Як прати кімоно: кошти, виведення плям

У середовищі спортсменів, що займаються східними бойовими мистецтвами, прати кімоно — це своєрідний ритуал, який проводиться майже після кожного тренування. Така необхідність обумовлена жорсткими умовами, в яких перебуває людина і костюм. Постійні падіння, виснажливі тренування, виділення поту призводять до того, що білосніжна кімоно брудниться.

kak stirat kimono: sredstva, vyvedenie pyaten17 Як прати кімоно: кошти, виведення плям

Засоби для прання

Традиційне кімоно пошито з бавовни — матеріалу міцного, легкого і дихаючого. Прати костюм бажано засобами, що не мають в своєму складі хлор. Цей елемент шкідливо діє на структуру волокон, послаблює і приводить до розривів. Краще очищати кімоно для дзюдо або для карате засобами, що містять у собі луг. Вони не шкодять матеріалу.

У деяких секціях одягають під кімоно легкий одяг, вона вбирає піт, зменшуючи потребу в пранні.

Як прати?

Бавовна — примхливий матеріал і до його очищення слід ставитися дбайливо. Температура прання в пральній машині повинна становити 30 °C в режимі «бавовна». Для того щоб костюм був свіжим і білосніжним, до порошку додають кондиціонер і легкий відбілювач. Частота прання залежить від потреби. Іноді досить вимочити кімоно в холодній воді з додаванням прального порошку (не більше 200 грам) і просушити на свіжому повітрі.

В домашніх умовах перуть такий одяг наступним способом:

kak stirat kimono: sredstva, vyvedenie pyaten18 Як прати кімоно: кошти, виведення плямДля вибору методу чищення важливо вивчити рекомендації по догляду.

 • Для початку вивчають властивості матеріалу з етикетки костюма. Це дасть уявлення що дозволено тканини, а що ні. Якщо рекомендована температура значиться більше ніж 30 °C, значити у складі матеріалу є домішки синтетики.
 • Потім слід вивернути виріб внутрішньою стороною. Плями поту утворюються всередині. Це допоможе уникнути пошкоджень тканини з лицьового боку. Якщо пояс кімоно іншого кольору, його перуть окремо.
 • Засипати порошок з кондиціонером і засобом для відбілювання в пральну машинку і поставити приблизно на годину. Потужність віджиму прийнятна на рівні 800 оборотів в секунду з температурою 30 °C.
 • Вийняти, струснути і акуратно розвісити річ, мінімізуючи шанс появи складок. Наприклад, на плічка або прищіпки.
 • Виведення плям

  У школах бойових мистецтв біле кімоно в основному використовують для змагань, але на ньому все рівно періодично з’являються плями, тому його нерідко потрібно відбілити. Для цього використовують м’які відбілюючі засоби без вмісту хлору. Важкодоступні місця костюма перуть вручну, перед основним процесом зменшуючи навантаження на матеріал в пральній машині.

  Як сушити?

  Тренери від своїх підлеглих вимагають ідеального виду форми, вона не повинна бути пом’ятою або в плямах. Тому до сушіння завжди особливе ставлення. Кімоно не можна вичавлювати, шкідливо гладити і сушити на батареї, тканина від цього деформується. Костюм після прання вивішують на плічки і розгладжують руками великі складки. Сушиться форма день або півтора, тому варто заздалегідь подумати про другому комплекті, якщо інтенсивність тренувань висока і кімоно використовується часто.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради