Помідори Жигало: особливості, опис агротехніки, відгуки про томаті

Томат сорти Жигало дивує формою своїх плодів. Їх довжина сягає 15-16 см, в той же час ширина становить не більше 3-4 див. Помідори зовні нагадують баклажани, сардельки або болгарський перець. Ознайомтеся з описом культури та її агротехнікою.

pomidory zhigalo: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy o tomate15 Помідори Жигало: особливості, опис агротехніки, відгуки про томаті

Опис сорту і його основні характеристики

Томат Жигало — ексклюзивна продукція агрофірми Біотехніка (Москва). Сорт також відомий як Жиголо — пачки з такою назвою компанія випускала раніше. В селекційному Держреєстрі він не значиться. Оригінатор стверджує, що це чистий сорт. Кущ штамбовий, його висота — не більше 0,5 м. Листя типово помідорні, невеликі.

Від появи повноцінних сходів до дозрівання першого врожаю проходить 100-110 днів. Томати достигають дружно. Вони покриті міцною шкіркою. Всередині — щільна м’якоть. Насіння майже немає. Смак помідорів кисло-солодкий, але не цукристий.

Увага! Завдяки довгастої форми томати зручно консервувати в банках.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Детер-минантный Консервний Для відкритого ґрунту 130-140 Близько 30 Червоний Циліндрична, іноді вигнута форма

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Виробник вказує на головне достоїнство сорту — багатоплідність. В активній фазі плодоношення томати щільно покривають стебло. На одній кисті — по 5-6 шт. Про кількість можете судити по фото. Виробник не наводить точних даних щодо врожайності. За відгуками з одного куща городники отримують близько 5-7 кг плодів.

Інші достоїнства томату:

 • Простота догляду на грядці. Кущ не потрібно формувати. Він сам випустить стільки пасинків, скільки необхідно.
 • Стійкість до хвороб. Селекціонери заявляють про імунітет томата до поширених хвороб. Дізнайтеся більше про те, які хвороби можуть вражати томати, щоб захистити врожай.
 • Зручність для консервації. Смакові якості теж гарні для цього типу кулінарного застосування.
 • Збереження плодів при тривалому зберіганні і перевезенні.
 • Економія корисної площі саду за компактності культури.
 • Є у сорту і недоліки:

  • потреба в опорі — кущі хиляться до землі під вагою плодів;
  • невиразний смак у свіжому вигляді;
  • надмірна товщина шкірки.

  pomidory zhigalo: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy o tomate16 Помідори Жигало: особливості, опис агротехніки, відгуки про томаті

  Особливості агротехніки культури

  Томат Жигало вирощують за допомогою розсади. Насіння краще спочатку проростити будь-яким зручним способом. Висадку в субстрат роблять за 55-60 діб. до запланованого вкорінення саджанців у грунті. Між кущами на грядці залишайте не менше 50-55 см в ряду і 70-75 см в міжряддях. Відразу продумайте опору та підв’язування до неї стебел. Подальший догляд — полив, підживлення, профілактику захворювань — здійснюйте в звичайному порядку.

  Увага! Виробники рекомендують вирощувати томат на відкритій грядці. Але садівники використовують плівкові теплиці.

  Підбірка відгуків садівників-практиків

  Оригінатори не надають дані про районуванні томату. Більшість відгуків про нього в інтернеті залишають садівники з Центрального, Північно-Західного і більш теплих регіонів. Досвід вирощування культури в Сибіру і східних регіонах РФ невідомий. Незважаючи на запевнення виробників насіння, томат Жигало не кращим чином протистоїть збудників хвороб. Через строків дозрівання є висока ймовірність ураження фітофторозом.

  pomidory zhigalo: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy o tomate17 Помідори Жигало: особливості, опис агротехніки, відгуки про томаті

  Користувач садівничого форуму з ніком shmelik (Казань) почала збирати врожай в середині серпня. Дона70 з Ленобласті — теж. Так жінки обходили загрозу атаки фітофтори. Помідори нормально доспіли в зірваний вигляді. На думку обох дачниць, в салатному вигляді томат виявився непримітним на смак. Зате відмінно проявив себе в соусах.

  Дачниця Валентина порівняла томат Жигало від Біотехніки з схожими по формі помідорами Дрова (фірма Аеліта). Її висновок — сорти практично ідентичні за смаковими критеріям, але трохи відрізняються за формою і розміром. Жінка культивувала томати в різних умовах — у теплицях і парниках.

  Жигало не сертифікований держкомісією, але має цікавий опис і хорошу врожайність. Великої практики його вирощування овочівники РФ поки не мають.

  Сорт Жигало: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради