Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення

Дровниця для каміна своїми руками може бути зібрана з металу або дерева. Часто під сховище полін пристосовують відслужили предмети або елементи будівельного матеріалу. У хід йдуть старі бочки, бетонні кільця, шматки покрівлі. Вибір матеріалу для дровітні залежить від того, де вона буде розташована: на вулиці або всередині приміщення.

Для чого потрібні дровниці

Якщо приміщення оснащене каміном, без сховища під дрова не обійтися. Таку споруду називають дровницею. Основне його призначення – складування запасу дров.

Важливо! Стос влаштована так, що відбувається інтенсивне провітрювання дров. За рахунок цього тверде паливо завжди сухе.

f8570933d8d447bf41c82a8d8e45db81 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняДровниця призначена для складування деревини

Якщо підійти з фантазією до виготовлення конструкції, то вона виконає роль декорації ділянки або приміщення з каміном. Красиві дровітні роблять з кованих елементів, дерев’яні споруди прикрашають різьбленням.

В залежності від місця установки, розміри дровниці для каміна розрізняються. Маленькі конструкції розташовують усередині приміщення. Вони дозволяють робити невеликий запас дров, призначених безпосередньо для поточного споживання. Адже зручніше взяти поліно з дровници і відразу покласти в камін, ніж кожен раз при необхідності нової завантаження йти за дровами на вулицю. За межами приміщення зводять великі дровітні, де можна зберігати запас палива на весь сезон. Їх облаштовують дахом, захищає тверде паливо від опадів.

Матеріал виготовлення

При складанні дровниці матеріал підбирають з урахуванням її розташування, розмірів, декоративності. Зазвичай використовують метал або дерево. Якщо у дворі завалялися старі бочки, що залишилися від будівництва каналізації бетонні кільця, їх теж можна пристосувати під сховище дров. Однак встановлювати такі дровітні вийде тільки на вулиці.

Найчастіше зустрічаються наступні види дровниць:

 1. Найчастіше споруджують дерев’яну дровницу для каміна своїми руками, так як матеріал доступний і легко піддається обробці. Недоліком вважається малий термін служби. Однак якщо майстерно підійти до справи, красива споруда стане справжнім елементом декору. До того ж дровниця з дерева вписується в будь-який куточок двору або інтер’єр приміщення.
  195eb8224dab80fc7de347f2352b0eb2 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняДерев’яна стос проста у виготовленні Рада! При обробці деревини захисними просоченнями і фарбуванні вдасться продовжити термін служби дровници, зберегти її привабливий вигляд.
 2. Особливою міцністю володіють металеві дровітні. Вони відмінно вписуються в інтер’єр приміщення, якщо камін оформлений кованими елементами. Єдиним недоліком є те, що металева дровниця для каміна володіє великою вагою. У мобільному варіанті це не найкращий матеріал. Якщо конструкцію споруджувати велику для вуличної установки, її треба фарбувати. Без захисту метал піддається корозії.
  f3b0327f23c7f71d191f49b49b50e3a4 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняМеталева стос надійна, але при її виготовленні знадобиться досвід зварювальних робіт

Окремим видом є плетені дровниця. За матеріалом вона ближче відноситься до дерев’яним конструкціям, але відрізняється сама технологія виготовлення. Дровітні плетуть з лози. Вони зазвичай невеликого розміру, затребувані при доставці дров до каміна на 1-2 завантаження.

ed2ee1c13c24dd2ff96c15636cbbc440 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняПлетені дровітні використовують при перенесенні невеликої кількості дров

Види дровниць для каміна

Крім відмінностей за матеріалом, дровниці поділяють ще на кілька видів. За габаритами дровітні бувають переносного типу та стаціонарні, а за місцем встановлення – вуличні і для приміщення.

e700aa5997ff5b5c71e21d7072ea533c Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняВуличне сховище нагадує сарай

На вулиці встановлюють для каміна велику дровницу, де міститься запас палива на весь сезон. Під поліна підійде сарай, але він має багато мінусів. Через відсутність хорошого провітрювання дрова будуть сирі. В порожнинах між полінами щури і миші організовують свої гнізда взимку. У цієї вуличної дровітні для каміна підлога піднята над землею. Дрова знизу захищені від вологи і одночасно провітрюються. Вентиляція облаштована навіть в стінах і під дахом.

f6bb30f234905c40169cd169fa4b7432 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняКімнатна дровниця служить підставкою для дров

Всередині приміщення безпосередньо біля каміна розташовують кімнатну дровницу. Конструкцію простіше назвати підставкою для дров. Вона зазвичай невеликих розмірів, вміщує запас твердого палива на кілька завантажень камін. До кімнатним міні-поленницам пред’являють особливі вимоги. Тут більший акцент зроблений на декоративність. Дровниця повинна вписатися в інтер’єр приміщення, стати невід’ємною її частиною.

a5dc78b71a3f07501c17175135e3153a Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняСтаціонарну дровницу неможливо перемістити на інше місце

Стаціонарна стос у вуличному виконанні представляє собою велике й масивна споруда, яке неможливо переставити на інше місце. Це може бути конструкція у вигляді сараю, пристосування з бочок або бетонних кілець. Всередині приміщення теж встановлюють стаціонарні дровници, але вони маленькі. Зазвичай це одна або дві ніші в стіні. Часто дровітні є частиною каміна. Одну нішу роблять нижче топки, а іншу – збоку.

f3138900ea4ca7905ab2962fcd17b640 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняМобільні дровниці володіють малою вагою та невеликими габаритами

Мобільні дровітні призначені для доставки дров з вуличного сховища до каміна. Відрізняються вони малою вагою і компактними розмірами. Роблять таку дровницу для каміна з перенесенням, тобто, пристроями у вигляді рукояток. Іноді підставку оснащують коліщатками, що збільшує її мобільність. Однак пересувна модель зручна, якщо від каміна до вуличної дровниці є вільний проїзд з твердим покриттям без перешкод

Як зробити дровницу для каміна своїми руками

Перед початком виготовлення дровітні потрібно визначитися з її видом. Камін не призначений для опалення всього будинку. Частіше він виконує декоративну роль, обігріває тільки одну кімнату. Дров потрібно небагато. Виходячи з того, що для поточних завантажень паливо потрібно складувати біля каміна, міні-дровницу виготовляти доведеться в будь-якому випадку. Для зберігання основного запасу на вулиці під дрова можна пристосувати бочку.

На відео ідеї вуличних дровниць:

Дровниця для каміна з дерева і фанери своїми руками

За доступною ідеї кімнатна підставка виконана з дерева. Причому можна застосовувати не тільки масив, але і багатошарову фанеру. З інструментів готують електролобзик, електродриль, рубанок, наждачний папір або шліфмашина. З матеріалів потрібні рейки, лист багатошарової фанери.

 1. Починають збирання своїми руками міні-дровниці для каміна з вирізання підстави. На аркуші багатошарової фанери малюють фігуру у формі еліпса приблизно 90?40 см. Від двох протилежних країв відступають 5 см, свердлять отвори для фіксації рукоятки.
  6967f414c6c3d9e6a4d160e138967bf1 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення
 2. Щоб надати корпусу сферичну форму, вирізаний еліпс укладають у ванну, заливають його гарячою водою і залишають на 1 годину. За цей час фанера розбухне, стане еластичною.
  a8807b867fc14dfb475086f2d196504b Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення
 3. Заготівлю намагаються зігнути. Роблять це акуратно, щоб не зламати. Якщо фанера не піддається згинанню, її занурюють в гарячу воду на 30 хвилин. Дії повторюють, поки не вийде зігнути півсферу.
  d80556f9862f805ba30573e187e8c14b Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення
 4. Після згинання два протилежних борту з’єднують ручкою. Для неї попередньо вже просвердлені отвори. З двох рейок вирізають підставки. Вони забезпечать стійкість дровнице, не дадуть їй качатися по підлозі.
  b645f3ce2f75f489d1262c8a1ed574f7 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення

З такою дровницею зручно ходити на вулицю за дровами, взявши її за ручку як кошик. Біля каміна підставка додатково виконає роль елементу декору. Для додання пристойного вигляду виріб шліфують, розкривають морилкою, лаком або оліфою.

Дровниця для каміна з металу своїми руками

Міцний і пожежобезпечний варіант виконаний з металу. При виготовленні знадобиться зварювальний апарат та досвід зварювального справи. Матеріалом каркаса переносний дровниці для каміна виступлять прути товщиною 5 мм Зашивання дна можна виконати бляхою або заплести тонким дротом.

 1. Складання атрибута для каміна починають з виготовлення каркаса. З довгих прутів згинають два кільця. Діаметр за бажанням, але зазвичай 50 см буде достатньо. Щоб кільця не роз’єдналися, краю прутів зварюють між собою. Тепер з цих двох заготовок треба сформувати корпус, що складається з транспортувальної рукоятки і самої підставки для укладання дров.
  7de57516d3c7809df4e0186855525d94 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення
 2. Два кільця складають разом. В одній точці пов’язують тимчасово дротом. З протилежного боку від зв’язки кільця розводять по сторонам на відстань 12 див. Заготівлю фіксують на зварювальному столі струбцинами.
  4d409e1bfe40fe736a873fb837f630d4 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення
 3. В точці скручування дротом кільця між собою зварюють. З протилежного боку розлучені кільця зварюють між собою перемичками з прутів. Вийде підстава днища підставки. Знизу приварюють дві довгі або чотири маленькі петлі, утворюють ніжки.
  27be4446b72ed99e74b324120580ed85 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення
 4. Днище можна просто обшити бляхою. Щоб декоративна дровниця для каміна виглядала презентабельно, нижню її частину закривають не металом, а заплітають дротом. У цьому варіанті бажано приварити між перемичками ще дві дуги з прутів для посилення днища. Готову конструкцію фарбують найчастіше в класичний білий або чорний колір.
  cff80ac62e97400a59feff8d60ec235b Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення

Дровниця зі старої бочки

Весь запас дров неможливо скласти біля каміна. На вулиці доведеться спорудити ще одне сховище. Як вихід із ситуації, підійде стара сталева бочка. Чим більше діаметр, тим ширшими вийде дровниця.

Першим ділом у бочки видаляють дно і кришку. Фрагменти можна вирубати зубилом і молотком, але швидше вийде відрізати болгаркою. Залишився металеве кільце виступить корпусом дровниці. Поліна будуть добре провітрюватися за рахунок протягу.

Всередині бочки листами металу розділяють простір. Секції зручні для зберігання палива різного призначення. Наприклад, в одному відсіку великі поліна, а інший – завантажений дріб’язком для розтоплення.

d1f9151243c314f94c8b42fc3c81e27e Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, креслення

Щоб бочка не котилася по землі, знизу приварюють ніжки. Можна просто вирізати підставки з дерева або організувати упори зі шлакоблоків. Для естетичності і захисту від корозії конструкцію фарбують.

Камін з дровницею в інтер’єрі з фото

299464a22abb2ba07ba92bc8a014b6c0 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняСтильна дровниця чудово вливається в інтер’єр мінімалізму
558d545f51b63e008d79909490501a4e Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняДровник для каміна завуальований серед полиць для книг
c31151e594047a5bd8407e38aa8c506c Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняДровник для каміна виконує роль полиці для декоративних елементів
18c8f44a4d562514e5091f0236e340df Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняДрова чудово поєднуються з обробкою під камінь
70f1661f3d4b8c53e71e8a87b1f8053e Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняПодвійний дровник чудово гармонує із загальним оздобленням дерев’яного будиночка мисливця
29c7a319d054a9e56cbf10cc26be585e Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняДровник може бути зовнішнім, якщо розміри кімнати дозволяють
3e0f959f8a450e0432d80d3b883d13eb Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняНастінний дровник дозволить зберегти простір
91616c31b1a7f130bdc637ad3fcc0a84 Дровниця для каміна своїми руками: фото, проекти, кресленняОригінальне рішення – дровник у вигляді прибудови до комода

Висновок

Дровниця для каміна своїми руками може бути зібрана за своїм проектом. Багато ідей для натхнення є в Інтернеті. Як варіант, можна подивитися у знайомих і зробити точну копію, знявши виміри.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради