Цікаві факти про собак: 55 дивовижних фактів з життя собак

Собак завжди вважали кращими друзями людини, вірними супутниками і навіть членами сім’ї. Ось чому ми хочемо більше знати про них. Тому нами були зібрані цікаві факти про собак, які здивують навіть самих досвідчених власників чотирилапих улюбленців.

Для дітей і дорослих ці факти — ще один доказ того, наскільки ці дивні тварини. Вони привідкриють багато цікавого з життя собак, які, можливо, ви навіть не знали. Ось тільки кілька речей, які вам належить дізнатися зі статті:

 1. Правда що всі собаки дальтоніки?
 2. У якої собаки перетинчасті лапи?
 3. Яка порода не гавкає?
 4. У якої собаки по 6 пальців на лапах?
 5. Наскільки розумні собаки?

Цікаві факти про собак

 1. А ви знали, що з Титаніка були врятовані окрім людей і три собаки? Це два померанских шпіца і один пекінес по кличці Сунь Ят-сен, які були в першому класі. Леді Маргарет Хейс врятувала свого померанського шпіца, загорнувши в ковдру, тоді як всі думали, що вона несла дитину.
 2. Сліпий чоловік по імені Білл Ірвін у 1990 році пройшов зі своїм німецьким чотириногим другом 3,5 тис. км Аппалачской стежці. Ірвін не використовував карти або компас, а покладався виключно на свого поводиря (німецьку вівчарку на прізвисько, Орієнт). Пара стала відома як «Східний експрес».
 3. Персидська хорт салюк вважається найдавнішою одомашненої породою собак. Зображення цієї породи зустрічаються на єгипетських артефактах майже 6000-річної давності. Цю породу собак шанували в Стародавньому Єгипті і навіть муміфікували після смерті.
 4. Чому собаку вважають кращим другом людини? Тому що вона здатна виробляти у людини «гормон любові».
 5. В Росії ще раз було доведено наскільки розумними можуть бути собаки. Деякі бродячі пси користуються московським метро, щоб шукати їжу і житло в різних районах Москви.aa49dbb094de5b5ec2aa7c5570c993c7 Цікаві факти про собак: 55 дивовижних фактів з життя собак
 6. А ви чули, що собака відчуває почуття розлуки з господарем? Тому, коли ви надовго їдете, то залишайте вашому вихованцеві свій одяг. Запах господаря, який залишається на його одязі може полегшити собаці почуття розлуки.
 7. Собака може допомогти своєму господареві в побаченні! Експериментально було доведено, у чоловіка в три рази збільшуються шанси на знайомство з дівчиною, коли він гуляє з собакою. Дослідження також показали, що 66% чоловіків і жінок не готові зустрічатися з тими, хто не любить домашніх тварин.
 8. Чи замислювалися ви, чому собака згортається в клубок, коли спить? По-перше, щоб зігрітися. А по-друге, так вона захищає під час сну свої життєво важливі органи.
 9. Собаки не дальтоніки, але їх очі не мають рецепторів для червоного кольору. Вони бачать відтінки чорного і білого, а також синього і жовтого.

Цікаві факти про собак для дітей

 1. Знаєте, чому собаці не можна давати шоколад? У ньому міститься теобромін (речовину, схожу на кофеїн), яке може вбивати собак або, принаймні, викликати важку хворобу.
 2. Собаки, що мешкають у місті, живуть довше за своїх сільських родичів. Сільські собаки в середньому вмирають на три роки раніше міських.
 3. Найуспішнішим рятувальником серед собак був сенбернар на ім’я Баррі, який за час своєї служби врятував 40 життів.
 4. У 1969 році Лассі була першою твариною, введеним в Зал слави тварин. (До речі, рекомендуємо прочитати список цікавих фактів про тварин і мешканців підводного світу).
 5. Собаки будь-якою ціною готові захищати своїх власників. Наприклад, йоркширський тер’єр вагою 5,5 кг не побоявся протистояти псу вагою 36 кг, щоб захистити свого літнього господаря і притому успішно.
 6. Далматинці приваблюють нас своїм унікальним плямистим забарвленням. Але при народженні порода цих чотириногих повністю біла, без видимих плям.
 7. У багатих людей є одна примха — залишати грошове заповіт своїм собакам. Наприклад, 106 000 000 $ було залишено эльзасцу за заповітом німецької графині.
 8. 58% людей запам’ятовують своїх чотириногих вихованців на сімейних портретах.ae13b6bc6c97f962b3cf6f0859d48ab8 Цікаві факти про собак: 55 дивовижних фактів з життя собак
 9. У лабрадора на прізвисько Несбіт була картка для часто літаючих пасажирів з Delta Airlines. Він пролетів за своє життя понад півтора мільйона повітряних км, що більше, ніж у більшості людей.
 10. Бульдоги своїм ім’ям зобов’язані практиці цькування биків в 19 столітті. Ця практика була заборонена в 1835 році, але назва породи збереглося.
 11. У новонароджених цуценят в носі є датчики тепла, які допомагають їм знаходити своїх мам, коли вони ще сліпі і глухі.
 12. Собаче серце б’ється до 120 разів у хвилину, або на 50% швидше, ніж серцебиття людини з 80 ударів в хвилину.
 13. У 2003 році вчені з Хорватії встановили причину падіння по всій країні ліхтарних стовпів. Причиною тому хімічна речовина в собачій сечі, які справляють свою нужду на ліхтарні стовпи.

Факти про особливості собак

 1. А ви знаєте, чому собачі носи завжди мокрі? Щоб виділяти слиз, що сприяє їх нюху. Ця слиз на собачому носі вбирає запахи хімікатів, які допомагають чотирилапому улюбленцю визначати той чи інший запах.
 2. Нюх Бладхаунда вважаються настільки потужним і надійним, що багато американські суди допускають його використання в якості доказів у судах, згідно із законом США. У Бладхаунда приблизно 250-300 мільйонів ароматичних рецепторів — більшість з усіх порід. Що допомагає їм йти по сліду більше 200 км. До того ж бладхаунд може взяти слід 300-годинної або 12 денної давності.
 3. Цікава особливість собак породи ньюфаундлендів в тому, що у них частково перетинчасті лапи. Погодьтеся — не зовсім те, що очікуєш побачити на собаці. Але завдяки цьому вони вважаються чудовими плавцями і кращими рятувальниками. Наприклад, тільки в одній Італії берегова охорона щорічно рятує близько 3000 осіб з допомогою своїх ньюфаундлендська помічників. «Собака стає свого роду інтелектуальним рятувальним колом», говорить Роберто Гаспаррі, координатор Італійської школи водно-рятувальних собак.25c937f15da20c77e84bf4615a63f9ba Цікаві факти про собак: 55 дивовижних фактів з життя собак
 4. А собака не може гавкати? Басенджи відомі, як дуже тиха нелающая порода. Оскільки у них плоска гортань, собаки не гавкають, а бурчать, коли схвильовані. Коли вони виють, то це більше схоже на йодль (тірольський манер), ніж на традиційний собаче завивання.
 5. Глухота на одне вухо — це особливість 30% далматинців. Ця глухота, пов’язана з геном, що бере участь в їх плямистої рябій забарвленням.
 6. У собак три очних століття. Собаче третє повіку відоме як перевязывающая мембрана діє як «склоочисник» для рогівки собачого очі, ефективно видаляючи з неї бруд або слиз. Також мембрана відповідає за вироблення однієї третини сліз собаки і запобігає травми рогівки ока. У всіх собак ця мембрана знаходиться у внутрішньому куті ока.
 7. У собак близько 18 м’язів у кожному вусі (точна кількість залежить від породи). Ось чому вони можуть обертати, нахиляти, піднімати або опускати свої вуха і при цьому незалежно один від одного.

Цікаві факти про породи собак

 1. Норвезька лундехунд — єдина собака з шістьма пальцями на кожній лапі, що допомагає їй лазити по скелях.
 2. Порода собак лаготто-романьоло або по-іншому італійська водяна собака визнана найкращою породою з пошуку трюфелів.
 3. Американський водний спанієль був першою мисливською породою, розробленої для лову з човнів.
 4. У світі існує всього близько 350 чеських-тер’єрів. Цю породу собак можна вважати однією з найбільш рідкісних собачих порід.
 5. Аляскінський маламут може витримувати низькі температури 70 градусів нижче нуля.
 6. Найважча порода — мастиф, важить близько 91 кг і сенбернар близько 80-85 кг
 7. Собачі породи, які гавкають найбільше — Цверкшнауцеры, Керн Тер’єри, Йоркширські Тер’єри, Фокстер’єри і Вест Хайленд Уайт Тер’єри.
 8. Найменша у світі порода собак — чихуахуа.41931e412336f278f740f912c4a343aa Цікаві факти про собак: 55 дивовижних фактів з життя собак
 9. Бордер-коллі, пудель і золотистий ретривер вважаються найрозумнішими породами в світі.
 10. Хорт може виграти у гепарда перегони на довгі дистанції. Вона може швидкість до 72,5 км на годину, а протягом 11 кілометрів тримати швидкість 56 км на годину. Гепард ж може підтримувати високу швидкість тільки в межах 180-250 метрів. Йому навіть не допоможе швидкий старт.
 11. Чау-чау і шарпей єдині дві собачі породи з чорними або темно-синіми язиками. До теперішнього часу причина цієї особливості невідома.
 12. Першість найвищою собаки належить датському догові по кличці Зевс, зростанням 111,8 см і вагою 70 кг. Коли Зевс стояв на задніх лапах, він був 223 см у висоту. А серед нині живих псів першість самого високого належить німецькому догові по кличці Фредді, як говориться в книзі рекордів Гіннеса за 2018 рік. Висота Фредді — 103,5 див.

Незвичайні факти про собак

 1. Митні собаки США «Роккі» і «Барко» були настільки гарні в патрулювання кордону, що мексиканські наркобарони наклали на їх голови нагороду в розмірі 300 000 доларів США.
 2. Першою голлівудською зіркою серед собак була німецька вівчарка Рін Тін Тін.
 3. В собачому світі є свої довгожителі. Найстарішою з відомих собак була австралійський хілер по кличці Блуи. Їй було 29 років і 5 місяців.
 4. Службові собаки визнані в США як «необхідне медичне обладнання».
 5. Собаки-терапевти відрізняються від службових собак, які допомагають людям з обмеженими можливостями.
 6. У стародавньому Китаї люди зігрівалися, засовуючи під свій одяг собак.
 7. У вересні 2019 року Міжнародна кінологічна федерація визнала мініатюрну американську вівчарку, як нову породу собак. 11076bdc96480128d6ff0c6c1be3165a Цікаві факти про собак: 55 дивовижних фактів з життя собак
 8. Собак можна навчити виявляти епілептичні припадки.
 9. У США, згідно з заповітом власників, в якості основних бенефіціарів були названі близько 1 000 000 собак.
 10. Римляни вважали, що купірування хвоста запобігає собачий сказ.
 11. Найдорожчою собакою в світі був тибетський мастиф, який був проданий в Китаї за 1,5 мільйона доларів.
 12. Бладхаунду по імені Тигр належить рекорд самих довгих вух. Кожне вухо має розмір більше 33 див.
 13. Мастіфи в часи Римської імперії носили зброю.

Висновок

Отже, ми надали вам цікаві факти про собак. Що ви скажете про них? Ви були здивовані цими фактами? А може ви знаєте ще якісь дивовижні або забавні речі про наших чотириногих друзів, про яких ми не згадали? Тоді поділіться своїми знаннями з читачами цієї статті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради