В чому особливості томата сорту Банановий. Детальний опис, агротехніка

Томат під назвою Банановий — продукт селекції агрокомпанії «Уральський Дачник». За описом це витривалий і невибагливий урожайний сорт. Він не дуже поширений серед городників, але досить пізнаваний серед власників ділянок в регіонах з прохолодним кліматом. Ознайомтеся з характеристиками та особливостями агротехніки цієї різновиди.

v chem osobennosti tomata sorta bananovyjj  detalnoe opisanie, agrotekhnika32 В чому особливості томата сорту Банановий. Детальний опис, агротехніка

Опис сорту та його головні характеристики

Томат Банановий випускає тільки «Уральський дачник». Рослина стійко переносить погодні примхи Уралу, північного Сибіру, Далекого Сходу. Тим більше помідори легко вирощувати в Поволжі, Центральному регіоні та на півдні РФ. Томат не включений в Держреєстр, зате має сертифікацію РСТ (відповідність нормам ГОСТ). У деяких джерелах вказано, що він відноситься до гібридів. Насправді це чистий сортовий томат.

Увага! За своїми характеристиками він схожий на сорт Банан червоний селекції агрофірми «Гавриш».

Томат цінують за зовнішні дані (видно на фото), соковиту м’якоть і хороший смак. Насіння відрізняються високою схожістю. У теплиці культура виростає до 1,5 м, на відкритій грядці — до 1,2 м. Фахівці радять формувати кущ в 2-3 стебла. Від сходів до повної стиглості томатів проходить 103-110 добу.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній Индетер-минантный Універсальний Універсальний 80-120 7-8 Червоний Перцевидная форма, довжина — до 13 см, товста шкірка

Досвід вирощування: переваги та недоліки

У томата Банановий високі товарні якості. Щільність м’якоті і міцна шкірочка дозволяють плодам без проблем переносити перевезення і довго зберігатися при невисоких температурах. Інші переваги сорту:

  • хороша схожість (близько 90%);
  • висока врожайність (20-30 томатів з рослини);
  • смак, високий відсоток цукру в складі;
  • універсальність застосування (міцні плоди краще закривати цілими або використовувати в свіжих салатах);
  • пристосованість до холодного клімату і дефіциту сонячного світла.

Середньорослі томати потребують грамотному пасинкування. Дізнайтеся всі подробиці проведення процедури пасинкування з цієї статті. Також не оминіть увагою і своєчасну підв’язку. Без цих заходів урожай не буде настільки рясним. Крім цього інших мінусів у практиці вирощування помідора не виявлено.

v chem osobennosti tomata sorta bananovyjj  detalnoe opisanie, agrotekhnika33 В чому особливості томата сорту Банановий. Детальний опис, агротехніка

Особливості агротехніки томату

Цей сорт вирощують розсадою. Висаджуйте її в грунт теплиці через 50-70 днів з моменту прокльовування сіянців. На грядку в саду — в кінці весни або перші дні літа. Але спирайтеся на показники погретости грунту і погодні умови конкретної місцевості. Рекомендуємо прочитати статтю про те, як правильно висадити розсаду у відкритий грунт.

Рекомендований інтервал для посадки: 30 см в ряду і 50 см між рядами. Перші тижні в землі саджанцям потрібен рясний полив. Потім кількість води зменшують. В цілому її обсяг залежить від температури: чим тепліше, тим менше потрібно поливати землю.

Рада. Відразу продумайте опору для помідорних батогів.

Підбірка відгуків садівників-любителів

Відгуків в мережі про даному сорті порівняно небагато.

  • Юлія з Тюмені виростила томат Банановий в теплиці до 1,2 м у висоту. Господиня середньо оцінила смакові якості плодів, а ще виявила всередині них невеликі порожнечі.
  • Садівник-любитель з Астани (Казахстан) по імені Бауыржан отримав позитивний досвід вирощування цих томатів для продажу. Він зазначив якість плодів, смак, стійкість до негативних факторів.

v chem osobennosti tomata sorta bananovyjj  detalnoe opisanie, agrotekhnika34 В чому особливості томата сорту Банановий. Детальний опис, агротехніка

Інші відгуки також пов’язані з холодними регіонами. Дачники вирощують сорт для їжі і на реалізацію. Багато хто відзначає, що не використовують хімічно активні речовини для обробки томатних грядок. Витривалість томату дозволяє боротися з недугами біологічно чистими засобами. Про імунітет цих помідорів в анотації оригінаторів та виробників насіння нічого не сказано. Але досвід показує досить високу ступінь протидії сорти фітофтори та інших збудників.

Томат Банановий не відноситься до популярних культур. Однак відгуки підтверджують його стійкість і відмінні характеристики. Особливо цінний сорт для овочівників з областей з прохолодним кліматом.

Томати фірми Уральський дачник: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради