Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

Спостереження за природою привели до того, що в скарбничці народних повір’їв з’явилися відомості про поведінку лісових птахів. Одна з них – дятел, санітар лісу – прикмети про нього, допомагають скласти тривалий прогноз погоди. Але люди пов’язують появу цього птаха далеко від звичайного місця проживання не тільки зі змінами в кліматі, але і з іншими факторами.

6512abc156810c58b7ec6979ce17da6f Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

Народні прикмети про дятлов

Зустріч з дятлом в лісі не викликає ні в кого подиву. Трохи інакше на нього реагують, коли дятел прилітає і селиться поблизу людського житла. За цим птахом не просто цікаво спостерігати. Правильне тлумачення прийме допоможе передбачити не лише погодні зміни, але і зміни в особистому житті.

До чого прилітає

Якщо дятел прилетів до хати, ця прикмета сама про себе нагадає гучним монотонним стукотом. Народні повір’я закликає з обережністю ставитися до прилетіла птиці.

В першу чергу дятел виконує своє пряме призначення – лікує хворі дерева, які зазнали атаки шкідливих комах. І тільки після цього його можна розглядати як передвісника чогось хорошого або поганого.

Стукає по дому

Одна з найдавніших прикмет: дятел стукає в будинок. Це народне повір’я народилося в ті часи, коли будинки будувалися з самого доступного матеріалу – дерева. Тому не варто напружуватися, побачивши дятла, стучащего в стіну будинку. Зазвичай тлумачать так:

 • стіни будинку псує якийсь шкідник (комахи, гризуни);
 • є загроза нашестя гризунів (щурів, мишей);
 • майбутній урожай під загрозою знищення шкідливими комахами.

Крім повір’їв, що стосуються господарських тим, є й інші – життєві. Для багатьох людей лісова птах, долбящая стіну будинку, пророкує швидке переселення. Хтось із членів сім’ї або вся родина переїде на нове місце проживання.

До чого сниться чорна свиня (велика, маленька) – сонник

Якщо переїзд не був запланований, то прийнято вважати, що дятел довбає стіну неспроста. Своїм стуком він виживає з дому когось з домочадців. Можливо, серед них є давні старі або хворі, які можуть потрапити в лікарню або померти.

187a17c51246a054c7a06fceecc5fac6 Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

Стукає в вікно

Якщо дятел стукає в вікно, то прикмета пов’язує дії птиці з пророцтвом якихось змін у побуті або особистого життя. Народні прикмети пояснюють стучащуюся у вікно птицю так:

 • в скло – це нагадування про близьких людей, яких потрібно відвідати або підтримати у важку хвилину;
 • в раму – це дія означає пересуди, розмови. Цілком можливо, що навколо одного з домочадців плетуться інтриги, поширюються плітки або негативні чутки;
 • у кватирку – слід чекати на порозі несподіваних гостей.

Багато люди остерігаються побачити дятла, стучащего у вікно. Почасти такий страх пов’язаний з забобонами, що стосуються інших птахів, але він не має негативної підґрунтя, особливо якщо дятел почав стукати в старі дерев’яні вікна.

Довбає по дереву

Природні потреби птиці превалюють над всіма іншими, тому зустріч з дятлом в лісі навряд чи когось здивує. Але ось поява дятла в житловій зоні докорінно змінює ставлення до цієї події. Зазвичай цю прикмету пояснюють так:

 • частий стукіт – до грошових втрат, краху довготривалих планів;
 • рідкісний стук – це нагадування про те, що слід подбати про своє здоров’я;
 • птах постукала недовго і полетіла в житті людини не передбачається значних змін.

Побачити чорного дятла

Всі представники пернатих, мають чорне забарвлення, викликають негативну трактування народних повір’їв. Чорний колір завжди використовується магами і чарівниками для проведення ритуалів.

42b5a92e01b6aeda6171640a0d3718ef Прикмети: дятел стукає в вікно, до чого побачити птаха

На обивательському рівні цей відтінок найчастіше викликає асоціації, пов’язані з чаклунством, хворобами, смертю, депресією. Вважається, що побачити чорного дятла означає:

 • тяжку хворобу або смерть;
 • занепад душевних і фізичних сил;
 • природні катаклізми.
Прикмети про ялівець: чи можна саджати у дворі будинку, на ділянці, тримати в квартирі

Природна поголос називає чорну птицю «посланником поганих звісток». А якщо людині не хочеться приймати близько до серця неприємні для нього знаки, то можна розглядати чорний окрас як диво природи, оточене таємницями і загадковістю.

Почути крик

Люди, що розбираються в народних прикметах, знають, що кричить дятел неспроста:

 • до швидкого настання негоди;
 • у січні – повідомлення про ранньої теплої весни;
 • у березні – попередження про те, що холоди не поспішають відступати і весна буде пізньою.

Найлегше оцінити передбачення жителям сільської місцевості. Лісовий мешканець, який з’явився в місті – велика рідкість.

Інші забобони, пов’язані з птахом

Обережні люди завжди тримають про запас купу різних прикмет, які підходять під всі випадки життя. Не обійшли вони своєю увагою і лісових пернатих. Прикмети, що стосуються дятлов, свідчать:

 • лісовий лікар заходився довбати по даху – слід чекати великих неприємностей, невдача буде переслідувати по п’ятах;
 • перелетів дорогу – погіршення здоров’я, тривала хвороба;
 • кружляє над будинком – втрата фінансів.

Але є серед цих повір’їв і позитивні моменти. Почути спів дятла в шлюбний період означає передбачення майбутніх урочистостей. Це може бути весілля, народження довгоочікуваного дитини або святкування ювілею.

З дятлами пов’язано багато різних прикмет як хороших, так і поганих, а ось прислухатися до них чи ні – це вибір кожної людини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Додати коментар

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!