Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгуки

Годівниця для птахів на вікно цікава тим, що з боку приміщення доступний огляд. За пернатими цікаво спостерігати дітям і дорослим. Складного в такій конструкції нічого немає. Просто треба продумати варіанти кріплення. Найчастіше годівницю фіксують до самого скла. Якщо це неможливо, місцем установки вибирають ділянку стіни будівлі або дерево, гілки якого дотягуються до вікна.

Що потрібно, щоб зробити годівницю для птахів на вікно своїми руками

До вікна кріплять годівницю не просто так. Метою є доступність огляду за птахами. Щоб краще було видно, для виготовлення поробки оптимально використовувати прозорі матеріали. Тут два варіанти: скло, оргскло. Перший матеріал крихкий, важко обробляється. На склі залишаються гострі краї, про які птахи здатні травмувати лапки. Кращим вважається оргскло. Матеріал являє собою прозорий пластик. Заготовки з нього легко вирізати, свердлити, склеювати.

1b0debc5ba95846d0123c26d4121b005 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиОргскло вважається кращим матеріалом для годівниці з прозорими стінками

Через відсутність скла та оргскла не варто відмовлятися від цікавої ідеї. На допомогу прийдуть підручні матеріали. З відслужили предметів вийдуть досить оригінальні годівниці. Наприклад, можна взяти столові прилади. Чашечку укладають на бік ручкою вгору, приклеюють її в такому положенні до блюдця. Оригінальну саморобку підвішують перед вікном мотузкою або дротом.

4a42ca82dcb2f09819fd82c8d514f6f1 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиЗ предметів старого столового сервізу вийде оригінальна виріб

Пластикові пляшки можна назвати знахідкою для умілих рук. Годівниця вийде як раз прозора, нічим не гірше від скляного аналога. Легку виріб можна підвісити перед вікном або присосками зафіксувати безпосередньо до скла.

25fc3f1b52b8732260a0aab9f2c9d2bd Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиПляшку для вироби вибирають з прозорими стінками

Картон хорошим матеріалом назвати не можна. На вулиці він швидко розкисає від вологи. Картонній годівниці можна віддати перевагу, якщо її повісить на вікно, розташоване під навісом.

Рада! Картон краще використовувати ламінований, так як плівкове покриття захищає матеріал від вологи. Добре для годівниць зарекомендували себе тетрапаки з-під соку, молока.

f1a4d0f5619ca7950470bfd56d541457 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиКартонні годівниці до вікна кріплять присосками

Тонкі дошки і фанера вважається найпоширенішим матеріалом для годівниць. Однак готова конструкція відрізняється масивним вагою. Присоски не завжди витримують дерев’яний будиночок. З цієї причини його краще підвішувати перед вікном. Можна закріпити і присосками до скла, тільки саморобку роблять маленькою, щоб максимально зменшити її вагу.

ae2a34b3ed840383259d83a62e9adf2c Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиВажкі дерев’яні будиночки краще підвішувати перед вікном

Цікавою ідеєю є використання натуральних матеріалів. Годівницю роблять з шкірки половинки апельсина. Фрукт поділяють ножем навпіл, видаляють серединки. Отримані чашечки підвішують мотузочками перед вікном.

af972c89674a5f2cc125df031feb047f Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиДля годівниці підійде будь-цитрусовий плід з міцною шкіркою

Види годівниць для вікна

Залежно від використовуваних матеріалів виготовлення і корму для птахів, годівниці розрізняються своєю конструкцією. Найпростішою по влаштуванню є підвісна модель. Таку годівницю ще називають їстівної. Роблять її з сітки у вигляді кульки, заповненого кормом. Підвішують його мотузкою. Птахи крізь осередки сітки легко дістають і викльовують корм.

bbb56d64ace8cbede78efbd2a7752fce Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиОсновою їстівної підвісний годівниці зазвичай використовують капронову сітку

Годівниці-майданчики роблять без даху. Конструкція виконана піддоном з бортиками. До скла вікна її кріплять присосками. Можна зафіксувати на стіні. Недоліком такої конструкції є відсутність даху. Корм занесе снігом або заллє дощем.

8d3c90f20a3fee815b2dad475da68b5e Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиМайданчик можна до скла вікна закріпити присосками

Годівниця-лоток є подовженим варіантом майданчики. Борти роблять високими. Часто лоток поділяють декількома секціями. У кожну насипають корм для певного виду птахів. Лоток можна вдосконалити, додавши до нього дах, наприклад, з оргскла.

9b22e13fa984b423243b2b3f6175b4dc Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиЛотковую годівницю оптимально зробити з навісом

Будиночок – класичний і поширений варіант годівниці. Основою конструкції виступає майданчик, над якою споруджена односхилий або двосхилий дах. Корм під укриттям завжди захищений від опадів. Птахи клювати зерна при будь-яких погодних умовах.

f91f11c03a29a41183e0e44335d38be4 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиБудиночок з оргскла вільно утримають присоски на вікні

Лущилки є аналогом підвісний їстівної годівниці, тільки корпус виконаний з металевої сітки. Зазвичай вигинають циліндр, приробляють дно і кришку. Всередину насипають насіння соняшнику або інше зерно. Дістати його здатні птиці тільки з довгим дзьобом.

893394462bc5f3457a03cdf048df4ce4 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиЛущилки призначені для птахів з довгим дзьобом

Бункерні моделі підходять для автоматизованої подачі корму. Зазвичай годівниця виконана з перевернутої банки або пляшки. Між шийкою ємності і піддоном витримують зазор, через який подається сипучий корм у міру з’їдання його птахами.

a07fbc6a61eaf5fd84dc6cc7974a8072 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиУ бункерної годівниці корм подається автоматично

Як зробити годівницю для птахів на вікно

Виготовити виріб не складе праці. Набір матеріалів буде залежати від обраної моделі. З інструменту зазвичай вистачає ножиць, ножа, клейового пістолета. Для обробки дерева або оргскла знадобиться електролобзик, наждачний папір. Якщо матеріалом виготовлення вибрано скло, готують склоріз і шліфмашину для шліфування гострих торців заготовок.

Проста годівниця для птахів на пластикове вікно

Під руками в господарстві завжди можна знайти відповідні предмети, що дозволяють спорудити годівницю буквально за кілька хвилин. До таких належать будь-які ємкості розміром до 1 л. Скляну банку бажано не використовувати через складність кріплення.

24d0a9ce828e8d59eefb5905b5ae6435 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиХорошим підручним матеріалом є пластикова банка з кришкою

Для фіксації вироби потрібні дві присоски. Вони повинні мати гачки і гвинтовий притискний механізм. Купити присоски не є проблемою. Вони вільно продаються в багатьох магазинах.

Спочатку в банку прорізають три отвори. Одне велике вікно роблять для птахів. Форму надають за бажанням: прямокутник або коло. Діаметр вікна близько 5 див. Менше вирізати не можна, інакше птах не добереться до корми. Два інших отвори роблять маленькі під кріплення присосок. Прорізають їх в стінці банки із зворотного боку по відношенню до основного вікна, призначеному для птахів.

Для установки годівниці скло вікна протирають від пилу. Якщо на вулиці мороз, скло прогрівають диханням. Присоски кріплять на вікно, насаджують отворами банку. Зсередини ємності гвинтами затискають притискний механізм присосок. У банку насипають корм, закривають кришкою.

Рада! Щоб всередині банки не накопичувалася волога, для її відводу в денці проколюють шилом кілька дренажних отворів.

Прозора годівниця для птахів на вікно

Для цієї вироби знадобиться пластикова бутель ємністю 2-5 л. Стінки повинні бути прозорі, щоб через вікно було видно птахів. В якості кріплення використовують присоски.

2d5afab204033c65ce5f2e66821f93ae Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиПляшку на вікно можна закріпити горизонтально або вертикально

Спочатку визначаються з розташуванням пляшки. На вікні її можна зафіксувати горизонтально або вертикально. У бічній стінці вирізають віконце для птахів. З протилежного боку на стінці пляшки проробляють отвори під присоски. На третій стороні ємності, яка виконує роль днища, проколюють шилом дренажні отвори для відведення вологи. Пляшку кріплять присосками на скло вікна, як і у минулому прикладі простої годівниці.

Віконна годівниця для птахів з фанери

Варіант фанерної конструкції являє собою піддон з дахом. Бічні сторони закриті. Відкритою залишається лицьова і тильна частина, яка прилягає до вікна.

62c83235fb20ad8ba686cd72765b7ff3 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиФанерну конструкцію роблять з відкритою лицьовій і тильній стороною, кріплять на вікно присосками

Для початку з фанерних планок збирають подовжений лоток. Бока зашивають заготовками довжиною 15-20 см, розташованих вертикально. Вони виконають роль стійок, на яких закріплена дах. Верхні кінці зрізають під кутом 45 о. роблять Нахил у бік лицьового фасаду годівниці, щоб дощова вода стікала по даху від вікна, а не лилася потоком по склу. На стійки кріплять фанерний прямокутник. Зверху покрівлю покривають не промокающим матеріалом, наприклад, лінолеумом. Інакше від вологи фанера швидко розшарується.

З тильного боку будинку у верхній частині стійок ставлять фанерну перемичку. На неї кріплять дві присоски. Ще два кріплення розташовують на тильному борту піддону. Готову годівницю присосками щільно притискають до скла вікна.

Скляна годівниця для птахів на вікно

Скло для віконної годівниці є відмінним матеріалом. По-перше, конструкція виходить прозорою. По-друге, скло не пропадає від впливу опадів та інших природних явищ. Недоліком є складність різання. Знадобиться досвід володіння склорізом.

Рада! Замість скла краще використовувати оргскло, яке легко розпиляти електролобзиком або ножівкою по металу.

a2d42a3c591334fb37c7b8dde4e8193b Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиСкляні заготовки склеюють гарячим пістолетом

Простіше і краще вийде комбінована конструкція з декількох матеріалів. Скляні елементи вирізають у вигляді смуг для даху, днища лотка і його переднього борту. Для тильної сторони використовують квадратну заготовку з оргскла. У чотирьох її точках ближче до кутів свердлять отвори для присосок. Бічні стінки, одночасно є стійками даху, випилюють з фанери. Всі деталі склеюють гарячим пістолетом.

Картонна годівниця для птахів на вікно

Для картонного будиночка знадобиться будь-яка коробка невеликого розміру. Піде тетрапак, ящик від взуття. Все, що потрібно зробити, це вирізати віконця для птахів. Їх може бути два або чотири, що залежить від бажання і розміру коробки.

9fe1937d2a0c6e35033f426fde260f05 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиДах картонній годівниці оптимально покрити не промокающим матеріалом

Картонний будиночок підвішують мотузкою на гілку дерева, що росте поблизу вікна. Можна піти іншим шляхом. На одну із сторін кріплять 4 присоски. Будиночок фіксують на віконне скло. За бажанням виріб можна розфарбувати тільки неяскравими фарбами, інакше птахи будуть облітати стороною.

Бункерна годівниця для маленьких птахів на вікно

Особливістю бункерної конструкції є автоматична подача корму в піддон, за міру поїдання його птахами. Роль бункера виконають пластикові пляшки або прямокутні ємності, склеєні з оргскла.

a8c55137cd8e605395778d19c33dc581 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиДля бункера використовують пластикову пляшку або склеюють його з оргскла

Спочатку споруджують піддон з бортами. З тильного боку годівниці до борту піддону кріплять прямокутник з оргскла. Це буде стінка. На ній просвердлюють отвори під присоски. По боках лотка розташовують перевернуті вниз шийкою пластикові пляшки без дна. Фіксують їх клейовим пістолетом до задньої стінки. Замість пляшок можна спорудити дві прозорі прямокутні ємності з оргскла. Бункера заповнюють зерном.

Конструкцію фіксують присосками на скло вікна. З куска фанери чи пластикової панелі встановлюють дах. Підпорами для неї виступлять бункера і тильна стінка годівниці.

Ідея використання харчового контейнера

Пластиковий харчової контейнер є готовою годівницею. Якщо лоток дрібний, його розташовують вертикально. Віконце для птахів вирізують на кришці. Отвір краще прорізати в трьох місцях, а прямокутник відігнути, щоб вийшов козирок.

dd1abab070a75362fb3c33cd4afdb5bd Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиКонтейнер кріплять присосками на скло або саморізом і дюбелем в укіс вікна

У квадратного контейнера вирізають кругле віконце для птахів діаметром 50 мм на бічний стінці. Завантаження корму здійснюють через кришку.

Підвісна годівниця з банки

При відсутності присосок на вікно роблять підвісну годівницю. Принцип виготовлення аналогічний. Знаходять прозору пластикову банку з кришкою. В боковій полиці прорізають віконце для птахів. Від денця відступають 3-4 см, щоб утворився бортик. У кришці по центру свердлять отвір, вставляють мотузку, зав’язують обмежувальний вузол.

7758a5cd2bb68d9e9f4a26addcc2cf59 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиБанку підвішують мотузкою до саморіза, вкрученному в укіс або стіну вище вікна

Для фіксації банки використовують пластиковий дюбель з саморізом. Його вганяють у укіс або ділянка стіни вище вікна. До саморізу мотузкою прив’язують кришку, на неї накручують банку з кормом. Знизу віконця для птахів можна вставити жердинку з зубочистки.

Як повісити годівничку для птахів за вікном

Кращим варіантом кріплення вироби на вікно є використання присосок. Проте з часом вони будуть слабшати. Щоб годівниця не відпала, її періодично раз на 1-3 місяці знімають, протирають присоски і скло, після чого заново повертають на своє місце.

6a0060d1946219eb4d8b64ca5437f2ee Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиПрисоски є найкращим фіксатором на вікно 63858bc94fb1aa27690316d10581cc14 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгукиЯкщо рама дерев’яна, то будиночок закріплюють до неї саморізом

При відсутності присосок годівницю підвішують. Кріплення з дюбеля і саморіза вганяють в ділянку стіни біля вікна або укіс. Якщо рама дерев’яна, то можна вкрутити метиз прямо в неї. Ще одним варіантом опори є гілка дерева, яка максимально близько зростає до вікна.

Висновок

Годівниця для птахів на вікно може стати предметом невдоволення сусідів. Причиною тому запаскуджений віконний відлив нижерасположенной квартири. Такі вироби краще вішати в приватному будинку або на вікні першого поверху.

Відгуки про годівницях для птахів на вікно

Юлія Сергіївна Панченко, 25 років, Тула Годівницю зробила бункерну з двох пластикових пляшок, повісила присосками на вікно. Добре, що живу на першому поверсі. Через місяць піци загадили ділянку стіни нижче віконного відливу і сам відлив. Довелося її прибрати. Ангеліна Василівна Власова, 19 років, Таганрог як годівниці використовувала прозору банку з-під какао. Вирізала віконце, Зачепив за цвях, що стирчав з дерев’яної рами. Спостерігати за птахами цікаво, але прибирати після них не дуже приємно. Місяць помилувалася і перенесла її на дерево.

pinit fg en rect red 28 Годівниця для птахів на вікно: прозора, скляна, картонна і пластикова, відгуки

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради