Забилася раковина на кухні: як прочистити, причини

Щоб прочистити засмічення в раковині на кухні, потрібно підібрати спеціальні засоби та інструменти. Можна викликати сантехніка, але набагато швидше і дешевше усунути проблему самостійно. Найкраще мати вдома спеціальний засіб, який роз’їдає засмічення. Якщо такого немає, допоможе харчова сода. Існують механічні способи, з допомогою яких можна в домашніх умовах прибрати пробку.

cd5f268004ee641e5064fad8a536baa6 Забилася раковина на кухні: як прочистити, причини

Вибираючи метод усунення проблеми, варто звернути увагу на матеріали труб і самої раковини, щоб не пошкодити в процесі прочищення.

Причини засмічень

Кожній господині відомий випадок, коли не йде вода в раковині. Значить в прорізі утворився засмічення і його потрібно терміново пробити. Такий же стан можна спостерігати і у ванній, але на кухні відбувається частіше з-за особливостей використання раковини. Найбільш поширеними причинами утворення заторів вважаються наступні:

 • Велика кількість харчових відходів в процесі миття посуду і продуктів.
 • Жирові відкладення на стінках труби, які вимагають профілактичних чисток.
 • Потрапляння в трубу великих предметів, які блокують злив води.
 • Заводський брак сантехнічних пристроїв.
 • Неправильна установка.
 • Пошкодження під час монтажу.

Хімія для усунення засмічень

388b13738b1094ff845f44b0fac01fb3 Забилася раковина на кухні: як прочистити, причиниУ відділах побутової хімії можна знайти спецзасоби для каналізаційних труб.

Спеціальні засоби можна придбати в господарських магазинах. До їх складу входять лугу або кислоти, які справляються з різними забрудненнями. При цьому користуватися ними потрібно обережно, особливо коли мова йде про пластикових деталях. Щоб швидко почистити засмічення раковини на кухні, необхідно діяти наступним чином:

 • Пропустити гарячу воду.
 • Налити кошти і залишити на 1-2 години.
 • Промити холодною водою.
 • Після очищення потрібно перевірити, з якою швидкістю тече вода. Якщо першої процедури буде недостатньо, потрібно повторити. Такий метод відмінно підходить для металевих труб, він допомагає видалити не тільки забруднення на стінках, але і сліди іржі. А для пластикових деталей хімічні речовини, небезпечні. В результаті виникає ймовірність утворення дірок у поверхні.

  Механічна чистка

  Якщо засмітилася раковина на кухні, а під рукою спеціального засобу немає, видалити пробку можна з допомогою спеціальних інструментів. Застосовуючи механічні способи, потрібно звертати увагу на матеріал деталей. Для складних засмічень необхідно поєднувати декілька методів. Перед чищенням обов’язково вивчити будову сантехніки на кухні і тільки тоді починати процедуру.

  Сантехнічним тросом

  1033f5b41d62aab5e7363d42011ba3d5 Забилася раковина на кухні: як прочистити, причиниІнструмент можна купити або зробити своїми руками.

  Його можна придбати в господарському магазині або зробити з дроту самостійно. Застосовується такий метод у тому випадку, коли більш делікатні способи виявилися неефективними. Сантехнічний трос допоможе, якщо сильно забилася раковина і утворилася пробка. Але, щоб процедура була безпечною, діяти потрібно за перевіреною схемою:

 • Трос повільно опускають в трубу через отвір зливу раковини.
 • Коли інструмент досягає засмічення його повертають і штовхають пробку.
 • Якщо на кінці є гак, то можна спробувати зачепити бруд і витягнути її. В іншому разі діють до тих пір, поки пробка не зрушиться з місця.
 • Пропускають воду великим напором.
 • У складних ситуаціях, коли засмічення твердий, можна його спочатку пом’якшити засобом побутової хімії, а вже потім проштовхнути тросом.

  З допомогою вантуза

  Недорогий, але ефективний помічник повинен бути на кожній кухні. Він допомагає позбавитися від засмічень, не пошкодивши деталь. Для кухні вантуз повинен бути окремий і за розмірами підходити до зливного стоку. Процедура очищення проходить наступним чином:

  62f46c26fe624c4daf638bead9ff29c8 Забилася раковина на кухні: як прочистити, причиниГнучку частину пристрою слід покрити маслянистим складом для створення вакууму.

  • Гумовий ковпак змащується кремом або вазеліном і надається до отвору.
  • Раковина на 1/3 наповнюється водою, краще теплою.
  • Повільно починати рухи ручкою, поступово збільшуючи зусилля.
  • Піднімається вантуз і посилюється їм потік води.

  Після цього варто оцінити результат. Якщо засмічення вдалося очистити з першого разу, вода швиденько залишає раковину. Якщо ж ні, варто повторити процедуру, тільки посилити дію. Перед застосуванням вантуза насипати в злив розчин соди і солі. Залишити для роз’їдання на 15 хвилин і тільки після цього діяти. Речовини зроблять засмічення м’якше, і вони швидше будуть змиті водою в каналізацію.

  Розбирання сифона

  Перед проведенням потрібно розібратися з будовою деталі і її функціями. На дні сифона завжди зберігається брудна вода, тут також може утворитися засмічення з жирових відкладень і залишків їжі. Щоб усунути бруд, необхідно деталь розібрати. Спочатку потрібно підготувати відро, відразу після розкручування туди поллється брудна вода. Очищати потрібно не тільки відстійник, але і труби з обох сторін. Якщо засмічення утворився в сифоні, то повного паралічу потоку не буде, вода буде повільно стікати, але з’явиться характерний застійний запах.

  Народні рецепти

  61249825c7573c520a2f36f8ded30b6a Забилася раковина на кухні: як прочистити, причиниДешеві компоненти для нетрадиційного способу знайдуться в кожному будинку.

  Переваги такого методу усунення засмічення в тому, що компоненти для приготування коштів коштують копійки і є на кожній кухні. Народні рецепти відмінно справляються з жировими відкладеннями. Вони застосовуються як самостійно, так і в якості додаткових разом з вантузом і сантехнічним тросом. Для посилення ефекту можна використовувати окріп.

  Як прочистити содою і оцтом?

  Найбільш поширений і дієвий спосіб серед народних рецептів. Чищення раковини содою і оцтом проходить за схемою:

 • 5 великих ложок харчової соди засипають в отвір стоку.
 • Заливають 200 мл столового оцту.
 • Залишають на 20 хвилин і закривають злив пробкою, щоб прискорити реакцію.
 • Відкрити отвір і спустити гарячу воду.
 • Усунення засмічення харчовою содою з оцтом має ряд переваг. Засіб діє швидко, при цьому коштує недорого. Безпечно для всіх видів матеріалів, якщо діяти за рецептом. Обережно треба поводитися з оцтом, використовувати саме кухонна, а не концентровану кислоту. Крім того, під час процедури будуть випаровуватися продукти реакції, тому потрібно відкрити вікна і залишити на 15 хвилин приміщення.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради