Як осушити повітря у квартирі самостійно: способи

Вогкість в будинку — одна з причин виникнення грибка, цвілі і неприємного запаху. Цю проблему може вирішити саморобний осушувач повітря. Він встановлюється в провітрюваному приміщенні і може бути виготовлений з різних матеріалів. Використовувати таке пристосування треба кілька разів, паралельно борючись з наслідками підвищеної вологості. Краще всього підійдуть спеціальні прилади, але можна і самостійно виготовити ефективну корисну конструкцію.

kak osushit vozdukh v kvartire samostoyatelno: sposoby5 Як осушити повітря у квартирі самостійно: способи

Грибок здатний проникати в організм людини, завдавати йому непоправної шкоди, чому важко лікується.

Причини великої вологості

Те, що одні будинку або квартири мають вогкість впливають такі фактори:

 • недостатня вентиляція приміщення;
 • близько лежать грунтові води в приватних будинках;
 • несправні санвузли;
 • сушіння мокрих речей в квартирі;
 • наявність в будинку басейна або акваріума;
 • поганий обігрів кімнат;
 • неякісне утеплення стін.

Як осушити повітря?

В проблемних приміщеннях необхідно встановлювати витяжні вентилятори на кухні, у ванні, сауні. Масляні обігрівачі з вбудованими вентиляторами допоможуть в сирих кутах і слабообогреваемых кімнатах. Найпоширеніший спосіб осушити повітря у квартирі — провітрити її. Робити це треба щодня не менше 10 хвилин. Але не взимку, утворення конденсату може нашкодити ситуації. Кращим варіантом є кондиціонери. Прилади знижують вологість і сприяють циркуляції повітря в приміщенні. Сучасні прилади, що мають різноманітні функції, сприяють підтримці однакової температури і контролювати вологість повітря.

Спеціальні осушувачі

kak osushit vozdukh v kvartire samostoyatelno: sposoby6 Як осушити повітря у квартирі самостійно: способиСучасні технології пропонують не один вид спеціальних пристроїв для осушення повітря в приміщенні.

Нові технології пропонують сучасне обладнання, здатна витягати вологу з повітря літрами. Вологовбирач буває великою і габаритний, який використовується в харчових цехах заводів. Для приміщень поменше придумали мобільні пристрої, що переміщаються по мірі необхідності. Буває осушувач повітря випарного типу для вологих приміщень. У добу він виводить по 10 літрів конденсату. Це потужний пристрій вимагає багато кВат електроенергії. Є моделі, що економлять електрику. Такий прилад називається адсорбційне пристрій. Воно доступне кожному за ціною, зберігання і застосування.

Підручні засоби

Осушувач повітря своїми руками підійде, якщо ситуація нескладна. Для цього знадобляться скляні банки і кілька пачок звичайної кухонної солі. Засипавши її до половини банок, слід розставити усе це по кутах вологого приміщення. У міру зволоження сіль треба міняти. Замість солі, використовують наповнювач для котячого туалету.

Зробити осушувач повітря можна і таким способом:

 • Виконати дірки на дні дволітрової пластикової пляшки і розрізати її навпіл.
 • Горлечко пляшки обмотати бинтом замість кришки і наповнити його силікагелем.
 • На другий дволітровій пляшці зі зрізаним дном встановити вентилятор від комп’ютера. Він повинен дути в бік зрізу.
 • Обидві пляшки скріплюють за допомогою ізоляційної стрічки або силіконового клею.
 • Знімають кришку з пляшки і включають прилад в мережу.
 • Повітря продуває силікагель, який вбирає вологу і сухий виходить через пророблені отвори.
 • Вологість повітря в приміщенні вимірюють побутовим гігрометром або психрометром.

  Добре впоратися з проблемою високої вологості електрообігрівач з відкритою спіраллю великої потужності. Використовуючи його треба частіше провітрювати кімнату, щоб підтримати баланс. Але якщо причиною конденсату на стінах і грибка є близько лежачі підземні води або сирі підвали, потрібно вживати заходів щодо усунення потрапляння вологи у будинок. Для цього проводять герметизацію підлоги з нанесенням гідроізолюючих матеріалів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради