Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Вузький коридор — це ще не вирок, а лише особливість планування передпокою в квартирі. При відсутності належного оформлення і неправильному виборі меблів навіть великий простір може здатися незатишним і незручним. Сучасні дизайнерські рішення допоможуть зробити вузьку передпокій стильною і функціональною.

Готові ідеї по створенню сучасного інтер’єру стануть в нагоді, навіть якщо власники квартири вирішили просто змінити або переставити меблі. Коли запланований капітальний ремонт, то саме час обрати відповідний спосіб облаштування передпокою для вузького коридору. Дизайнери пропонують різні стильові напрями — класика, прованс, хай-тек або мінімалізм.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Особливості вузьких коридорів

Вузькі коридори в квартирі можуть мати різну форму і довжину, але у них є одна загальна особливість: брак вільного простору і знаходяться близько один до одного дверні прорізи.

Особливості дизайну маленьких приміщень:

 • меблі повинна бути невеликої глибини, її можна встановити тільки уздовж однієї стіни;
 • потрібно застосовувати штучні прийоми для візуального збільшення простору;
 • важливо подбати про вдалому освітленні;
 • стандартні двері незручні, тому рекомендується встановлювати розсувні;
 • для стін краще підходять світлі тони.

У довгій вузькій прихожій необхідно виконати грамотне зонування, тоді вона перетвориться на зручне і затишне приміщення, куди буде приємно заходити по поверненні додому. Приходять в будинок гості по достоїнству оцінять новий інтер’єр.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta1 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Правила оформлення

Для початку визначтеся з переліком предметів, які будуть знаходитися у вхідній зоні.

Зазвичай набір для передпокою складається з:

 • вішалки;
 • підставки для взуття;
 • пуфи;
 • підставки під парасолі;
 • шафки для невеликих предметів;
 • дзеркала.

Шафа не є обов’язковим предметом. Якщо поблизу від передпокою знаходиться гардеробна, то краще обійтися просто вішалками.

Основні зусилля при оформленні вузького передпокою повинні бути спрямовані на візуальне розширення простору. Якщо пофарбувати стелю в темний колір або зробити навісним, то його висота візуально знизиться і буде досягнутий ефект більш широкого простору. Для підлоги також можна вибрати покриття темного відтінку. Найбільший ефект досягається за допомогою квадратів, розташованих у шаховому порядку.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta2 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Варіанти планування

Коли необхідні предмети для передпокою обрані, саме час спланувати їх розстановку. Головне завдання — зберегти максимум вільного простору.

Кутова розстановка

Оптимальний варіант для будь-якого приміщення невеликої площі — кутова розстановка. Обов’язковий предмет при такому плануванні — кутовий шафа. Він має як мінімум дві переваги: вміщує багато різних речей і займає простір, який зазвичай не використовується. Продовженням кутового шафи з одного боку може бути вузький шафа з невеликими полками, а з іншого — дзеркало або відкрита вішалка.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta3 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Лінійна

Підходить для вузького коридору, в якому неможливо поставити кутовий шафа. Вся меблі встановлюється уздовж однієї стіни. Предмети повинні бути невеликої глибини, інакше виникнуть складності з відкриванням дверей. Нерідко меблі для такого варіанту розміщення виготовляється за індивідуальним замовленням.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta4 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

П-подібна

Меблі встановлюється уздовж трьох стін, зазвичай поруч із вхідними дверима. Шафи також мають невелику глибину. При цьому варіанті розміщення важливо не захаращувати простір.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta5 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Меблі для передпокою

Стильна передпокій у вузький коридор не передбачає типових рішень. Якщо дозволяє конфігурація приміщення, то краще поставити кутовий шафа. Якщо дверцята створюють ефект захаращення простору, то краще використовувати шафа-купе. Обов’язкова вимога — глибина його не повинна бути більше 40 см, а якщо дозволяє ширина коридору, то максимум — 50 див.

Дизайнери пропонують використовувати два типи меблів: шафи-купе і гардеробну систему. У разі, коли передпокій має форму витягнутого прямокутника, найбільш вдалим вважається вибір на користь шафи-купе. Можна виготовити його на замовлення.

Шафа-купе може бути обладнаний необхідною кількістю відсіків для зберігання аксесуарів до одягу. В такому разі він не займе всю стіну, і простір, що залишився, можна буде залишити вільним або зайняти чимось корисним. Бажано, щоб шафа був заввишки до самої стелі, а його розсувні дверцята мали дзеркальну поверхню. Гардеробна система більш доречна, якщо передпокій зовсім маленька (тобто не тільки вузька, але ще й коротка).

Максимальний набір предметів такий:

 • комод;
 • пенал;
 • невеликий шафка;
 • вішалка;
 • кілька відкритих полиць;
 • тумба.

Дзеркало краще вибирати велике, в повний зріст, так як воно завжди візуально збільшує приміщення. Меблі і предмети інтер’єру повинні бути світлих тонів, що також сприяє візуальному розширенню простору.

Вішалки для верхнього одягу можуть бути не бічними, як у звичайному шафі, а розташовуватися паралельно дверцят. Полки для взуття бажано підбирати висувні.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta6 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Як правильно розставити

При формуванні інтер’єру довгою передпокою важливо керуватися двома правилами: предмети потрібно розставити так, щоб ними було зручно користуватися і вони сприяли візуального розширення простору.

Перевагу варто віддавати способом розміщення меблів уздовж однієї із стін. Якщо доводиться вибирати між функціональністю і розміром, то перевагу слід віддати останньому.

Грамотна установка меблів у вузькому коридорі передбачає наступне:

 1. Шафка для взуття вибирається з відкидними дверцятами.
 2. Дзеркало встановлюється так, щоб при вході або виході з квартири можна було на нього подивитися.
 3. Полиці для засобів догляду за одягом і взуттям, ключів і інших дрібниць повинні складати єдину композицію.
 4. Якщо є можливість розмістити в передпокої інші предмети меблів, то краще поставити довгий комод.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta7 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Освітлення

Варіант освітлення, передбачає установку у центрі приміщення одного єдиного джерела світла, не відноситься до сучасним рішенням. Самий невідповідний вигляд приладів для вузького передпокою — велика люстра.

Сучасне освітлення може виправити невдалу форму коридору, підкреслити декоративні елементи і, звичайно, візуально розширити площу. Тому для передпокою набагато краще підійдуть світильник-таблетка або система спотів. Вигідним рішенням є установка приладів поруч, над і під дзеркалами, це тільки посилить ефект.

При відсутності природного освітлення вдалим рішенням буде використання галогенних ламп, світло яких найбільш наближений до денного.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta8 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Критерії вибору передпокою

Найбільш прийнятний варіант – це глянсові поверхні. Будь блиск створює ефект відображення, яке надає приміщенню відчуття повітря і простору.

Загальні критерії:

 1. Розмір. Найважливіший параметр. Краще придбати декілька невеликих моделей, ніж одну габаритну, яка перекриє простір, необхідне для вільного переміщення по коридору.
 2. Поєднання кольорів. Предмети меблів в передпокої повинні бути одного відтінку зі стінами.
 3. Функціональність. Шафка для взуття може бути обладнаний місцем для сидіння і підставкою під телефон. Найбільш вигідні для невеликого коридору ті предмети, які поєднують у собі кілька функцій.
 4. Висота. Краще використовувати підлогові або кутові предмети, високі шафи. Меблі з антресолями добре впишеться в інтер’єр.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta9 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Стильове оформлення

Стиль визначається матеріалами, які використовуються для обробки поверхні і створення меблів, а також допустимими відтінками і видом декору. Оформлення в класичному стилі обходиться дорого, а якщо вибрати мінімалізм або хай-тек, то можна заощадити.

Хай-тек

Для цього стилю характерний металевий або скляний блиск. Застосовуються в основному штучні матеріали. Стіни найчастіше покриваються декоративною штукатуркою, обклеюються шпалерами з скловолокна або металевими. Останні допомагають створити оригінальне оформлення з елементами ексклюзивності та вишуканості.

На підлогу укладається велика керамічна плитка. Крім того, підлогове покриття може бути виконане у вигляді самих хитромудрих картин.

Застосовуються підвісні та натяжні стелі з безліччю невеликих світильників. В цьому стилі практично не використовуються природні тони, особливо теплі, а також дерево і декоративний камінь.

Для предметів інтер’єру характерна спільність з мінімалізмом: строгі форми і лаконічна оздоблення. Скло краще матове. Фурнітура, ніжки, ручки і дрібні деталі меблів — з хромованого металу.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta10 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Мінімалізм

Цей стиль відрізняється максимальною функціональністю. Потрібно впорядкувати спосіб зберігання вуличного одягу та передбачити варіант розміщення сумок, парасоль та інших аксесуарів, а також взуття. Типовий набір предметів для передпокою: шафа, комод і підставка для взуття. При цьому може бути дуже багато дзеркал.

Можливі варіанти:

 1. Вішалка підлогового типу, яка займає мало місця і виглядає оригінально.
 2. Тумба для зберігання взуття з відкидними дверцятами. Конструкція одночасно буде виконувати роль пуфика.
 3. Дзеркало на стіні великого розміру, щоб візуально збільшити простір.
 4. Полиця для зберігання дрібниць.
 5. Можна повісити настінні годинники, вони прикрасять приміщення.

У підсумку вийде недороге і стильне оформлення передпокою. Треба постаратися так підібрати предмети, щоб вони ідеально поєднувалися між собою.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta11 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Класика

При створенні інтер’єру в класичному стилі використовуються тільки натуральні матеріали. Шафа повинен бути виготовлений з масиву дерева, а ручки меблів і фурнітура — з дуже якісних сплавів. Покриття підлоги — паркетне.

Переважні кольори:

 • бежевий;
 • шоколадний;
 • коричневий.

Чисто класичний стиль створювати не рекомендується, вітається плавний перехід в інший напрям, який присутній в оформленні інших кімнат. В інтер’єрі повинно бути поєднання пастельних і насичених тонів. Акцент робиться на один з елементів, забарвлених в теплі кольори — покриття підлоги або стелі.

При фарбуванні стін перевагу варто віддавати світлим і бежевих відтінків. Можливо наявність малюнків і орнаментів. Можна виконати обробку стін дерев’яними панелями або тканиною. Сучасне рішення для підлоги — ламінат з дерев’яною основою.

Меблів не повинно бути багато, всього кілька елементів, симетрично розставлених. У центрі стелі повинна бути розміщена кришталева люстра, а на стінах можна розвісити бра. Килимок для передпокою дозволить створити невеликий акцент, бажано підбирати виріб з дрібним ворсом.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta12 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Прованс

Цей стиль відрізняється м’якими, пастельними тонами. Іноді застосовується штучне зістарювання поверхонь. Найчастіше стіни покриваються фарбою. Допустимі шпалери з дрібним малюнком. Стеля — суворо білий.

Витончена та вишукана спальня в стилі прованс вийде якщо використовувати:

 1. Білий і бежевий кольори, а для створення м’якого акценту підійдуть зелені, салатові, оливкові або м’ятні тони. Доповненням до блакитного і білого послужать помаранчевий або персиковий.
 2. Покриття для підлоги — під дерево.
 3. Обробку стін можна виконати за допомогою штукатурки або імітації цегли.

З меблів слід підібрати шафу і комод, щоб вони гармоніювали із загальним інтер’єром.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta13 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Кантрі

Відмітна особливість декору в стилі кантрі — шпалери з малюнком флористичної тематики. Обов’язкова меблі з грубо обробленого дерева. Стіни часто фарбують у світлі тони, двері та вікна — в яскраві. Нижня частина стін може бути оброблена натуральним каменем або декоративною штукатуркою.

У дизайні стелі не застосовуються багаторівневі конструкції та сучасні системи освітлення. У цьому напрямку немає місця рисунків та орнаменту, світильники — тільки з натурального дерева. У пріоритеті — тільки природні матеріали з красивою фактурою.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta14 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Східний стиль

Вузька прихожа в східному стилі припускає наявність елементів розкоші, вишуканості, витонченості форм і яскравих кольорів. Такий дизайн потребує копіткої роботи. Схід не терпить суєти й неакуратного відношення. Кожну деталь потрібно чітко продумати і встановити на своє місце, щоб вона гармонійно поєднувалася з іншим інтер’єром.

Застосовується контраст яскравих, насичених відтінків стін і спокійною обробки шаф або, навпаки, непомітна меблі і привертає увагу колір обстановки. Використовуються фігурні підставки для взуття і світильники. Ажурні ніжки меблів роблять її легкою і візуально додають простору. Численні дзеркала створюють правильну геометрію приміщення і наповнюють його повітрям.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta15 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Рекомендації дизайнерів

Що радять дизайнери для коригування вже обраних варіантів оформлення маленької передпокою.

Візуальне розширення простору

При оформленні стін категорично не можна використовувати вертикальні і горизонтальні смуги: з-за них простір стане ще більш стислим. Не рекомендується використовувати занадто широкі і масивні предмети меблів і інтер’єру.

Потрібно, щоб двері, що ведуть з коридору до кімнати, відкривалися всередину. Візуального розширення простору сприяють невеликі картини, постери на стінах і ніші зі світильниками. Підійдуть абстрактні малюнки.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta16 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Підбір кольору

Багато дизайнерів вважають оптимальним рішенням для вузького передпокою використання білого кольору. Такий коридор виглядає привабливо, але вимагає ретельного дотримання чистоти, тут буде помітно будь-яка плямочка.

У більшості випадків рекомендується використовувати світлі тони: бежевий, світло-жовтий, кремовий. Цікаво виглядає поєднання подібних тонів стін з меблями, має шоколадний або коричневий фасад.

Можливо контрастне поєднання двох різних кольорів, наприклад, широку стіну зробити теплого відтінку, а вузьку — холодного. Такий підхід зробить коридор візуально більш коротким.

prikhozhaya dlya uzkogo koridora: dizajjn i vybor mebeli, sovremennye stilnye resheniya i idei dlya remonta17 Передпокій для вузького коридору: дизайн і вибір меблів, сучасні стильні рішення та ідеї для ремонту

Відео про зміну передпокою

Подивіться відео про те, як можна кардинально змінити передпокій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради