Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото

Оздоблення каміна гіпсокартоном, на перший погляд, здається неможливою. Конструкція асоціюється з відкритим вогнем, де недоречно застосування подібного матеріалу. Однак якщо справа стосується декоративного фальш-каміна, гіпсокартон можна використовувати. Існують навіть вогнестійкі листи. При використанні такого гіпсокартону вийде створити камін, всередині якого можна запалювати свічки або ставити електронагрівальні елементи.

Особливості та переваги камінів з гіпсокартону

Зважившись на створення фальш-каміна, спочатку бажано розібратися з його пристроєм. В загальних рисах споруда не відрізняється від справжнього каміна, але у конструкції є свої особливості:

 1. Першою особливістю є конструкція димоходу і вогнища. Якщо камін виступає декорацією, то і димохідну трубу не варто виводити на вулицю. З гіпсокартону просто створюють її імітацію для краси. Коли передбачається спалювання в топці свічок, димар створюють діючий. Найчастіше використовують керамічну або утеплену сендвіч трубу. Вогнище в будь-якому варіанті закривають скляними дверцятами. Щоб можна було безпечно горять свічки, топку додатково обробляють негорючими матеріалами.
 2. Другою особливістю виступає корпус. Складається весь камін з профілю гіпсокартону, а не з традиційної цегли. Конструкцію обов’язково ізолюють фольгированной мінватою.
  2f8d900b8c0cdb9afb73421e503aa9d2 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоЗовні фальш-камін не відрізняється від класичного чинного каміна
 3. Третьою особливістю виступає облицювання. Так як поверхню каміна не нагрівається, обробити її можна будь-яким матеріалом, навіть обклеїти шпалерами або декоративною плівкою. Однак важка плитка для облицювання не підійде. Конструкція з гіпсокартону квола, не розрахована на велике навантаження.
  9b6b32faae7b73e5a139a87d5cb8dedc Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоФальш-камін не можна облицьовувати важкої плиткою з-за хисткості конструкції

Знаючи особливості фальш-каміна, не зайвим буде ознайомитися з його перевагами:

 1. Низька вартість фальш-каміна обумовлена дешевизною будівельного матеріалу і простотою збірки. Для установки не потрібна висока кваліфікація майстра, дорого бере за свої послуги.
 2. Конструкція володіє невеликою вагою. Не потрібно готувати міцну основу, як для цегляного каміна.
 3. Складання простих конструкцій відбувається швидко. Зазвичай достатньо 1-2 дні. Якщо обрана складна форма і установка чинного керамічного димаря, то на складання піде максимум 5 днів.
 4. Спорудити завжди можна такий саморобний камін з гіпсокартону своїми руками, що дає можливість заощадити кошти, відмовившись від наемки майстра.

Якщо переваги фальш-каміна переконали в його необхідності, можна сміливо приступати до роботи.

Підготовка до роботи

Починають виготовлення каміна своїми руками з гіпсокартону підготовчим процесом. На цьому етапі вибирають оптимальне місце для конструкції, підготовляють матеріал, інструменти, створюють проект.

Рада! Щоб майбутнє спорудження вийшло естетичним, потрібно створити креслення. До того ж він допоможе точно розрахувати необхідну кількість матеріалів.

Вибір місця

Так як конструкція, по суті, являє собою муляж каміна з гіпсокартону, то до вибору місця підходять особливо ретельно. Готовий фальш-камін повинен створювати ілюзію і виглядати як справжній.

f670c2a65d969763bb4966d573e0d2dc Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоВід вибору місця для муляжу залежить створення достовірної ілюзії достовірності каміна

Спочатку визначаються з кімнатою. Традиційно – це вітальня. У рідкісних випадках каміном прикрашають спальню і то, якщо вона велика. Після вибору кімнати продумують оптимальне розташування. Найкращим місцем вважається середина поздовжньої стіни. Однак у залежності від планування і технічних нюансів фальш-камін можна змістить на край стіни або розташувати в кутку.

Рада! Для маленької кімнати оптимально вибрати кутове розташування муляжу. Конструкція з гіпсокартону не займе багато вільного простору.

Від розміщення фальш-каміна варто відмовитися біля меблів, радіаторів опалення, дверного проходу і вікон. Він буде безглуздо виглядати, постійно заважати, часто пошкоджуються від необережних дій.

Підбір гіпсокартону

Основним будівельним матеріалом є гіпсокартон. Листи розрізняються розміром, товщиною, призначенням. Що стосується габаритів, то спочатку потрібно скласти креслення каміна. За схемою буде простіше підібрати лист потрібного розміру.

dd2b10abe453555d7ce7c2deb3802c50 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоЛист відповідного розміру підбирають після складання креслення

Оптимально віддати перевагу гіпсокартону товщиною 12,5 мм. За призначенням листи бувають вологостійкі, вогнестійкі, комбіновані або звичайні. Якщо в будинку присутній вогкість, оптимально використовувати гіпсокартон з маркуванням ГКЛВ. Для сухого приміщення підійдуть звичайні листи ГКЛ. Вогнестійкий ГІПСОКАРТОН або комбінований ГКЛВО лист коштує дорожче за рахунок спеціальної просочення. Купувати жароміцний гіпсокартон для каміна немає сенсу. Навіть якщо в топці будуть стояти палаючі свічки портал все одно доведеться додатково захищати обшивкою з негорючих матеріалів.

51647ac100ebaa6a64f97e6816075b47 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото

518804a06b9e5d5b72e018b578048eeb Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоГіпсокартон різного призначення розрізняють по маркуванню і колірному відтінку

Креслення декоративного каміна з гіпсокартону з розмірами

Самостійне складання креслення при відсутності досвіду – справа складна. Якщо хочеться чогось ексклюзивного, приблизно намальовану своїми руками схему каміна з гіпсокартону зі своїми розмірами оптимально показати спеціалісту. Він зробить коригування, дасть цінні поради.

46a88b883f778c0e7d23b919a22c7da4 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоНайпростішу схему фальш-каміна можна знайти в Інтернеті

Багато схем камінів викладено у світовій мережі. Одну з них можна взяти за основу. Розміри при необхідності змінюють під параметри кімнати.

Підготовка інструментів і матеріалів

Крім гіпсокартону, для створення каміна знадобиться інший матеріал. Каркас створюють з профілю. У даному випадку потрібні напрямні стійки.

4c7b7bffefbf4a22d6fd27fee4162239 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоФорму і розмір профілю підбирають залежно від складності каркаса

Для скріплення профілю використовують саморізи по металу – клопи. Для кріплення листів гіпсокартону потрібні метизи по дереву. Сам каркас доведеться кріпити до стіни. Знадобляться дюбеля.

Оздоблювальні матеріали закуповують в залежності від обраного стилю. Це може бути фарба, шпалери, пластикова плитка та інші варіанти. Однак перед обробкою необхідна підготовка поверхні каміна. Для захисту кутів набувають перфоровані куточки. Для чорнової обробки потрібна грунтовка, шпаклівка, армуюча сітка.

Для складання каміна потрібно шуруповерт, дриль, гострий ніж, рівень і рулетка. Шпатель і малярська кисть потрібні для грунтовки і шпаклівки. Перелік іншого інструменту залежить від того, яким матеріалом буде виконуватися фінішна обробка.

Камін своїми руками з гіпсокартону: покрокова інструкція з фото

Щоб зібрати міцний і гарний камін, потрібно діяти крок за кроком, дотримуючись розробленого проекту. Нічого складного в роботі немає. При собі завжди тримають креслення, щоб не помилитися в розмірах.

Каркас для каміна з гіпсокартону своїми руками

Монтажні роботи починають зі збірки каркаса, але спочатку підготовляють поверхню стіни, куди він буде закріплений.

Покроковий процес:

 1. В першу чергу видаляють всю стару обробку.
  322b28f78abc23e76ae29896e0f44d93 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоГолу стіну ремонтують від тріщин, при необхідності вирівнюють шпаклівкою
 2. Коли поверхня стіни буде ідеально рівна, на неї наносять олівцем або маркером розмітку. По лініях кріплять направляючий профіль з допомогою дюбелів. Крок кріплень близько 30 см.
  a251d7413f607e7be84e7c8f640cdbda Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото
 3. Кожну стартову планку перевіряють рівнем на горизонтальність і вертикальність. Якщо стіна дуже нерівна і виходить перепад, в потрібних місцях під профіль підкладають підкладки.
  c5b87b3cce2c3392e50621d971911191 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото
 4. Коли основні стартові планки будуть встановлені, починають кріпити поперечки. Вони виступлять у ролі бічних напрямних. Між елементами витримують відстань 20-40 см
  ea7ba2bdb55e0786b4c6b44231a6e25c Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото
 5. Зовнішній контур каркаса додає об’єм конструкції. Елемент за формою ідентичний рамці з направляючих, закріплених на стіну. Контур збирають з аналогічного профілю. Елементи можна кріпити до поперечок або зібрати рамку на підлозі, а потім її цілком встановити на місце.
  86b9d4d8280547848531ddbec5462782 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото

Фінальною частиною створення каркаса каміна є формування порталу. Для цього ставлять чотири стійки. Вгорі їх з’єднують прямим або арочним профілем. Вибір залежить від бажаної форми топки.

Обшивка каміна гіпсокартоном

Після складання каркаса приступають до його обшивці:

 1. На аркуші гіпсокартону створюють точну проекцію кожної частини каміна. Рівні деталі можна вирізати ножем. Фігурні фрагменти акуратно випилюють електролобзиком.
  c42864c1d4b48e5764110033d5b83e9e Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото
 2. Вирізані заготовки приміряють до стінок каркаса каміна. При потребі підганяють їх ножем. Деталі прикручують саморізами так, щоб їх капелюшок вирівнялася з поверхнею аркуша.
  c1b3b52a0b7955decc3b0ea5b9cd9f10 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото Важливо! Метизи розташовують на відстані від кромки ГКЛ 2 див.

Якщо створюють своїми руками з гіпсокартону портал електрокаміна або каміна, де будуть горіти свічки, спочатку каркас обшивають ГКЛ. Всередину не забувають укладати мінвату. Зверху кріплять азбестові плити або ЦСП. Для звичайного муляжу досить портал обшити звичайним гіпсокартоном.

Монтаж труби

Для муляжу димар аналогічно збирають з гіпсокартону. Спочатку з профілю створюють каркас. Зазвичай він прямокутної форми. Якщо камін розташований в кутку, то димар можна зробити напівкруглим. Всередині зручно ховати водяні труби та інші комунікації.

c3a838be491219b9b304377ebd968cdf Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоДля муляжу димар каміна створюють з гіпсокартону

Принцип виготовлення димоходу однаковий зі складанням каміна. Спочатку з профілю роблять каркас, а потім обшивають його гіпсокартоном.

Якщо камін з керамічною трубою діючий, то її теж можна заховати в красивому коробі з ГКЛ. Однак таку роботу краще довірити майстру. Тут потрібна ізоляція мінеральною ватою, створення повітряного прошарку.

Декор і дизайн каміна з гіпсокартону з фото

Декорування готової конструкції починають з чорнової обробки. На місці стиків з гіпсокартону знімають фаску. Всю конструкцію обробляють грунтовкою, дають час висохнути згідно інструкції. Спочатку шпаклівкою закладають стики, наклеюють на них серпянку. На кути степлером кріплять перфорований куточок, проходяться шпаклівкою. На поверхні обшивки замазують шпаклівкою всі капелюшки саморезов. Після застигання оброблених ділянок шпаклюють всю конструкцію. Наносять мінімум 2 шари, даючи час кожному з них на просушку. Якщо варіантом обробки вибрано фарбування чи наклеювання шпалер, зашпаклеванную поверхню каміна затирають шліфувальною сіткою.

b9d3163af29c7e72f0b6a843f29aabd9 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоЗ обробних матеріалів можна віддати перевагу керамограніту під мармур, камін буде виглядати багато, прикрасить інтер’єр приміщення в будь-якому стилі

Плитка вважається класичним варіантом. Вибір величезний в плані кольору, рельєфу, візерунків. Можна для облицювання використовувати кольорову плитку.

436ba079ebdf43284157ab9e2e0a56fd Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоКласикою вважається білий кахель

Камінь можна використовувати штучний і натуральний. Проте така обробка важка для гіпсокартону.

82e58d7953daec9d7270bb5baf4d03a5 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фотоОптимально вибирати тонкі елементи для облицювання, щоб зменшити навантаження

7fecc882e49cd12b24f1ad2301080cb0 Оздоблення каміна гіпсокартоном з фото

Натуральний мармур і граніт зазвичай використовують для обробки стільниці каміна, на ній розташовують предмети прикраси, можна ставити квіти, фотографії, статуетки.

Детальніше про виготовлення імітації каміна показано на відео:

Висновок

Оздоблення каміна гіпсокартоном безпечна при самостійному виконанні робіт, якщо конструкція є просто імітацією. Жароміцним ГКЛ можна облицювати діюча споруда і навіть димар. Однак такі роботи краще довіряти майстрам для пожежної безпеки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради