Залежність від комп’ютерних ігор в підлітків, як від неї позбутися

Все частіше стурбовані батьки, бачачи залежність від комп’ютерних ігор у підлітків і дітей цікавляться тим, як позбавитися від ігрової залежності? Реалії сучасного світу такі, що сьогодні все більше і більше стає дітей надмірно поглинених іграми в інтернеті та для яких вони стають пріоритетом над усім іншим.

Ці ігри відтворюються на комп’ютерах, ігрових консолях, мобільних телефонів і кишенькових пристроях. Усюди, де вам зустрінуться діти, ви також знайдете комп’ютерні ігри. При цьому захоплення електронними розвагами популярна не тільки серед хлопчиків, але і серед дівчат.

Хоча більшість батьків влаштувало б знання того, що ігри, в які грають їх діти, обмежені тільки освітніми програмами. Але реальність така, що діти грають в комп’ютерні ігри в основному для чистого розваги, а не для освіти.

Ми розглянемо, що можуть зробити батьки, щоб не допустити розвиток залежності ігроманії у своїх дітей.

Що таке залежність від комп’ютерних ігор

Пристрасть до комп’ютерної гри звичайно відноситься до надмірного, нездорового кількості витрачається часу на комп’ютерні ігри. Замість того, щоб займатися справами в реальному світі, залежний користувач присвячує більшу частину свого часу ігор.

Він ізолює себе від інших, ігнорує найважливіші обов’язки і часто одержимий отриманням більш високого статусу або рейтингу досягнень у своєї улюбленої комп’ютерної гри.

Ознаки залежності від комп’ютерних ігор

 • Діти, які пристрастились до комп’ютерних ігор, настільки поглинені грою, що втрачають рахунок часу. Наприклад, гравець може стверджувати, що грав всього лише годину, від сили — два. Тоді як насправді минуло п’ять годин.
 • Схильність розглядати себе частиною команди. Багатьох прихильників інтернет ігор залучає почуття спільності та приналежності, які вони відчувають стаючи частиною команди, клану або гільдії (група геймерів, які регулярно грають разом і залежних один від одного для просування всієї команди). При цьому їх мучить сильне почуття провини, якщо вони з якихось причин не можуть приєднатися у призначений час до гри. А програш записують на свій рахунок, кажучи що «підставили» всю команду.
 • Наступним ознакою ігроманії у підлітка є його агресивне виправдання своїх ігрових навичок, які сторонніми спостерігачами розглядаються як явно нездорові.
 • Роздратування, пригніченість і гнів випробовуване залежним від комп’ютерних ігор підлітком, коли у нього немає доступу до гри. Це може бути пов’язано з втратою інтернет-з’єднання, зламаним комп’ютером, сімейними обов’язками, навчанням або звичайним батьківською забороною грати.
 • Одним з найбільш поширених та значущих ознак залежності від комп’ютерних ігор є повна втрата інтересу до попередніх занять, захоплень. А також нехтування друзями або членами сім’ї заради бажання провести більше часу в грі.
 • Наступним ознакою ігроманії у підлітка є його агресивне виправдання своїх ігрових навичок, які сторонніми спостерігачами розглядаються як явно нездорові.

08ecdfdbf4eac58a31c8d94197bba215 Залежність від компютерних ігор в підлітків, як від неї позбутися

 • Не може знайти собі місця після програшу протягом тривалого часу. Постійно відчуває почуття провини і жалю про неправильно обраних стратегіях. Його поведінку і слова показують, що він все ще продовжує подумки грати.
 • Залежний від комп’ютерних ігор підліток схильний применшувати або заперечувати негативний вплив на нього інтернет ігор. Зазвичай на зауваження близьких людей або друзів, що турбуються про його залежності, він схильний виправдовувати ігри, заявляючи, що порівняно з іншими шкідливими звичками (наприклад, наркотиками або алкоголем) «це не так уже й погано».
 • У дітей, що пристрастилися до комп’ютерних ігор, звичайно помічається відсутність або значне зменшення інтересу до успіху в навчанні і поганими оцінками.
 • Одержимість іграми. Залежний від інтернет ігор підліток, не знаходить собі місце, перебуваючи не за грою і комп’ютером. Де б він не знаходився (з друзями, на навчанні або в гостях) постійно думає про наступному ефірі, коли він зможе знову приступити до гри. З-за цього його увагу часто відвернута, він не може зосередитися на тому, що дійсно важливо, наприклад, навчання. У нього помічається нервозність, дратівливість, при цьому майже постійно говорити про гру, обігруючи ігрові ситуації.
 • Спостерігається явна різниця в настрої. На зміну почуттю роздратування або занепокоєння, що виникають, коли підліток не може грати, приходить спокій і задоволення, коли він грає в свою улюблену гру. За словами деяких геймерів залучення в гру, приводить їх у якесь слепообразное стан відірваності від своїх тел.

Профілактика ігрової залежності у підлітків і дітей

Батькам важливо визнати, що вони відіграють важливу роль у розвитку чи відсутність залежності від комп’ютерних ігор. Вони повинні бути готовими зробити відповідні кроки, щоб допомогти своїм дітям уникнути залежності. Будучи батьком дитини, який любить грати в комп’ютерні ігри або може ще не почав в них грати, наступні поради допоможуть уникнути даної проблеми.

 • Говоріть зі своєю дитиною про ризики комп’ютерних ігор. Удостоверяйтесь в тому, що вони на рівні свого віку розуміють, які небезпеки таїть в собі надмірне захоплення іграми. І хоча гра — це якийсь вигляд розваги, але в нього не потрібно «йти з головою».
 • Завжди знайте, в які ігри грає дитина. Хоча більшість ігор має вікову оцінку, не покладайтеся і тим більше не довіряйте їх вікових рейтингів на відповідність встановленим вами стандартам. Перевіряйте особисто і повністю кожну гру.
 • Встановіть обмеження на час, коли дитині дозволено грати в комп’ютерні ігри. Деякі батьки, щоб не розвинулася залежність від комп’ютерних ігор у підлітків, дозволяють їм грати в онлайн ігри тільки по вихідним дням. Це, наприклад, усуває проблеми, пов’язані з навчанням в школі, які можуть виникнути через брак часу через ігор.
 • Уникайте власної залежності від відеоігор. Якщо у вас розвинулася залежність ігроманії, неможливо буде довести або пояснити дітям всю небезпеку даної проблеми або що вони надмірно поглинені грою.

d1ca77a3e74f4ef97ceb161dd9bd379c Залежність від компютерних ігор в підлітків, як від неї позбутися

 • Не варто робити з комп’ютерної гри вид винагороди за гарну навчання або виконане домашнє завдання. Приміром, якщо дитина приносить додому зі школи одні хороші позначки, то не варто його заохочувати зайвими кількома годинами гри. З часом він зрозуміє, що час можна «купити» відмітками або яким-небудь іншим чином, щоб довше провести за клавіатурою і мишкою.
 • Не скидайте з рахунків ознаки агресії пов’язаної з інтернет іграми. Наприклад, ви говорите йому припинити грати, а він раптом емоційно бурхливо, агресивно на це почав реагувати. Або з-за тимчасової заборони грати не розмовляє з вами, ображається на вас. Тоді це сигнал що вам потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста.
 • Пропонуйте дітям різні види відпочинку і проведення дозвілля. Переорієнтуйте їх увагу на більш позитивні види відпочинку, такі як ігри на спортивному майданчику, спорт, хобі, цікаві пізнавальні співтовариства.

10 порад батькам, як боротися з комп’ютерною залежністю у підлітків

 • Комп’ютерні ігри повинні вирішуватися тільки після того, як діти виконали інші поставлені перед ними обов’язки. Наприклад, батькам настійно рекомендується встановити правило, що грати дитина зможе тільки після того, як якісно виконає шкільні домашні завдання.
 • Щоб комп’ютерна залежність не оволоділа дітьми в ігри варто грати не більше одного-двох годин на день, особливо протягом навчального року.
 • Хоча комп’ютерні ігри можуть надати додатково зайнятим батькам вільний час, їм все ж варто стежити за тим, щоб цей вид розваги не став основною формою відпочинку їхньої дитини.
 • Доступ до комп’ютерних ігор повинен розглядатися як зароблений привілей, а не автоматичне право.
 • Незалежно від того, хто купує і «платить» за комп’ютерну гру, останнє слово має бути за батьками. Тільки вони можуть дати остаточне схвалення будь-якій грі, що купується їх дітям. Помилкою вважати, що чесно зароблені (зібрані) дитиною гроші дають йому право без схвалення купувати будь-яку гру. Дана рекомендація того, як боротися з ігровою залежністю підлітків не тільки допоможе уникнути потенційно небезпечних рольових ігор, але напевно і зменшить кількість дітей, що пристрастилися до комп’ютерних ігор.

3c6d7e968aa975ff48490893c3eff2d1 Залежність від компютерних ігор в підлітків, як від неї позбутися

 • Батькам недостатньо просто дізнатися ESRB рейтинг бажаною дитиною гри. Важливо знати її суть, головних персонажів, характеристики, рекомендації та відгуки інших батьків з приводу даної гри.
 • Якщо можливо, то придбайте два комп’ютера (ноутбука) — один для ігор, а інший для загального користування. На пристрої для загального користування не повинно бути встановлених ігор або соціальних мереж, — їх місце на ігровому комп’ютері. Це дасть вам упевненість, що коли дитина користується для навчання не ігровим пристроєм, він витрачає час на заняття, а не на ігри. Він навчається, а не грає.
 • Ігрові приставки, планшети, комп’ютери повинні перебувати на увазі (у вітальні), а не в дитячій кімнаті. Так набагато простіше стежити за тим, що роблять діти і у що вони грають. Ця рекомендація по праву повинна бути першою у списку для виконання, якщо батьки бажають уберегти дітей від залежності від комп’ютерних ігор.
 • Одним з корисних інструментів, призначеним для дітей залежних від інтернету, є настройка «Батьківський контроль». Вона присутня у всіх сучасних ігрових консолях. Ці захищені паролем опції зазвичай дозволяють батькам контролювати, у що грають їх діти і скільки часу вони проводять за комп’ютером. На тих комп’ютерах, де немає такої опції, можна встановити спеціальні додатки, завантажені з інтернету. Тому батькам потрібно переконатися в тому, що на цифрових засобах, якими користуються їхні діти, встановлені ці параметри.
 • Встановіть розумний заборона на MMO ігри або MMORGP(Багатокористувацькі онлайн-рольові ігри) у вашому домі. Практика показує, що ризик виникнення залежності у дитини набагато більше, ніж якщо він буде грати в ігри інших жанрів, навіть якщо рейтинг ESRB знаходиться в межах віку дитини. Не варто їх купувати, якщо ви турбуєтеся, щоб ваше чадо не стало залежним від комп’ютерних ігор.

Висновок

З того часу, коли комп’ютерні ігри пробилися в будинку, батьки задавалися питанням, чи можуть жорстокі відеоігри негативно вплинути на дітей і підлітків.

Якщо діти (хлопчик або дівчинка) проводить більше чотирьох годин перед комп’ютером, це індикатор того, що у дитини, підлітка може розвинутися залежність від комп’ютерних ігор.

Тому батьки повинні проявляти пильність, заохочуючи чадо до інших видів діяльності, спорту, мистецтва чи музики. Їм рекомендується прийняти до відома поради щодо профілактики залежності від комп’ютерних ігор та методи боротьби з ігровою залежністю своїх дітей.

Пропоную подивитися відео 99 думок про залежність від комп’ютерних ігор.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради