Медовий салют – рум’яний томат на радість городникові. Опис, агротехніка, відгуки

М’ясистий, цукровий, що радує погляд важкий томат. Саме так можна охарактеризувати сорт Медовий салют. Докладний опис у статті допоможе розібратися з особливостями помідорної культури і нюансами її вирощування.

medovyjj salyut – rumyanyjj tomat na radost ogorodniku opisanie, agrotekhnika, otzyvy54 Медовий салют – румяний томат на радість городникові. Опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту

Медовий салют знаходиться в Держреєстрі з 2015 р (від агрофірми «Пошук»). Оригінатор сорту рекомендує вирощувати її по всій території РФ під плівковим укриттям. Однак досвід багатьох фермерів показав, що рослина показує хорошу врожайність і в садово-городніх, і в тепличних умовах.

Культура високоросла, досягає 1,5-2 м. Облистяність середня, суцвіття проміжне, зав’язуваність 5-6 кистей. Раннього врожаю від сорту не слід очікувати – томат середньопізній, тобто повної стиглості плоди досягнутий не раніше, ніж через 4 місяці.

Томати великі (до 0,5 кг), дуже привабливого вигляду (оцініть на фото). Плоско золотисті помідори покриті багряним рум’янцем, що і визначає їх справжню зрілість. В стадії технічного дозрівання вони не виражено жовті, з легкими рожевими штрихами.

На розрізі відкривається м’ясиста соковита м’якоть, без білих прожилок, що зберігає свою його двокольоровість. Багатокамерний (більше 6 гнізд), з невеликою кількістю насіння. Смак характеризується як відмінний, з вираженою цукристістю.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-пізній,

115-125 днів

Индетерми-нантный,

150-200 см

Салатний Для плівкових теплиць 320-450 До 7 кг Золотистий з червоними плямами. Плоськоокруглая форма. Багатокамерний

Про переваги та недоліки

Медовому салюту є чим похвалитися:

 • Великі плоди рівномірно розподілені по всьому кущу, не в приклад багатьом іншим сортам, у яких великі томати ростуть лише в нижньому ярусі.
 • Не вибагливий до кліматичних умов.
 • Оригінальний медовий смак і тонкий фруктовий аромат надають неповторні відтінки салатів і соусів.
 • Його двокольоровість томатів приваблює потенційних покупців.
 • Одного разу придбавши насіння, на наступний сезон немає необхідності витрачатися на повторну покупку, т. к. томат сортовий, а не гібридний.
 • Стійко чинить опір вірусу тютюнової мозаїки.
 • Увага! Терміни дозрівання не дозволяють «проскочити» фітофтороз. Так що варто прийняти профілактичні заходи щодо запобігання цієї хвороби, а також інших грибкових уражень.

  Як захистити їх від різних хвороб, читайте в цій докладної статті.

  З негативних сторін томату:

  • багато пасинків, так що доведеться приділити час для формування куща;
  • пізно дозріває;
  • для консервації не придатний.

  medovyjj salyut – rumyanyjj tomat na radost ogorodniku opisanie, agrotekhnika, otzyvy55 Медовий салют – румяний томат на радість городникові. Опис, агротехніка, відгуки

  Агротехнічні особливості та відгуки овочівників

  Зверніть увагу на кілька прийомів в техніці вирощування, щоб ваші томати не поступалися за характеристиками, описаними оригінатором сорту.

  • терміни посіву на розсаду 10-15 березня, а висадка в грунт у ті ж числа травня;
  • дотримуйтесь схему 40х60 см, цим прийомом буде забезпечено рівномірне надходження світла і повітря;
  • формувати кущ слід в 1-2 стовбура;
  • обов’язкове підв’язування до опори.

  Городники, які виростили представлений сорт на своїх садових ділянках діляться враженнями.

  Ольга з Кемеровської області пише: «Вирощувала в теплиці, формувала в 2 стебла. Перші томати мене не вразили смаком, проте ближче до закінчення сезону моя думка стало стрімко змінюватися. Смак виявився такий приємний, що тепер цей томат в моїй колекції любимчиків».

  Дмитро з Орловської області повідомляє: «Томати просто чудо зросли: рум’яні, великі і не розтріскуються. Багато було помідорів, вага яких перевищував 600 р. І це незважаючи на те, що наприкінці сезону не вберіг від фітофтори».

  Галина з Ульяновська зазначає: «Коли вперше висаджувала цей біколор, то думала, що назву «медовий» це для краси опису томату. І яке ж було моє здивування, коли я почула відтінки меду при дегустації помідора. Смак салатів він значно збагатив, та й дітвора із задоволенням їсть як ласощі».

  Можливо вас зацікавили відгуки та опис сорту настільки, щоб в наступному сезоні і на вашій ділянці грали жовто-червоні відтінки дивного томату.

  Медовий салют: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради