Чому не можна дарувати рушники, можна подарувати на день народження жінці, чоловікові – прикмети

У Древній Русі було прийнято роздавати їх на поминках гостям, щоб ті вшанували пам’ять покійного. З тих пір склалася думка, що дарувати рушники кому-небудь в подарунок – погана прикмета. Забобонні люди кажуть, що таким чином можна накликати на людину хвороби і навіть наблизити його смерть.

727c9d1ad29103a0b327360f4f85137f Чому не можна дарувати рушники, можна подарувати на день народження жінці, чоловікові – прикмети

Чому не можна дарувати рушник?

Рушники не можна дарувати з наступних причин:

 • Людини, який отримав такий подарунок, очікує печаль і він може бути втягнутий у безліч неприємних ситуацій. Особливо поганим знаком подароване рушник стає для чоловіка. Згідно з прикметами, його чекає важка хвороба або ж звістка про смерть близької родички.
 • У давнину за допомогою великих рушників труну спускали в яму, а маленькі полотна розвішували на воротах або вікнах; вони вказували на те, що в хаті небіжчик. Раніше люди вірили, що душа померлого могла повертатися на землю і знову йти в інший світ. Крім того, рушниками на поминках витирали сльози, тому такий подарунок ставав символом горя і печалі.
 • Інша прикмета говорить про те, що вона обіцяє швидке розставання. І коли людині вручають такий подарунок, то це може означати, що незабаром йому доведеться відправитися в довгий шлях.
 • Дарувати рушник вважається поганою прикметою також тому, що цим предметом прийнято обв’язувати надмогильний хрест. Такий презент розцінюється як знак неповаги до господарів. Вважається, що якщо його прийняти, то можна накликати на свою сім’ю неприємності і весь рік складеться невдало.
 • Існує ще одне марновірство, і воно також пов’язане з похоронним обрядом. Рушники не дарують по причині того, що їх здавна було заведено пов’язувати ними руки тим, хто виносив з хати труну з небіжчиком. Так склалася прикмета, згідно з якою цей предмет як подарунок несе виключно негативну енергетику і викликає тільки неприємні асоціації.
 • Однак далеко не всі прикмети настільки категоричні, і якщо ви зібралися дарувати рушник, то це цілком допустимо. Головне, грамотно вибрати презент і піднести його, звернувши увагу на певні правила.

  Коли можна дарувати?

  Слід зазначити, що в давнину під час похорону використовувалися спеціальні обрядові рушники, а сучасні аналоги сильно від них відрізняються. При цьому традиційно підносити звичайні полотна, наприклад, кухонні або банні, було прийнято з давніх пір. Розглянемо прикмети, які дозволяють дарувати рушник.

  • Вишиваючи рушник, дівчина показувала свекрухи свою працьовитість і здібності. Завдяки такому подношению вона заслуговувала гарне розташування до себе, і в цілому це вважалося доброю традицією. Однак отримати такий подарунок у високосний рік – погана ознака.
  • В історії можна відстежити традицію, коли жінки своїми руками вишивали рушники дарували воїнам. В даному випадку такі полотна ставали оберегами, які захищали тих, хто вирушав у далеку дорогу.
  • В окремих країнах такий презент є символом глибокої поваги. За допомогою цього предмета дарувальник виявляє своє гарне ставлення і доброзичливість. Подарувати людині рушник – уберегти його від негараздів.
  • У старовину дівчата дарували їх хлопцям в знак любові. При цьому вони витрачали величезну кількість часу на те, щоб зробити на полотнах красиву вишивку, яка говорила про ніжних почуттях.
  • Прийнято дарувати на весілля. Батьки традиційно дарують молодятам на рушнику хліб і сіль, а після обряду вінчання цим же рушником молодим подружжям зв’язують руки. І це сприймається виключно як добра прикмета.
  • Підносять в дар дитині під час обряду хрещення. Після обмивання водою малюка обертають в нове полотно – крижму. Але купувати його має тільки хрещена мати, а сама крижма в подальшому використовується суворо за призначенням. Такий рушник обіцяє багату життя і відганяє від дитини хвороби і негаразди.
  • Доречно подарувати подружжю на ситцеве весілля. Тільки в цьому випадку бажано підібрати варіант з відповідних матеріалів.
  • Набір красивих кухонних рушників стане відмінним подарунком для будь-якої господині. В даному випадку підійдуть полотна з яскравими зображеннями і барвистими візерунками. Тільки не варто дарувати їх малознайомій жінці, так як ваш жест може бути сприйнята неправильно.

  6c3c5b0d432e535df90decbe81594cef Чому не можна дарувати рушники, можна подарувати на день народження жінці, чоловікові – прикмети

  Коли краще купувати?

  У народі кажуть, що день, у який були придбані подарункові рушники, грає важливу роль. І якщо ви вирішили зробити такий подарунок, зверніть увагу на наступні рекомендації.

 • Понеділок. Піднести рушник у подарунок, яке ви купили в самому початку тижня – до успіху у фінансовій сфері.
 • Вівторок. У цей день краще купувати подарунок для подружньої пари. Таким чином, в будинку буде панувати мир і спокій, а сімейне життя буде щасливим.
 • Середовище. Ви подаруйте людині радість і залучите в його життя приємні несподіванки.
 • Четвер. Разом з презентом іменинник знайде нові корисні знання. Рушники, придбані в четвер, сприяють отриманню важливої корисної інформації.
 • П’ятниця. Такий подарунок обіцяє нове цікаве знайомство, романтичне побачення, приємну зустріч.
 • Субота. Якщо ви купили рушники в цей вихідний день, то разом з ними ви подаруйте людині додаткову працездатність.
 • Неділя. Рушники, придбані в самому кінці тижня, обіцяють щиру любов та взаємоповагу в родині.
 • Вибираючи подарунок, бажано віддавати перевагу виробам з малюнками. Однотонні білі полотна в даному випадку не підійдуть. Поганим знаком також стає рушник з натурального льону.

  Як правильно подарувати?

  Щоб нейтралізувати негативну дію прийме, попросіть за свій презент кілька монет. У результаті вийде, що ви не даруєте, а продається виріб. Дарувати таким способом рушник можна як на день народження, так і на будь яке інше свято.

  Крім того:

  • Якщо ви зібралися дарувати рушники на весілля, то купувати їх необхідно по парних числах місяця, бажано, щоб цей день припадав на неділю. Сімейній парі такий подарунок можна вручати через 3 дні після покупки.
  • Якщо ви бажаєте подарувати дитині (на хрестини, день народження), то виріб попередньо необхідно окропити святою водою. Батькам презент слід випрати і лише після передавати дитині в постійне користування.
  • Коли ви купуєте в подарунок для дорослої людини, то полотно спочатку слід вивісити на сонці, краще всього на відкритому балконі. Вітер віднесе всю негативну енергію, яка могла накопичитися у виробі, поки воно лежало на полиці в магазині.

  49eb08adc879efff9ec5e5f08d15af62 Чому не можна дарувати рушники, можна подарувати на день народження жінці, чоловікові – прикмети

  Якщо вам дарують

  Якщо ж дарують вам, то бажано приймати такий презент правою рукою. А якщо ви маєте сумніви в щирості дарувальника, то незайвим буде прочитати в цей момент молитву.

  Якщо ж ви не бажаєте отримувати такий презент, боячись разом з подарованим кухонним рушником впустити в свій будинок хвороби і неприємності, то в такій ситуації можна поступити наступним чином. Оберніть полотном печиво або цукерки і поверніть того, хто його приніс, а щоб згладити незграбний момент, запропонуйте разом випити чаю. У народі кажуть, що подібний ритуал допоможе назавжди відвернути від вашого будинку ворогів.

  Як зняти негативний вплив подарунка?

  Для початку бажано перевірити презент на негатив. Розкладіть його на столі і потримайте протягом декількох хвилин над виробом золоте колечко, підвішене на нитці. Якщо маятник почне інтенсивно розгойдуватися, значить, подарунок дійсно несе негативну енергетику і потребує очищення.

  Запаліть церковну свічку і проведіть вздовж полотна. Про те, що негатив згорає, будуть свідчити потріскування і коливання полум’я. Як тільки характерний тріск закінчиться, прочитайте молитву і на цьому завершити процедуру.

  Незважаючи на те що багато прикмети не радять дарувати такий подарунок, в деяких випадках це цілком допустимо. Головне, у момент вручення подарунка транслювати тільки позитивну енергетику, і тоді презент обов’язково принесе користь.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради