Гібридний огірок Братик Іванко F1: опис, агротехніка, відгуки

Існують різні види огірків-корнішонів, до яких зазвичай відносять дрібноплідні сорти (розмір зеленця не більше 8 см). Огірок Братик Іванко F1 один з таких сортів. Виділяється він на тлі своїх побратимів врожайністю і приємним солодкуватим смаком, що дозволяє використовувати такі огірочки і свіжими. Стаття містить опис цього гібрида та інформацію про деякі особливості його агротехніки.

gibridnyjj ogurec bratec ivanushka f1: opisanie, agrotekhnika, otzyvy56 Гібридний огірок Братик Іванко F1: опис, агротехніка, відгуки

Опис гібрида

Огірок Братик Іванко F1 виділяється насамперед високою врожайністю. Культивувати його можна як у відкритому грунті (в основному у південних районах), так і в теплицях. Ці огірки за різними класифікаціями відносять як до ранніх, так і середньораннім сортами (терміни дозрівання можуть змінюватись в залежності від кліматичного пояса і умов вирощування). Плодоношення дуже тривалий і закінчується пізньої осені з першими заморозками. На рослинах абсолютно переважають жіночі квітки. Для кращого запилення і розвитку плодів доцільно використовувати шпалери.

Увага! При тепличному вирощуванні необхідною умовою доброго врожаю є доступ комах, т. до. цей гібрид відноситься до пчелоопыляемым.

Братик Іванко F1 має відмінні харчові характеристики як для соління (огірки красиво виглядають в невеликих ємностях), так і для вживання свіжими, завдяки генетично зумовленого відсутності смаку гіркоти.

За типом росту Средньоплетистий
За типом розгалуження Немає інформації
За типом запилення Бджолозапильний
Схема посадки 90х50, 120х60 см
Вага, довжина і форма плоду 80-96 р, до 10-12 см, зелені, циліндричної форми, з чорними шипами
Термін дозрівання Ранньостиглий (45-50 днів)
Використання Універсальний
Місце висадки ОГ/парник/теплиця
Хвороби Стійкий до кладоспоріозу, борошнистої роси, пероноспориозу
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність 8-10 кг/м2

Переваги і недоліки

Позитивні сторони гібрида:

 • Хороший смак.
 • Висока врожайність.
 • Стійкість до хвороб.
 • Універсальність застосування отриманих огірків.
 • Гарний товарний вигляд, зеленці не мають центральних пустот.
 • Ці огірки позбавлені яскраво виражених недоліків. Можна помітити присутність у гібрида чорних зубців (що зазвичай видно на фото). Ця особливість зовнішнього вигляду не всім подобається. Довжина зеленцов може трохи перевищити (на 1-2 см) звичайні для корнішонів розміри.

  gibridnyjj ogurec bratec ivanushka f1: opisanie, agrotekhnika, otzyvy57 Гібридний огірок Братик Іванко F1: опис, агротехніка, відгуки

  Особливості агротехніки

  Щільність посіву таких огірків допускає варіативність: можна використовувати як схему 90х50, так і 120х60 див. При вирощуванні рядами на погонному метрі залишають 3-4 рослини.

  Висівати можна відразу у відкритий грунт: найкраще це робити в кінці травня, при температурі грунту вище +13?С і навколишнього повітря не менше +15?С. Допускається для отримання раннього і більш високого врожаю, спосіб вирощування огірків через розсаду: у цьому випадку в грунт висаджують паростки 20-денного віку.

  Гібрид вимагає догляду, який виражається в підв’язування до шпалер і поливі теплою водою (доцільно використовувати крапельну систему). Помічено, що при нерегулярному збір огірків Братик Іванко F1 знижує врожайність.

  Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
  Березень-квітень для теплиці, травень для ОГ Початок травня Кінець травня-початок червня Немає інформації Травень-жовтень
  *терміни вказані для середньої смуги Росії

  Відгуки городників

  У мережі наразі не так багато відгуків про цей гібрид. Очевидно, далеко не всі городники-аматори захоплюються вирощуванням корнішонів, воліючи їм сорти огірків з середніми розмірами плодів.

  Користувачі Євгена Знайка і Adgjmp повідомляють про хороші результати в плані урожайності і гастрономічних якостей, отриманих при вирощуванні цих корнішонів. Овочівник під ніком Winiki попереджає, що насіння гібриду, що поставляються фірмою «Аеліта» можуть мати вкрай низьку схожість, близьку до нульової.

  Такі огірки цілком заслуговують місця на грядці і в теплицях тих овочівників, які люблять різноманітність сортів. В активі цього гібриду – врожайність і відсутність гіркоти, а також універсальність застосування, чим можуть похвалитися далеко не всі огіркові сорту.

  Як посадити огірки: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради