагачений бактеріями, які насичують грунт киснем, покращують її мікрофлору. Також настої на травах борються з патогенними мікроорганізмами, якщо додати невелику кількість прілого селену.

Такі настої застосовують для підживлення полуниці, а щоб активувати ріст рослин, застосовують бурштинову кислоту. Сьогодні ми докладно розглянемо всі тонкощі приготування і застосування натурального добрива.

7304b9d53d9f9c86ad81f9e030e5ae4f Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Склад трав’яного настою для підживлення рослин

Для складу можна брати відходи від культурних рослин або використовувати бур’яни. Для гарного настою може стане в нагоді кропива, виростає тільки на родючому грунті.

Також будуть потрібні наступні трави:

  • Лопух;
  • Стонога;
  • Глуха кропива (глуха кропива);
  • Кульбаба;
  • Скошена трава з газону;
  • Різні бур’яни.

d3433aad5bce4e9d6073a8325556728d Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Не варто використовувати відцвілі, що дають насіння рослини, так як більшість з насіння добре переносять зброджування і незабаром проростають.

В якості харчування для бактерій підійде гній, курячий послід, цукор, присутній в будь-якому вигляді. Підгодівлею може послужити забродившее варення.

Які мікроелементи в трав’яному настої

Трав’яний настій вважається безкоштовним і ефективним добривом, яке можна приготувати в домашніх умовах. Воно збагачує грунт азотом.

Включивши до складу золу і доломітове борошно, в розчині виявляється калій, кальцій і фосфор, які живлять рослини, прискорюючи їх зростання. Дані речовини безпечні, так як мають повністю органічне походження.

Також рослині потрібен такий будівельний матеріал, як вуглець. Мікроелемент переважає в деревних відходах. Він виявляється у гнойовій рідині.

eedb9f43375159981b50c9e1baa47c6b Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

У компостированной зелену масу співвідношення вуглецю до азоту близько 7. У скошеній газонної трави цей показник 12, в стеблах бобових культур — 15.

Чим більше вуглецю накопичилося в рослинних залишках, тим довше його переробляють рослини. Приготування трав’яного настою прискорює процес переробки корисних речовин. У складі виявляються необхідні ґрунті і рослині мікроелементи, але їх значно менше, ніж в компості.

Трав’яний настій для підживлення рослин як добриво — правильний рецепт

1. Бочку або відро необхідно наповнити травами, якщо трав вийшло занадто багато, і вони дістають до верху, то води потрібно брати у співвідношенні 1:10. Якщо трав було взято на половину бочки, то води слід наливати менше, весь склад вийти менш концентрованим.

b49148203d68b7ddc5b386c39fb8f3f6 Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

2. Після цього бочку з вмістом необхідно встановити в тепле місце. У приміщенні повинно бути тепло — це обов’язкова умова для дозрівання трав’яного настою.

3. Ємність прикривають поліетиленовою плівкою або закривають склом. Необхідно зробити кілька отворів у плівці або нещільно закривати, залишаючи місце для проникнення повітря. Без доступу кисню бактерії не будуть розмножуватися. Прикривати бочку потрібно для того, щоб створити оптимальну температуру всередині ємності для прискореного бродіння.

4. Важливо періодично перемішувати склад, щоб весь процес відбувався рівномірно.

4184b8b1500148057dad5fa470d0b6ab Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

5. Готовий настій пахне не дуже приємно, також у нього перестає утворюватися піна.

Для складу знадобиться пластмасова бочка, яка не псується від дії кислої або лужної реакції, що протікає всередині ємності.

Наступний рецепт розрахований на виготовлення одного відра компосту. Пропорції можна міняти самостійно. Всі складові можна зібрати на ділянці.

— Вибравши відповідну ємність на 2/3 об’єму заповнити її травами. Це може бути кропива, мокриця, кульбаби, выполотые бур’яни.

— Всипати 0,5 л просіяної деревної золи. Міститься в ній фосфор і калій продуктивно впливає на розвиток кореневої системи. Дані мікроелементи забезпечують цвітіння і плодоутворення, завдяки їм овочі стають більш смачними і соковитими.

— Залити ємність з травами і золою водою, але не до кінця. Під час бродіння виділяється піна, яка може витиснути рідину, і вона виллється на поверхню. Воду краще брати дощову. Можна використовувати водопровідну, але дати їй попередньо відстоятися, щоб на дно осел хлор.

— Перемішати всі компоненти, ємність щільно закрити кришкою або поліетиленовою плівкою, яку потрібно обв’язати шпагатом. Повітря не повинен проникати всередину ємності. Зверху плівки необхідно налити води, щоб вона щільно прилягала.

— Залишити ємність в затемненому місці там, де буде досить тепло.

— Кожен день ємність відкривають, знімають піну і перемішують вміст. Чим вище температура навколишнього середовища, тим швидше настій буде готовий. У літній час процес виготовлення добрива займає 3-4 дні.

Правильне застосування трав’яного настою

Склад є цілком органічним, безпечним та екологічно чистим. Добриво виготовляється з скошеної трави та бур’янів, тому є безкоштовним, але дуже ефективним для розвитку рослин.

Така підгодівля насичена азотом, який важливий на початкових етапах вегетації рослин. Дана суміш працює краще, ніж мульча з прілої зелені.

Склад підсилює ріст зеленої маси, зміцнює рослина. Розчин збагачений калієм, який позитивно позначається на розвитку кореневої системи, цвітіння і зав’язування плодів.

c0c6278ae7eecccbbd1314555a0f1b2d Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Ще однією перевагою даного складу є насичення ґрунту корисними мікроорганізмами. При розмноженні корисні бактерії здатні знищити патогенну мікрофлору, оздоровити грунт, тим самим забезпечити захист рослин від багатьох захворювань. Все це позитивним чином позначається на врожаї.

Лужне середовище підживлення дає можливість раскислять грунт, що необхідно для багатьох культур, так як вони негативно реагують на високу кислотність грунту.

Як застосовувати трав’яний настій для підживлення помідорів і огірків

Проводити першу підгодівлю необхідно через 2-3 дні після висадки сіянців у відкритий грунт. Таке харчування буде потрібно всім квітам і рослинам. Подальші підживлення слід проводити 1 раз в 10-14 днів. Більш родючі ґрунти потребують підживлення не більше 2-3 разів за сезон.

Всі маніпуляції краще всього проводити рано вранці або пізно ввечері. Важливо забезпечити рясний полив або всі роботи виконувати після дощу.

Для кожної культури пропорції будуть різними.

Для томатів беруть розчин 1:10, 1 літр настою на 10 літр води. На кожну рослину припадає 1 л води. Занадто концентрований склад робити не варто, інакше рослина забере всі корисні речовини в зелену масу.

1e53be2e903a1f24375939b1449e08bd Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Огірки — для них використовують розчин, розведений 1:5. На одну рослину припадає 0,5-1 л складу. Такий розчин стане в нагоді і для кабачків і гарбуза.

Як часто використовувати трав’яну підживлення для рослин

Замульчувати рослини, що ростуть у відкритому грунті і в теплиці, необхідно підгодовувати раз в тиждень. Хороший результат дають чергування кореневих і позакореневих підживлень.

Для розведення настою беруть 1 літр складу і відро чистої води. Десять літрів розведеного розчину вистачає на 4-5 рослин томатів або перців, баклажанів або огірків.

f92d64304f254cba1bdb9e5f477d8b64 Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Для капусти такої кількості складу потрібно, щоб полити ранні кущі 8-10 шт, потім по мірі зростання дозу збільшують.

Для позакореневих обприскувань беруть пропорцію 1:20. Кожен листочок обприскують ввечері в суху погоду для найкращого ефекту. Склад повинен повністю охопити весь аркуш, бути рівномірно розподілений по всій його площі.

Правильний полив настоянкою трави

Весь вміст бочки ретельно перемішати і з’єднати з водою в співвідношенні 1:10. Грунт поруч з рослиною необхідно зволожити і полити розведеним складом.

8089aabe8479fd06d947d84b888a2081 Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Для ослаблених рослин підгодівлю проводять раз в 7-10 днів. Міцні, з гарною зеленою масою потребують в додатковому харчуванні раз в три тижні.

Для культур, у яких вже почалося плодоношення, проводять підживлення не частіше, ніж раз на місяць. Так як рослина вимагає більше калію в період плодоношення, а не азоту, який у величезній кількості присутній в настої.

Як зробити органічне добриво-компост своїми руками

Для компосту можна вибирати різні компоненти, адже єдиного рецепту не існує. Один і той же компост може застосовуватися як для овочевих культур, так і для грибів.

254d167d1973fe998f8b18e670b340ec Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

Приготування компосту складається з наступних правил:

  • Шар трави, обраної для компосту, не повинен бути вище 1,5 м, особливо, якщо в якості основного шару була взята свіжоскошена трава. Трава буде ущільнюватися і вийде силос. Тому важливо брати підсушену траву або присипати її землею;
  • Щоб розмножити бактерії, можна взяти трохи землі або перегною з іншого компостної купи;
  • Компост можна зробити двох видів. Перший — з перевагою азоту, для його створення потрібно внести якомога більше борошняних відходів, фруктів і овочів, подгнивающих харчових продуктів. Для приготування вуглецевого компосту знадобиться більше соломи, трави, паперу, картону або тирси;
  • Через тиждень всі компоненти складу починають згоряти, тим самим збільшуючи температуру всередині купи, відбувається нестача кисню від чого корисні мікроорганізми нерідко гинуть.

Щоб запобігти цей процес, компост перекладають на нове місце. Ці маніпуляції рекомендовано проводити не більше 4 разів за весь час приготування добрива.

Можна зробити настій трави для підживлення без запаху

У натурального і екологічно чистого добрива є один суттєвий мінус — це запах, який залишається на руках після роботи з ним. Тому перед роботою варто одягати рукавички.

Щоб вирішити цю проблему на початку приготування настою ввести ЕМ-препарати, що означає ефективні мікроорганізми. Вони можуть бути представлені в готовому вигляді, які можна зустріти в магазині: Байкал, Сяйво, Відродження, Гумат ЕМ, Фітоспорин.

34bd33d37075acf0a1b07bb65066ac6a Травяний настій для підгодівлі рослин. Правильний рецепт як зробити добриво

На заміну таких препаратів підійде цукор, мед або старе варення. Також стане у нагоді настій звичайного рису.

ЕМ-препарати необхідні для того, щоб швидко приготувати настій без присутності неприємного запаху. Специфічний аромат стане приємним і буде нагадувати запах квасу.

Також ці покупні засоби збагатять грунт корисними мікроорганізмами, заповнювати її мінеральний склад, зроблять родючої і збільшать кількість дощових черв’яків.

Для приготування складу знадобиться відро 10 л настою, до нього додають 70-100 мл робочого розчину. Всі компоненти перемішують, щільно закривають плівкою і витримують 3-4 доби в темному місці. Виходить насичений склад, не має неприємного запаху, придатний в якості добрива.

Правильне приготування трав’яного настою дозволить наситити грунт корисною мікрофлорою, позитивно вплинути на її родючість. Рослини, які ростуть у такому грунті, стануть міцними та здоровими і будуть радувати соковитими плодами весь сезон.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради