На що клеїти поліуретановий плінтус

Нові матеріали розширюють можливості декору і часто складність робіт роблять нижче. Приклад тому — поліуретанові молдинги і плінтуси. Вони хороші тим, що при невеликій масі монтуються на клей. Безумовно, є свої тонкощі, але нічого такого, чого б не можна було освоїти. Особливо якщо використовувати правильний клей. Про те, який саме «правильний» і чому, і будемо говорити.

Клей для поліуретанових плінтусів

Поліуретанові плінтуси зазвичай клеяться тільки до стіни і встановлювати їх буде простіше, якщо стіни будуть ідеально рівні. Невелику кривизну можна буде компенсувати за рахунок еластичності матеріалу. Але треба буде в цьому місці планку чимось підпирати або тримати її до схоплювання клею.

Зверніть увагу! Підлоговий поліуретановий плінтус клеїться на підготовлену до фінішної обробки стіну. Тобто, вирівняли стіни, зашпаклевали і зашкурили. Все готово до фарбування, наклеювання шпалер. До того ж підлогове покриття теж повинно бути укладено. А приклеювати плінтуси треба як раз в цей момент — після укладання покриття на підлогу, але перед обробкою стін. Виняток — декоративна штукатурка. Тут можна спочатку нанести штукатурку, а потім приклеїти плінтус, але не факт, що вийде ідеально.

na chto kleit poliuretanovyjj plintus11 На що клеїти поліуретановий плінтусВибираємо клей для плінтусів

Не так давно з’явився новий вид матеріалу — дюрополимер. Це такі ж білі плінтуса, дуже схожі на поліуретанові. Схожі до тих пір, доки в руки не візьмеш. Вони набагато щільніше, важче і міцніше. Тим не менш, клей для поліуретанових плінтусів підходить і для них. Так що якщо ви вирішите використовувати новинку, вам знадобляться ті ж склади. З тією лише різницею, що треба буде брати з сильною фіксацією — вони, все-таки важче.

Монтажний і стикувальний

Клей для поліуретанових плінтусів є двох видів: монтажний — для приклеювання до стіни, стикувальний — для фіксації кутів і стиків. Якщо хочете мати хороший результат, треба використовувати саме їх, причому потрібні обидва складу. Одним не обійтися. Монтажний клей для поліуретанових плінтусів дуже сильно відрізняється від стикувального. Чому? Тим, що стикувальний:

 • Повинен мати високу клеючу здатність. Саме на стиках плінтуси відчувають великі навантаження і саме тут з’являються тріщини і щілини. Тому міцність фіксації повинна бути дуже високою.
 • Схоплюватися повинен швидко. Довго тримати відрізки плінтуса ніхто не буде. Кілька секунд, максимум хвилина. Ось такий проміжок часу проходить між склеюванням і «схоплюванням». А через кілька хвилин з’єднання неможливо роз’єднати. Тільки відірвати з матеріалом. Прошарок клею при цьому залишається на одній з частин.
 • Стикувальний клей для поліуретану може використовуватися замість замазки. Не завжди підрізування плінтуса на кутах ідеальна. Щілини замазують стикувальним складом, тому він зазвичай білий або прозорий.
 • На висохлий клей повинна нормально лягати фарба. Фарбують поліуретанові плінтуси зазвичай до монтажу, а стики після установки.
 • na chto kleit poliuretanovyjj plintus12 На що клеїти поліуретановий плінтусКлей для поліуретанових плінтусів повинен бути двох типів: монтажний і для стиків

  Монтажний клей з усього набору повинен володіти достатньою фіксує здатність і еластичністю. З усього сказаного зрозуміло, що клеїти стики поліуретанового плінтуса монтажним клеєм не можна. Ні, вони склеятся. І, можливо, будуть виглядати непогано, але недовго. Через півроку-рік з’являться тріщини на стиках, потім, вони можуть розширитися і доведеться реставрувати.

  Види, марки

  Якщо говорити про те, який клей для поліуретанових плінтусів «правильний», то є тільки два типи: акриловий для приклеювання до стіни і поліуретановий для стиків. Саме вони розроблялися під конкретні завдання. Отже, якщо хочете правильно приклеїти поліуретановий плінтус, вам потрібні будуть наступні склади:

  • Акриловий монтажний клей для поліуретану. Найчастіше це акрилат на водяній основі. Майже без запаху, сохне довго — 24-48 годин. Після висихання зберігає еластичність. Надлишки видаляються до застигання (термін дивіться на упаковці, але це 20-30 хвилин). Використовують для цього вологу тканину, змочену шпатель або навіть палець. Акриловий клей легко наноситься і розподіляється, може використовуватися для шпаклівки, заповнення зазору між краєм плінтусом і підлогою або стіною. Бувають такі різновиди:
   • Звичайні — для звичайних умов експлуатації, нанесення на рівні стіни. Приклад — DecoFix Pro, Perfect, Європласт монтажний, NMC ADEFIX P5.

    na chto kleit poliuretanovyjj plintus13 На що клеїти поліуретановий плінтусРізновиди клею

   • З гідрофобними добавками — для приклейки поліуретану у приміщеннях з підвищеною вологістю — ORAC-DECOFIX HYDRO і інші з підвищеною водостійкістю.
   • Сильної фіксації — для важких і масивних деталей, широкого поліуретанового плінтуса. Такими складами простіше працювати на неідеальних стінах, так як «схоплюється» клей швидше, тримає добре. Приклади — ORAC-DECOFIX PRO, Perfect Plus.
  • Поліуретановий або цианоакрилатный стикувальний клей. Дуже швидко «схоплюється», надлишки забираються тільки розчинниками. Конкретно якими зазначено на упаковці, але найчастіше це ацетон і спрей з його змістом. Після висихання можна вирівняти тільки шкіркою, шліфувальною сіткою або обрізати ножем.

  Власне, використовувати такий клей для поліуретанових плінтусів — це рекомендації виробників поліуретанової ліпнини, погонажа і молдингів. І ці склади рекомендують монтажники, які спеціалізуються на обробці. Чому саме акриловий клей для поліуретану краще за інших? Тому що він має схожий з поліуретаном коефіцієнт розширення. Це означає, що при висиханні/охолодженні/нагріванні плінтус і клей збільшуються/зменшуються пропорційно. А еластичність складу дозволяє підтримувати контакт зі стіною. Результат — надійна фіксація, немає тріщин, ідеальний вигляд.

  На що ще можна клеїти поліуретан

  Склеювальних складів сьогодні море, так що приклеїти поліуретановий плінтус можна й на інший тип клею, а не лише на спеціалізовані. Але жоден з них не ідеальний. У кожного є свої недоліки і в деяких випадках вони некритичні. Щоб точно знати чого очікувати, розглянемо можливі варіанти:

  • Рідкі цвяхи білого кольору. Клеїть швидко, тримає відмінно. Але після висихання абсолютно нееластичний. Поліуретан має солідний коефіцієнт теплового розширення. За рахунок цього він збільшується в розмірах. Так як клей жорсткий, може відірватися, утворитися тріщини.
  • Універсальний клей типу ” Момент. Все те ж саме: після висихання стає дуже жорстким.
  • Герметики. Для приклеювання пінополіуретану використовують акриловий герметик. Серед них є ті, які після висихання залишаються еластичними і які можна фарбувати. Варіант можливий, але ступінь фіксації не завжди достатня. Вони, все-таки, призначені для герметизації, а не для того, щоб клеїти декоративні елементи. При навантаженнях можуть відриватися.

   na chto kleit poliuretanovyjj plintus14 На що клеїти поліуретановий плінтусЗалишки клею відразу прибираємо

  • Монтажна піна. Для фіксації підходить, легко обробляється. Може бути непоганим варіантом на кривих стінах, але потрібна додаткова шпаклівка і закладення щілини між плінтусом і стіною і підлогою. Так що потрібен буде ще один склад.
  • Клеїти на шпаклівку. Варіант поганий тим, що шпаклівка містить багато води. При наклеюванні недорогих плінтусів вони розширюються від вологи. Після висихання зменшуються, що призводить до утворення тріщин. Але справа ще в шпаклівці. Якщо вона з полімерами, то, можливо, все буде відмінно, але не факт.

  Це все, чим можна приклеїти плінтус крім спеціального клею для поліуретанових плінтусів. Якщо після ремонту залишилися якісь матеріали, можливо, є сенс використовувати. Але якщо треба купувати, то вже краще те, що розроблялися саме з цією метою. Тим більше, всі перераховані «неспеціальних» склади для стиків погано застосовні.

  Як наносити клей поліуретановий плінтус

  Так як при приклеюванні поліуретану використовуються два типи клею, то і правила нанесення у них різні. До речі, форма випуску теж може бути різною. Монтажний йде або в тубі під пістолет, або у відрі. Якщо клей у тубі, він наноситься по всій довжині змійкою товщиною близько 3 мм, Якщо клей у відрі, його шпателем наносимо тонким шаром. Можна пройтися гребінкою з невеликим зубом. Менше буде витрата.

  Вузький плінтус з поліуретану з тильної сторони рівний. Так змійку «малюємо» у всю ширину від краю до краю. Можна зробити дві змійки — з одного і з іншого краю. Широкі моделі мають дві-три площини контакту зі стіною. В такому випадку клей наносимо на ці поверхні. І знову, звичайно, змійкою.

  na chto kleit poliuretanovyjj plintus15 На що клеїти поліуретановий плінтусНанесення клею

  Плінтус з нанесеним клеєм притискаємо до місця установки. Ледве зводимо вгору-вниз, в сторони, видавлюючи і розподіляючи його по більшій поверхні. Натискати треба з такою силою, щоб у тих місцях, де склад близько до краю плінтуса, він видавився. Потім беремо шпатель (гумовим або пластиковим зручніше, але можна і з нержавійки), змочують його водою і збираємо надлишки.

  При встановленні другої частини плінтуса треба буде ще промазати стик, але іншим складом. Його наносимо в останню чергу, після того, як нанесли монтажний клей. Стикувальний клей наноситься на всю площу стику шаром близько 2-3 мм. Встановлюємо другий шматок плінтуса, стежачи за стиком. Видавлений клей відразу прибираємо шпателем. Потім беремо ганчірку, змочену в ацетоні (або іншому розчиннику) і остаточно прибираємо надлишки із стику. Після цього можна прибирати надлишки монтажного складу. У нього термін для корекції і до схоплювання в рази більше. Тому спочатку стик, потім все інше.

  na chto kleit poliuretanovyjj plintus16 На що клеїти поліуретановий плінтусНа місця з’єднання наносимо стикувальний клей для поліуретану

  Останній етап — заповнення монтажних складом щілини між краєм плінтуса і стіною чи підлогою. Зручніше це робити з клеєм у тубі під монтажний пістолет. Якщо склад акриловий вирівнюється шпателем, остаточне вирівнювання можливо вологим пальцем. Можна пальцем у рукавичці, обгорненим шматком поліетилену і т. д. Тут кожен витончується як може. Важливо, щоб поверхня плінтуса і стіни/підлоги була чистою, а шов рівним.

  Якщо стики потріскалися

  На що б не клеїли поліуретановий плінтус, від стіни вони відвалюються дуже рідко. Але ось проблема з кутами не рідкість. Зазвичай вона виникає в тому випадку, якщо стики клеїлися на монтажний клей або на будь-який інший склад. Тоді спочатку утворюються волосяні тріщини, потім вони можуть збільшитися до декількох міліметрів. Що робити з тріщинами на кутах плінтуса? Як виправити?

  Перше, що треба зробити — очистити стик від старого клею. Найпростіше обрізати ножем. Потім стик можна заповнити:

  • Акриловим герметиком. Після нанесення постаратися вирівняти, повторивши рельєф. Після того як висохне, шліфуємо, після фарбуємо. Це найреальніший спосіб, який здійснити найпростіше.

   na chto kleit poliuretanovyjj plintus17 На що клеїти поліуретановий плінтусА на кутах щілини можуть бути більше

  • Якщо щілина невелика, можна нанести клей для стиків. Тільки врахуйте, що після висихання з ним важко працювати. Так що після нанесення приберіть надлишки відразу, залишки подотрите ганчіркою з ацетоном. Якщо залишилися якісь нерівності, наждачним папером на бруску намагаємося надати потрібну форму.
  • Закрити стик монтажною піною, обрізати, зашпаклювати, пофарбувати. З піною працювати найпростіше, але треба брати з малим розширенням і стежити, щоб при збільшенні в розмірах вона не відірвала плінтус від стіни. Так що варіант, все-таки, проблемний. Правда не в плані обробки.

  Всі ці способи дадуть лише тимчасовий ефект. Якщо тріщини на стиках з’явилися, то на це є причини. І поки причини не будуть усунуті, тріщини будуть з’являтися знову. Якщо це просто невдалий склад (не для стиків, а монтажний), то нормальний зовнішній вигляд, можливо, протримається довше. Якщо стики проклеивали «правильним» клеєм, то причина серйозніше. Можливо — усадка будинку, тріщини і т. д.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради