Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?

Щоб прибрати жуйку з одягу, без шкоди для матеріалу, годиться кілька способів. Який саме засіб виявиться результативнішим, залежить від типу тканини, її забарвлення і якості. Якщо результат після застосування одного методу не задовольняє, можна сміливо пробувати інший. Важливо тільки не забувати про правила обробки виробів і дотримуватися їх.

98686f3a01d035c535e45d0fee67a157 Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?

Методи видалення

Всі способи усунення жувальної гумки з одягу об’єднуються в три основні групи:

  • гарячі;
  • холодні;
  • з застосуванням різних підручних засобів.

Відразу після виявлення жуйки не потрібно намагатися її відірвати. Це може залишити пляму на матеріалі або зашкодить її.

Метод чищення за допомогою високих температур

Ця група об’єднує ряд способів, які допомагають вивести жуйку і зберегти штани. Вони досить ефективні, але підходять не для кожного виду тканини. Ними можна обробляти матерії, які не виносять впливу високої температури. До таких методів належать вплив гарячим повітрям, водою або обробка поверхні виробу праскою.

Видалення окропом 258e32d245452958721dd9c6e19c2f6e Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?Гаряча вода використовується для очищення речей з грубих матеріалів.

Доведеної до кипіння водою поливають ту ділянку вироби, на якому утворилася проблема. Відразу після цього зачистити жуйку невеликою щіткою (краще всього підходить зубна). Якщо очікуваного результату не вийшло частина забрудненого одягу занурюється в окріп і проварюється близько 60 секунд. Спробувати відчистити щіточкою гумку можна прямо у воді. Цей спосіб допоможе прибрати жуйку з щільних тканин, наприклад, на джинсах, але не підійде для делікатної матерії або вовни.

Використання праски

Метод відмінно допомагає очистити жуйку з штанів від костюма або шкільних штанів. Річ вивертається навиворіт, під брудний ділянку підкладається невеликого розміру відрізок натурального матеріалу або аркуш чистого паперу, а зверху прикладається гарячу праску (за самим тканинних волокон не проводиться). Жувальна гумка прилипне до наданим матеріалом, але на штанях залишається пляма від жуйки. Ця ситуація не повинна бути приводом для хвилювання, його легко вийде відіпрати засобом проти плям.

Фен для волосся

Щоб вирішити проблему, треба включити прилад на максимальну потужність, і направити струмінь гарячого повітря прямо на місце з приклеившейся гумкою. Під впливом тепла, вона висихає і втрачає свою пружність, тому не складає труднощів зняти її невеликою щіткою. Цей спосіб допоможе звести жуйку не тільки з речей щільного волокна, а навіть з шерсті і шовку.

Способи видалення холодом

a0a703299aa22b86610e8099fe7aef94 Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?Холод очистить тканину і допоможе зберегти улюблену одяг.

Входять в цю групу методи очищення від жуйки вважаються найбільш ефективними і щадними, оскільки затверділа гумка втрачає своїх клейких властивостей і легко відходить від будь-якого матеріалу, а її тонкі волокна залишаються цілими: не рвуться і не розтягуються. До холодних методів відносяться наступні способи: застосування відсіку для заморожування і використання льоду.

Перед видаленням гумки за допомогою холоду потрібно переконатися, що вона висохла, інакше на речах залишиться жирну пляму.

Морозильна камера

Це самий легкий у використанні метод. Для отримання необхідного результату потрібно взяти річ, помістити її в поліетиленовий пакет і покласти в морозилку. Там вона перебуває не менше однієї години. Жуйка за цей час добре промерзає, а затверділий продукт легше віддерти. Залишилися між волокнами шматочки від жувальної гумки прибираються ножицями або голкою.

Прикладання кубиків льоду d99c67db9f3e78186e124df710cf0a2a Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?Шматочки замороженої води будуть корисними при обробці великих виробів.

Коли вимазана річ велика і в морозильну камеру не вкладається, на допомогу приходить лід. Його поміщають в поліетиленовий пакет (в тканину не можна), який прикладається до запачканному місцем. Після того, як гумка затвердіє, її можна легко відклеїти, а що залишилися невеликі шматочки видалити будь щіткою з жорстким ворсом. Таким способом можна відліпити жуйку від килимової доріжки або з верхнього одягу.

Підручні засоби

Як правило, в цю групу входять способи видалення жувальної гумки за допомогою різних хімічних сполук. Вони дають хороший результат, але вимагають уважності та обережності при використанні, оскільки після їх реакції на тканинних волокнах може утворитися обесцвеченное пляма. До таких речовин відносяться ацетон, спирт, оцет, спеціальний спрей або масла.

Теплий оцет

Це засіб підходить для обробки кольорових виробів, але найчастіше його використовують тоді, коли необхідно відтерти жуйку на брюках з джинса. Для цього оцет нагрівають до 40 градусів, вмочують у нього маленьку щіточку і поки рідина не охолола, роблячи кругові рухи, намагаються відчистити гумку. Джинс, оброблений таким способом, потрібно відразу випрати.

Ацетон і спирт 32a2513bd57bb40ef913996102ed5e40 Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?Розчинника під силу прибрати будь-які забруднення з текстилю.

Сучасні засоби, що містять ці речовини, універсальні. Вони відмінно справляються з багатьма забрудненнями, в тому числі і з жувальною гумкою. При їх використанні важливо враховувати тип матеріалу, найкраще вони підходять для обробки натуральних і неліняющіх тканин. Спочатку забруднене місце обробляється парою, а потім — одним із засобів.

Обробка плями після жуйки

Часто зустрічається ситуація, коли після жувальної гумки на речах залишається пляма. Позбутися від нього можна простим і ефективним способом — пранням. Для початку потрібно на матеріал нанести порошок, гель для миття посуду або будь-який засіб від плям, і постаратися відмити пляма вручну. Потім, вже оброблену річ, покласти в пральну машину і випрати її як зазвичай.

pinit fg en rect red 28 Як вивести жуйку з одягу за допомогою високих температур і холодом?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради