Як відіпрати акварельні фарби з одягу: корисні поради

Малювання акварельними фарбами приносить задоволення не тільки дітям, але і дорослим. Яскраві соковиті кольори дозволяють створювати гарні картини, а діти можуть проявити з їх допомогою своє бачення світу. Радість від такого творчого процесу можуть затьмарити лише плями, неминуче з’являються на одязі. Проте з цією неприємністю впоратися досить легко, якщо володіти необхідними знаннями.

 Як відіпрати акварельні фарби з одягу: корисні поради

Корисні поради

Вивести пляму від акварельного фарби набагато легше, якщо приступити до роботи відразу після його появи. Чим довше триває контакт речовини з тканиною, тим менше залишається шансів прибрати забруднення без сліду. Щоб прийняти правильне рішення про спосіб позбавлення від фарби, необхідно взяти до уваги склад тканини, на якій вона залишилася.

Так, піддавати кип’ятіння можна тільки бавовна. Тонкі делікатні тканини типу шовку або гіпюру не можна терти, докладаючи значних зусиль, так як якщо від забруднення і вдасться позбутися, матеріал все одно буде зіпсований. Синтетичні і вовняні тканини не можна піддавати дії гарячої води, щоб уникнути їх деформації.

Способи видалення плям

Акварельні фарби мають у своєму складі клей, гліцерин, фенол та інші речовини, легко проникають вглиб волокон будь-якої тканини. Обробка забруднення гарячою водою тільки погіршить ситуацію, оскільки ці і без того важко виводяться речовини надійно закріпляться в структурі ниток. Тому в боротьбі з цими забруднювачами можна використовувати тільки холодну воду.

Процес позбавлення від акварельних фарб залежить від того, наскільки свіжий слід на одязі.

Видалення свіжих плям

 Як відіпрати акварельні фарби з одягу: корисні порадиЧим оперативніше реакція на пляму, тим більше шансів вивести його без залишку.

Чим швидше приступити до видалення акварелі з тканини, тим більше шансів на успішне завершення цього процесу. Поетапне виконання цієї роботи виглядає так:

 • Забруднений фарбою ділянку одягу потрібно потримати виворотом вгору під проточною холодною водою до тих пір, поки вода не перестане забарвлюватися.
 • Пляму густо намилити господарським милом і після закінчення декількох хвилин акуратно потерти.
 • Випрати виріб руками або в пральній машині з додаванням прального порошку в звичайному режимі.
 • Зазвичай достатньо однієї такої процедури, щоб відіпрати акварельну фарбу з одягу. Якщо слід від неї все ж залишився, намилювання і прання слід повторити. Залишилися після повторної обробки розводи від фарби доведеться видаляти більш агресивними засобами, ніж господарське мило. При цьому завжди є загроза того, що тканина зіпсується в результаті їх дії.

  Видалення старих плям

  Засохлі відмітини від акварельного фарби видалити значно важче, але все-таки можливо. При цьому необхідно дотримуватися таких загальних правил:

   Як відіпрати акварельні фарби з одягу: корисні порадиСлід виключити можливість поширення пігменту при замочуванні.

  • Пляму потрібно обробляти в напрямку від країв до центра, щоб не допустити його збільшення в розмірах.
  • Якщо після змочування плями необхідно витримати її деякий час, слід скласти річ так, щоб фарба не перевелася на чисту тканину.
  • Дія миючого речовини на тканину необхідно попередньо перевірити на малопомітній ділянці.

  Серед найдієвіших способів видалення засохлих акварельних фарб можна відзначити такі варіанти:

  • Попередньо змочений водою пляма намилити господарським милом, витримати 2-3 години, не допускаючи висихання тканини, а потім випрати звичним способом.
  • Обробити забруднену ділянку купівельними плямовивідником і діяти згідно інструкції виробника.
  • 50 г столового оцту нагріти і акуратно змочити їм пляма. По закінченні декількох хвилин промити оброблений ділянку холодною водою і випрати за допомогою мила або прального порошку.

  Останній спосіб не можна використовувати для ніжних тканин.

   Як відіпрати акварельні фарби з одягу: корисні порадиОбробка виробу в хімчистці завжди дає хороший результат.

  Хороший результат дає обробка сумішшю плями з 100 г питної соди, 100 мл перекису водню і 100 мл гарячої води з подальшим пранням і полосканням у холодній воді. Якщо відіпрати акварель ні одним із способів не вдається, рекомендується віддати річ в хімчистку. Там за допомогою сильнодіючих хімікатів пляма, незважаючи на давність, піде безповоротно.

  Особливості виведення плям на білому одязі

  Проблема усунення фарби з білої сорочки нерідко з’являється у мам, чиї діти навчаються в молодших класах. Забруднення на білосніжній тканини виводяться так само, як і на кольоровий, однак деякі нюанси все-таки є, а саме:

  • Білу тканину можна обробляти і плямовивідником, і відбілювачем, а це в більшості випадків приносить відчутні результати.
  • Вироби з бавовни або льону дозволяється кип’ятити з додаванням відбілювача і миючих речовин.
  • Пляма на тканини білого кольору часто виводиться розчинником або уайт-спиритом.
  • Синтетичну тканину допускається обробляти нашатирним спиртом.

  Щоб мінімізувати появу плям від акварелі на одязі, рекомендується придбати або зшити спеціальні чохли-нарукавники, які захистять рукава від попадання фарби. Якщо на речі залишилися забруднення, які неможливо вивести жодним із способів, їх можна задекорувати красивою аплікацією, вишивкою або іншим відповідним способом.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради