7 секретів вирощування моркви у відкритому грунті

7 sekretov vyrashhivaniya morkovi v otkrytom grunte101 7 секретів вирощування моркви у відкритому грунті

Одним з найбільш затребуваних овочів на нашому столі є морква. Посадивши її навесні на своєму городі, до осені ми чекаємо гарний і багатий урожай. Як розчаровуємося, коли викопуємо кострубаті, розтріскані коренеплоди. У чому причина? Виявляється, вирощування моркви вимагає дотримання певних правил.

Чим корисна морква

Морквину люблять всі. Вона хороша, як у вареному вигляді в супах, салатах, так і в сирому вигляді. Головним і самим корисним компонентом коренеплоду є каротиноїди. Саме вони надають овочу гарний помаранчевий колір. Але головне їх достоїнство – антиоксиданти, речовини, які допомагають виводити з організму вільні радикали і токсини, захищають клітини організму від злоякісного переродження. За кількістю каротиноїдів морква поступається лише болгарського перцю.

Бета-каротин (провітамін А) добре впливає на стан шкірних покривів та зору. Це жиророзчинний вітамін, тому він краще засвоюється в поєднанні з жиром. Щоб отримати максимальну користь від овочів, салати з сирою морквою краще заправляти рослинною олією або сметаною. Такий салат принесе більше користі організму. А морквину для супів пассерируйте в невеликій кількості жиру.

У моркві багато вітамінів групи В, вітаміни Е, К, D, С, пантотенової кислоти, флавоноїдів, антоціанідінов, жирних, ефірних масел. Цукру у плодах міститься досить багато, від 3 до 15 %, що і надає солодкий смак. У моркві багато калію, кальцію, заліза, марганцю, йоду, магнію, фосфору і інших мікроелементів.

Привчайте своїх дітей гризти сиру моркву. Діти отримають не тільки масу вітамінів і мікроелементів, але ще зміцнять свої ясна і зуби.

Як виростити красивий і багатий урожай моркви?

При вирощуванні моркви звертайте увагу на ряд чинників, які негативно впливають на отримання якісного врожаю. Багато хто, особливо новачки-городники, не знають, що робити. Для хорошого врожаю необхідно дотримуватися кількох правил.

 • Регулярний полив. Дуже важливо правильно поливати, особливо після посухи. Поливайте морква регулярно, уникайте пересихання грунту. При нерегулярному поливі, коли після посухи ви заливаєте грунт водою або при тривалих дощах, коренеплоди починають тріскатися.
 • 7 sekretov vyrashhivaniya morkovi v otkrytom grunte102 7 секретів вирощування моркви у відкритому грунті

  Надлишок вологи, та ще при занадто проріджених посівах, сприяє посиленому росту плодів. Але при цьому плоди грубіють, втрачають придатність для вживання в їжу. При нестачі вологи, морквина втрачає свою соковитість.

 • Посів в затемненому місці. Морква любить відкриті сонячні місця. Затемненность посадки призводить до зниження цукристості і маси овоча.
 • Кращий грунт – легкі суглинки і супески. При вирощуванні на кислих грунтах, морквина втрачає свою солодкість, виростають потворними. Морква не любить солончаковую і кислий грунт. У щільному й глинистому грунті морква нормально рости не зможе, набуває непропорційну форму і неприємний смак.
 • Не любить свіжий гній, коренеплоди виростають кострубатими, потворними. Таку моркву не має сенсу залишати до весни на зберігання.
 • Добрива. Якщо будете підживлювати моркву, то знайте, що вона не любить мінеральні добрива. Краще використовувати сечовину і органіку (перегній, деревну золу, настій скошеної трави).
 • Проріджування необхідно для формування сильного, красивого коренеплоду. Проріджують сходи обережно, інакше можна пошкодити коріння сусідніх сходів, що викличе їх розгалуження і деформацію. Перше проріджування проводять у фазі трьох справжніх листочків. Проріджують вдень, бажано в сонячну погоду, щоб цибульна муха не заразила моркву. Увечері проріджування не рекомендується проводити, цибульна муха в цей час літає по городу. Друге проріджування проводять через 20-25 днів після першого, залишають сходи на відстані 2 см, третє – проводять на відстані 6 см від однієї рослини до іншої. Щоб не морочитися з проріджуванням, я купую гранульовані насіння. При посадці відразу можна розкласти на потрібній відстані один від одного, тоді займатися проріджуванням не доведеться.
 • Видалення бур’янів. Бур’яни – біч наших городів. Для видалення бур’янів зараз у продажу є різні гербіциди. Але я б не рекомендувала використовувати їх на грядці. Краще видаляти бур’яни вручну. Можна скористатися народними методами, розбризкуючи кошти за допомогою пульверизатора перед тим, як висадити насіння.

 • Морква дуже чуйна на правильний догляд. Вирощуючи її на своїх грядках не забувайте ці рекомендації, тоді хороший урожай вам буде забезпечений.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради