Томат сорту Ганна Герман: гідності, опис агротехніки, реальні відгуки

У 80-х селекціонер-любитель з Москви Ігор Маслов вивів жовтоплідний томат і назвав його в честь співачки Ганни Герман. Культура і сьогодні цікава дачникам-томатоводам. Ознайомтесь детальніше з її описом, технологією вирощування, думкою практикуючих садівників.

tomat sorta anna german: dostoinstva, opisanie agrotekhniki, realnye otzyvy28 Томат сорту Ганна Герман: гідності, опис агротехніки, реальні відгуки

Опис сорту в деталях

Ганна Герман — не сертифікована Госсорткомиссией різновид томату. Це чистий сорт народної селекції. Він став одним з перших жовтоплідних вітчизняних помідорів. У стані стиглості високорослі кущі вкриті густими китицями з плодами, що нагадують дрібні лимони (див. на фото).

Увага! Помічено певну схожість з томатом Чудо світу. Але генетично у двох рослин чимало відмінностей.

Невеликий розмір плодів робить їх зручними для цільної засолювання в банках. Смак томату, як і в інших жовтих родичів, відрізняється солодкістю з мінімальною присутністю кислинки. У свіжому вигляді, соусах, декоративних цілях помідори теж вживають.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-115 днів) Индетерми-нантный (120-180 см) Універсальний Для відкритого грунту і плівкових укриттів 50-100 До 12 на відкритій грядці, до 14 в теплиці Жовтого кольору, форма — овальна, з носиком і гладкою поверхнею

Переваги і недоліки сорту

Смак — головний плюс томату, який дозволяє м’ясистим помідорів бути універсальними у кулінарному застосуванні. Але цим не обмежуються гідності рослини:

 • Можливість культивації в грунті різного типу. Під відкритим небом фахівці радять ростити томат тільки в регіонах з м’яким кліматом.
 • Урожайність вище середнього. Рослина рясно плодоносить і в саду, і під укриттям. На одній кисті виростає до 30-40 «лимончиків». З куща збирають 3-4 кг.
 • Висока товарна якість томатів. Міцна тонка шкірка не дозволяє їм лопатися на кистях і забезпечує хорошу транспортабельність і збереження в зірваний вигляді.
 • Тривалий плодоношення — аж до перших заморозків.
 • Увага! Урожай можна збирати цілими гронами, не відокремлюючи помідорчики від плодоніжок.

  Є у томата і негативні характеристики:

  • схильність до інтенсивного утворення пасинків;
  • необхідність формування куща;
  • потреба в підв’язці;
  • нестійкість до фітофторозу.

  tomat sorta anna german: dostoinstva, opisanie agrotekhniki, realnye otzyvy29 Томат сорту Ганна Герман: гідності, опис агротехніки, реальні відгуки

  Особливості агротехніки і реальні відгуки садівників

  Оригінатор у свій час розробив і перевірив на практиці особливу агротехніку для цього сорту. Томат вирощують розсадою. Вік для вкорінення — 60-65 днів. Культура погано почуває себе в загущених посадках, стає вразливою для шкідливих мікроорганізмів. Тому застосовуйте таку методику:

  • висаджуйте не більше 4-х молодих кущів на 1 кв. м;
  • формуйте томат в єдиний стебло;
  • пасынкуйте кущ раз в 10 днів;
  • регулярно провітрюйте грядку (за умови вирощування в теплиці).

  Під час посадки розсади поглибите її стовбур на 5-10 см в землю. Сам саджанець розташуйте горизонтально. Нижню частину стебла присипте землею. Деякі садівники залишають кілька нижніх пасинків, пригинають їх до грунту і отримують додаткові корінці.

  Рада. Поступово видаліть всі нижні листочки, як тільки виникне перша квіткова кисть. Вона з’являється над 9-11 листям.

  Сорт Ганна Герман зібрав чимало позитивних відгуків. Люди самостійно отримують та розповсюджують його насіння. Дачниця з ніком Попелюшка похвалилася красивим і смачним урожаєм. Томат вона формувала в 1 стовбур. Плоди збирала не відразу, залишала мало дозріти на гілках.

  Світлана з Підмосков’я зазначає врожайність і смак томату. Зібрані помідори після зберігання стали навіть смачніше. Алла з Ярославської обл. і Насіння з Красноярська підтверджують ці характеристики. Томат має позитивну репутацію в народі. За нього говорять тривала практика вирощування, хороша плодючість і дегустаційні властивості.

  Жовтоплідні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради