Ігристе вино: різновиди і особливості

Ігристе – це вино, насичене вуглекислим газом внаслідок природного бродіння. Так відбувається, коли дріжджі поглинають виноградний сік, виділяючи спирт та вуглекислий газ. Майже кожна виноробна країна у світі виготовляє ігристі вина.

2 1024x604 Ігристе вино: різновиди і особливості

Іноді складно визначити, яке вино буде хорошим, а яке невдалим через відсутність суворих правил виробництва та вимог до напоїв. Ми підготували гайд, в якому розповіли яких видів буває ігристе вино, щоб ви не помилилися у виборі.

Шампанське

Виготовляють за класичним методом шампанізації з винограду сортів Шардоне, Піно Нуар та Піно Меньє. Це стандарт ігристого вина, що може бути вироблено виключно у французькій провінції Шампань.

Креман (Cremant)

Найчастіше цей вид французького ігристого виробляють у Долині Луари, Бургундії, Ельзасі чи Жюрі. А взагалі, словом «креман» називають усе ігристе вино, зроблене поза провінцією Шампань.

Бланкет де Ліму (Blanquette de Limoux)

А ви знали, що перше ігристе вино було створено не в Шампані, а в Ліму? Між іншим, це один із найстаріших виноробних регіонів Франції, де вина виробляють із 1531 року.

І наступний вид ігристого вина саме «Бланкет де Ліму». Його виробляють у невеликому субрегіоні Лангедок на півдні Франції класичним методом шампанізації.

Просекко (Prosecco)

Цей вид ігристого виготовляють із винограду сорту Глера в Італії за методом Шарма. Оскільки вино не витримується, на відміну від шампанського, аромати просекко зазвичай простіше: в них переважають білі квіти, яблуко і груша.

 Ігристе вино: різновиди і особливості

Франчакорт (Franciacorta)

Франчакорта родом із італійського регіону Ломбардія. Це ігристе вино виробляють методом шампанізації з винограду сортів Шардоне, Піно Нуар та Піно Блан.

Один із ключових моментів, що визначили успіх ігристих вин франчакорту, крім старанності місцевих виноробів, – терруар – вдале поєднання клімату та ґрунтів.

Зект (Sekt)

Так називають будь-яке ігристе вино, зроблене в Німеччині. Що цікаво, свою ігристість зект набуває після повторного бродіння. Тобто спочатку вибирають вина, які мають підкреслену кислоту, елегантність і чистий відтінок. Після цього вихідне вино відправляють повторне бродіння в темний льох.

Кава (Cava)

Іспанське ігристе, яке також виробляють за класичним методом, і деякі екземпляри витримують навіть довше, ніж шампанське. Основними сортами винограду для кави є Ксарелло, Макабео та Парельяда, але можуть використовуватись і інші.

Москато д’Асті та Бракетто д’Акві

Солодкі ігристі вина з регіону П’ємонт на півночі Італії:

Ці вина бувають трохи або дуже солодкими. Ідеально підходять як аперитив або як доповнення до не дуже солодких десертів.

3 1024x690 Ігристе вино: різновиди і особливості

Ламбруско (Lambrusco)

Вино виготовляють із однойменного сорту винограду Ламбруско. Воно може бути ігристим або напівігристим (спуманте та фризанте), і його виготовляють методом Шарма.

Більшу частину вин виробляють у трьох винних регіонах Італії: П’ємонті, Ломбардії та Емілії-Романьї.

Якщо ви бажаєте замовити ігристе вино довподоби, вам потрібна доставка алкоголю  hlibvino.com.ua. В інтернет-магазині “хліб і вино” представлений широкий вибір ігристих вин. Більшість алкоголю в магазині – власний імпорт, що гарантує якість та оригінальність напоїв.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради