Як прати термобілизна в пральній машині і руками?

Правильний догляд та прання білизни продовжать термін його служби. Якісне коштує дорого, тому чим довше воно носиться тим краще. Головне, про що варто пам’ятати під час процесу очищення таких виробів — використовувати холодну воду, м’які миючі засоби і не віджимати речі. Для кожного виду тканини будуть внесені деякі нюанси обслуговування.

kak stirat termobele v stiralnojj mashine i rukami 37 Як прати термобілизна в пральній машині і руками?

Види термобілизни і способи догляду

Для того щоб правильно очистити термобілизна, необхідно знати, з якої тканини воно зроблено. Від складу речі залежатиме процес обслуговування. На бирці вироби розміщена вся інформація. Також там буде вказано, який режим прання і прасування підходить цієї речі. Не варто нехтувати цією інформацією, адже вона допоможе на довше зберегти корисні якості термобілизни.

Виробники дають коротку інформацію про відхід на етикетці речей.

Поліпропілен

Загальні правила для цього типу речей. Рекомендується прати у воді до 30 градусів, використовуючи нейтральні миючі без агресивно діючих компонентів. Заборонено кип’ятити або сушити виріб в барабані машинки. Це однозначно пошкодити волокна. До початку виконання всіх маніпуляцій вивернути одяг. Варто ознайомитися з рекомендаціями на ярличку.

Вовняні речі

kak stirat termobele v stiralnojj mashine i rukami 38 Як прати термобілизна в пральній машині і руками?Термобілизна з вовни не рекомендовано сушити на батареї або біля обігрівачів, так як це знизить якість речі.

Таке термобілизна з’явилося відносно. Зносостійкість у вовни нижче ніж у синтетики, тому догляд таким речам потрібно більш делікатний. Очищати можна руками або в машинці скориставшись функцією прання вовни. 30-35 градусів — температура, відповідна для цього типу тканини. Не рекомендується прасувати, а також сушити поряд з батареями та обігрівачами.

Термобілизна з поліестеру

Це найпоширеніший матеріал серед виробників таких речей. Він легкий, міцний і чудово справляється зі своїми функціями підтримання тепла. Перед пранням виріб потрібно обов’язково вивернути. Після, можна акуратно віджати руками, але не сильно натискаючи. Під час сушіння вироби з поліестеру тканина категорично заборонено нагрівати, це спровокує деформацію волокон.

Як прати?

Більш делікатна — прання вручну, але якщо правильно підібрати режим, кількість обертів, температуру і прибрати функції віджиму і сушіння, то можна провести процедуру очищення в пральній машині. Існує думка, що нові термовещи, перед тим як надіти, варто випрати. Це не так, прання для щойно куплених виробів не потрібна. Пропонуються миючі засоби, які розроблені для термовещей. Вони допоможуть довше зберігати якість тканин.

Прання руками

kak stirat termobele v stiralnojj mashine i rukami 39 Як прати термобілизна в пральній машині і руками?При ручному пранні не треба сильно терти та м’яти виріб, щоб не пошкодити структуру волокон.

Не варто терти руками або сильно м’яти термобілизна — це може пошкодити структуру волокон. Не рекомендуються порошки в гранулах. Крихти можуть потрапити між нитками і внаслідок дратувати тіло. Їх рекомендується замінити гелями або мильними розчином. У разі сильного забруднення або великої кількості плям, термобілизна варто залишити в розчині на півгодини. Після чого, гарненько прополоскати.

У пральній машині

Перед пранням слід вивчити рекомендації від виробника на бирці. В машинці автомат потрібно вибрати режим делікатного прання. Замість гранульованого порошку, взяти рідкий. Категорично заборонено додавати відбілювачі, засоби, що містять хлор або плямовивідники. Кількість обертів не повинна перевищувати 400. Відключити функцію віджиму, щоб не розтягнути тканина.

Як сушити?

Не рекомендується видавлювати або викручувати термобілизна. Краще нехай вода стече. Після чого, речі повинні висохнути природним шляхом. Для цього їх потрібно розкласти на махровому рушнику або сушарці в добре провітрюваному приміщенні. Також варто звернути увагу на те, щоб поруч не перебували обігрівачі або батареї. Попадання прямих сонячних променів на сохнущую прання теж може згубно позначитися на якості тканини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради