Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Фарбування стійкими речовинами може надати негативний вплив на структуру волосся. Проте в косметичній промисловості існує безліч більш щадних засобів для тонування волосся, здатних зробити будь-яку зачіску більш яскравою.

У чому відмінність тонуючого кошти від фарби?

Засіб для тонування волосся — речовина для поверхневого фарбування, до складу якого входить барвний пігмент, рослинні екстракти, вітаміни, кератиновая складова, УФ-фільтр.

20f10a3bf4562a54c63e9939c7af185f Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітленняЗасіб для тонування волосся дозволяє змінити спосіб не травмуючи волосся

Тонуючі засоби, на відміну від фарб, вважаються безпечними як для організму, так і безпосередньо для волосся. У зв’язку з тим, що тонік не проникає всередину волосяного покриву, а обволікає його, волосся не стає пористим. У складі тонуючого кошти відсутній аміак.

Тонік – нестійка речовина, яка в середньому тримається близько 2 тижнів і тьмяніє при митті голови, тоді як фарба залишається на волоссі не менше місяця і не має властивості вимиватися.

Якщо стійкою фарбою можна кардинально змінити колір волосся, то з допомогою тонуючого кошти цього зробити не вдасться. Застосування тоніка здатне змінити колір лише на 2-3 тони. При цьому освітлення волосся тонуючим засобом також неможливо.

У разі невдалого підбору кольору тонік можна змити за кілька днів. З фарбою так зробити не вдасться і доведеться перефарбовуватися або ж зрощувати колір.

Після тонування немає необхідності користуватися додатковими засобами по догляду, так як у складі тоніка присутні вітаміни і мінерали.

70e80c4fe1e604ec228dd5a7e488f25b Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

При відростанні волосся після застосування фарби помітний різкий перехід до натурального кольору, у зв’язку з чим виникає необхідність регулярно підфарбовувати коріння. При використанні тонуючого кошти в даній процедурі немає потреби, адже колір рівномірно змивається.

Переваги тонування

Процедура тонування має ряд переваг у порівнянні зі стандартним фарбуванням, серед яких виділяють:

 • надання позитивного ефекту на волосяний покрив завдяки наявності корисних речовин у складі;
 • «щадний» ефект;
 • великий вибір кольорів;
 • великий вибір форм тонуючих засобів;
 • простота використання;
 • простота змивки;
 • можливість комбінації різних відтінків тоніка;
 • невисока вартість;
 • можливість частого використання.

Різновиди тонуючих засобів

Залежно від періоду, протягом якого зберігається колір, тонуючі засоби поділяються на:

 • тимчасові;
 • легкі;
 • щадні;
 • стійкі.

Тимчасові

Особливістю тимчасових тонуючих засобів є те, що вони змиваються за 1-2 рази. До тимчасовим тоніків відносяться фарбувальні олівці, крейда і туш для волосся.

97fb0d463ffd555eb03abdc9c05bfb66 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Алергічну реакцію тимчасові тонуючі засоби, як правило, не викликають, адже при їх нанесенні не відбувається контакту з шкірою голови. Подібна продукція відноситься до категорії декоративної косметики і призначається для разового зміни кольору волосся.

Фахівці рекомендують тимчасові тоніки змивати перед сном і користуватися кондиціонером або бальзамом, адже дані препарати сушать волосся.

Легкі

Легкі кошти для тонування тримаються на волоссі близько тижня. Згубний вплив на структуру волосся легкі тоніки не надають, тому їх не обов’язково комбінувати з іншими засобами для догляду.

До подібної продукції відносять:

 • тонуючий гель;
 • відтіночний мус;
 • тонуючий шампунь;
 • відтіночний бальзам.

Хоча легкі тоніки розраховані на короткостроковий ефект, при регулярному застосуванні їх компоненти здатні накопичуватися в пігментах волосся.

Щадні

Відмінною рисою щадних тонуючих засобів є їх натуральний склад та стійкість протягом 3-4 тижнів. До таких препаратів відносять хну і басму, а також народні засоби для додання кольору волосся (кориця, ромашка, дубова кора).

1276ead35a85329a36f97b22e9bc36c9 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Хну виготовляють з листя лавзании, а басму з листя индигоферы. Обидва барвника, крім свого прямого призначення, благотворно впливають на волосся, додаючи їм блиск, зупиняючи випадання і перешкоджаючи появі лупи.

Після застосування стійких фарб використовувати хну і басму варто дуже обережно, адже вони можуть виявитися несподіваним кольором. Хна в чистому вигляді надає волоссю рудий колір, рівне співвідношення хни з басмою – каштановий, 1 порція хни і 2 порції басми – чорний з синім відливом, а 1 порція басми і 2 порції хни – бронзовий відтінок.

Хна і басма — гіпоалергенні недорогі склади. Процедура фарбування за допомогою цих барвників непроста, вимагає терпіння, адже частинки листя з волосся вимити складно. Також деякий час після процедури на волоссі буде зберігатися відповідний рослинний запах.

Протипоказано використовувати хну і басму під час вагітності та годування, адже з-за нестійкого гормонального фону фарба може лягти нерівномірно. При ламких і схильних до сухості волосся рослинний компонент необхідно поєднувати з маслом або кефіром.

Стійкі

Стійкі тонуючі засоби відрізняються здатністю зберігати тон до місяця. У складі таких засобів присутня аміак, але його зміст незначно і шкоду локонам завдати не може.

Стійкі тоніки здатні значним чином змінити тон волосся і являють собою більш щадну варіацію фарби. При цьому неправильна технологія їх застосування (зокрема перетримка) може пошкодити волосся, зробити їх більш ламкими і сухими.

Форми тоніків

Засіб для тонування волосся може бути представлено в наступних формах:

 • бальзам;
 • шампунь;
 • мус;
 • пінка;
 • гель;
 • спрей;
 • крейда;
 • туш;
 • пудра.

Бальзами

Серед тонуючих засобів бальзам є найбільш стійким і тримається на волоссі до місяця. Завдяки вмісту поживних і зволожуючих компонентів тонуючий бальзам має оздоровчим ефектом.

Майстри рекомендують для підтримки яскравості кольору волосся на постійній основі використовувати саме фарбувальний бальзам, змішуючи його з маскою для волосся.

f2a594313c777bb3c244da917747fa86 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Такий засіб, на відміну від шампуню, не містить миючих компонентів, тому наносити його необхідно після очищення волосся і шкіри голови. При виборі тонуючого бальзаму необхідно враховувати не тільки бажаний відтінок, але і тип волосся (жирні, посічені, сиве, слабкі), а також призначення засобу (зволоження, додання блиску, харчування).

Шампуні

Головне завдання засобів шампуню – миття голови, тоді як забарвлення є другорядною метою. Даний засіб ледь помітно змінює тон волосся і дуже швидко змивається. Відтіночний шампунь може бути гелеобразными і сухими.

Шампунь, як засіб для тонування волосся, досить простий у застосуванні і підходить для регулярного користування (2 рази в тиждень). При цьому варто пам’ятати про входять до складу засобів для шампуню миючих компонентів, здатних зробити волосся більш сухими і ламкими.

У разі використання неякісного кошти можливо затонувати крім волосся і шкіру голови. Вибираючи відтіночний шампунь, необхідно звертати увагу на рівень кислотності, який не повинен перевищувати показник 5 – 6 ph.

a882d82c48420cb6e55ea5adf382214b Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Перед нанесенням препарату доцільно провести тест на алергію. При виникненні реакції організму може спостерігатися свербіж, висип і підвищена температура.

Муси

Мус для тонування являє собою пінообразне засіб у флаконі з дозатором. Його можна наносити як за допомогою кисті для фарбування, так і просто руками. Тримається він на волоссі близько місяця, поступово змиваючись, як і будь-який косметичний продукт для тонування волосся. З допомогою мусу можна змінити колір волосся на 4-5 тонів.

Фарбувальний мус рівномірно розподіляється по волоссю і завдяки своїй структурі надає рівний відтінок сивим і пошкодженим волоссям. Відсутність у складі навіть незначної частки аміаку робить мус безпечним для використання під час вагітності та годування.

Даний засіб затребуване при фарбуванні вигорілих на сонці локонів, так як не тільки надає їм характерний блиск, але і має відновлювальний ефект.

Пінки

Пінка по консистенції схожа на мус для тонування волосся, проте вона випускається у форматі туби, в яку під тиском вміщено засіб. Насичена кольоровими пігментами піна наноситься на волосся руками і витримується до 15 хв. Основний компонент цієї пінки – вода, тому ефект від неї досить щадний. Повне змивання тону відбувається на 6-7 миття голови.

a388e9a7efd48a1035ed58430a9e9e2c Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Тонуюча пінка живить волосся і пом’якшує їх. Майстри використовують її для підфарбовування відрослих коренів, підтримки кольору, а також для попередньої підготовки темного волосся до освітлення.

Гелі

Тонуючий гель відноситься до засобів, що забезпечує одноразовий ефект, і відразу змивається шампунем. Наноситься такий гель на злегка вологе волосся і також додатково забезпечує фіксацію зачіски і візуальний ефект ламінування.

Завдяки граничній простоті використання тонуючий гель користується великою популярністю при фарбування сивого волосся у чоловіків. При цьому жінкам, які мають локонами хоча б середньої довжини, такий засіб незручно використовувати.

Спреї

Спрей відноситься до швидкодіючих тимчасовим барвників для волосся. Його застосування ще простіше ніж у тонуючого гелю: досить розпорошити складу на волосся там, де потрібно змінити колір. При цьому спрей тримається до найближчого миття голови.

15dbd0a709a3ce61a345b203337de220 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Наноситься засіб на чисті сухі волосся, швидко висихає і використовується найчастіше для фарбування відросло волосся біля кореня. Після застосування спрею волосся стають сухими в місцях його нанесення, тому при змиванні необхідно використовувати зволожуючі препарати.

Крейди, туш, пудра

Крейди, туш і пудра для тонування відрізняються великим вибором відтінків: від класичних до яскравих і незвичайних. Крейда – нешкідливе засіб, що представляє собою суху пастель. Дрібні, як правило, наносяться на сухі чисті волосся. Брюнеткам для більш яскравого кольору рекомендовано попередньо пасма зволожити.

Туш для фарбування волосся схожа на туш для вій: упакована у флакон з щіточкою. Призначається даний засіб для фарбування пасом волосся. Крім різноманітності відтінків туш для волосся може володіти неоновим ефектом.

Тонуюча пудра здатна освітлити волосся при змішуванні її з окислювачем. Кольоровий ж пудрою можна надати незвичайний колір волосся повністю, що незручно зробити крейдою. До того ж відтіняюча пудра надає локонам обсяг, блиск і добре справляється з сивиною. Не рекомендується використовувати цей засіб на посічених або раніше забарвлених волоссі.

Як правильно підібрати

Засіб для тонування волосся необхідно підбирати, відштовхуючись, насамперед, від натурального кольору.

Для темного волосся

Брюнеткам і шатенкам варто використовувати тонуючі засоби більш темних, ніж їх природний колір, відтінків. Світлі тоніки в кращому випадку не будуть помітні, а в гіршому можуть призвести до того, що волосся стануть більш тьмяним і млявими.

367cd798bc6afdf14764de9330999121 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

При комбінуванні теплі і холодні кольори змішувати не рекомендується: це викличе естетично неприємний ефект.

Дівчатам з блідою шкірою, чорними або темно-коричневим волоссям підійдуть попелясті відтінки, тони з фіолетовими переливами, а власницям рудих локонів і золотистої шкіри – теплі карамельні кольору. На брюнетках і шатенках також цікаво виглядають сливові, бордові і баклажанові відтінки.

Для світлого волосся

У дівчат зі світлим волоссям більш широкий діапазон варіантів фарбування тонуючим засобом. При цьому тонік здатний не тільки надати новий відтінок світлим локонам, але і приховати недоліки стійкого фарбування, зокрема жовтизну.

Не рекомендується на світлому волоссі використовувати занадто темний тонік, так як це може призвести до брудного відтінку. Власницям золотистих локонів і бурштинових очей краще використовувати медові і пшеничні відтінки, а білошкірим з холодним натуральним кольором волосся — попелясті і платинові тони.

Для сивого волосся

Сиве волосся погано піддаються фарбуванню, а тим більш щадними засобами. Проте є окремі лінії тонуючих складів для таких волосся. Незручності виникають у зв’язку із змінами структури волосяного покриву: сиве волосся більш щільні та поруваті.

При появі сивини необхідно вибирати відтінок тоніка, максимально наближений до натурального.

c87ca3ebfe07ad5c62639d6ad527d10b Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Якщо ж все локони знебарвилися, темні відтінки вибирати не варто, так як фарба може не взятися або ж взятися плямами. У разі появи склоподібної сивини, при якій волосся стає прозорим, для досягнення результату потрібно витримувати тонуючий засіб хоча б 40 хвилин.

Оптимальними для сивого волосся є попелясті, перлинні, карамельні і перламутрові відтінки.

Технологія тонування в домашніх умовах

Тонування волосся проводиться в кілька етапів:

 • підготовка;
 • нанесення тонуючого кошти;
 • змивка;
 • закріплення.

Підготовка волосся

Підготовка волосся до процедури повинна починатися задовго до самого фарбування. Власницям ламкого волосся необхідно заздалегідь пройти курс лікування.

На локони, пофарбовані хною або басмою, тонуючі засоби наносити категорично протипоказано, адже поєднання рослинного складу і тоніка може привести до несподіваного результату процедури.

Також перед тонуванням майстри рекомендують здійснити стрижку посічених кінчиків, так як вони практично не фарбуються.

3fec501c74068f46687a79ed0b8af157 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

Необхідно уважно вивчити інструкцію, яка додається до засобу, адже там вказані рекомендації фахівців, що забезпечують ідеальне фарбування. Лоб, вуха і шию варто змастити вазилином або жирним кремом. Тонуючий склад потрібно наносити на сухі або злегка вологі (в залежності від тоніка) чисті волосся.

Необхідний інвентар

Для фарбування необхідно підготувати наступний інвентар:

 • рукавички;
 • кисть;
 • ємність для складу;
 • накидку (щоб не забруднити одяг);
 • гребінець;
 • целофанову шапочку.

Процедура нанесення

Засіб для тонування волосся (зокрема, бальзам і шампунь) необхідно наносити наступним чином:

 • Вимити волосся.
 • Посушити волосся рушником.
 • Налити на долоню.
 • Розподілити тонік від коренів до кінчиків по всій довжині.
 • Втерти у волосся біля коренів.
 • Розчесати волосся для більш ретельного розподілу барвника.
 • Витримати склад згідно інструкції.
 • При тонуванні декількома квітами або нанесенні засобу на окремі пасма необхідно користуватися пензлем. Крейда, туші, спреї і пудри для тонування наносять на сухі вимите волосся.

  Змивка і закріплення

  Змивати Шампунем тонуючий засіб не можна, так як ефект від його використання вмить зникне. Змивка здійснюється теплою водою до її прозорості. Тимчасові тоніки змиваються і тримаються на волоссі до першого попадання рідини.

  f8f738824f24e9247bb38d1e51749949 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

  З метою закріплення тоніка можна скористатися бальзамом, якщо це не заборонено інструкцією. При використанні крейди, туші, спрею або пудри колір фіксується термічною обробкою локонів феном.

  Можливість застосування після фарбування, мелірування, хімічної завивки

  Тонувати волосся після фарбування, мелірування або хімічної завивки не заборонено. Здійснювати тимчасову забарвлення після таких процедур варто не відразу: при фарбуванні – через тиждень, при мелірованії – через 3 дні, а при завивці – через 3 тижні.

  На мелірованого волосся процедуру фарбування можна здійснити технікою окремих пасм (так, ефект буде більш контрастний) або тонувати все волосся повністю. На локонах після хімічної завивки рекомендовано використовувати натуральні тоніки (хна і басма).

  Кращі професійні засоби для сивини, після мелірування, освітлення

  У таблицях 1-3 представлена порівняльна характеристика кращих тонуючих засобів для сивого, мелірованого і освітленого волосся.

  Табл. 1. Тонуючі засоби для сивого волосся

  Тип засобу Марка Назва Ефект Стійкість Ціна
  Шампунь і бальзам Wella Color Recharge
  • освіження кольору;
  • захист відтінку;
  • живлення волосся
  2-3 тижні 1500 руб.
  Шампунь L’oreal Silver
  • захист волосся від зовнішніх впливів;
  • усунення жовтизни;
  • зволоження локонів і харчування амінокислотами
  2 тижні 800 руб.
  Шампунь Selective Silver Power
  • усунення жовтизни;
  • накопичувальний ефект тонування;
  • харчування волосся завдяки натуральному складу (екстракт насіння льону, морських водоростей та ялівцю)
  1 тиждень 600-800 руб.
  Шампунь Schwarzkopf Schwarzkopf Bonacure
  • чистка волосся від залишків укладальних засобів;
  • фарбування з нейтралізацією жовтизни;
  • харчування і відновлення локонів
  3 тижні 600 руб.
  Бальзам Роколор Тоніка
  • зміна кольору на кілька тонів;
  • вирівнювання посічених кінчиків;
  • збільшення об’єму волосся
  1-2 тижні 200 руб.

  Таблиця 2. Тонуючі засоби для мелірованого волосся

  Тип засобу Марка Назва Ефект Стійкість Ціна
  Шампунь Kydra Kydra sweet color
  • дбайливий догляд за волоссям завдяки наявності у складі вітаміну Е і масел;
  • запобігання появи посічених волосся;
  • можливість змішування кольорів з палітри
  2-3 тижні 5000-6000 руб.
  Мус Schwarzkopf Igora Color Gloss
  • великий вибір відтінків;
  • догляд за волоссям та їх зволоження
  2-3 тижні 600-700 руб.
  Бальзам Concept Fresh Up
  • вирівнювання тону;
  • живлення і зволоження волосся за рахунок касторової олії в складі;
  • збільшення густини і об’єму локонів
  2-3 тижні 500-600 руб.

  Таблиця 3. Тонуючі засоби для освітленого волосся

  Тип засобу Марка Назва Ефект Стійкість Ціна
  Бальзам Kapous Blond Bar
  • надання поживного і реконструирующего впливу;
  • надання діамантового блиску волоссю
  1,5-2 тижні 700-800 руб.
  Шампунь ProVoke Touch of Silver Brightening Shampoo
  • нейтралізація жовтизни;
  • живлення волосся і зміцнення волосяних цибулин;
  • зволоження
  2 тижні 500-600 руб.
  Бальзам Estel Otium Prima Blonde
  • надання перламутрового відтінку волосся;
  • збільшення блиску, живлення і зволоження локонів
  1-2 тижні 400-500руб.

  Як часто можна проводити тонування?

  У зв’язку з тим, що тонування відносно безпечно, здійснювати таку процедуру можна навіть щотижня. При цьому, користуючись тимчасовими барвниками, не можна забувати про відповідному догляді.

  Чим змивається контурний барвник?

  Змити відтінкові засіб можна за допомогою частого миття голови шампунем. При цьому можливі побічні ефекти. У шампуні присутні речовини, які розмивають жировий шар волосся. При частому митті жирове покриття не встигає відновитися, і локони стають вразливими до впливу води, сонячних променів, механічних пошкоджень.

  31204adb11ae4710e6af0e8ccd6ef404 Засоби для тонування волосся. Кращі професійні для сивини, після мелірування, освітлення

  Більшість виробників тоніків паралельно випускають склади, змиваючі їх. Такі засоби впливають на барвний пігмент та не шкодять волоссю. Серед змивів великою популярністю користується Color Off від Estel, Remover від Dikson і Hair Light Remake Color від Hair Company.

  Зміна кольору локонів не завжди несе за собою негативні наслідки: ламкість, стоншення, випадання волосся. При використанні засобів для тонування можливо не тільки змінити імідж, уникаючи побічних ефектів, але і надати волоссю блиск, об’єм і забезпечити необхідне харчування.

  Відео про правильному тонування волосся без порушення базисного кольору

  Якими засобами тонувати волосся і як правильно це робити:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради