Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

Спостереження за природою привели до того, що в скарбничці народних повір’їв з’явилися відомості про поведінку лісових птахів. Одна з них – дятел, санітар лісу – прикмети про нього, допомагають скласти тривалий прогноз погоди. Але люди пов’язують появу цього птаха далеко від звичайного місця проживання не тільки зі змінами в кліматі, але і з іншими факторами.

6512abc156810c58b7ec6979ce17da6f Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

Народні прикмети про дятлов

Зустріч з дятлом в лісі не викликає ні в кого подиву. Трохи інакше на нього реагують, коли дятел прилітає і селиться поблизу людського житла. За цим птахом не просто цікаво спостерігати. Правильне тлумачення прийме допоможе передбачити не лише погодні зміни, але і зміни в особистому житті.

До чого прилітає

Якщо дятел прилетів до хати, ця прикмета сама про себе нагадає гучним монотонним стукотом. Народні повір’я закликає з обережністю ставитися до прилетіла птиці.

В першу чергу дятел виконує своє пряме призначення – лікує хворі дерева, які зазнали атаки шкідливих комах. І тільки після цього його можна розглядати як передвісника чогось хорошого або поганого.

Стукає по дому

Одна з найдавніших прикмет: дятел стукає в будинок. Це народне повір’я народилося в ті часи, коли будинки будувалися з самого доступного матеріалу – дерева. Тому не варто напружуватися, побачивши дятла, стучащего в стіну будинку. Зазвичай тлумачать так:

 • стіни будинку псує якийсь шкідник (комахи, гризуни);
 • є загроза нашестя гризунів (щурів, мишей);
 • майбутній урожай під загрозою знищення шкідливими комахами.

Крім повір’їв, що стосуються господарських тим, є й інші – життєві. Для багатьох людей лісова птах, долбящая стіну будинку, пророкує швидке переселення. Хтось із членів сім’ї або вся родина переїде на нове місце проживання.

Якщо переїзд не був запланований, то прийнято вважати, що дятел довбає стіну неспроста. Своїм стуком він виживає з дому когось з домочадців. Можливо, серед них є давні старі або хворі, які можуть потрапити в лікарню або померти.

187a17c51246a054c7a06fceecc5fac6 Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

Стукає в вікно

Якщо дятел стукає в вікно, то прикмета пов’язує дії птиці з пророцтвом якихось змін у побуті або особистого життя. Народні прикмети пояснюють стучащуюся у вікно птицю так:

 • в скло – це нагадування про близьких людей, яких потрібно відвідати або підтримати у важку хвилину;
 • в раму – це дія означає пересуди, розмови. Цілком можливо, що навколо одного з домочадців плетуться інтриги, поширюються плітки або негативні чутки;
 • у кватирку – слід чекати на порозі несподіваних гостей.

Багато люди остерігаються побачити дятла, стучащего у вікно. Почасти такий страх пов’язаний з забобонами, що стосуються інших птахів, але він не має негативної підґрунтя, особливо якщо дятел почав стукати в старі дерев’яні вікна.

Довбає по дереву

Природні потреби птиці превалюють над всіма іншими, тому зустріч з дятлом в лісі навряд чи когось здивує. Але ось поява дятла в житловій зоні докорінно змінює ставлення до цієї події. Зазвичай цю прикмету пояснюють так:

 • частий стукіт – до грошових втрат, краху довготривалих планів;
 • рідкісний стук – це нагадування про те, що слід подбати про своє здоров’я;
 • птах постукала недовго і полетіла в житті людини не передбачається значних змін.

Побачити чорного дятла

Всі представники пернатих, мають чорне забарвлення, викликають негативну трактування народних повір’їв. Чорний колір завжди використовується магами і чарівниками для проведення ритуалів.

42b5a92e01b6aeda6171640a0d3718ef Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

На обивательському рівні цей відтінок найчастіше викликає асоціації, пов’язані з чаклунством, хворобами, смертю, депресією. Вважається, що побачити чорного дятла означає:

 • тяжку хворобу або смерть;
 • занепад душевних і фізичних сил;
 • природні катаклізми.

Природна поголос називає чорну птицю «посланником поганих звісток». А якщо людині не хочеться приймати близько до серця неприємні для нього знаки, то можна розглядати чорний окрас як диво природи, оточене таємницями і загадковістю.

Почути крик

Люди, що розбираються в народних прикметах, знають, що кричить дятел неспроста:

 • до швидкого настання негоди;
 • у січні – повідомлення про ранньої теплої весни;
 • у березні – попередження про те, що холоди не поспішають відступати і весна буде пізньою.

Найлегше оцінити передбачення жителям сільської місцевості. Лісовий мешканець, який з’явився в місті – велика рідкість.

Інші забобони, пов’язані з птахом

Обережні люди завжди тримають про запас купу різних прикмет, які підходять під всі випадки життя. Не обійшли вони своєю увагою і лісових пернатих. Прикмети, що стосуються дятлов, свідчать:

 • лісовий лікар заходився довбати по даху – слід чекати великих неприємностей, невдача буде переслідувати по п’ятах;
 • перелетів дорогу – погіршення здоров’я, тривала хвороба;
 • кружляє над будинком – втрата фінансів.

Але є серед цих повір’їв і позитивні моменти. Почути спів дятла в шлюбний період означає передбачення майбутніх урочистостей. Це може бути весілля, народження довгоочікуваного дитини або святкування ювілею.

З дятлами пов’язано багато різних прикмет як хороших, так і поганих, а ось прислухатися до них чи ні – це вибір кожної людини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради