Народні прикмети на 22 листопада (Ікони Божої Матері Скоропослушниці, Матрони Царгородських, Матрони Московської) — обряди, іменини

3f7e5243a2458a8f79e0b777cfa8a743 Народні прикмети на 22 листопада (Ікони Божої Матері Скоропослушниці, Матрони Царгородських, Матрони Московської) — обряди, іменини

22 листопада в православ’ї відзначають день Мотрони Зимової (Царгородських). Вважається, що в цей день зима набирає силу. У церкві проводиться богослужіння в пам’ять Матрони Царгородських. Віруючі вважають, що вона на небесах допомагає зими стати на ноги і закликає в помічники холод і мороз. Цим і пояснюють селяни часту вітряну погоду на 22 листопада.

За прикметами на 22 листопада аналізують погодні умови, і намагаються передбачити, якою буде зима і весна.

Звичаї

На 22 листопада селяни намагаються дотримуватися низки звичаїв, щоб зберегти затишок і сімейне щастя в домі.

В цей день роздають подаяння і милостиню, а також дарують одяг та взуття нужденним. Напередодні 22 листопада радивил господині перебирають запаси речей і зайве роздають. Щоб не винести з будинку особисте щастя і сімейне благополуччя, одяг віддають тільки стиранную. Якщо господиня віддасть стару, але не попрану річ, це принесе біду в дім.

11c31bcb4cb3e73eab3704645879cf43 Народні прикмети на 22 листопада (Ікони Божої Матері Скоропослушниці, Матрони Царгородських, Матрони Московської) — обряди, іменини

Травники кажуть деревій (іван-чай і плакун-вербу). Вважається, що змови надають траві цілющу силу. Її використовують для взаємодії з природою і в пошуках скарбу.

З ранку родина сідає за стіл і влаштовує чаювання з травами. Люди вірять, що 22 листопада трави мають максимально цілющою силою і виліковують від хвороб.

Сни на 22 листопада вважаються віщими, тому ввечері загадують бажання, відповідь на яке хочуть побачити уві сні. Вважається, що збутися такий сон повинен до обіду.

Прикмети

Народні прикмети на 22 листопада передбачають погоду і врожай на наступний рік.

 • якщо вранці іній – на наступний рік буде багатий урожай вівса;
 • з ранку пішов дощ – прикмета обіцяє хороший врожай пшениці;
 • вранці сніг – до дощового травня;
 • за прикметами, іній на гілках дерев обіцяє сильні морози;
 • якщо 22 листопада мороз і туман – чекайте відлиги в найближчі дні;
 • качки пливуть у водоймі або гуси виходять на лід – прикмета віщує довгий тепла;
 • на вулиці хмарна погода і йде сніг – травень буде дощовим;
 • за прикметою, якщо вишня не все листя впустила – ще буде тепло;
 • якщо вдень мороз, а надвечір тепло – чекай холоднечу;
 • ясна погода на 22 листопада протримається ще три тижні.
 • Ікона Божої Матері Скоропослушниця

  22 листопада православні всього світу моляться іконі Богоматері Скоропослушнице. Вважається, що образ допомагає людям зі світлим серцем і чистою душею, які потребують підтримки і допомоги. Церковними служителями лик використовується для вигнання бісів або допомоги в трагічних подіях.

  До допомоги Богоматері звертаються жінки перед пологами, щоб благополучно народити здорового малюка. До ікони волають про допомогу дитині на життєвому шляху.

  Віруючі звертаються до святого лику, щоб отримати підтримку і напуття у своїх починаннях. Образу Богоматері Скоропослушниця моляться про зцілення хвороб і супроводі в далекій дорозі.

  Щоб Богоматір швидше почула, треба перед іконою підставити запалену свічку і прочитати молитву. Головне, перед чином не думати про погане і розповідати про душевні переживання з чистим серцем.

  Матрона Царьградская

  Віруючі вшановують у цей день пам’яті преподобної Матрони Царгородських, яка, будучи заміжньою, вирішила присвятити себе Богові. Вона залишила сім’ю і пішла в чоловічий монастир, переодягнувшись євнухом, щоб чоловік не міг її знайти. Там вона довгий час жила, поки обман не відкрився, і Матрону відправили в жіночий монастир. Там вона прожила в благочесті, стала ігуменею, допомагала незаможним і підтримувала потребують до кінця життя.

  ad66fb6ff17be05482f9fa8f5178819a Народні прикмети на 22 листопада (Ікони Божої Матері Скоропослушниці, Матрони Царгородських, Матрони Московської) — обряди, іменини

  Матрона Московська

  22 листопада – день народження святої блаженної Матрони московської (1881 рік). Свята мала вроджену аномалію очей і не могла бачити. З 8 років вона почала пророкувати майбутнє і лікувати хворих. Після її смерті люди проходять на її могилу і розповідають про прикрощі. Православні вірять, що Матрона чує звернення і допомагає.

  За переказами в 1899 році під час паломництва вона зустріла святого Іоанна Кронштадтського, який назвав її своєю спадкоємицею. Матрона канонізована православною церквою в 1999 році.

  Іменини 22 листопада

  Згідно з народним календарем іменини 22 листопада відзначають чоловіки, хрещені ім’ям — Олександр, Антон, Віктор, Іван, Ілля, Костянтин, Тимофій, Федір і Семен, жінки — Мотря і Евстолія.

  22 листопада вважається священним днем для нужденних. В цей день селяни моляться про достатку та сімейного благополуччя, а просять захист заступництво можуть розраховувати на божу допомогу і благословення.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради