Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Перше враження про будинок і його господарів складається саме в передпокої. Потрібно постаратися зробити її не тільки красивою й затишною, але і функціональною. Головне завдання — правильно організувати простір для зберігання безлічі речей. І в цьому може допомогти полиця для одягу і головних уборів в передпокої.

 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Для чого потрібна полку в передпокої

Полиця — один з основних елементів інтер’єру будь-якого будинку. Це головний помічник у зберіганні всіляких предметів і речей. Коридор — місце, де необхідно розмістити верхній одяг і взуття, знайти місце для головних уборів, а також безлічі аксесуарів .

Якщо в даному приміщенні немає можливості встановити місткі шафи, на допомогу прийдуть різноманітні тумбочки, етажерки, полички, підставки і т. д. При грамотному виборі звичайна полиця для одягу в передпокій може стати декоративним об’єктом і прикрасою будинку.

Меблеві полиці різних видів і конфігурацій — найдоступніший спосіб компактного розподілу та зберігання великої кількості речей. При цьому, такий важливий ділянку квартири не повинен ставати складом для непотрібного мотлоху.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy1 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Види полиць

Існує безліч різновидів полиць. Розрізняються вони за функціональним призначенням, за конструктивним виконанням, по розташуванню в приміщенні.

Кутові

Багатоярусні кутові полички допомагають значно заощадити місце. Це хороший варіант для тісних приміщень, де потрібно розмістити велику кількість речей. Підходять для зберігання практично все. При великій місткості займають мінімум простору і не заважають руху. Вдало виглядають в будь-якому інтер’єрі, підходять для будь-якого дизайну. Можуть бути закриті і відкриті, навісні та підлогові (етажерки).

У продажу можна зустріти дуже красиві, оригінальні конструкції в різних стилях з будь-яких матеріалів.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy2 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Найпростіша полку — це дошка, яка кріпиться на рівну стіну. Бувають відкриті і закриті варіанти (шафки). Відкриті полички зазвичай служать для розміщення дрібниць, предметів декору, фотографій. Шафи використовують для довгострокового зберігання.

Настінна полиця може мати не тільки функціональний, але і декоративний характер. Коли потрібно прикрасити порожню стіну, це відповідний спосіб, що поєднує в собі практичність і красу. Дуже популярні конструкції у вигляді різних фігур, складені з окремих дощок. Магазини пропонують різноманітні форми і забарвлення, можна зустріти навіть круглі підставки. Важливо заздалегідь продумати, для чого вони призначені.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy3 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Стаціонарні

Цей різновид є несучим елементом будь-якої конструкції (наприклад, шафи). Стаціонарна полку — незнімна, закріплюється на своєму місці один раз. Такими поличками наповнюють вбудовані шафи-купе. Використовуються вони в установах, де зберігається багато документації, в архівах, майстерень і т. д.

Матеріал для виготовлення може бути будь-яким, він вибирається в залежності від призначення меблів.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy4 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Типи полиць за призначенням

На поличках можна розташовувати і зберігати практично всі.

Вони можуть бути призначені для:

  • одягу;
  • взуття і сумок;
  • телефону;
  • дрібниць.

Спочатку потрібно визначитися з об’ємом речей, які будуть перебувати в приміщенні.

Для одягу

У будь передпокої необхідно визначити місце для верхнього одягу. Ці вішалки можуть бути навісні і підлогові. Настінні припускають наявність гачків, над якими є поличка для головних уборів, шарфів і т. п. Гачки можуть бути великі і маленькі, розташовані в кілька рядів, що дає можливість вішати туди і парасольки.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy5 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Підлогові вішалки являють собою вертикальну стійку конструкцію з гачками наверху. Такі часто зустрічаються в офісах і установах. При виборі потрібно звернути увагу на міцність і надійність виробу, врахувати кількість одягу, який буде розміщуватися на ній.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy6 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

У шафи, що вбудовуються штанги, на які поміщаються вішалки з речами. Всередині також є висувні ящики і різні полиці для аксесуарів. Безумовно, вбудовані шафи-купе надають кімнаті більш охайний вигляд, але верхній одяг потрібно регулярно сушити і провітрювати. Тому, якщо речі намокли, тримайте двері шафи відкритими, поки вони не просохнуть.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy7 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Для взуття та сумок

Буває, що для взуття потрібно не менше місця, ніж для верхнього одягу. Адже в нашому кліматі присутні всі пори року. Взуття на всі сезони неможливо розмістити у двері. Повинне бути місце для довгострокового зберігання та для взуття щоденного використання.

Взуттєві полички можуть бути відкриті і закриті, у вигляді шафок. Закриті варіанти можна підвісити на стіну, або розташувати на підлозі. Відкриті види в основному підлогові.

Для щоденного взуття більше підходить звичайна відкрита обувница, краще металева, багатоярусна. Це забезпечує постійну вентиляцію. Дуже зручно, коли верхня частина — лавка для перевзування.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy8 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

У закритих шафах над взуттям передбачено місце для сумок і аксесуарів. Поверхня самих полиць може бути глуха і наскрізна (у вигляді рейок чи решітки). Полички з дверцятами роблять приміщення більш акуратним, але взуття у них не провітрюється.

Для тривалого зберігання можна придбати металеві стелажі з чохлом на блискавці.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy9 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Якщо в коридорі не поміщається шафа, а сумок в родині багато, можна розміщувати їх на верхній частині взуттєвої полиці. Існують також спеціальні органайзери для сумок. Найбільш вдалий варіант — планка з гачками, яка кріпиться на стіну (все на виду і під рукою).

 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Для телефону

Якщо в квартирі є міський апарат, найчастіше його розміщують саме в передпокої. Кутова полиця навісна відкритого типу добре підходить для його розташування. Виключається можливість зачепити предмет. Заважати пересуванню людей він також не буде. Крім того, якщо поличка багатоярусна, на ній поміститься ще багато корисних речей.

У продажу можна знайти спеціальні полиці, в які вмонтовані тримачі для ключів, маленькі скриньки для дрібниць, передбачено місце для ручки, блокнота. Дуже зручно, якщо телефонна підставка поєднана зі стільцем.

Найнадійніший варіант — досить простора підставка з обмежниками по краях, щоб уникнути падіння.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy11 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Для дрібниць

Крім основних речей в передпокої знаходять місце велика кількість невеликих потрібних предметів. Для їх розміщення добре підходить багатофункціональна підвісна полиця-органайзер. Вона складається з секцій, які містяться різні дрібниці.

Будь-які навісні полички відкритого типу, прикріплені на рівні рук — це зручний спосіб зберігання дрібниць повсякденного використання.

Важливо відразу визначити місце для кожної речі, щоб приблизно пам’ятати, що де лежить. Інакше численні полки перетворяться на склад, а господарі будуть витрачати багато часу на пошук.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy12 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

З яких матеріалів виготовляються

Меблеві полиці виготовляються з різноманітних матеріалів, тому можуть істотно відрізнятися за ціною.

Матеріали можуть бути наступні:

  • натуральна деревина (масив);
  • МДФ;
  • ЛДСП;
  • скло;
  • метал;
  • пластик.

Меблі з масиву дерева екологічна, довговічна. Головний мінус — висока вартість. Її можна придбати в магазині, виготовити на замовлення, а також спробувати зробити своїми руками, заощадивши кошти. Найчастіше використовується масив дуба, ясена, модрини.

Якщо питання економії особливо актуальне, бажано віддати перевагу МДФ або ЛДСП. Асортимент меблів з цих матеріалів — найширший. По зовнішньому вигляді вони практично не відрізнити від натурального дерева, мають багату палітру кольорів, різноманітність фактур.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy13 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Скляні полички виглядають сучасно, вони довговічні і водостійкі. За рахунок прозорості здатні візуально розширити простір, створити відчуття невагомості. Не можна забувати, що це крихкий матеріал. Навіть загартоване скло може тріснути при неправильному зверненні. Якщо в будинку є маленькі діти, а площа коридору невелика, варто подумати про інших варіантах.

 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Металеві взуттєві стелажі — найпопулярніший і демократичний елемент передпокою. Метал надзвичайно міцний, довговічний, не боїться вологи, не схильний до гниття, його легко мити.

Вишукано і витончено виглядає меблі з кованого заліза. Вона відрізняється чудовою міцністю і зносостійкістю. Зазвичай виготовляється на замовлення. Ковані полиці етажерки можуть бути будь-якої форми і конструкції.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy15 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Пластикові меблеві вироби дуже затребувані завдяки низькій ціні і доступності. Вони практичні, не бояться вологості, перепадів температури, зручні у догляді. У покупця є великий вибір форм і забарвлень пластикових поличок, етажерок.

З-за високої пластичності матеріалу не рекомендується ставити на такі полки занадто важкі предмети, може статися деформація.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy16 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Як правильно вибрати

Коли немає можливості обладнати вітальню місткими шафами, можна облаштувати її різними видами поличок.

Розміри

Перед тим як відправитися в магазин, потрібно визначити габарити кімнати і місця, де будуть розташовуватися полиці . Якщо приміщення тісне, вибирайте вузькі компактні моделі. Важливо приділити увагу не тільки ширині і висоті, але і глибині виробів. Зазвичай буває достатньо 40 см глибини полиць і шаф для одягу і взуття.

Навісні моделі найкраще економлять простір. Для одягу підійде настінна вішалка з гачками, яка доповнена місцем для зберігання аксесуарів. Ширина відкритої полиці для верхнього одягу коливається в межах від 45 см до 90 див. Вона визначається кількістю речей, які будуть на ній розміщуватися одночасно.

Підлогові вішалки для верхнього одягу можуть бути від 80 до 190 см у висоту.

Вузькі тумби під взуття дозволяють раціонально використовувати простір, але вони повинні бути досить місткі. Оптимальна глибина для них — 35-40 див.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy17 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Колір

Важливо, щоб предмети меблів вписувалися в загальний інтер’єр.

Якщо приміщення оформлене в класичному стилі, підійде дерев’яна меблі теплих або темних тонів. На тлі нейтральних стін добре будуть виглядати і ковані вироби.

Щоб висловити скандинавський або прованський характер, придбайте дерев’яні шафи і етажерки дуже світлих відтінків з матовою поверхнею.

Мінімалізм передбачає білі, чорні, сірі, червоні кольори і лаконічні, прості форми.

Лофт не обійдеться без металу і дерева. Вдалий варіант — потерта металева поверхня або обшарпана дерев’яна.

Принцип вибору кольору однаковий для всіх приміщень: світлі тони візуально збільшують площу, темні — зменшують, роблять кімнату більш тісною.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy18 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Варіанти застосування в інтер’єрі передпокою

Коридор буде виглядати акуратно і сучасно, якщо обладнати його шафою-купе, всередині якого передбачено місце практично для всього. Коли такої можливості немає, можна застосувати фантазію і заповнити територію самим необхідним.

Відмінний приклад міні-передпокої — комбінація всіх потрібних елементів в одному об’єкті. Це відкрита вішалка з гачками для одягу, зверху розташована полиця для шапок і т. п. Під вішалкою — сидіння для перевзування, в нижній частині — взуттєва підставка.

Інший варіант міні-передпокої — компактний шафа-пенал з розсувними дверима. Полички для речей, взуття та аксесуарів вбудовані всередині.

Нечасто зустрінеш такий об’єкт, як обертається компактна передпокій. Вона має округлу форму, що поєднує в собі всі необхідні підставки, вішалки і т. д. Обладнана поворотним механізмом.

Ще один економний спосіб зібрати обстановку в єдиному стилі — застосування модульної меблів. Виробники розробляють колекцію шаф, пеналів, поличок в одному кольорі і стилі. Можна купити тільки те, що необхідно, і зібрати відповідний комплект.

polka dlya odezhdy v prikhozhuyu: uglovaya polochka, ehtazherka dlya golovnykh uborov, telefona i drugie vidy19 Полиця для одягу в передпокій: кутова поличка, етажерка для головних уборів, телефону та інші види

Відео про облаштування компактної передпокою

У цьому відео містяться поради фахівця щодо облаштування компактної передпокої на конкретному прикладі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради