Чим підживити капусту для зав’язування качана? Застосування народних методів для підживлення

chem podkormit kapustu dlya zavyazyvaniya kochana primenenie narodnykh metodov dlya podkormki74 Чим підживити капусту для завязування качана? Застосування народних методів для підживлення

Середина літа, а на грядці ні одного качана і навіть натяку на добре сформовану розетку, тоді як продавець розсади запевняв, що перші міцненькі головки ви зберете в червні. Що робити, чим підживити капусту?

На рослинах пізнього строку дозрівання качани повинні почати прив’язуватися до моменту, коли день піде на спад, тобто до 21 червня. У хорошого вилка відросли 7-9 листків, але формуватися у головку не хочуть, а стримлять? У чому причина: неякісна розсада або неправильний догляд?

Чому не зав’язуються качани?

За народним повір’ями, при посадці капусти треба обома руками якомога частіше братися за голову, повязанную хусткою. Тоді качани будуть великими і твердими, як голова. Ви так робили при висаджуванні розсади? Напевно немає. Ну так чого ж тоді очікувати? Це жарт, звичайно. Ніякої містики в тому, що не формується качан,немає. Для початку треба з’ясувати, чому рослина не хоче виконувати поставлене перед ним завдання? Як змусити капусту поквапитися до настання заморозків наростити міцні головки?

Основні причини відсутності зав’язі можна умовно розділити на три основні категорії:

 • неякісний посадковий матеріал;
 • помилки у догляді;
 • несприятливі погодні умови.
 • Деякі виробники реалізують насіння поганої якості, зібрані з переопылившихся рослин. Вирощена з них, нехай і за всіма правилами агротехніки, розсада, міцних, пружних головок не дасть.
 • Неправильно підібране для вирощування капусти місце. При нестачі сонячного світла і недоліку вологи, качани не формуються. Капуста погано зав’язується і при небажаному сусідстві. Куліси з високорослих рослин топінамбура, кукурудзи або соняшнику мало того, що затінюють посадки, так ще своєю потужною кореневою системою забирають з ґрунту корисні речовини. В середині червня переносити капусту на інше місце нереально. Вирішіть, що важливіше, урожай капусти або розділювальна смуга з високих рослин.
 • Католицька пасха в 2020 році будуть відзначати 12 квітня

  chem podkormit kapustu dlya zavyazyvaniya kochana primenenie narodnykh metodov dlya podkormki75 Чим підживити капусту для завязування качана? Застосування народних методів для підживлення

 • Часто розетки не формуються з-за сильного загущення. Дачники намагаються по максимуму використовувати площу ділянки і порушують схему посадки, овочів просто не вистачає місця на те, щоб нормально розвиватися. Грядку терміново треба прорідити.
 • Досвідчені городники знають, що білокачанна капуста потребує профілактичної обробки від капустяної мухи, а при великій кількості опадів, від слимаків. Личинки капустяної мухи, що з’явилися на світ через 6-7 днів після того, як були відкладені яйця, пошкоджують коріння, виїдають у них цілі ходи, качан не формується, а з часом гине й сама рослина. При надмірній вологості на грядці з’являються колонії слимаків, які з’їдають все на своєму шляху.
 • Причиною загибелі ніжною серединки майбутнього вилка може стати і неправильне внесення добрив. Розсаду підгодовують розчинами мінеральних добрив або гуматів в грунт перед підгортанням. Розкидання гранул може призвести до опіку і загибелі сердечка.
 • При нестачі мікроелементів, білокачанна капуста у відкритому грунті кидає всю міць на нарощування листової маси, на те, щоб сформувати головку сил не залишається. Чим підживити капусту після висадки, щоб краще росла? Для зав’язування качана необхідно забезпечити рослину набором необхідних мікроелементів.

  В дуже спекотне літо для отримання врожаю слід забезпечити капусті достатня кількість вологи в липні, в серпні.У листя велика площа випаровування, і рослина потребує регулярного поповнення запасів води. Припиняти полив треба в фазі активного зростання качана, інакше капуста почне розтріскуватися.

  chem podkormit kapustu dlya zavyazyvaniya kochana primenenie narodnykh metodov dlya podkormki76 Чим підживити капусту для завязування качана? Застосування народних методів для підживлення

  Чим підживити після висадки розсади?

  Яким добривом підгодувати розсаду для активного зростання? Після висадки рослин у відкритий грунт їй треба дати пару тижнів на те, щоб рослинки прижилися. Період адаптації пройде відносно легко, якщо притінити ніжні листочки від палючих променів скошеною травою і забезпечити достатній полив. В період нарощування листової маси розсада особливо має потребу в азотних добривах. Сечовина або нітроамофоска – відносно недорогий і ефективний засіб для забезпечення рослин азотом.

  100 питань дівчині для підняття настрою

  Столову ложку з гіркою розчиніть у невеликій кількості води і доповніть обсяг до 10 літрів. Вилийте в грунт під корінь перед підгортанням. У червні варто провести позакореневе підживлення таким же складом. На каналі YouTube ви знайдете безліч відео роликів, як правильно застосовувати народні засоби, попіл, курячий послід та стимулятори росту – йод, борну кислоту, дріжджі, щоб завивалась серединка.

  Підживлення капусти для формування качанів

  Коли розсада набрала чинності, і на капусті наросло достатню кількість потужних, інтенсивно забарвлених листя, рослині пора б приступити до формування качана. Скільки разів треба полити грядку добривами, щоб зав’язалася туга головка?

 • Через 15 днів після підживлення сечовиною, проведіть другу, органікою, а в проміжку насипте під кожен кущик по 1 ст. л золи.
 • Для зав’язування качана та отримання відмінного врожаю розроблено засіб «Зав’язь».
 • Відразу після висадки розсаду потрібно азот, а в липні і серпні, щоб зав’язалася головка, фосфор і калій. «Кеитра комбі» – ідеальне джерело надходження добрив.
 • Скільки разів потрібно підгодувати капусту, якщо вона погано зав’язується? При дотриманні всіх вимог агротехніки, як мінімум, 4-5 разів за сезон. Мінеральні добрива слід чергувати з органікою.

  Народні засоби

  Яким добривом підгодувати капусту для зростання, щоб зав’язалася? Народні засоби нешкідливі, а їх ефективність давно доведена. Розкриваємо маленькі хитрощі досвідчених городників.

  Йод посилює міжклітинні обмінні процеси, овоч швидше зростає, підвищується його врожайність. У відрі води розведіть 40 крапель 5 % настоянки йоду і полийте капусту. Під одну рослину досить літра поживного розчину.

  Борна кислота прискорює активний ріст, сприяє збільшенню зав’язі. 2 г борної кислоти до повного розчинення розведіть в невеликій кількості води, а потім долийте до обсягу 10 л. щоб уникнути опіків, обприскуйте капусту, щоб краще росла рано вранці або в похмуру погоду.

  Томат декоративний Кавунчик: урожайність, опис, характеристики, відгуки

  Дріжджі сприяють прискоренню формування рослини. Добре прогрітий грунт – основна умова ефективності підгодівлі. Низька температура уповільнює її дію.

  Чим ще підгодувати капусту?Можна подивитися відео приготування добрива або скористатися нашою рекомендацією. Брикетик вагою 100 г дріжджів розтерти з 50 г цукру. Додати 0,5 л теплої води і залишити на годину. Якщо на поверхні з’явилася піна, все йде правильно. Залиште розчин на 3 години «пограти». Потім долийте до 10 л води, добре перемішайте. Літрову банку отриманого розчину розведіть у відрі води і поливайте під кожну рослину. Через тиждень ви побачите результати.

  Курячий послід. Як правильно використовувати курячий послід, щоб завивалась капуста? Зі свіжим, не перепрілим послідом, треба бути дуже обережним, він може викликати опік. Готуємо розчин для підгодівлі правильно. Літрову банку продукту життєдіяльності курей залийте відром води і поставте в тепле місце для бродіння. Через 5-6 днів процес закінчиться і можна приступати до підгодівлі. Добре перемішайте вміст відра, зачерпніть літр розчину і розведіть його у відрі води. Можна поливати, не побоюючись негативних наслідків. За літо кожну городню культуру рекомендується підгодувати органічними добривами 2-3 рази.


  Не варто обривати нижні листки, що містяться в них поживні речовини годують качан.

  І ще один незвичайний агротехнічний прийом, яким успішно користуються при вирощуванні цвітної капусти. Щоб ніжна зав’язь не страждала від сонця і швидше наливали, підніміть листя догори і зберіть їх на гумку.

  Тепер ви озброєні знаннями, залишається лише продуктивно застосувати їх на практиці. Бажаю вам гарного врожаю!

  Читайте також: Кила на капусті – чи можна врятувати урожай?

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!