Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгуки

Утеплити балкон з панорамним склінням можна від стелі до підлоги. Така робота складніше, ніж у випадку із звичайними лоджіями, але її виконання можливе, в тому числі, своїми силами. Головне – проводити утеплення згідно з правилами, щоб досягти оптимальних характеристик і зберегти чудовий вид з вікон. Роботи важливо здійснювати комплексно, враховуючи гранично допустимі навантаження на плити підстави, якість і типи утеплювачів. При цьому на сировину бажано не економити.

Чи можна утеплити панорамний балкон

Утеплення панорамного балкона в новобудові або будинку старого фонду можливе, але роботи слід проводити з особливою схемою.

Найпоширеніші варіанти утеплення панорамного балкона:

 1. Один засклений фасад. Плюс методу високої несучої здатності плит, яка дозволяє встановлювати теплі важкі ПВХ вікна.
 2. Тристоронній тип скління. Збільшить загальні показники площі профілю, через який йде значна частина теплових втрат. Це складна схема утеплення панорамного балкона, встановлювати теплі двухкамерники можливо не завжди.

Утеплювати балкони слід тільки при установці теплих профілів, інакше підтримувати температуру в достатній мірі не вийде. Застосування засобів електричного обігріву при холодному тип скління різко збільшує рахунки за електрику, при цьому бажаних результатів не приносить.

Важливо! Типи стулок, які можна застосовувати при обробці панорамного балкона, – розсувні або розстібні.

20d9f3e2624fa1300799e39a534e009c Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгукиПанорамний балкон можна зробити не тільки красивим, але і теплим

Плюси скління панорамного типу з утепленням:

 • візуальна привабливість;
 • підвищення статусу квартири;
 • гарний вид з вікон;
 • можливість створення зимового саду (потрібно утеплення);
 • підвищення ціни квадратного метра нерухомості.

Але не слід забувати, що подібні рішення коштують дорого, тепловтрати вийдуть значними, також за склінням потрібен ретельний догляд. Огляд квартири з вулиці теж подобається не всім.

Способи утеплення балкона з панорамними вікнами

Утеплення панорамного балкона своїми руками можна робити з застосуванням профілів від 70 мм. Багатокамерні склопакети – це не кращий варіант, оскільки вони створюють підвищені навантаження на плити підстав, що небажано. Оптимальне рішення – однокамерний склопакет, скло в якому йдуть з енергозберігаючим покриттям. Додатково бажано заповнення внутрішнього простору аргоном і з’єднання стекол «теплою» рамою.

Важливо! Оптимальний вибір для утеплення панорамного балкона – перевірені профілі начебто Рехау, Трокал, КБЕ, Століття, Саламандер. Обов’язково слід купувати фурнітуру високої якості.

Термокомпенсаторный сайт потрібен для утеплення довгою вітражного лоджії. Інтервали установки елементів – кожні 3-4 м. Термокомпенсатор запобігає теплові деформації віконних систем. За рахунок зазору близько 5 мм скління буде звужуватися і розширюватися під час експлуатації, але в незначній мірі.

43dec4918ec0b0f51bd0c31ba0aaa989 Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгукиБагатокамерні склопакети при утепленні застосовувати небажано із-за значної маси

Важливо! Для ПВХ-профілів в кольорі кроки установки термокомпенсаторов зменшуються до 2,5 м

Як підготувати панорамний балкон утеплення

Щоб якісно утеплити холодний панорамний балкон, потрібно провести ретельну підготовку. Наявність теплої підлоги бажано, його облаштуванням займаються до установки пакетів. Товщину шару утеплювача, конструкцію елементів нагріву, схему стягування вибирають довільно спочатку, коли вікна вже стоять, але з урахуванням їх параметрів.

Важливо! Зробити теплу підлогу з мінімальним шаром утеплювача фактично неможливо.

55150de1b4081dfa5b4141a8ee85176d Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгукиВід дотримання правил підготовки багато в чому буде залежати якість утеплення панорамного балкона

Утеплювати стелю можна відразу ж після монтажу вікон панорамного типу. Товщина утеплювача не критична, можна буде облаштувати стелю з застосуванням ІНФРАЧЕРВОНОГО обігрівача. Це мінімізує втрати тепла і додатково підвищить комфортність перебування у приміщенні.

Облаштування підлоги починають з якісної герметизації із застосуванням монтажної піни тріщин, порожнин. Вони можуть йти по периметру плити балкона або в зонах прилягання з бічними стінками лоджії. Поверхня підлоги рекомендовано попередньо вистилати фольгованим шаром утеплювача, суворо металізованої частиною догори. Потім матеріал фіксують полімерним клеєм, застосовувати дюбелі додатково не потрібно.

Зверху Пінофол при утепленні укладають товсті плити Піноплекс. Вони будуть виконувати функцію теплоізолятора. Плити кріпляться на дюбелі типу грибків, стики потім проклеюють із застосуванням скотча з металізованим покриттям. Третім шаром йде тонкий фольгований утеплюючий матеріал, він повинен лежати металом вгору. В результаті виходить щось на кшталт листкового пирога. Нагрівальні елементи розподіляють рівномірно по наявній площі, від стіни роблять відступ до півметра.

Коли покладені елементи нагріву, встановлені терморегулювальні датчики, прокладені електропроводи, роблять стяжку цементом до 60 мм в товщину. Перед заливанням по периметру кладуть стрічку демпфер 10 мм в товщину і 100 мм в ширину. Коли стяжка схопиться, можна буде монтувати рами скління і утеплювати стелю. Послідовність дій буде аналогічною при обробці підлог, виняток – етапи по укладанню елементів нагріву, заливці шару стяжки. Товщину утеплювача можна робити менше. Аналогічно по ходу утеплення обробляють стіни панорамного балкона.

Як утеплити лоджію з панорамним склінням

До початку робіт по утепленню готують матеріали, інструменти, антисептики, дюбелі, монтажну піну.

Алгоритм роботи по утепленню:

 1. Поверхні зачищають від бруду, пилу, якщо потрібно, то вирівнюють із застосуванням піщано-цементного розчину. Залишки старої обробки знімають, закладають шви і щілини піною.
  7cea6537b221800c81c69ae90dc68bda Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгуки
 2. По мірі висихання монтажної піни облаштовують гідроізоляційну мембрану, шви закривають скотчем.
 3. Фіксують решетування, розташовуючи бруси з кроком в районі 50 див. Обов’язково дотримуються рівень, так лаги рівне ляжуть в одній площині. Метал не застосовують, він є теплопровідником і створює містки холоду.
  8e0c7dcbd058f8a8efc340bbc079766b Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгуки
 4. Листи прокладають між брусами такого підходу достатньо для обробки підлоги. На стелях зі стінами кріплять монтажні грибки, щілини знову заливають піною.
 5. Якщо в майбутньому робити стяжку, Піноплекс кріплять відразу на підлогу без облаштування решетування. Матеріал Пенофол укладають зверху плит металізованої стороною догори, прокладають проводку, встановлюють електроточці.
  50dec945343cb96a9f37966ee229ad31 Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгуки
 6. Підлога монтують так, щоб він займав не менше двох третин площі балкона. Додатково, при необхідності встановлюють радіатори з конвекторами.
  039554ef7ee76f63721db7e87e601071 Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгуки
 7. Укладають листи ОСБ, фанери, зверху кладуть оздоблювальне покриття.

Виконувати роботи не важко, але важливо діяти строго відповідно до інструкції.

Поради професіоналів

Для теплоізоляції панорамного балкона можна використовувати різні технології, матеріали, схеми. Обов’язково слід враховувати товщину і кількість аркушів, особливо коли скління вже готове.

Важливо! Коли теплоізоляція панорами товщі металевого профілю, виникають труднощі з відкриванням стулок.

Доступні матеріали для проведення робіт та їх особливості:

 1. Мінеральна вата. Виготовляють її з мінеральних розплавів, породи використовують вулканічні або осадові. На балконах часто з’являється конденсат, тому мінеральна вата – середній в плані якості варіант, схильний до утворення цвілі, грибка. Процес монтажу утеплювача складний, трудомісткий.
 2. Пінопласт – просте в монтажі і доступне за ціною рішення для утеплення панорамних балконів. Матеріал має збільшений термін служби, мала вага, незамінний при виконанні робіт в приміщеннях з бетонними перекриттями.
 3. Техноплекс, Пеноплекс – дорогі матеріали з поліпшеними експлуатаційними, теплоізоляційними параметрами. Виготовляють їх у вигляді плит, кольору різні. В роботі не застосовують бензин, ацетон, інші органічні розчинники.
 4. Пенофол – спінений поліетилен з покриттям з алюмінієвої фольги. Він має поліпшені показники термоізоляції, добре відбиває тепло, зручний в роботі (просто ріжеться, кріпиться). Товщина невелика, укладку можна робити внахлест або встик. Застосування разом з іншими утеплювачами допустимо.

При виборі матеріалу для утеплення потрібно оцінити особливості кожного варіанта. Це дозволить зупинитися на оптимальному у плані експлуатаційних характеристик рішенні.

b6cf9c4aa42bcb977ffdeeb67cb10863 Балкон з панорамним склінням: як утеплити своїми руками, способи, відгукиГарний панорамний балкон може бути ще і теплим

Висновок

Щоб утеплити балкон з панорамним склінням, потрібно провести ретельну підготовку, вибрати матеріал з урахуванням доступного бюджету. Обов’язково виконувати роботи згідно з інструкцією, будь-які відступи загрожують погіршенням експлуатаційних характеристик кінцевої конструкції. Якщо немає впевненості у власних силах, краще відразу звернутися до майстрів для проведення утеплення.

Відгуки про те, як утеплити лоджію панорамну

Ігор Лапін, 40 років, р. Брянськ Я робив утеплення балкона сам, але складні роботи. Вийшло не з першого разу, доводилося заново замазувати щілини і шви. Тобто процес підьомний, але трудомісткий. Ірина Ган, 35 років, р. Москва Після вивчення інструкції, як утеплити панорамний балкон, вирішили, що краще буде звернутися до майстрів. Вибрали бригаду за рекомендаціями, все нам зробили так, як потрібно. Результатами задоволені. Дорого, але гарно, змогли облаштувати на новому місці зимовий сад. Максим Ігнатов, 38 років, р. Твер Працював з Піноплекс і Пінофолом, ОБС. Скажу відразу – копіткі роботи, у мене пішло кілька днів – перевіряв, переробляв. Результат відмінний, пару років в квартирі тепло, а балкон красивий і затишний

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради