Вибираємо насіння огірків для посадки. На що звернути увагу?

vybiraem semena ogurcov dlya posadki na chto obratit vnimanie 80 Вибираємо насіння огірків для посадки. На що звернути увагу?

Підготуватися до купівлі насіння краще заздалегідь, взимку або навіть восени. Тому покваптеся з вибором, в торговельній мережі насіння вже помінялися. Тим більше асортимент пропонованих насіння набагато більше попиту. І як тут розібратися в такому різноманітті насіння? Давайте визначимося, як вибрати насіння огірків. Начебто б, що тут особливого? Всі огірки зелененькі, деякі їх них більше, інші коротше, з пухирцями, без них і пр. Виявляється, є чимало критеріїв, знаючи які, справді, можна зібрати смачний і багатий урожай огірків.

Які бувають огірки

Спочатку визначимося в яких цілях буде використовуватись вирощений урожай. Основні сорти огірків бувають

 • засолювальні,
 • салатні,
 • універсальні.

Причому, салатні сорти не підходять для засолювання. У них більш товста шкірка і плоди не просолятся рівномірно. У засолювальних сортах міститься більше цукрів. Саме це важливо при консервуванні. А універсальні сорти підходять для приготування салатів і засолювання.
За типом плодоношення:

 • Зав’язі утворюються на бічних пагонах. До них відносяться індетермінантні сорту. У них після 5-6 листочка необхідно прищипувати верхівку пагона, щоб на кінцях утворювалися зав’язі. На вирослих бічних пагонах знову прищипують верхівки на рівні 8-9 листочка. Тільки в таких випадках ви отримаєте багатий урожай.
 • Детермінантні сорти і гібриди більше призначені для теплиць, у них одне стебло, який прищипувати не можна, оскільки весь врожай плодів у них формується в бічних пазухах листків.

Для відомості: Детермінантні і индетерминатные сорти помідорів. Переваги і недоліки

Інформація на упаковці

На самих упаковках завжди вказується інформація про овочі, до якого типу він відноситься, кращому місці вирощування, строки дозрівання і т. д. Важливо при покупці уважно читати опис сорту і тільки потім визначатися з покупкою.

Сорти та гібриди

Маркування F1 означає, що перед вами гібрид 1-го покоління. Такі культури одержують шляхом схрещування двох сортів. Гібриди успадковують від своїх батьків найкращі якості, такі як

 • стійкість до захворювань,
 • високу врожайність,
 • холодостійкість і т. д.

Також можна зустріти значення «S», що позначає елітність насіння огірків, є прямим потомством кращих рослин даного виду. Покоління елітних сортів теж позначаються цифрами 1 або 2. Насіння з позначенням «S» будуть класом вище, ніж «F», і володіють найкращими якостями.

Кількість насіння

Кількість насіння в упаковці зараз розраховується штуками, а не грамами. Щоб не помилитися, розраховуючи кількість насіння, враховуйте їх схожість. У огірків вона складає 70%. Іншими словами, з 10 висіяного насіння зійдуть тільки 7. Тому розраховуйте на 30% насіння більше, ніж потрібно.

vybiraem semena ogurcov dlya posadki na chto obratit vnimanie 81 Вибираємо насіння огірків для посадки. На що звернути увагу?

Місце для посадки

Обов’язково визначте, де ви збираєтеся вирощувати огірки: в теплиці, на теплих грядках під укриттям або у відкритому грунті. Тому вибирайте насіння щодо цього критерію.

На упаковці повинно бути написано, де краще вирощувати цей сорт. Якщо написано, «сорт призначений для відкритого грунту, плівкового укриття і теплиць», це означає наступне. Написане на першому місці, переважне місце для вирощування. Якщо на першому місці стоїть «відкритий грунт», значить огірки прищіпують, він плодоносить на бічних пагонах. І навпаки, на першому місці стоїть «теплиця», значить потрібно прищипувати бічні пагони, щоб утворення зав’язей відбувалося з пазух.

Терміни отримання врожаю

Зверніть увагу на терміни першого врожаю. Плодоносіння буває з початку червня і аж до вересня. Все залежить від ваших уподобань. Ранні сорти огірків починають плодоносити через 45 днів від сходів до збору врожаю. Плюс додайте 7-10 днів на саме плодоношення. Таким чином можете розрахувати тривалість плодоношення.

Пчелоопыляемость

На деяких упаковках написано «партенокарпічний», на інших самозапильний, у деяких пишеться – бджолозапильний.

 • Партенокарпічний – утворює зав’язі без запилення;
 • Самозапильні – запилюються за рахунок наявності в одній квітці маточки і тичинок, тобто рослини запилюють самі себе;
 • Бджолозапильні огірки запилюються лише за рахунок комах, і тільки після цього утворюються зав’язі.

Виходячи з цього, бджолозапильні огірки висаджують тільки на грядку, де досить літає бджіл і інших комах. А у теплицю краще посадити партенокарпічні або самозапильні.

Прочитайте: Партенокарпічний огірок – що це таке і навіщо це потрібно?
vybiraem semena ogurcov dlya posadki na chto obratit vnimanie 82 Вибираємо насіння огірків для посадки. На що звернути увагу?Правильна інформація на пакетах з насінням огірків

Які вибрати насіння огірків

Гібриди або сортове насіння – що вибрати?

Гібриди відрізняються високою врожайністю, стійкі до багатьох хвороб, добре переносять несприятливі умови вирощування. Чоловічі і жіночі квітки розподілені на огірках відносно рівномірно. Плоди мають короткий вегетаційний період. Недоліком є неможливість заготівлі насіння.

Сортові огірки хороші тим, що від них можна збирати насіння для наступного сезону, оскільки насіння зберігають материнські ознаки. Їх плоди смачні, підходять для засолювання і салатів. І відмінно переносять спеку. Недолік сортових огірків – нестійкість до багатьох хвороб.


Що вибрати – справа за вами. А я вам підказала на що звертати увагу при купівлі насіння огірків.

pinit fg en rect red 28 Вибираємо насіння огірків для посадки. На що звернути увагу?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради