Монстера: чому не можна тримати вдома, фото квітки, чи можна ставити в спальні, вирощувати в квартирі – прикмети

Монстера була завезена в країни Європи кілька століть тому, і з тих пір не вщухають суперечки про її безпеки для здоров’я людини. Про це рослині складено чимало прикмет, які виділяють не тільки її негативні властивості, але і позитивні якості. Пропонуємо розібратися, чи можна тримати вдома монстеру чи все-таки краще відмовитися про такого зеленого вихованця.

310a17ce838c090ba8d0bcf0412008c4 Монстера: чому не можна тримати вдома, фото квітки, чи можна ставити в спальні, вирощувати в квартирі – прикмети

Монстера – чи можна тримати вдома?

Більшість забобонів, пов’язаних з монстерою, наполягають на тому, що вдома її краще не тримати і тому є причини.

 • У народі кажуть, що не можна ставити монстеру в спальні. У цієї рослини широкі листки, які поглинають велику кількість кисню і випускають вуглекислоту. Вважається, що з-за цього під час сну людина може відчути напад задухи. Наукового пояснення дане твердження не має. Відомо лише одне: жоден кімнатний квітка не здатний на подібне. Якась кількість вуглекислого газу дійсно виділяється, однак його частка мала, і привести до задухи не може.
 • Інша прикмета називає це рослина мужегоном, а тому не радить заводити його дівчатам. В іншому випадку молода особа не зустріне свою другу половинку і залишиться самотньою.
 • Якщо звернутися до прикмет інших народностей, то можна отримати абсолютно протилежний результат. Наприклад, в Азії монстеру сприймають як талісман, який приносить своєму власникові удачу. Місцеві мешканці впевнені, що рослина допоможе зберегти міцне здоров’я і поліпшить фінансове становище.
 • По поведінці монстери в народі навчилися визначати погоду. І якщо листя рослини починають інтенсивно виділяти сік, який збирається у великі, добре помітні краплі – скоро піде дощ.
 • fcd20d6d261b4ef5f8354348395e6f18 Монстера: чому не можна тримати вдома, фото квітки, чи можна ставити в спальні, вирощувати в квартирі – прикмети

  Користь і шкода

  Згідно з поширеною версією, якщо тримати монстеру в квартирі, то вона позбавить її мешканців життєвої енергії. Коли в будинку панує мир і спокій, монстера намагатиметься вплинути на ситуацію, причому не найкращим чином: вона вбере позитивну енергетику і віддасть натомість негатив.

  У народі кажуть, що негативну енергію це тропічна рослина отримує від домочадців, коли ті конфліктують: під час сварки монстера починає інтенсивно вбирати негативний заряд. І тут дана властивість є позитивним. Але як тільки настає затишшя, монстера відразу ж намагається порушити його, заповнюючи кімнату потоками негативу.

  Однак це шкідливий якість можна використовувати собі на благо. Для цього горщик з квіткою встановлюють в тому місці, де необхідно послабити шкідливий вплив випромінювання, наприклад, біля телевізора або мікрохвильовій плити.

  Насправді позитивних якостей у монстери набагато більше, ніж негативних.

  • Виробляє кисень, який необхідний для нормальної роботи організму кожної людини.
  • Збагачує повітря іонами, зволожує його і вбирає мікрочастинки, які її забруднюють.
  • Пригнічує зростання шкідливих мікроорганізмів, бактерій і вірусів.
  • Поглинає електромагнітне випромінювання в приміщенні.
  • Поглинає формальдегіди, які містяться в продуктах хімічної промисловості.
  • Корисні властивості монстера активно проявляє в період цвітіння.

  Вплив квітки на людину

  Езотерики згодні з думкою, що монстера здатна поглинати енергію. Це пояснює, чому людина вранці відчуває слабкість, якщо це рослина знаходиться в його спальні. Проте варто відзначити, що цього впливу схильні особи з чутливістю до зміни енергетичних потоків.

  Існує і протилежна думка, згідно з яким, якщо тримати цей кімнатний квітка будинку, він буде сприяти поліпшенню самопочуття. Монстера знімає головні болі і попереджає розвиток хвороб у сезон застуд. Причому такий вплив на людину очевидно, особливо якщо взяти до уваги такі властивості рослини, як іонізація і очищення повітря.

  Монстера по Феншуй

  Якщо звернутися до вчення Феншуй, то там сказано, що монстера – це дивовижне рослина, яка здатна вирівняти енергетику в будь-якому просторі. Об’єднуючи Інь і Янь, квітка створює атмосферу затишку і гармонії. Причому розташовувати його можна і на кухні, і у вітальні, і в передпокої.

  Що стосується спальної кімнати, то вона вважається не самим підходящим місцем для монстери. Якщо рослина розташувати в цьому приміщенні, то воно буде негативним чином впливати на відносини між подружжям. Зв’язок між ними почне слабшати, і незабаром вони можуть абсолютно охолонути один до одного.

  Добре, якщо ви зможете виділити для монстери місце у своєму робочому кабінеті. Завдяки їй підвищиться працездатність, думки будуть більш впорядкованими, у справах людина почне проявляти рішучість і доводити почате до кінця.

  4c3416dc863df18eeffdb7c7d233904e Монстера: чому не можна тримати вдома, фото квітки, чи можна ставити в спальні, вирощувати в квартирі – прикмети

  Монстера отруйна чи ні?

  Існує версія, що монстера є отруйною рослиною. В якійсь мірі це твердження вірне. Справа в тому, що в плодах і листках міститься речовина, яка при контакті з шкірою, може спровокувати розвиток алергічної реакції. Зазвичай вона проявляється у вигляді подразнення. Якщо ж дана речовина потрапить на слизові, можливо серйозне їх пошкодження.

  Зрозуміло, що доросла людина не буде пробувати на смак будь-якої частини кімнатної квітки, а тому небезпека його соку автоматично зводиться до нуля. Проте варто пам’ятати, що якщо в квартирі, є домашні улюбленці, то вони цілком можуть гризти листя. І подібна ситуація цілком здатна заподіяти шкоду.

  Те ж саме стосується і маленьких дітей. Малюки, як правило, намагаються спробувати на смак навколишні предмети, не розуміючи при цьому, їстівні вони чи ні. Тому важливо дотримуватися пильність.

  Монстера в офісі – прикмети

  Згідно із забобонами, ця рослина допомагає поліпшити концентрацію уваги. І з цієї причини його рекомендують вирощувати в офісах і інших подібних громадських місцях. Буває, що при великому скупченні людей, зосередитися на своєму завданні досить складно. І присутність монстери у цьому разі буде дуже корисним.

  Вона збагатить повітря киснем, зловить своїми пишними листям всю пил, завдяки чому налагодиться мозкова діяльність. До того ж така атмосфера допомагає легше справлятися зі стресами і знімає напругу.

  Якщо ви зайняті розвитком бізнесу, монстера допоможе і тут. Швидко приймаючи важливі рішення, ви зможете легко знаходити вихід з будь-якої ситуації і навчитеся правильно вести переговори. У результаті підтримка надійних партнерів вам буде забезпечена.

  b389fe644ae7c937b1fecddbdc395986 Монстера: чому не можна тримати вдома, фото квітки, чи можна ставити в спальні, вирощувати в квартирі – прикмети

  Догляд за монстерою

  В цілому монстеру можна назвати невибагливим у догляді рослиною. Основні правила агротехніки досить прості і зрозумілі.

 • Рослині необхідний своєчасний рясний полив, при цьому бажано використовувати відстояну воду кімнатної температури.
 • Так як листочки збирають на свою поверхню багато пилу, то їх слід регулярно протирати вологою губкою.
 • У здорової листя монстери темні з блискучою поверхнею.
 • Цей кімнатний квітка дуже погано переносить вплив прямих сонячних променів, а тому встановлювати горщик слід в затіненому місці.
 • Монстеру бажано підв’язувати, щоб її тонкі стебла не зламалися під своєю ж вагою. В цьому випадку допоможе декоративний стовпчик.
 • Кожен рік рослину пересаджують у новий горщик, при цьому кожна наступна ємність повинна мати більший обсяг. Після п’яти років пересадку проводять рідше – один раз в два-три роки, паралельно щороку знімають верхній шар субстрату і замінюють його свіжим. Це забезпечить нормальне харчування.
 • Обрізають рослина по необхідності, але робити це слід якомога рідше. В іншому випадку її листя втратять свою красу і стануть дрібними.
 • Якщо ви побоюєтеся і щиро вірите в погані прикмети, то в такому випадку монстеру у своєму домі вам краще не заводити. Справа в тому, що рослина може відчути вороже ставлення і відплатити потоками негативної енергетики.

  І тут же хочеться відзначити, що люди, які займаються вирощуванням цієї квітки, зазначають тільки позитивний вплив з його боку. В подяку за належний догляд монстера робить повітря в квартирі більш чистим, а атмосферу живої і затишною.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради