Розпис стін в інтер’єрі: як розписати стіни в квартирі, чорно-білі візерунки, художня об’ємна розпис – місто, квіти

На сьогоднішній день пропонується великий вибір декоративних матеріалів для оздоблення: об’ємні шпалери, вітражі, натяжні полотна. І все ж самої унікальною роботою є розпис стін в інтер’єрі, незважаючи на те, що це дорога послуга.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety65 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Розпис в інтер’єрі

Розпис стін в квартирі є центральною композицією в інтер’єрі. І для вдалого втілення задуму дуже важливо правильно вибрати сюжет, освітлення і колірну палітру.

Художній розпис стін допоможе створити деякі ілюзії в інтер’єрі приміщення:

 1. Об’ємна розпис візуально розширить межі кімнати.
 2. З допомогою зображення можна створити ілюзію більш високої стелі або вирівняти несиметричну арку.
 3. Виходячи з побажань замовника, можна створити велике настінне полотно або прикрасити стіну невеликими сюжетами і орнаментами.
 4. Великий попит сьогодні і на предмети старовини, тому дуже органічно будуть виглядати зображення, виконані в техніці кракелюр. З її допомогою можна замаскувати деякі дефекти стін і стелі, створюючи химерні нерівності і тріщини.

У всьому потрібна міра, тому художній розпис не повинна бути самоціллю. Це лише спосіб створити затишну камерну атмосферу вашого житла, а не можливість влаштувати дефіле музейних експонатів.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety66 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Підготовка стін

Важливим етапом перед розписом поверхні є підготовка стін. Від того, наскільки якісно виконується ця робота, буде залежати загальне сприйняття живопису, гарне накладення фарб, правильна передача кольору і термін служби шедевра.

Робота складається з декількох етапів:

 1. Потрібно очистити стіну від штукатурки або іншого покриття, вирівняти рельєфи і звільнити поверхню від цвяхів та інших зайвих елементів.
 2. Закрити нерівності стіни, зашпаклювати щілини, при бажанні використовувати армуючу сітку.
 3. Знежирити стіни спеціальним розчином.
 4. Вирівняти стіну за допомогою штукатурки, після повного висихання усунути шорсткості й нанести шар грунтовки.
 5. Нанести ще один шар шпаклівки після висихання вирівняти поверхню і загрунтувати.

Можна приступити до творчої роботи.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety67 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Вибір фарби для розпису

Поставтеся серйозно до вибору фарб, це не той матеріал, на якому варто економити. Є фарби учнівські, а є художні, тому кінцевий результат залежить від того, на чому ви зупините свій вибір. Існує кілька видів фарб, вони відрізняються за своїм хімічним складом, способом накладання і швидкості висихання кольорового шару.

Масляні

Це класичний варіант для написання живописних полотен. Фарби дуже добре змішуються між собою. За допомогою них можна створювати плавні переходи з кольору в колір. Є можливість довго працювати над картиною, так як час висихання масляного шару дуже довгий. Це і плюс, і мінус роботи в масляній техніці. Після повного висихання фарби потрібно покрити зображення лаком в 2-3 шари.

Темпера

До складу фарб входить віск і масло. В розпису можна зробити декількох кольорових шарів, що дасть обсяг зображенню. Перед нанесенням кожного нового шару потрібно дати висохнути попередньому.

Акрил

Ці фарби підійдуть тим, хто має досвід малювання, так як акрил сохне дуже швидко. Є спеціальні склади, що уповільнюють висихання фарби. Акрил представлений дуже широкий спектр кольорів, в тому числі і яскравих. Ще одна з переваг — відсутність запаху і довговічність матеріалу. При висиханні барвистого шару утворюється плівка, тому покривати зображення лаком не потрібно.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety68 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Кисті

Хороші якісні пензлі — це дорогий матеріал, але для розпису підійдуть і будівельні кисті. Для великих полотен підготуйте широкі пензлика або поролонові валики. Для промальовування дрібних деталей купуйте художні кисті в спеціалізованих салонах. Вони бувають натуральні і синтетичні.

Для настінного живопису також можна використовувати олівці, фломастери, балончики з фарбами та трафарети.

Техніка розпису

На сьогоднішній день художній розпис стін в квартирі представлена різними техніками. Найбільш популярні способи створення художніх робіт представлені нижче.

Аерографія

Образотворчі роботи виконуються за допомогою спеціальних балончиків з аерозольними фарбами. Також у художніх салонах можна придбати аерографи, і виконати малюнок з допомогою напилення. Переходи з кольору в колір будуть м’якими і плавними.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety69 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Фреска

На вологу штукатурку, у складі якої є вапно, наноситься спеціальна фарба. Після висихання роботу покривають особливою кальцієвої плівкою.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety70 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Флуоресцентні фарби

Сьогодні на ринку товарів з’явилися нові лакофарбові матеріали. Дуже цікаві роботи, виконані флуоресцентними фарбами, з їх допомогою можна добитися ефекту внутрішнього світіння намальованих об’єктів. При підсвічуванні ультрафіолетовими лампами візерунки будуть відбивати світло, і здаватися об’ємними.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety71 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Об’ємна

Дуже стильно виглядають барельєфи. Їх можна виконати способом нанесення штукатурки або гіпсу з допомогою мастихіни, трафарету або звичайного шприца. В кінці роботу розписують фарбами.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety72 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Трафарети

Таку розпис можна зробити як плоску, так і об’ємну. Для роботи можна придбати готові трафарети або виготовити їх самостійно.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety73 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Розпис акриловими фарбами

Простий і благодатний матеріал для створення будь-яких малюнків і вирішення творчих завдань. Велика колірна гамма дозволяє створювати цікаві роботи і втілювати будь-які ідеї автора.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety74 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Підбір малюнка

Вибір сюжету, фарбових матеріалів і розмір зображення залежить від того, в якій кімнаті буде проводитися розпис. Потрібно враховувати інтер’єр, стилістику приміщення, освітлення та завдання, поставлені перед художником.

Спальня

Це місце відпочинку і сну. При виборі сюжету відмовтеся від зображень з бурхливою стихією: водоспади, бурхливі річки, язики вогню. Дикі тварини та сюжети в’янучої природи також будуть недоречні.

Чудово будуть виглядати спокійні пейзажі і квітучі рослини, квіти і дерева, птахи і метелики, красиве небо, рівна озерна гладь з лататтям.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety75 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Ванна

Якщо є бажання прикрасити розписом ванну кімнату, то потрібно дотримати кілька правил:

 1. Для роботи слід використовувати вологостійку штукатурку.
 2. Віддайте перевагу вологостійким фарбам, наприклад, акриловим. При висиханні барвистого шару утворюється плівка, вона буде перешкоджати контакту з водою.
 3. Після закінчення розпису покрийте зображення захисним лаком, можна в 2-3 шари.

При дотриманні цих простих порад, настінний розпис буде добре захищена від високої вологості приміщення.

Для ванної кімнати можна вибрати морські сюжети з химерними черепашками, водоростями і різнокольоровими рибками.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety76 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Кухня і їдальня

У кухні важливо визначитися з місцем для настінного живопису. Не варто робити розпис біля плити або миття. Це несприятливе сусідство для зображень, вода може зіпсувати прекрасну роботу.

У будь-якому випадку, якщо за законами жанру розпис повинна бути саме в такому місці, то подбайте про вологостійких фарбах. А по закінченні роботи обов’язково покрийте роботу 2-3 шарами лаку.

Дуже цікавий дизайнерський прийом для розширення простору — зображення вікна з видом на сад. Інший варіант — натюрморт з фруктами і красивими вазами. Все, що викликає апетит і естетичну насолоду, чудово впишеться в стилістику їдальні. Спокійні пейзажі настрою, сюжети з тропічним садом або річної красивою верандою також прикрасять обідню зону.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety77 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Дитяча

В цій кімнаті можна дати простір фантазії. Нехай маленький господар візьме участь в обговоренні творчого проекту. Розпис дитячої кімнати може бути пов’язана з мрією дитини. Казкові герої, чарівний ліс, химерний замок, мультяшні персонажі, космос — все це може пожвавити і прикрасити кімнату малюка.

Не варто вибирати сюжети агресивної тематики. Спокійний нейтральний фон і виразно написані персонажі будуть створювати гарний настрій дитині.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety78 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Вітальня

Це центральна кімната в квартирі. Тут проходять звані обіди, прийом гостей і приємні сімейні посиденьки вечорами. У такому інтер’єрі чудово будуть виглядати морські і природні пейзажі, міські замальовки з химерними вуличками, абстракція, репродукції великих майстрів і великі стилізовані квіти.

При виборі сюжету орієнтуйтеся на загальну стилістику кімнати:

 1. Для дизайну приміщення в класичному стилі підійдуть зображення з видом на море, старовинні садиби, міський пейзаж і чорно-біла графіка.
 2. Для етнічного стилю підберіть картини тієї чи іншої країни з елементами побуту і народних традицій. Це можуть бути єгипетські піраміди, кафе, японська сакура, американські хмарочоси, італійські канали або індійські храми.
 3. Сучасний стиль hi-tech буде чудово поєднуватися з графічними малюнками або зображенням архітектурних ансамблів міста. Для інших стилів зображення підбираються аналогічно.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety79 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Розпис акриловими фарбами своїми руками

Не завжди є можливість запросити професійного художника. Але якщо є бажання і невеликий досвід малювання, то можна створити мальовничу настінну композицію своїми руками. Можна використовувати і спеціальні трафарети.

Необхідні інструменти та матеріали:

 • акрилові фарби;
 • художні пензлі різних розмірів;
 • ємність для води;
 • валик будівельний (для покриття великої площі);
 • простий олівець;
 • лінійка;
 • трафарети.

Виберіть підходящий по стилістиці сюжет. Новачок у живопису, може зупинити свій вибір на простих квіткових або архітектурних композиціях. Малюнок можна перевести на стіну за допомогою техніки малювання по клітинках.

Починаємо роботу:

 1. Нанесіть шпаклівку на поверхню стіни, потім обробити грунтовкою.
 2. Пофарбуйте стіну білою або світлою фарбою — це буде фон зображення.
 3. Ескіз на папері розділіть на дрібні клітини, а стіну — на великі. При нанесенні малюнка на поверхню стіни дотримуйтесь пропорції (клітка на папері і клітина на стіні). Робити це треба простим олівцем, у разі помилки можна видалити неправильні лінії.
 4. Після перенесення малюнка, зішкребіть лінії, що утворюють клітки.
 5. Починаємо писати картину. Змішувати між собою фарби, отримуючи потрібні відтінки. Для пастельних тонів можна додати воду або білу фарбу. Для більш темних відтінків додайте фарби чорний колір. Досягніть консистенції нежидкой сметани. При правильному співвідношенні фарба рівно лягає на поверхню і не створює патьоків.
 6. Спочатку розпишіть великі площі з допомогою валика або широкої кисті. Тонким пензлем опрацюйте дрібні деталі і лінії.
 7. Заключним етапом нанесіть на висохлу роботу акриловий лак. Це вбереже роботу від впливу сонячних променів та пилу.

Якщо ви розписуєте стіну акриловими фарбами, то покриття роботи лаком не обов’язково.

rospis sten v interere: kak raspisat steny v kvartire, cherno belye uzory, khudozhestvennaya obemnaya rospis  gorod, cvety80 Розпис стін в інтерєрі: як розписати стіни в квартирі, чорно білі візерунки, художня обємна розпис  місто, квіти

Відео про варіанти розпису

У відео представлені різні варіанти оформлення приміщень в техніці настінного розпису.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради