Чим відтерти гудрон з одягу: сода, ялицеве масло

Як відіпрати гудрон з одягу, цікавить не тільки людей, що працюють на дорожній ремонт або з покрівлею. Відомо, що чорні, масні плями складні, але є ряд народних рецептів, якісні магазинні очищувачі, що дозволять привести все в порядок і не зіпсувати тканину. Гудрон швидко в’їдається в тканину, тому заходи потрібно приймати негайно.

76a275a93a2e91ec425290a1e36c1d51 Чим відтерти гудрон з одягу: сода, ялицеве масло

Особливості плям

Гудронное пляма — забруднення, яке позначено досить складним складом. Активний інгредієнт — 80% концентрат чорної смоли. Речовина є продуктом переробки нафти має густу, маслянисту консистенцію. Очистити забруднення такого роду з одягу досить проблематично, так як гудрон швидко абсорбується у тканини і глибоко проникає в її волокна.

При видаленні гудронного плями дії повинні бути спрямовані безпосередньо на область брудного розлучення. Прати в машинці не можна, інакше річ буде безповоротно зіпсована.

Особливості виведення плям

Магазинні засоби

a02f54bf796cc1de33d0ee79bb38a6af Чим відтерти гудрон з одягу: сода, ялицеве маслоІснують спеціальні препарати для видалення слідів смоли.

У відділах господарських магазинів можна придбати хімічна речовина, призначене спеціально для виведення плям гудрону з різних поверхонь. Це досить сильно концентровані засоби, тому перед очищенням слід обов’язково ознайомитися з інструкцією по застосуванню для видалення забруднень безпосередньо з одягу, перевірити термін придатності препарату. При використанні убезпечити себе засобами захисту (рукавички на руки і лицьова щільна пов’язка). Не варто нехтувати рекомендаціями щодо дозування речовини, достаток хімії може зіпсувати річ остаточно. Список найбільш ефективних засобів:

 • «Tar Remover» — виробник Бельгія;
 • «Super DeGreaser» — зроблено у Великобританії;
 • «Элтранс» — російське виробництво.

Чим ще можна вивести?

Якщо людина випадково забруднився в гудрон і спеціальних препаратів для виведення плям такої специфіки в наявності немає, не варто бігти по магазинах у пошуках плямовивідника. Витрачений час тільки ускладнить завдання, так як забруднення засохне, масляниста основа речовини проникне в тканинні волокна і шанси на вдалу очищення зменшаться. У таких випадках можна спробувати видалити гудрон з допомогою підручних коштів, які можна знайти в кожному будинку.

Солодка газована вода 6c36d92a6a2ea9fc9b2592a98f3e50cb Чим відтерти гудрон з одягу: сода, ялицеве маслоЧасто застосовують відомий напій як ефективний засіб для виведення плям.

При видаленні плями гудрону з одягу використовують кока-колу. Застосування: за допомогою гострого ножа очистити забруднення, рясно нанести на область розлучення напій. Наступний етап виправлення буде полягати в приготуванні солодкого розчину для прання. В 1 л теплої води додати стільки ж газованої води і замочити в ній забруднений одяг на 30-40 хв. Після закінчення часу випрати річ звичайним способом із застосуванням порошку.

Харчова сода

Якщо в гудрон забруднені білі вироби, можна спробувати очистити забруднення з допомогою содової суспензії, яка готується так: 4 ст. л содового порошку змішати з теплою водою так, щоб утворилася пастоподібна суміш. Отриману кашку нанести на пляму і залишити на 20-30 хв до повного висихання. Після річ випрати в мильній воді. Для поліпшення ефекту, соду можна розбавляти 6% оцтом.

Крохмальний очисник

Якщо забруднення зовсім свіже і було виявлено відразу після виникнення, можна скористатися швидким і ефективним засобом для виведення плям, приготованим з картопляного крохмалю. Приготування і застосування: в рівних частинах змішати картопляний інгредієнт і кухонну сіль, нанести суміш на пляму і акуратно потерти мишку зону, повторювати маніпуляції до повного зникнення.

Масло+миючий 7a75b0af4220a95dfed41b1ec0ca3e19 Чим відтерти гудрон з одягу: сода, ялицеве маслоМолочний продукт наносять безпосередньо на забруднення.

Позбутися від сальних забруднень допоможе прання вершковим маслом. Спосіб застосування:

 • Підталий, м’який продукт нанести безпосередньо на пляму і ретельно потерти, як при пранні. В процесі стане помітно, як масло темніє, вбираючи в себе рештки гудрону, а темні плями на одязі поступово зникають. Терти до повного зникнення забруднення.
 • Жирні сліди від масла обробити засобом для миття посуду або господарським милом.
 • Випрати річ в пральній машинці або способом ручного прання.
 • Ялицеве масло

  Відчистити гудрон з штанів чи іншого предмета одягу можна використовуючи куплене в аптеці ялицеве масло. Нанести засіб на ватний тампон і помістити його з виворітного боку виробу, прямо під центром плями. Інший диск просочити розчином і відмити їм забруднення з лицьового боку тканини. Обробляти мишку частина одягу потрібно акуратними рухами, починаючи з країв і просуваючись до центру сліду від гудрону. Після процедури випрати річ із застосуванням порошку.

  Інші рецепти

  Якщо на одязі спостерігається велика кількість різних за розміром плям, одяг можна замочити в бензині і залишити на 2-3 години. Після закінчення часу, попрати в машинці при температурі 90 градусів з застосуванням порошку. Це досить грубий спосіб виведення забруднень, тому більше він підходить для очищення роб працівників по ремонту доріг, будівельників, покрівельників і людей інших спеціальностей, часто мають контакт з продуктами переробки нафтової. А також багато використовують у боротьбі з такими забрудненнями ацетон, застосовувати який потрібно обережно, так як він може зіпсувати і колір і фактуру тканини.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради