Як прибрати подряпини зі скла: зубна паста, лак для нігтів

Скляні поверхні часто зазнають пошкоджень. Правильне засіб від подряпин на склі слід вибирати виходячи з характеру дефекту — його глибини, місця появи і товщини матеріалу. Самостійно позбутися від вад не просто, але можливо. Важливо дотримуватися деяких рекомендацій.

b2f223b7f4bba554fad7de8717106252 Як прибрати подряпини зі скла: зубна паста, лак для нігтів

Підготовка

При виникненні дефектів на тонкому склі необхідно попередньо провести очищення поверхні. Тканина з мікрофібри потрібно змочити охолодженою водою, віджати і протерти оброблюваний матеріал — для видалення пилу, інакше можливе виникнення ще кількох подряпин з-за решту смітинок. Потім слід почекати до повного висихання. Після цих заходів можна приступити до усунення дефекту.

Як видалити подряпину?

Щоб відполірувати скло, потрібно вибрати правильний метод обробки. Все залежить від товщини виробу, його виду і глибини пошкодження.

Щоб ліквідувати подряпини на вікнах автомобілів або інших товстих поверхнях, процедуру виконують за допомогою машинки для полірування. Незначні вади на тонких склі можна усунути вручну наступними засобами:

36440eea4da906a83d73862b220f567e Як прибрати подряпини зі скла: зубна паста, лак для нігтівАлмазна паста може допомогти усунути неглибокі дефекти.

  • спеціальні пасти;
  • манікюрний лак;
  • зубна паста;
  • поліроль;
  • сода;
  • тальк і ін

Спеціальна паста

«Полярит»

Це засіб для видалення подряпин в своєму складі містить частинки алмазу. Пасту необхідно тонким шаром викласти на повстяний матеріал, після чого виконують полірування. Щоб заполірувати дефект, бажано використовувати шліфувальну машинку. Якщо під рукою немає, можна видалити подряпину вручну. Важливо набратися терпіння. З часом вади будуть ставати менше з-за витончення шару скла.

Паста «ГОИ»

Для скла застосовують No1 або No2. Пасту слід потовкти за допомогою маточки до стану подрібненого порошку, має однорідну консистенцію. Далі ватяну паличку з усіх боків ретельно обмокнуть в отриманому засобі і полірувати подряпини на склі. Не слід сильно натискати на поверхню, час обробки за один підхід — 10-15 сек. Потім треба усунути пасту з окулярів або іншого предмета і нанести новий порошок нової ватною паличкою на оброблюваний матеріал. Процес потрібно повторювати до повного усунення недоліків.

Зубна паста

89aefa93a95b76aba6d1863160d570ec Як прибрати подряпини зі скла: зубна паста, лак для нігтівЗасіб гігієни порожнини рота необхідно ретельно нанести на пошкоджену поверхню.

Це засіб підходить при позбавленні від дрібних дефектів з годинника або інших поверхонь зі скла. Зубну пасту необхідно втерти в поглиблення і почекати, поки вона висохне. Потім зашліфувати лезом або злегка вологим тканиною. Рухати рукою потрібно вздовж вади, інакше можна зіпсувати предмет. Щоб досягти бажаний результат, слід виконати процедуру кілька разів.

Лак для нігтів

Цей засіб застосовують, якщо подряпини глибокі й довгі. Безбарвний манікюрний лак необхідно нанести на ваду. Потрібно стежити, щоб пензлик не виходила за її межі Лак повинен повністю висохнути. Потім оброблене місце можна легкими рухами відполірувати дрібним наждачним папером. Повторювати маніпуляції слід до тих пір, поки засіб повністю заповнить поглиблення.

Інші кошти

Тальк і сода

Щоб прибрати подряпини зі скла, необхідно розбавити порошок у воді таким чином до отримання консистенції густої пасти. Склад потрібно добре перемішати, щоб усунути грудочки. Палець обернути відрізу м’якої матерії, набрати трохи засобу, прикласти до дефекту і м’якими рухами втирати протягом 30 сек. Потім змити надлишки тальку вологою ганчіркою.

Поліроль для меблів 840326acb7e50f3f5cc6e8211d7017ae Як прибрати подряпини зі скла: зубна паста, лак для нігтівПрепарат для меблів відмінно відшліфує темні лінзи захисних окулярів.

Він добре підходить, щоб виконати усунення вади з поверхні очок або екрану смартфона. Потрібно трохи засобу нанести на серветку. Переборщувати не варто, оскільки зайве кількість поліролю сприяє виникненню нових дефектів. Засіб потрібно нанести на скляний стіл або інший предмет і м’якою ганчірочкою виконувати втирающие кругові рухи 30 сек. Повторювати маніпуляції не слід — щоб уникнути виникнення нових вад.

Особливості видалення дефектів на товстих стеклах

Щоб ліквідувати подряпини на автомобільному склі або інших потовщених поверхнях, знадобиться близько 4 ч. Спочатку необхідно помити вікно миючим засобом для чищення скла, потім ретельно протерти за допомогою паперових рушників. Деталі авто, що знаходяться поруч з вікном, потрібно закрити плівкою і зафіксувати малярським скотчем. Всі дефекти слід відзначити маркером, щоб вони були добре видні.

Потім нанести поліроль на зазначену зону і на повстяну насадку. Якщо пошкодження присутні в декількох ділянках, спочатку обробляють один, потім інший. Піднести насадку до скляної поверхні під кутом 5 градусів, включити машинку і без натиску, з допомогою м’яких рухів почати полірування. Матеріал не повинен перегріватися, тому робляться перерви. Для охолодження слід збризкувати скло прохолодною водою. Після завершення процедури необхідно вікно протерти вологою ганчірочкою і оглянути. При відсутності результату обробку повторити.

Після досягнення необхідного ефекту вікно промити миючим засобом для скла, зняти плівку і скотч. Щоб захистити скло від подальших ушкоджень, не слід протирати за допомогою газет, металевих мочалок, засобами з вмістом абразивних елементів або твердих дрібних частинок. Для обробки скла необхідно використовувати тільки матеріали, спеціально для цього призначені.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради