Запах з посудомийної машини: як прибрати підручними або хімічними засобами

Перед тим, як прибрати запах з посудомийної машини, потрібно з’ясувати причину його появи. Можливо, проблема тільки в тому, що на дні машинки залишається брудна вода або сміття. Для позбавлення від неприємного аромату потрібно добре перевірити можливі несправності та усунути їх. Також допоможуть народні засоби і побутова хімія.

Можливі причини появи запаху

У більшості випадків неприємний запах в посудомийній машині — це наслідки неправильного догляду. Відсутність чищення або її недостатня якість призводить до того, що на внутрішній частині машинки утворюється цвіль і наліт, виділяється різкий аромат.

zapakh iz posudomoechnojj mashiny: kak ubrat podruchnymi ili khimicheskimi sredstvami Запах з посудомийної машини: як прибрати підручними або хімічними засобамиПосудомийка не здатна розчиняти частинки їжі на столових приборах — вони залишаються всередині і забиваються в злив, шланг, патрубки або насос. Це може завдати шкоди вашій машині.

Якщо ви регулярно доглядаєте за технікою, а машинка видає неприємний аромат, тоді придивіться до наступних причин виникнення:

 • погане миючий засіб;
 • неправильно підключений злив;
 • використання не за призначенням;
 • занадто часте застосування обладнання;
 • зневажливе ставлення до правил безпеки.

Що робити, якщо поганий запах з-за несправностей

Якщо ви впевнені, що запах посудомийки є причиною технічних неполадок, то дотримуйтесь інструкцій.

Чистимо фільтр

Жоден елемент посудомийної машини не провокує неприємний запах так сильно, як фільтр зливу. Це справжній розсадник мікробів. У зливі збираються залишки їжі і піни, які гниють і прилипають до поверхні. Вони і провокують не найприємніший запах.

Інструкція:

 1. Циліндричний знімний фільтр — це важлива складова посудомийки, так як з її допомогою зливається відпрацьована рідина. Приберіть нижню сітку, потім дістаньте фільтр.
 2. Далі залишається фільтр ретельно промити теплою водою з додаванням мила. Використовуйте йоржик, щоб зручніше діставати до віддалених ділянок приладу.

Рекомендується використовувати захисні рукавички та мити фільтр в раковині.

Перевіряємо прокладку дверцята

Поганий запах в посудомийці утворюється внаслідок рясного осідання жиру на дверній прокладці. Якщо з машини погано пахне — намагайтеся звертати увагу не тільки на саму дверцята, а й на її складові.

Інструкція:

 • Відкрийте дверцята і витягніть решітки з посудомийки. Так вам буде простіше очистити прокладку пристрою.
 • Промийте прокладку двері теплою водою або ж наскрібши щіткою. Ганчірку необхідно намилити і змочити в гарячій воді.
 • У разі великого жироскопления застосуйте кухонні миючі засоби.

Зливаємо залишки води і їжі

Після повної перевірки посудомийної машини не забудьте злити зайву воду і рідина. Дно посудомийної машини повинно стати чистим. Залишки органіки всередині пристрою здатні не тільки спровокувати неприємний запах, але і скоротити термін роботи машинки.

Чистимо зливний шланг

Щоб приступити до цього етапу, приберіть сміття і харчові відходи, накопичені в посудомийці. Дістаньте шланг і перевірте його на наявність прилиплих наростів.

Інструкція:

 • Дістаньте зливний шланг. Щоб уникнути поломки посудомийної машини, зверніться до керівництва з експлуатації. Щоб дістатися до шланга, зніміть нижню решітку.
 • Очистіть шланг. Промийте його простою водою в умивальнику, а також видалити залишки жиру і їжі.
 • Поставте зливний шланг назад, дотримуючись інструкції до вашого пристрою.

Якщо ви повністю не очистіть шланг, то машина буде працювати неправильно. Посуд залишиться брудною, а запах посилиться.

Як позбутися від неприємного запаху домашніми засобами

Прості підручні засоби допоможуть вам усунути запах з посудомийної машинки швидко і безпечно.

Оцет

Помістіть ємність (60 мл) з білим оцтом на верхню полицю посудомийки. Оцет має різкий запах, але він добре допомагає боротися з неприємним ароматом з внутрішньої ємності пристрою. З часом специфічний запах значно зменшиться.

zapakh iz posudomoechnojj mashiny: kak ubrat podruchnymi ili khimicheskimi sredstvami1 Запах з посудомийної машини: як прибрати підручними або хімічними засобамиПеред використанням оцту перевірте, чи порожня машина.

Запустіть посудомийку на саму тривалу програму. Оцтова кислота обробить кожен проблемну ділянку посудомийної машини, знищуючи при цьому мікроби і розщеплюючи жир. Оцет здатний прибрати всі харчові залишки всередині посудомийки.

Харчова сода

Необхідно висипати 60 г харчової соди з ємності на дно посудомийної машини. Даний компонент вважається практичним засобом для усунення неприємного аромату.

Запустіть посудомийку. Рекомендується вибрати короткочасний режим, щоб харчова сода розчинилася швидше. За результатами машина буде у відмінному робочому стані.

Бура

Це хороший метод для тих, хто хоче швидко і дешево очистити своє кухонне обладнання. Бура відмінно видаляє поганий запах і залишки відходів. Потрібно взяти один пакет бури в порошку і посипати нею всі внутрішні поверхні машинки. Потім включити на звичайний повний цикл (без посуду).

Перекис водню

Треба змішати 10 мл пероксиду водню з пачкою соди, влити туди ж 20 крапель будь-якого ефірного масла і ретельно розмішати. Вийшло «тісто» залишити в морозилці на годину. Отриманий брикет покласти в посудомийну машинку і запустити мийку при високій температурі.

zapakh iz posudomoechnojj mashiny: kak ubrat podruchnymi ili khimicheskimi sredstvami2 Запах з посудомийної машини: як прибрати підручними або хімічними засобамиПозбутися від запаху в посудомийній машині вам допоможе перевірений компонент — перекис.

Побутова хімія для позбавлення від поганого запаху

Дуже важливо вибрати правильний засіб, яке не заподіє шкоди посудомийній машині. Якщо ви новачок, почніть з наступних:

 • Знищувач запахів HG — це якісний і економний варіант, що допомагає не тільки позбутися від ароматів, а і усунути причини їх виникнення.
 • Засіб ELECTROLUX для чищення посудомийних машин E6DMH106 — очистить машинку від жирових частинок і залишків їжі, усуне неприємний запах.
 • Очищувач для посудомийних машин Finish (Фініш) — економний, але високоякісний варіант.
 • Таблетки для посудомийної машини Smarty Dish — компактний і ефективний засіб у вигляді таблеток, які потрібно покласти в обладнання і спостерігати за миттєвим результатом.

Ці засоби не відрізняються методом використання. Перед застосуванням препарату видаліть джерело неприємного запаху. Для необхідного результату покладіть таблетку в призначений для неї кишеню або ж розпиліть вибране рідкий засіб з внутрішнім деталей машини.

З-за різного ступеня пористості поверхні неприємний запах може зникнути в проміжку від 20 хвилин до години. Дочекайтеся повного висихання.

Як запобігти неприємності

Щоб уникнути труднощів в очищенні машинки, необхідно ознайомитися з основними правилами догляду та експлуатації. Так ви захистите себе від зайвої роботи і проблем. Щоб не запустити посудомийну машину до поганого стану, намагайтеся дотримувати наступні правила:

 • Не тримайте довго брудний посуд в закритій камері. Обов’язковим є застосування режимів ополіскування.
 • Не кладіть прилади з залишками їжі, нехай навіть в малій кількості. Ретельно очистіть їх перед використанням посудомийки.
 • Коли посудомийка закінчила роботу — не закривайте дверцята.
 • Не протирайте ущільнювачі сухою ганчіркою.
 • Кілька разів на рік проводите генеральне очищення посудомийної машини від залишків їжі та інших забруднень.
 • Регулярно очищайте фільтр.
 • Не кладіть у прилад посуд, яку заборонено мити в посудомийці.

Щоб не страждати від неприємного запаху, вибирайте миючі засоби, аромат яких вам подобається.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради