Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболок

Щоб зробити красиву річ, далеко не завжди потрібні великі гроші. Наприклад, є багато ідей саморобних килимів і килимків із старих речей. У справу йдуть рушники, футболки, старі флісові ковдри і простирадла, і навіть шкарпетки. Взагалі, килимки своїми руками можна зробити практично з будь-якого матеріалу. Важливо щоб вас сам матеріал радував і був досить м’яким.

Килимки своїми руками з косичок

Вмієте плести кіску? Звичайну, з трьох смуг? Можете зробити дивовижні килимки своїми руками. Чим хороші саморобні килимки з кісок, так це тим, що робити їх можна всього, що завгодно. Будь-які старі речі підійдуть. Буквально будь-які. Краще всього почати з трикотажних футболок. М’який, пластичний матеріал, з яким просто працювати. Можна також використовувати:

 • Старі рушники, простирадла або махрові халати.
 • В’язані речі (светри, джемпери, але не дуже товсті).

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok19 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЗ шнурів можна зробити дивовижні килими

 • Флісові ковдри і простирадла, втратили вигляд чи актуальність.
 • Шнури — готові або сплетені, пов’язані.
 • Старі халати, кольорові простирадла.
 • Джинси.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok20 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЗі старих речей можна зробити дуже цікаві і красиві килимки. І не тільки для дачі…

 • Дитячі колготки (і жіночі, до речі, теж).
 • Джутові мотузки.

І все що ви знайдете і вважаєте можливим використовувати. При підборі матеріалів, намагаємося знайти їх приблизно однакової товщини і щільності. Тоді проблем з плетінням не виникне. Спочатку про підбір квітів можна не думати. Коли прийде досвід, можна буде і підбирати кольори. Приємніше працювати з трикотажем, махрою, але можуть піти і старі джинси, куртки.

Підготовка стрічок

Готуємо матеріал для кісок — нарізаємо знайдені «скарби» на смуги. Ширина смуги залежить від того, якої товщини ви хочете зробити килимок. Для початку можна зробити трикотажні смужки шириною 6 див. Такої ж ширини роблять і смуги з махрової тканини. Але у випадку з трикотажем килимок буде товщиною 2-3 см, махровий — не менше 5 див.

Якщо використовуєте футболки, відрізаєте «тіло» рівне по пахви. Отриману трубу використовуємо в такому вигляді. Нарізаємо на смуги, але не повністю, а залишивши в одного шва 5-7 см неразрезанными (як на фото зліва). Скоро зрозумієте навіщо.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok21 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЯк зробити довгу смужку з футболки для саморобного килимка

Розгортаєте нерозрізані частиною до себе (як на середньому фото), берете ножиці, і від низу до першого розрізу ріжете по косій. Наступний проміжок також ріжете по косій. І так далі. Останній цілий шматок завершуєте як перший — зводите до краю. Виходить довга, кілька метрів смуга з малопомітними швами. І роботи менше — зшивати не треба. З рушниками простіше — там просто відрізаєте кромку, потім ріжете на стрічки, але їх треба буде зшивати.

У процесі роботи стрічки доведеться поєднувати. Їх можна пов’язувати чи зшивати. Але є зручний спосіб, який дозволяє надійно з’єднати дві смуги тканини/трикотажу без голки.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok22 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЯк поєднати дві смуги при плетінні килимка

Краї смуг накладаємо один на інший, на 3-5 см. Приблизно посередині прорізаємо отвір довжиною 1,5-2 см (при ширині смуги 5-7 см). Вільну смугу пропускаємо через цей отвір. Виходить надійний вузол, який, тим не менше не заважає плетіння, не виділяється і не відчувається потім у виробі. Щоб зрозуміти як це працює, спробуйте на невеликих шматочках.

Плетемо кіски

Косу зазвичай плетуть із трьох стрічок. Довжина смуг не повинна бути однаковою. Їх треба буде пов’язувати або зшивати (краще зшивати). І набагато краще, якщо місця з’єднання будуть рознесені на деяку відстань один від одного.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok23 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокПідготовка «матеріалу» для килимка з косичок

Підібрані смуги скріплюємо разом. Їх можна обмотати нитками, зшити, зв’язати. Найтовстіша виходить вузол. Це не завжди зручно. Плетемо косу. Коли закінчується одна зі смуг, пришиваємо або прив’язуємо другу.

Метраж — за необхідності або за бажанням. Залежить ще від товщини коси. Якщо вона виходить об’ємною, великої довжини не потрібно. Якщо тонка, то треба буде 5-8 метрів. У будь-якому разі не можна закінчувати плетіння, а зафіксувати чим-небудь, щоб не расплелась. Можна прихопити ниткою з голкою, зв’язати мотузкою, використовувати біндер.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok24 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокКилимки своїми руками з футболок: можна почати збірку, і не закінчувати плетіння

Збірка килимка

З сплетеною косички можна зробити килимок будь-якої форми: круглий, овальний, квадратний, прямокутний. Щоб зробити круглий саморобний килимок з футболок, скручуємо на столі косу спіраллю. Беремо велику голку, міцну нитку і зшиваємо. Робимо невеликі стібки, з’єднуючи сантиметр за сантиметром сплетену косу. Це, мабуть, сама трудомістка частина. Але при такому способі з’єднання виходить двосторонній килимок.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok25 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокПлетіння килимка з тканинних смужок — зшиваємо кіски

Щоб закінчення килимка не виглядало не естетично, останній метр або близько того зробіть смужки все більше звужуються. Щоб коса ставала все тонше і тонше. Довжина цього «звужується» ділянки дорівнює хоча б половині фінішного діаметра килимка. Вузький край не проблема загорнути вниз і там порішити. Можна і заховати «хвостик» під одну із смужок в косичку. Загалом, таке завершення виходить естетичним.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok26 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокОвальний килимок з футболок, клаптиків, старих речей

Якщо хочете зробити овальний килимок, треба закручувати косу навколо прямої ділянки. Чим довше ділянка, тим більш довгим буде килимок в результаті. Якщо хочете квадратний або прямокутний, плести кіску доведеться «за місцем». Для того щоб повороти були плавними, а різкими, використовується спеціальний прийом.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok27 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЯк зробити поворот в килимку з косичок

У місці повороту нижню смугу залишаємо вільною. Та, яка в даний момент знаходиться зверху, обвиває середню. Зробити треба два-три витки, іноді більше. Повернувши роботу, вплітаємо третю смугу, направляючи її поверх тієї, яка намотувалася і пропускаючи під «основну». Словами пояснити складно, подивіться на малюнок вище.

Особливі моделі

Кіски, сплетені з старих речей, можуть бути основною дуже цікавих килимів і килимків. Наприклад, можна зробити деяку кількість однакової довжини кісок. По краях їх міцно зв’язати, залишивши вільними 5-10 см і розрізавши ці частини в «локшину». Отримані шматки зшити між собою. Вийде килимок прямокутний. Він буде зручний біля вхідних дверей, у ванній і т. д. Можна так само зробити досить довгий килимок, який можна укласти біля дивана, крісла, групи відпочинку.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok28 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокВаріації килимків зі старих футболок, сплетених в кіски

З тканинних або трикотажних кісок можна зробити килимок з невеликих фрагментів. Приклад такого на фото праворуч (див. рис. вище). Звертаєте фрагменти певних розмірів, комплектуете їх. З одного і того ж набору «матеріалу» можна отримати десятки варіацій «килимів» і килимків.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok29 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокВаріанти килимів зі старих футболок. Красиво і стильно

Фантазія умільців безмежна. З гуртків різного діаметра збираються різні за формою моделі, причому кожна з них унікальна. Це не звичайний круг або овал, це вже авторські роботи.

В’яжемо килимки гачком

Вмієте в’язати гачком хоч трохи? Можна пов’язати з килимки своїми руками. Навіть якщо у вашому арсеналі лише один-єдиний звичайний стовпчик. Цього вже достатньо, причому для дуже красивих килимків або килимів.

Якщо хочете зробити килимок з старих речей, потрібен буде великий гачок. Дуже великий. Найбільший з тих, які ви можете знайти. Їх можна купити в магазинах для хенд-мейду або онлайн магазинах. Тут вже вони є різних розмірів, пластикові і дерев’яні.

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok30 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЩоб зв’язати килимок гачком з трикотажної «пряжі», потрібен великий гачок

Далі готуємо «пряжу» зі старих футболок, речей. Але робимо її тонший ніж для кісок — занадто товсту важко в’язати. Далі можна йти кількома шляхами — в’язати як звичайну серветку або обв’язувати який-небудь шнур. При використанні пряжі (будь-який) без шнура, початок може бути різним. Можна, наприклад, зв’язати ланцюжок з 8-10 повітряних петель, замкнути її в кільце і потім, в кожну з петельок провязивать стовпчики. З накидом або без — це як вам подобається або які ви вмієте. Є більш цікавий варіант, який дозволяє зробити серединку щільною — без дірочки (що може вийти в попередньому варіанті).

kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok31 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокПочаток для в’язання килимка гачком

 • З пряжі робимо петлю, залишаємо довгий «хвіст» 10-15 див.
 • Петлю не затягуємо, а через неї протягуємо робочу нитку, притримуємо місце схрещення ниток, формуємо петельку. Ще раз захопимо гачком робочу нитку.
 • Протягуємо нитку через петельку. Вийшла петля, закріплена на місці схрещення ниток. Отриманий гурток можна розширювати або звужувати. Але не надто смикайте — щоб кінець пряжі не вискочив і кільце не розпалося.
 • Далі вже можна робити стовпчики без накиду.
 • Робимо стільки стовпчиків, скільки вважаєте за необхідне. Потягнувши за неробочий край нитки, затягуємо кільце.
 • За допомогою повітряної петлі закольцовываем перший ряд.
 • Далі в’яжемо як хочемо або як вміємо — стовпчиками з накидом або без нього. Можна зробити один великий круглий килимок, можна декілька більш дрібних, які потім збираються різні за формою і видом килими і килимки.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok32 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокПов’язані гачком фрагменти можуть бути зібрані в різні саморобні килими ручної роботи

  Обв’язуємо шнур

  Використовувати трикотажні шнури можна і як основу для обв’язування пряжею. Це може бути нова чи стара пряжа, тонко нарізаний трикотаж, джутова мотузка і т. д. Килимок виходить більш щільний. Він не настільки «дірявий» як пов’язаний з ниток і справді гріє.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok33 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокКилимки своїми руками. Ідея та ж, але обв’язуємо гачком шнур

  В якості основи для обв’язки можна використовувати шнур, а можна світлодіодну стрічку в силіконовій трубці. Виходить килимок з підсвічуванням. Якщо вам вночі потрібен м’який приглушене світло — це якраз підходящий варіант.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok34 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокІдей море!

  Шнури зі світлодіодами можуть бути не тільки білого світіння, але і кольорового або навіть зі змінними кольорами. Але це вже зовсім інша історія.

  Килимки своїми руками з помпонів

  Робити помпони нескладно, от тільки довго. Для килимка знадобиться їх багато десятків. Робити по одному занадто довго. Є спосіб, який дозволяє за один захід зробити до десятка помпонів. Причому всі вони будуть однакової щільності. Потрібен звичайний стілець, нитки і ножиці.

  Заготівля помпонів

  Стілець перевертаємо ніжками вгору. На ніжки, як на основу, намотуємо нитки. На фото намотують на дві ніжки, але якщо однакових помпонів треба багато, можна мотати відразу на чотири.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok35 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЯк зробити помпони з ниток швидко

  Намотавши потрібну кількість витків, беремо і нитками перетягуємо через деяку відстань. Перетягуємо щільно, стягуючи з усіх сил. Зробивши кілька перетяжок на стільці, знімаємо джгут і продовжуємо робити перетяжки. Відстань між ними буде приблизно дорівнює розміру помпона. В реалії помпони виходять дещо меншою (на 1 см приблизно), так що враховуйте це.

  Беремо ножиці і розрізаємо між двома перетяжками посередині. Це не так просто зробити. Особливо якщо перетяжки близько, а джгут ниток товстий. Нарізані помпони рівняємо, обстригаючи стирчать нитки. Отримуємо десяток чи більше кульок з ниток за один раз. Повторюємо з іншим кольором або розміром.

  До речі, помпони можна зробити і з трикотажних стрічок, нарізаних із старих футболок або з тканини. Все те ж саме: намотуємо, пов’язуємо, нарізаємо. Помпони інші на вигляд і на дотик, але не менш привабливі.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok36 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокМожна зробити помпони з старих трикотажних речей або рушників

  Радимо нитки, якими перев’язується джгут, робити довші — залишати висять кінці сантиметрів по 10 мінімум. Потім простіше буде збирати килимок.

  Основа для килимка з помпонами

  Помпони можна прив’язувати до будь-сітці. Найкраще підійде протиковзка підкладка під килим. Можна взяти шматок гумових килимків, які продають для ванних на метраж. У них теж є отвори, але вони набагато менше. Чим хороші ці варіанти? Вони не ковзають.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok37 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокКилимки своїми руками: основа для килима з помпонами

  Можна використовувати малярську сітку з великої осередком, навіть просто шматок тканини. Але до сітки помпони прив’язуємо, а до тканини треба або пришивати, що довше, або приклеювати, що не так надійно.

  Збірка і малюнки

  Килимок з помпонів підійде для дитячої кімнати. За рахунок того, що його можна зробити з різнокольорових помпонів, він буде привертати увагу дитини. Цікава фактура ганчірки теж викликає цікавість. Якщо використовувати помпони різного розміру і квітів, з різних ниток — гладких, колючих, волохатих — можна зробити «розвиваючий» килимок для малюків. Дітям треба розвивати тактильні навички і цей килимок допоможе.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok38 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокОсь як можна зробити килимки своїми руками з помпонів

  Якщо використовувати помпони з бавовни, мікрофібри та інших добре всмоктують матеріалів, такий килимок можна покласти у ванній. Він дуже м’який і приємний. З невеликих за розміром помпонів, але щільно укладених, можна зібрати круглий, овальний, у вигляді квітки, тваринки або будь-якої іншої форми.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok39 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокНа сітку помпони прив’язуємо

  Якщо ви знайшли сітчасте підстава, протягуємо нитки, які залишилися після зв’язування помпонів, через сітку, прив’язуємо на декілька вузлів. Якщо є гачок, простіше для протягування ниток крізь осередки використовувати його. Прив’язувати треба міцно, можна кілька разів нитки протягнути через різні осередки кожен раз стягуючи. Це важливо, якщо килимок плануєте прати в машинці.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok40 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокНа тканину можна клеїти за допомогою клейового пістолета

  На тканину помпони можна клеїти або пришивати. Якщо плануєте прати, клей навряд чи підійде. Не підійде варіант з приклеюванням і якщо в сім’ї є маленькі діти. Якщо у них вийде відірвати помпон, він точно виявиться в роті.

  До речі, помпони можна зшити. Для цього знадобиться нарізати кружечків різного діаметру, прошити їх по краю великими стібками, заповнити синтепоном, синтепух і т. д. і стягніть нитку. Детальніше дивіться у відео нижче.

  Клаптеві килимки та килими типу «травичка»

  Зараз модні килими з довгим ворсом, який називають «травичка». Вони дуже м’які і теплі. Правда, без потужного пилососа прибирати їх складно, але виглядають красиво, та й затишно з ними. Зробити такі килимки своїми руками зовсім нескладно, однак, може знадобитися багато часу. Це якщо вирішите використовувати нитки. Зате дуже красиво.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok41 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЦе ті результати, які можна отримати використовуючи цю техніку. От тільки щоб килим був таким красивим, потрібна стрічкова пряжа або товсті нитки

  Ідея до неподобства проста: до сітчастої основі прив’язують нитки, смужки тканини. Є дві техніки прив’язування — просто на сайт, зробивши петельку. Вони дають трохи різний результат, але і та і інша техніка хороші. Можете спробувати і вибрати.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok42 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЯк робити килимки своїми руками з клаптиків

  В якості основи підійде все та ж малярна сітка, але краще гумова протиковзка підкладка під килими. Вона практично ідеальна. До комірок сітки — у кожну або через одну — прив’язуємо нитки або клаптики однакової довжини.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok43 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокРяд за рядом прив’язуємо клаптики

  Якщо такий посидючістю ви не володієте, але є у вас швейна машинка, процес можна прискорити в рази. Але основа повинна бути тканої. Складаємо травинку до травинки», прошиваємо на машинці. Так ряд за рядом. З машинкою клаптеві килимки своїми руками робити набагато швидше.

  kovriki poloviki svoimi rukami: iz starykh veshhejj, futbolok44 Килимки (килимки) своїми руками: з старих речей, футболокЗа основу можна взяти і гумовий килимок з дірочками

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради