Об’єднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Об’єднання балкона з кімнатою — досить поширена практика в умовах малогабаритних квартир. Це питання не може бути вирішене однозначно, оскільки стосується не тільки особистих переваг, але і безпеки експлуатації конкретного приміщення та будівлі в цілому.

88b7fba3f2794dab059d986682cac188 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Особливості об’єднання

Балкон — це навісна конструкція, огороджена перилами і розташована на балках, які виступають зі стіни. Він може відрізнятися конфігурацією, але повинен мати невелику площу, так як дає додаткове навантаження на зовнішню стіну будівлі.

Лоджія являє собою вбудоване приміщення, яке не виступає за межі фасаду будівлі і обмежений з трьох сторін стінами будинку. Четверта може бути засклена. Розмір залежить від вимог до природного освітлення прилеглої кімнати.

ace3658cd96b3ee97d212393b0ebb36d Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Вимоги

Об’єднання лоджії або балкона з кімнатою розглядається як реконструкція, тобто перебудову, яке тягне за собою зміну меж приміщення та його функціональних показників. Такі дії регламентуються Містобудівним та Житловим кодексами Російської Федерації. З 2013 року приєднувати до балкони кімнаті офіційно заборонено. У багатоповерхових будівлях подібна перепланування може вплинути на функціональність всього будинку.

Заборонено:

 1. Виносити на балкон або лоджію радіатори опалення, які працюють від центральної системи, яка не розрахована на додаткові площі. Можливо, реконструкція квартири і не завдасть особливої шкоди, але масові перебудови можуть призвести до промерзання стін.
 2. Проводити демонтаж підвіконної стіни. Це може викликати обвалення навісного будови або знизити теплоізолюючі властивості сусідньої квартири, розташованої поверхом нижче.
 3. Прибирати світлопрозору двері. Вона відповідає за підтримання теплового балансу в приміщенні.

Тільки дотримуючи всі встановлені вимоги, можливо отримати дозвіл на перепланування. При цьому треба розуміти, що за документами ці компоненти квартири все одно залишаться тим, чим були від самого початку.

97131e5e689d77559710cbdac1e412f1 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Переваги об’єднання

Балкон в проектах житлових будинків був задуманий як літня тераса, призначена для того, щоб мати можливість подихати свіжим повітрям, не виходячи з квартири. Але в цій ролі він себе не виправдав. Мешканці воліють утеплювати і склити такі приміщення, оскільки зими на більшій частині території нашої країни довгі й суворі, а подихати повітрям можна і під час прогулянки.

Плюси перепланування:

 1. Збільшення житлової площі. Для малогабаритних одно – і двокімнатних квартир раціональне використання квадратних метрів особливо актуально.
 2. З розширенням отвору покращується освітлення приміщення, а разом з тим і його привабливість.
 3. Цікавий дизайн може привнести зручність, приємні емоції під час експлуатації квартири, а також підвищити її вартість.

У багатьох випадках результат виправдовує витрачені зусилля і кошти.

ccdf4909eb94a102dc708611d17f60d6 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Недоліки

Приймаючи рішення про реконструюванні приміщення, треба розуміти, що зробити це буде непросто. Необхідно дотримання всіх вимог до функціоналу приміщення.

Мінуси перепланування:

 1. Довгий і складний процес оформлення всіх необхідних документів.
 2. Трудомісткість робіт по демонтажу перегородки, зміцненню і обшивці конструкції.
 3. Значні фінансові витрати на скління.
 4. Перенесення радіаторів центрального опалення.
 5. Необхідність вписати в інтер’єр частина стіни, що залишилася від прорізу.

c5288022d9f94b742fcd0a4997bae902 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Як зробити суміщення законним

Якщо реконструкція проводиться з демонтажем балконного блоку і частини стіни, то в утворився отворі знадобиться встановити світлопрозорі конструкції. Часто для цієї мети використовуються французькі вікна. Вони повинні бути з двокамерним склопакетом, що фіксується в проекті перепланування. На ділі саме їх наявність знімає багато питань і до спеціальних замірів товщини скла зазвичай не доходить.

Двері встановлюють:

 1. Щоб мати можливість їх зняти після візиту представника з бюро технічної інвентаризації (БТІ), від якого залежить підписання акту про закінчення робіт з перепланування в квартирі. Якщо через кілька років знадобиться продати квартиру, двері встановлюють знову.
 2. Щоб залишити. Цей вид розсувний конструкції займає небагато місця і часто прикрашає своєю присутністю інтер’єр. Крім того, він виконує своє пряме призначення — не дозволяє холодному повітрю проникати всередину приміщення.

Такі спроби перепланування можуть увінчатися успіхом, якщо не виносити радіатори опалення в балконну зону. Тоді формально всі вимоги будуть дотримані.

Якщо демонтаж стіни неможливий або треба з якоїсь причини залишити цю конструкцію, двері і вікно не слід чіпати до візиту інспектора з БТІ. Розібрати їх можна буде вже після отримання всіх необхідних документів. Це порушення може залишитися без наслідків, якщо квартира не буде продаватися, а вимоги по підтриманню оптимального температурного режиму будуть дотримані.

86c5f2d392488d572af58145c3cdd798 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Перед проведенням ремонтних робіт знадобиться:

 1. Взяти в БТІ техпаспорт на квартиру.
 2. Отримати технічний висновок про безпеку реконструкції.
 3. Замовити проект перепланування квартири в організації, що має право на проведення подібних робіт.
 4. На підставі зібраних документів отримати в Житловій інспекції попередній дозвіл на реконструкцію.

Для прискорення процесу оформлення паперів можна звернутися в компанію, яка займається проектуванням і оформленням таких перепланувань. Звичайно, це вимагатиме певних витрат, але заощадить час і нерви.

a920c20cad16ebb7e332642e6d1e3bfd Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Способи приєднання

Як вже було сказано, існує два варіанти перебудови приміщення: з демонтажем частини стіни під вікном і без. Дуже важливо визначитися з цим питанням, оскільки він стосується безпеки експлуатації конкретної квартири і будови в цілому.

Можливі обмеження в будівлях різного типу:

 1. У монолітних спорудах демонтаж підвіконної конструкції можливий, якщо зовнішня стіна не є несучою.
 2. У панельних будинках знесення заборонено, так як це порушує твердість і цілісність фасадних конструкцій. Крім цього, перебувають нижче квартирах це викличе промерзання стін.
 3. В цегляних і блокових будинках все залежить від типу споруди. Якщо основа навісної конструкції не кріпиться на фасаді будівлі, а спирається на зовнішні опорні стіни, то підвіконний простір і поріг можна прибрати. Якщо ж блок фіксує плиту та інших опор у конструкції немає, то демонтаж не представляється можливим.

У більшості квартир руйнувати отвір і об’єднувати балконний простір з кімнатою заборонено в цілях безпеки.

0116f07adc7bad95f40f90205805fffe Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Основні етапи об’єднання

Якщо будинок потрапляє в категорію будівель, де можна розібрати проріз між балконом і кімнатою, і всі документи на перебудову отримані, можна приступати безпосередньо до здійснення задуманого.

Демонтаж отвору

Повний демонтаж отвору найбільш трудомісткий і галасливий етап робіт.

Знадобиться:

 1. Перенесення радіатора опалення. За правилами на балкон або лоджію його встановлювати заборонено.
 2. Демонтаж прорізів вікна та двері. Знімаються з петель двері і віконна рама. Робляться розпили по периметру отвору і вибиваються залишилися дерев’яні елементи за допомогою молотка і зубила.
 3. Демонтаж стіни під вікном. Проводиться за допомогою перфоратора. Це тривалий, трудомісткий і травмонебезпечний процес, тому обов’язковим буде використання захисних окулярів та респіратора.

Якщо повний демонтаж неможливий, від вікна і двері господарі позбавляються після візиту інспектора БТІ, який складе акт прийому реконструкції.

18de22bbdd1ec707564b8a702f6f863e Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Обробка і утеплення балкона

Коли балкон і кімнату ніщо не буде розділяти, знадобиться ефективно утеплити приміщення.

Основні види робіт:

 1. Зміцнення периметра. Краще використовувати виносну зварювальну конструкцію.
 2. Обшивка сайдингом зовнішніх стін. Цей матеріал володіє хорошими тепло – і гідроізоляційними властивостями, захищає від пошкоджень і має естетично приємний вигляд.
 3. Скління. Зазвичай встановлюють металопластикові вікна з двокамерним або трикамерним склопакетом.
 4. Обшивка поверхні утеплювачем. В якості утеплювача добре підійдуть пенофол або пеноплекс. Листи закріплюють за допомогою спеціального клею або дюбелів. Зазори можна заповнити монтажною піною. При використанні пінофол шар фольги повинен бути спрямований всередину приміщення, його стики проклеюють алюмінієвим скотчем.
 5. Можлива укладка інфрачервоного опалення або теплих підлог. При цьому використовується спеціальна еластична суміш для стяжки і всі дроти ретельно ізолюються, оскільки балкон залишається зоною, особливо схильним до впливу вологи.
 6. Оштукатурювання поверхні стін балкона і отвору.

Правильно проведені роботи дозволяють створити конструкцію з підвищеною опірністю до вологи та холоду. Це дозволить повноцінно використовувати балконний простір.

ced70426616f20b1d8e639834a2f5ab1 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Вирівнювання підлоги і робота з порогом лоджії

Вирівняти підлогу балкона і кімнати не завжди представляється можливим, оскільки поріг часто фіксує балконну плиту. Піднімати підлогу кімнати не має сенсу, оскільки це досить трудомісткий процес, крім того, втрачаються сантиметри висоти приміщення. А підняти рівень підлоги лоджії або балкона цілком реально. Це послужить додатковою термоізоляцією і підкреслить зональність обстановки.

Перехідна зона між приміщеннями може бути оформлена як сходинка. Що зовсім не псує інтер’єр.

0ec0d0fd67aa2e242381dff0c1eed0d0 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Освітлення

Зробити повноцінну проводку в приєднаному приміщенні закон не дозволяє. Тому всі електроприлади, які розташовані у цій зоні, повинні підключатися в прилеглій кімнаті. Для цього можна перенести розетку ближче до отвору або скористатися подовжувачем. Декоративні світильники можуть розташовуватися на зовнішній стіні кімнати або на балки перекриття, що не порушить основні вимоги і створить бажаний ефект.

0c299d25d7df06743c207655ff9b0e44 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Поєднання різних кімнат

Об’єднання різних кімнат покликане поліпшити функціональність приміщення.

Балкон і кухня

В даному випадку все залежить від того, для яких потреб розширювався простір, залишилася недоторканою стіна під віконним блоком. Часто така конструкція органічно вписується в інтер’єр і вже не розглядається як жорстока необхідність.

Якщо при об’єднанні стіна збереглася, її зазвичай оформляють як:

 • стіл;
 • барну стійку;
 • робочу поверхню з полками;
 • стільницю з варильною панеллю.

904b9b6834d62a582a0bc02b12e6261e Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні Робоча зона

На звільнене місце намагаються перенести холодильник або навіть плиту з мийкою, щоб звільнити приміщення під повноцінну їдальню.

При облаштуванні робочого простору на балконі треба пам’ятати, що він залишається навісний конструкцією і не розрахований на великі навантаження. Так що перед тим, як переносити туди якусь важку побутову техніку, треба ознайомитися з нормами.

3818edd7c63cbb584ab8cda6fd19dd07 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні Обідня зона

У цьому випадку місце перед вікнами займають стіл і стільці. У результаті виходить світла, затишна вітальня, яка вільна від громіздкої кухонної техніки. Якщо перегородку виходить прибрати повністю, отвір можна вигідно декорувати фіранками. У випадках, коли це не представляється можливим, на останньому підвіконних перекритті розміщують стільницю.

8fe51769dbaac457b53225cc2cec368c Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Зал і балкон

Після з’єднання балкона з залом приміщення стає просторіше і світліше, а також отримує додаткові функціональні можливості. У утворилася вільній зоні зазвичай розташовують кабінет або місце для відпочинку.

Кабінет

Для того, щоб відчути робочий настрій, зовсім не обов’язково відгороджуватися від всіх стінами і дверима. Можна комфортно обладнати робоче місце і при цьому не втрачати зв’язку з домочадцями. Огорожею можуть служити штори для вітальні з балконом. Вони дозволять створити бажану дистанцію на необхідний час.

Часто на залишеній підвіконної стіни розміщують стіл для комп’ютера з полицями. Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють виконати це красиво і якісно.

0631553fb6c001be24a3e0fe94c2c798 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні Зона відпочинку

Балкон добре підходить для створення зони відпочинку. Кімнатні рослини, невелика диван або крісло чудово впишуться в інтер’єр. Як і у випадку з кухнею, такий варіант вдало виглядає, якщо стіна повністю демонтована.

25f6c5786772693a4010b98e341451b9 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Лоджія і дитяча

Розширення дитячої за рахунок лоджії дає простір для творчих ідей. Важливо, щоб всі ремонтні роботи проводилися особливо ретельно з дотриманням всіх вимог безпеки.

Розвантажити дитячу кімнату допоможе переміщення на балкон частини ігрових елементів. Там зручно розмістяться: невеликий шафка для іграшок, диванчик або крісло-мішок. Столик для творчості буде добре освітлений завдяки великим вікнам.

34774feb1e06773ea13254b3e3e67c34 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні Зона для навчання

Якщо дитина підросла, на суміщеному балконі можна облаштувати кабінет школяра. Простір перед вікном добре підходить для розміщення робочого столу. Природне освітлення благотворно впливає на зір. Варіанти зі стільницею на підвіконних блоці теж добре вписуються в інтер’єр. На балкон можна перенести дитячу бібліотеку. Вид полиць з книгами налаштовує на робочий лад, і всі підручники будуть під рукою.

4c3d6fa3f23eee38771821b3bcd4b5f2 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні Спортивний куточок

На лоджії можна обладнати спортивний куточок. Там зручно розміститься тренажер, який в кімнаті займав би багато місця. Якщо заняття спортом приносять дитині задоволення, він оцінить батьківську увагу до його інтересам.

29d2769aeab74de3159b6c7f54387634 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні Спальна зона

Якщо лоджія має хорошу теплоізоляцію і відрізняється відсутністю протягів, тут цілком можна розташувати дитячу постіль. Вийде затишна спальня.

5155055d5d7eb3c4b9ec91b81fc773f7 Обєднання балкона з кімнатою: дизайн перехідною лоджії, штори для вітальні

Відео

Подивіться відео, де докладно розглядаються правила приєднання лоджії до кімнати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради