Бура гроно F1 – ефектні гілки врожайного томату. Опис агротехніки та рекомендації

Дивлячись на високі потужні кущі Бурої грона, покриті витягнутими коричневими томатами, мимоволі виникає асоціація з водоспадом, перекатывающимся через гірську гряду. Дізнайтеся з опису в статті про всі особливості та переваги нової гібридної культури.

buraya grozd f1 – ehffektnye vetvi urozhajjnogo tomata opisanie agrotekhniki i rekomendacii34 Бура гроно F1 – ефектні гілки врожайного томату. Опис агротехніки та рекомендації

Опис гібридного томату

Гібрид томату Бура гроно, незважаючи на свій юний вік (в Держреєстрі з 2018 р) привернув увагу багатьох «помидороводов». Їх інтерес обґрунтований, адже це томат з високою врожайністю, тривалим зберіганням і стійкістю до багатьох томатним недуг. Як захистити врожай від хвороб і шкідників, читайте в цій статті.

Гібрид призначений для вирощування в захищеному грунті, дуже високорослий (в умовах середньої смуги зростає до 3,5 м), і при цьому з потужним стовбуром. Закладка першого суцвіття починається після 8-9 листків, потім через кожні 2-3.

Плоди-бурульки в дозрілому вигляді насичено-коричневого кольору, з кокетливим носиком. М’якоть темно-бурого кольору, стінки товсті, розділені на 2-3 насіннєві камери.

Увага! При дозріванні цього томата у плодоніжки помітні коричнево-зеленуваті плями, які поступово зникають.

Кількість томатів на кистях варіює від 10-15 до 30-35 шт. Маса кожного плода коливається в межах 100-120 р. Таким чином, один кущ здатний віддати 5-7 кг помідорів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий,

95-100 днів

Индетерми-нантный,

300-350 см

Універсальний Для теплиць і плівкових укриттів 100-120 16-18 кг Циліндрична форма з «носиком», коричневе забарвлення

Основні переваги і недоліки гібридної культури

До достоїнств новачка на томатному ринку можна віднести наступні пункти:

 • ранньостиглість;
 • вражаюча врожайність;
 • стійкість до ряду захворювань: фузаріозу, гнилизни (вершинної і кореневої), ВТМ, вертицильозу;
 • можливість дозаривания з стадії молочної стиглості без втрати смакових якостей;
 • відмінні лежкість (1-1,5 місяці після збору врожаю) і транспортабельність;
 • привабливість в салатах і в заготовках.

Деякі городники вважають недоліком надмірну высокорослость томату і необхідність міцної опори, а також обмеження у вирощуванні тільки в теплиці. Однак маса достоїнств цього перцевідного помідора переважує, з дозволу сказати, недоліки.

Особливості агротехніки томату і відгуки про вирощування

Щоб томати виросли такими, як заявлено на пакеті з насінням, необхідно дотримуватися правил і рекомендацій від селекціонерів гібрида Бура гроно.

buraya grozd f1 – ehffektnye vetvi urozhajjnogo tomata opisanie agrotekhniki i rekomendacii35 Бура гроно F1 – ефектні гілки врожайного томату. Опис агротехніки та рекомендації

 • Формувати рослину найкраще в 2 стебла.
 • На 1 кв. м. висаджувати не більше 3-4 рослин (загущення посадки негативно позначиться на врожайності).
 • Рекомендована схема висадки – 70х40 див.
 • Ті городники, хто в числі перших виростили гібрид-новинку, відгукуються про нього прихильно.

  • Марина Вікторівна з Комсомольська-на-Амурі пише: «Придбала насіння від агрофірми «Партнер», виросли такі красотули-помідори в теплиці, прямо диво! А соковиті які! Шкірка взагалі не відчувається, м’якуш ніжний, без жилок, навіть на «хвостиком». Тому дуже вже полюбила салатики з цим томатом».
  • Олександр Володимирович з Владивостока висловлюється про томаті так: «Самі плоди дуже красиві і зовні і всередині, але от ні їх солодкість, ні кислинка мене не влаштували у свіжому вигляді. А ось в засолюванні пішли на ура».
  • Михайло Якович з Челябінської області ділиться: «Посадив 5 кущів в теплицю, і один, заради експерименту у відкритий грунт. Не варто цього робити – томат, який був на відкритій грядці, захворів, і всі плоди потріскалися. А тепличні вимахали ого-го як! І все з важкими гронами».
  • Олена з Калуги звертає увагу колег-городників: «Не переживайте, що темні штрихи біля плодоніжки погано позначаться на смак, чи що потім затвердіє це місце. Я спеціально дізнавалася у селекціонерів, і вони пояснили, що така плямистість – показник цукру в томатах. І на своїх помідорах я переконалася в правоті цього спостереження».

  Знайомство з томатним гібридом відбулося в повній мірі, залишилося лише придбати насіння у надійного постачальника і виростити свій бурий помідорний водоспад.

  Бура гроно: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради