Як робити стемпинг на нігтях правильно гель-лаком покроково з фото

Для привабливості жінці необхідно мати не тільки доглянуте обличчя, гарну фігуру, але й ідеальний манікюр. Наприклад, нігті, прикрашені оригінальним орнаментом, будуть притягувати до себе увагу. Стемпинг вимагає старання і базові знання, як робити техніку правильно.

Що таке стемпинг-манікюр

У перекладі слово Stamping означає «штампувати», що повністю виражає суть техніки. Нанесення на ніготь зображення штампом при правильному його використанні полегшує створення унікального дизайну і дозволяє кожен раз міняти його, додаючи оригінальності.

Стемпинг на нігтях слід робити правильно: навіть професіоналам складно створювати візерунки з тонких, переплетених ліній за невеликий проміжок часу. Іноді її приймають за ручний розпис.

Список необхідних інструментів і засобів

Для підготовки нігтів до роботи, необхідно придбати стандартні манікюрні інструменти:

 • ножиці;
 • кусачки;
 • пилки для корекції форми (краще зі скла);
 • баф для полірування;
 • пристосування для відсунення кутикули;
 • засіб для зняття лаку;
 • склад для знежирення нігтів;
 • базове покриття.

Стемпинг на нігтях (робити правильно його можна тільки зі знанням техніки виконання) виконується тільки з придбанням спеціальних пристосувань.

Пластини для стемпинга

Вони можуть мати квадратну або круглу форму, виготовляються зазвичай з металу. На основу наноситься гравірування з кількох малюнків: їх може бути від 4 до 42 шт. Призначені ці пристосування для багаторазового використання. Краще, якщо їх буде декілька.

ebf4c6bcd9fe231493c964427d685872 Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фото

Для запобігання пошкоджень нові зверху пластини покривають захисною плівкою, яку перед роботою видаляють. Якісний виріб має достатню глибину гравіювання і чіткий малюнок.

Види штампів

Вони робляться з силікону або пластичної гуми. Для зручності тримання штампи мають спеціальну ручку. Розміри можуть бути будь-якими.

Вибір виробу залежить від форми нігтів:

 • якщо потрібен дрібний малюнок на короткі нігті, краще вибирати штамп маленького розміру;
 • для більш великого малюнка на довгих нігтях підійдуть круглі штампи з великим орнаментом.

Вибір вироби з силікону або гуми залежить від зручності роботи з ним майстра. Краще попередньо пробувати обидва і вибрати ідеальний варіант.

79214cc156e048551e981ce6c887bef2 Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фото

Наприклад:

Матеріал штампів Опис
Резина Відрізняються більшою жорсткістю, ніж силіконові. Їх важче фіксувати на кутовий частини нігтя. Щоб отримати чіткий малюнок, доводиться перекочувати штамп від одного краю підстави нігтя до іншого, не відриваючи його від поверхні повністю.
Силікон З цим матеріалом працювати просто. Його досить прикласти до поверхні, і він м’яко розподілиться по ній. Однак часто такий малюнок не має чітких ліній.

Популярні лаки для стемпинга

Вибір фарб для такого покриття важливий.

У хорошого лаку:

 • насичений колір;
 • густа консистенція складу;
 • покривність, що дозволяє створити однорідну поверхню. Завдяки їй, можна буде отримати чіткий малюнок, який після нанесення не розпливеться.

Для такого дизайну зазвичай застосовують акрилові та гелеві фарби, але можна брати і якісні звичайні лаки. На них повинен зберегтися чіткий орнамент. Недоліком використання акрилової фарби є те, що вона дуже швидко висихає, тому якщо немає досвіду роботи з таким покриттям, краще попередньо потренуватися.

684858232754b7f4b4fab4b33c6f0327 Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фото

Звичайний лак вибирається без блискіток і перламутру: великі частинки не дозволять зробити чіткий малюнок. Рекомендується лак густий і матовою консистенції. Відмінно виглядає дизайн, якщо лак з ефектом голографії або металу.

Не підходить для такого манікюру гель-лак або шелак. Щоб отримати яскраву основу, слід підбирати густі покриття, адже подвійний шар при цій техніці використовувати не можна. Текучий гелевий лак перед нанесенням рекомендується висушувати спеціальної лампи, не знімаючи штампа. Це руйнує всю концепцію стемпинга.

Однак можна липкий шар покрити блискітками або декоративними елементами, що дозволить зробити дизайн неповторним. Враховуючи, що витрата матеріалу маленький, для домашнього використання краще купувати невеликі флакони.

Інші інструменти

Для роботи знадобиться скрапер – скребок для рівного розподілу фарби по нігтьовій пластині. Він гнучкий, робиться із пластику. Іноді у нього є ручка. Якщо використовується гелева основа, то потрібна спеціальна ультрафіолетова лампа для її сушіння.

07f3f47be5c3b20071292f79933a9e57 Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фото

Ці інструменти можна придбати в наборі або кожну вибирати окремо. Якщо немає досвіду такого дизайну, новачкам краще користуватися стемпинговыми фарбами.

Правила та способи нанесення

Стемпинг на нігтях (робити правильно можна, знаючи тонкощі і нюанси технології) дозволяє отримати гарний малюнок, якщо:

 • виконувати роботу строго по інструкції;
 • не використовувати металеві пилки і робити рух по поліровці краю в одному напрямку, що запобігає розшарування;
 • застосовувати спеціальне масло для еластичності кутикули;
 • проводити знежирення перед нанесенням кольорового пігменту, щоб збільшити зчеплення матеріалів;
 • наносити більш щільне покриття на поверхню з дефектами, щоб їх приховати;
 • наносити закріплювач в кінці, який фіксує дизайн.

Перед роботою слід підготувати:

 • інструменти;
 • склади;
 • ватяні диски;
 • ацетоновый склад для зняття лаку;
 • фарбу;
 • основу;
 • базу;
 • закріплювач.

d84b7c2fdbcb19ba02594c9c481c8fcc Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фотоПокрокове створення стемпинга на нігтях.

Етапи виконання наступні:

 1. З нігтів видаляється старе покриття і відсувається кутикула.
 2. Нігтьова пластина знежирюється і на неї наноситься прозора база.
 3. Ніготь покривається кольором і очікується, поки він повністю підсохне. Гель-лак потрібно підсушувати в спеціальній лампі до повного затвердіння.

Технологія виконання

Виконання основного процесу складається з наступних кроків:

 1. Береться платівка-трафарет, з якої знімається захисна плівка.
 2. Поверхню малюнка знежирюється.
 3. На край обраного трафарету наноситься фарба для манікюру.
 4. За допомогою скребка обробляється вся поверхня зображення. Фарба розподіляється рівномірно тонким шаром. При роботі інструмент тримається під кутом 45 °. Для отримання чіткого малюнка видаляється зайва пігмент.
 5. Поверхня штампа протирається рідиною для зняття лаку. Силіконові вироби для придбання шорсткості обробляються бафом. Липкий силікон такої підготовки не вимагає.
 6. Приклавши штамп до підготовленого трафаретом, за допомогою перекочующихся рухів, відбивається на ньому сподобався візерунок і швидко переноситься отриманий малюнок на ніготь, виконуючи такі ж рухи. Рука повинна залишатися твердої при русі по нігтю, тільки так вийде гарний малюнок без деталей 3д ефекту. Після отримання відбитка інструмент прибирається. Потрібно пам’ятати: гумова подушечка перекочується по нігтю, а силіконова просто притискається.

Перед нанесенням закріплювача слід переконатися, що покриття повністю застигло.

Обрізний манікюр

Щоб манікюр мав акуратний вигляд, підрізають нігті до однакової довжини. Робиться це за допомогою манікюрних ножиць або щипчики. Після цього пилкою обробляються краю, і їм надається потрібна форма. Щоб уникнути розшарування і пошкодження пластини, робити це слід, коли нігті сухі.

Спочатку видаляється кутикула. Попередньо її розм’якшують, зробивши ванну з сіллю або скориставшись спеціальним засобом. Через 5 хв знімають залишки кошти і за допомогою апельсинової палички шкіра відсувається. Після цього наноситься масло для уповільнення наростання кутикули.

Перенесення принта на нігті

Якщо немає досвіду створення стемпинга, краще тренуватися на старому манікюрі, який можна зняти в разі невдалої роботи. Гумовий штамп протирають ватою, змоченою в рідині для зняття лаку, силіконовий – очищається від скотчу.

eec10bb2b427444e54ba2be35899a764 Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фото

Щоб отримати чіткий малюнок, гумовий штамп обробляють лаком за допомогою перекатывающих рухів. Руху при використанні штампа з силікону повинні бути м’якими, щоб орнамент не стерся. Якщо просто притиснути ніготь до подушечці, малюнок пропечатается добре навіть з боків.

Застосування трафаретів

Ці пристосування бувають тільки багаторазовими. Вони продаються в наборах, що містять заготовку з рельєфними візерунками, скребок і друк. Їх застосування дозволяє кожного разу створювати новий дизайн на нігтях. Переноситься малюнок швидко, але сама робота вимагає певної вправності і досвіду.

Отримання хорошого результату нейл-арту, з використанням трафарету, залежить від якості роботи і тому продумується заздалегідь. Робити це можна тільки після підготовки нігтів до роботи.

Для цього:

 1. Слід нанести на ніготь прозору основу і дати їй висохнути.
 2. Якщо необхідно, покрити поверхню основним складом і почекати не менше півгодини висихання нігтя.
 3. Приклеїти трафарет на ніготь або нанести вибраний малюнок за допомогою штампа.
 4. Вільну частину нігтя покрити контрастним лаком.
 5. Після схоплювання, але не повного висихання, зняти трафарет.
 6. Готовий нейл-арт зафіксувати фінішним покриттям.

Використання трафаретів дозволяє в кілька разів скоротити час створення нігтьового дизайну, а використання технологій сучасного стемпинга робить його доступним для дівчат, які не мають досвіду його створення.

Ідеї дизайну

Модний манікюр сезону 2019-2020 рр. подарував жінкам цікаві ідеї створення красивого дизайну. Одним з доступних став нігтьової стемпинг. Цей манікюр знаходиться в тренді і підкорює простотою виконання та оригінальністю результату.

Стемпинг на нігтях (робити правильно можна будь-які варіанти, використовуючи різні пристосування і знаючи основи технології) дозволяє виконувати візерунки будь-якої складності із смужок, сіточок, орнаментів. Довжина нігтів не має значення. Техніка підкреслює красу і ніжність рук жінки за допомогою оригінальних і добре виконаних візерунків.

Манікюр може підлаштовуватися під сезонні мотиви нейл-арту. Кількість варіантів техніки настільки великий, що можна змінювати малюнок в залежності від погоди та настрою.

Наприклад:

Час року Опис
Весна Стемпинг ґрунтується на ніжній кольоровій палітрі непомітних, але красивих орнаментів. Пастельні тони підтримуються глянцевим і матовим покриттям.
Літо Вітаються яскраві малюнки, насичені основами. Це можуть бути квіткові композиції, абстрактні і геометричні візерунки, що дозволяє освіжити і виділити будь створений образ.
Осінь Доповнюють техніку фарби дозрілого врожаю, різнокольорових листя і насичених кольорів. Багато хто любить робити свої руки пінтами у вигляді листів, гілочками і завитками.
Зима Казковий час, коли можна створювати морозні візерунки, використовувати етнічні, святкові мотиви або малюнки у вигляді ялинок, фігур тварин, сніжинок.

Для створення стемпинга на нігтях краще вибирати гель-лак, що дозволяє манікюру триматися довше.

Після тренування, працювати з технікою легко, що дозволяє чітко позначати найдрібніші деталі. В основі техніки лежить поєднання різних способів створення манікюру. Вона дозволяє наносити різні візерунки на однотонні поверхні. Фахівці високого класу здатні комбінувати малюнки та кілька квітів на одній поверхні.

Стемпинг:

 • поєднується з класичним французьким манікюром;
 • перетворює вертикальне і горизонтальне омбре;
 • робить будь манікюр вишуканим і витонченим, прикрасивши малюнком кілька або 1 палець, залишивши інші однотонними.

Головним трендом сезону вважається кольоровий стемпинг. У ньому поєднуються яскраві і соковиті кольори з ніжними пастельними тонами. На тлі червоного і ультрамаринового підстави виступає м’який корал і відтінок марсала, поєднання чорного з білим. Яскраві щільні фарби розбавляються прозорими і мерехтливими відтінками.

Інновацією став так званий реверсивний стемпинг для нігтів, заснований на зворотному зображенні картинки. Такий прийом дозволяє зробити манікюр фактурним і об’ємним.

4c8fc2810ecbe290efa18df94cde8a70 Як робити стемпинг на нігтях правильно гель лаком покроково з фото

Для святкового, вечірньої чи весільної нейл-арту стемпинг добре поєднується зі стразами, дрібними блискітками, ніжними елементами ліплення. Такий нігтьової дизайн легко вписується в образах нареченої, створюючи гармонійну картину.

Ефектний стемпинг на нігтях відкриває необмежену можливість вдосконалення способу за рахунок комбінування візерунків і орнаментів, що неважко здійснити за допомогою штампів і трафаретів.

Даний нейл-дизайн відрізняється універсальністю і легкістю виконання. Для цього необов’язково мати талант художника, досить робити манікюр, дотримуючись інструкцій і правильно вибирати матеріали.

Відео про стемпинге

Як правильно робити стемпинг:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради