Як почистити бойлер: як правильно проводяться роботи

Якість води з водогону не відповідає нормам, тому провокує утворення накипу на деталях водонагрівальних приладів, тому потрібно чищення бойлера. Здійснити її можна самостійно або замовити професійні послуги. У другому варіанті господарям доведеться викласти чималу саму. Якщо розібратися в системі, чистити бойлер від накипу своїми руками нескладно. Але перед цим потрібно підібрати правильні інструменти, засоби і вивчити технологію.

ea8522bc611dd94a19799c8b6480ff91 Як почистити бойлер: як правильно проводяться роботи

Перш ніж приступати до очищення котла, необхідно переконатися, що він відключений від електричної мережі.

Як часто потрібно чистити?

Єдиної відповіді на це питання не існує, все залежить від якості води. Якщо вона не дуже жорстка, чистка водонагрівача відбувається 1 раз на рік. Це максимальний термін, навіть якщо використовувати спеціальний фільтр. У будинках, де старий водопровід очищати водонагрівальний бак потрібно через 6-8 місяців. Промивка може здійснюватися рідше, якщо рідко користуватися бойлером непрямого нагріву.

Як зрозуміти, що необхідна очистка?

Накип — це тверді кальцієві солі, вони є у воді, тому білі освіти можна помітити в кожному кухонному пристрої. Вони осідають на поверхні і впливають на роботу Тена. Це водогрійний елемент, який відповідає безпосередньо за нагрівання води. Щоб очистити ТЕН в домашніх умовах, потрібно правильно його зняти, але є варіанти, коли можна обійтися без розбирання. Спочатку потрібно визначити ознаки, які дають зрозуміти, що необхідно відчистити водонагрівач від накипу. До таких відносяться:

 • Збільшується час для повного нагрівання.
 • Ростуть витратні показники електрики.
 • Під час роботи котла зсередини чути нехарактерні звуки.

1e1be4c813a8be59a67441b551881aaf Як почистити бойлер: як правильно проводяться роботиРегулярне обслуговування гарантує адекватне споживання приладом електроенергії.

Очищення котла повинна здійснюватися в залежності від інтенсивності утворення накопичення, у протилежному випадку виникає ймовірність псування пристрою. Наліт з кальцієвих солей призводить до того, що головний компонент повністю виходить з ладу і потрібна заміна. При цьому потрібно буде викласти чималу саму грошей за цю деталь. Крім того, бойлер з великою кількістю накипу на нагрівальному елементі незручно, з часом буде тільки збільшуватися термін нагрівання води.

Чим чистити?

Щоб очистити водонагрівач від накипу, найкраще його розібрати і витягнути звідти ТЕН. Для цього знадобляться інструменти для розкручування. З технологією розбирання необхідно ознайомитися з інструкцією. Потім варто дбайливо відчистити водонагрівача ТЕН від утворених солей. Для цього використовується одне із запропонованих засобів:

 • столовий оцет;
 • лимонна кислота;
 • спеціальний засіб для чищення чайника;
 • напій «Кока – кола».

Нагрівальний елемент міститься в ємність з обраним речовиною. Якщо це магазинне засіб, то його потрібно проварити, а потім залишити до повного охолодження. Такі методи допоможуть відмити деталі від накипу, іржі та інших видів забруднення. Але працювати потрібно обов’язково в захисних рукавичках. Крім того, стежити, щоб миючий речовина не потрапила на гумову прокладку, в іншому випадку деталі попросту деформується.

5479e97f99e2d417e2c0f84993479057 Як почистити бойлер: як правильно проводяться роботиПри виконанні всіх вимог монтажу можлива чистка без розкручування конструкції.

Відомі альтернативні методи, щоб промити бойлер, не розбираючи його. Це можливо в тому випадку, коли установка була виконана за всіма стандартами. Для цього потрібно наповнити 1/3 водонагрівача речовиною для видалення накипу. Зробити це просто: об’єднати флакон із засобом і зливний штуцер шлангом. Після цього включити бойлер і нагріти до максимальної температури. Потім злити гарячу воду і наповнити водонагрівач чистою.

Безрозбірного метод очищення бойлера підходить більше для профілактики. Він здатний прибрати незначний наліт з Тена і стінок водонагрівача.

Як правильно проводяться очисні роботи?

Щоб видалити накип з внутрішніх деталей пристрою, варто підійти до етапу з усією серйозністю. Недотримання правил призводить до псування бойлера або до травмування під час процедури. Щоб очищення була безпечною, варто дотримуватися схеми:

 • Спуск води. Щоб все зробити правильно, потрібно детально вивчити будову водонагрівача в залежності від фірми виробника. Спочатку потрібно відключити від мережі і перекрити доступ води. Потім до клапана зворотного зливу приєднується шланг і спускається вода.
 • Розбирання бойлера. Послідовність залежить від марки водонагрівача. Для зручності можна зняти його і перевернути. Якщо не виходить, розкручувати внизу. Спочатку знімається підтримуюча панель, потім термостат і тільки після всього — нагріваючий елемент разом з корпусом і прокладкою. При цьому відключається електрика і дбайливо закріплюється провід, щоб не намочити.
 • Очищення. Проводиться вручну, потрібно очистити накопичувальний бойлер від солей, але при цьому не застосовувати металевих предметів, здатних пошкодити внутрішні деталі. Крім того, варто стежити за розміром стрижня.
 • Збирання та підключення. Потрібно діяти у зворотному порядку. При цьому стежити, щоб дроти не були мокрими. Після складання бойлер заповнюється водою і його можна включити.

Якщо чистка проводиться знизу, то велика ймовірність замочування проводки, її варто підсушити з допомогою домашнього фена і тільки потім включати. Перші кілька годин в області фланця може з’являтися вода, тому підключати до мережі краще через деякий час. Набагато легше проводити процедуру промивання удвох, особливо якщо будете знімати бойлер зі стіни.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради