Як прати льон в машині і в ручному режимі: особливості матеріалу

Правильно прати льон потрібно навчиться кожній господині, так як це дуже зручна тканина для одягу та постільної білизни. При пранні в гарячій воді він може сильно зменшуватися і деформуватися, тому важливо дотримувати правильний температурний режим і не допускати прання на високих оборотах. Особливих переваг до вибору засобів немає. Крім них, потрібно правильно сушити і прасувати.

kak stirat len v mashine i v ruchnom rezhime: osobennosti materiala24 Як прати льон в машині і в ручному режимі: особливості матеріалу

Особливості матеріалу

Прати лляні речі слід акуратно, так як при неправильній прання тканина здатна:

  • змінити форму;
  • злиняти;
  • сильно пом’ятися.

Нерідко буває, що прання в домашніх умовах при неправильній температурі провокує ситуацію, коли лляні речі сіли або витягнулися. Щоб цього не відбувалося, промисловці додають в матеріал синтетичні волокна. Вони сприяють збереженню форм і еластичності. На остаточному етапі виробництва предмет ретельно выстирывают, висушують і гладять, щоб зберегти характеристики тканини при використанні. Одяг та постільна білизна з цього матеріалу має гарну теплопровідність і бореться з бактеріями на тілі, так що його рекомендують носити особливо в літній період.

Кип’ячена вода стає причиною того, що матеріал сідає. Ступінь усадки тканини:

  • у пральній машині на 800 обертах — не менше 2-3%;
  • після кип’ятіння — 5%;
  • при температурі 6-8 градусів — менше 1%.

Зменшення на 5 відсотків відповідає одному розміром. Таким чином можна зменшити велику одяг.

Чим прати?

kak stirat len v mashine i v ruchnom rezhime: osobennosti materiala25 Як прати льон в машині і в ручному режимі: особливості матеріалуПри виборі препаратів для прання слід уникати хлорсодержащей хімії.

Щоб відбілити виріб, застосовують спеціальні засоби, що повертає білий відтінок тканини, якщо такої необхідності немає, краще брати плямовивідники, гелі або порошки для кольорових речей. У них більш м’який вплив на матеріал, що особливо актуально. Особливих переваг за вибором промислової хімії для льону немає, підійде будь-який якісний порошок. Головне — щоб в їх складі не було хлору. Додаткову інформацію, грунтуючись на характеристиках речі, дасть консультант в магазині. Можна застосовувати дитячий порошок або кисневі відбілювачі, якщо на тканині немає вишитого принта.

Методи прання

Льон очищають:

  • при ручному режимі прання;
  • у пральній машині.

Догляд за виробами з льону вимагає навичок і досвіду. Краще обмежитися ручним пранням, але делікатний режим в машинці також підійде. У будь-якому випадку їх спочатку радять замочувати в розчині мила і води, щоб тканина наситилася вологою, не деформувалася при пранні і не втратила колір. Щоб прибрати миючий засіб з матеріалу, після прання його слід добре прополоскати теплою водою з оцтом (1 л на 1 ст. л.). Для пофарбованої тканини оптимальна температура — 30 градусів, білої — 40 град.

Ручний режим

kak stirat len v mashine i v ruchnom rezhime: osobennosti materiala26 Як прати льон в машині і в ручному режимі: особливості матеріалуПри попередньому замочуванні застосовується звичайне мило.

Одяг замочується і натирається господарським милом або мильним розчином. В такому стані залишається в ємності на 60 хв. при температурі 30-40 градусів виходячи з кольору і виду тканини. Далі, готується суміш з прального порошку — 30 гр., оцту — 20 мл, гаряча вода — 3 л. В цій рідині тканина стирається і рясно прополіскують у воді. Видалити застарілі забруднення допоможе сода. Після прання льону тканина не вижимається, а сушиться в розправленому вигляді, в добре провітрюваному просторі.

У машині для прання

Не можна застосовувати режим сильних обертів і температуру води вище 60 градусів. Бажано прати лляні речі на делікатній опції. Попередньо одяг замочується в мильному розчині на 30-40 хвилин і вже потім поміщається в барабан. Оптимальна температура — 60 градусів і 2 цикли полоскання. Можна вибирати віджимання до 600 обертів або «легке прасування». Завантаженість барабана повинна бути в межах ? частини пристрою.

Видалення плям

Для білих лляних тканин застосовують содовий розчин (30 гр. харчової соди на 3 л води). Можна застосовувати промислові плямовивідники, які наносяться на забруднене пляма до моменту прання. Бажано виводити плями в період, коли він тільки з’явився. Щоб визначити якість засобу, його спочатку пробують на місці, де не видно і, якщо льон не втрачає колір, наносять на забруднення. Після обробки плями всі речі добре простирывают і полощуть.

Що робити, якщо одяг села?

kak stirat len v mashine i v ruchnom rezhime: osobennosti materiala27 Як прати льон в машині і в ручному режимі: особливості матеріалуПри термообробці можна трохи збільшити улюблену одяг.

Якщо льон сіл, розтягнути його можна поступово при використанні або проглаживании з пропарюванням. Цей метод підходить, якщо лляна річ села не сильно. В інших випадках тканину знову замочується в теплій воді. Потім їй дають трохи стекти і пропрасовують ще мокрій. При цьому пропрасовувати її варто, натягуючи тканину від центру. Періодична носка також стягує вироби з часом.

Як сушити і прасувати?

Ручний віджим залишає багато складок і мятості на тканини, тому його краще не робити. Тканина краще розправити і повісити сушитися на тремпель або сушку. Місце для сушіння повинна бути добре провітрюване. Бажано уникати потрапляння прямих сонячних променів, щоб не зруйнувати волокна матеріалу. Розгладити виріб без складок вдасться, якщо річ ще трохи волога. Якщо ж воно сухе, то можна використовувати пульверизатор. Також неприпустима прасування до стану сухості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради